Nikola Jokič (vľavo).
Nikola Jokič (vľavo). (Autor: TASR/AP)
TASR|16. sep 2020 o 07:17

Murray prispel k výhre štyridsiatimi bodmi.

ORLANDO. Basketbalisti Denveru Nuggets postúpili do finále play off Západnej konferencie NBA. V rozhodujúcom siedmom semifinálovom súboji zvíťazili v noci na stredu nad Los Angeles Clippers 104:89 a v celej sérii triumfovali 4:3.

Jamal Murray prispel k výhre 40 bodmi, jeho spoluhráč Nikola Jokič dosiahol triple double za 16 bodov, 22 doskokov a 13 asistencií.

Denver prepísal historické štatistiky

Nuggets sa prebojovali do konferenčného finále po 11 rokoch, narazia v ňom na ďalší losangeleský tím Lakers.

Tréner Denveru Michael Malone tak dostal najkrajší darček k utorkovým 49. narodeninám.

"Pred zápasom som mu povedal, že mu chcem dať ozaj pekný darček. Buď ho odveziem domov, alebo ho dostanem do konferenčného finále," povedal Jokič podľa agentúry AP.

Denver sa stal prvým tímom v NBA a tretím z hlavných zámorských súťaží (NHL, NBA, NFL, MLB), ktorý v jednej sezóne play off dvakrát prehrával v sérii 1:3 a napokon postúpil.

Podarilo sa mu to aj v 1. kole, keď v siedmom dueli triumfoval nad Utahom.

Miami otočili v závere

Vo východnej vetve sa odohral už prvý finálový zápas, hráči Miami Heat sa ujali vedenia v sérii, keď zdolali Boston Celtics 117:114 po predĺžení.

Miami pritom zaostávalo vo štvrtej štvrtine o 14 bodov. Pod jeho triumf sa najvýraznejšie podpísal Goran Dragič, ktorý dosiahol 29 bodov.

Podľa jeho spoluhráča Jimmyho Butlera bol však mužom zápasu Bam Adebayo, ten 2,5 sekundy pred koncom predĺženia premenil dva trestné hody a stanovil konečné skóre zápasu:

"Bam to rozhodol. Páči sa mi na ňom, že vždy spraví, čo má a o čo ho požiadate. Keď si zakričíte, prihrá, potom skvele bráni. Mal obrovský podiel na víťazstve."