Černák si na finále musí počkať, Tampa nevyužila prvú možnosť na postup

Jordan Eberle strieľa rozhodujúci gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. sep 2020 o 06:39

Hokejisti Islanders rozhodli v predĺžení.

NHL play off - finále Východnej konferencie

Tampa Bay - NY Islanders 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Hedman (Coleman, Schenn) - 16. Pulock (Leddy, Barzal), 93. Eberle (Lee)

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 26:40 min, rozdal päť bodyčekov a zablokoval šesť striel/

/stav série: 3:2/

EDMONTON. Hokejisti New Yorku Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia z play off NHL.

V noci na stredu zdolali v piatom dueli finále Východnej konferencie Tampu Bay 2:1 po dvojnásobnom predĺžení a znížili stav série na 2:3. Víťazný gól Islanders strelil v 93. minúte Jordan Eberle.

Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning 26 minút a 40 sekúnd, rozdal päť bodyčekov a zblokoval šesť striel súpera. Šiesty zápas série je v Edmontone na programe v noci na piatok o 2.00 SELČ.

Eberle: Odolali sme

Islanders sa ujali vedenia v 16. minúte počas presilovej hry, keď sa delovkou presadil obranca Ryan Pulock.

Tampa odpovedala rovnako, v 24. minúte sa k odrazenému puku dostal švédsky bek Victor Hedman a tvrdou strelou vyrovnal.

Strelil už svoj piaty gól v uplynulých siedmich stretnutiach. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol, muselo sa tak predlžovať.

V 13. minúte druhého predĺženia sa dostali Islanders do rýchleho brejku, kapitán Anders Lee prihral nepokrytému Eberlemu, ktorý z prvej namieril do odkrytej bránky a rozhodol. Tridsaťročný útočník tak udržal Islanders v hre o pohár. "Chalani dnes tvrdo bojovali," vyznal sa Eberle pre nhl.com.

"Mali sme niekoľko momentov v našom obrannom pásme, keď sme zlomili hokejku a nevedeli vyhodiť puk, najmä v predĺžení, no odolali sme. Boli sme trpezliví, počkali sme si na svoju šancu. Samozrejme, je to úžasný pocit, skórovať v takomto zápase a dať tímu šancu ďalej bojovať," dodal hrdina zápasu.

Islanders podržal Varlamov

Newyorský tím prehral na strely 24:37, no mohol sa spoľahnúť na pevnú defenzívu a pozorného Semjona Varlamova. Ruský brankár sa zaskvel 36 úspešnými zákrokmi.

Islanders prehrali na strely v uplynulých piatich tretinách série s Tampou. "Našich hráčov nič nerozkolíše. Stále bojujú a bojujú, nepoddajú sa. Z toho čerpajú energiu," povedal tréner Islanders Barry Trotz.

Tampa, ktorej pre zranenie opäť citeľne chýbal líder ofenzívy Brayden Point, mala veľkú šancu rozhodnúť na prelome riadneho času a prvého predĺženia, keď hrala štvorminútovú presilovku po vylúčení Anthonyho Beauvilliera za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

"Mali sme v nej niekoľko výborných akcií, no nepadlo nám to tam. Taký býva hokej," poznamenal tréner Tampy Jon Cooper.

Išlo o štvrtý najdlhší zápas

Zápas trval 92 minút a 30 sekúnd a bol štvrtý najdlhší v tejto fáze play off od sezóny 1981/82, keď zaviedli súčasný formát s finále konferencií.

"Urobíte čokoľvek, aby ste vyhrali a nám sa to dnes podarilo. Nemôžeme však dlho oslavovať, musíme sa dobre pripraviť na ďalší zápas," vyhlásil obranca Islanders Johnny Boychuk

Boychuk odohral svoj prvý duel od 1. augusta, keď nastúpil v úvodnom zápase predkola play off proti Floride.

Domov»Hokej»NHL»Černák si na finále musí počkať, Tampa nevyužila prvú možnosť na postup