Hubočan s Ďurišom sú krôčik od skupiny Ligy majstrov, Slavia spoznala súpera

Momentka zo zápasu Omonia Nikózia - CZ Belehrad.
Momentka zo zápasu Omonia Nikózia - CZ Belehrad. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. sep 2020 o 20:18

V play off si zahrá aj Ferencváros.

BRATISLAVA. Futbalisti cyperskej Omonie Nikózia postúpili do play off Ligy majstrov a zabojujú o účasť v skupinovej fáze.

V stredajšom domácom dueli 3. predkola zvíťazili nad Crvenou Zvezdou Belehrad po rozstrele z 11 metrov, keď v riadnom hracom čase aj po predĺžení sa duel skončil nerozhodne 1:1.

V domácom drese hral do 90.+3 minúty slovenský obranca Tomáš Hubočan. Jeho krajan a spoluhráč Michal Ďuriš sa do hry z lavičky náhradníkov nedostal.

Slovákov čaká boj o lukratívnu skupinovú fázu na pôde Olympiakosu Pireus, Srbi sa presunú do play off Európskej ligy.

Jeden zápas sa hral na neutrálnej pôde

Ferencváros Budapešť sa dostal do play off po domácom triumfe nad Dinamom Záhreb 2:1. Slovenský stredopoliar v službách domácich Michal Škvarka nefiguroval v zápise o stretnutí.

V boji o skupinovú fázu nastúpi maďarský šampión proti nórskemu Molde. To na neutrálnej pôde v cyperskej Larnake zdolalo azerbajdžanský Karabach Agdam v rozstrele z 11 m 6:5, keď sa duel aj po predĺžení skončil bez gólov.

Úlohu favorita potvrdil Maccabi Tel Aviv v súboji s Dinamom Brest. Tesné víťazstvo 1:0 zariadil v 50. minúte Dan Biton z pokutového kopu.

Maccabi privíta v play off rakúsky Red Bull Salzburg.

Midtjylland vyzve Slaviu

Dánsky Midtjylland zvíťazil na domácej pôde nad švajčiarskym Young Boys Bern 3:0 a v play off bude čeliť českému majstrovi Slavii Praha.

V dôsledku pandémie koronavírusu sa 3. predkolo v tejto sezóne Ligy majstrov hrá iba na jeden zápas.

V play off sa už bude hrať na dva duely systémom doma - vonku.

Skupinová fáza odštartuje v porovnaní s predošlými sezónami s približne mesačným oneskorením 20.-21. októbra, finále v Istanbule sa uskutoční 29. mája budúceho roka.

Liga majstrov - 3. predkolo

/hralo sa na jeden zápas/

• Omonia Nikózia - CZ Belehrad 1:1 pp (1:1, 1:1), 4:2 rozstrel z 11 m

Góly: 31. Lüftner - 45.+1 Ivanič

/za domácich T. Hubočan hral do 90.+3 min +ŽK, M. Ďuriš sedel na lavičke náhradníkov/

• Maccabi Tel Aviv - Dinamo Brest 1:0 (0:0)

Gól: 50. Biton (z 11 m)

• Ferencváros Budapešť - Dinamo Záhreb 2:1 (1:1)

Góly: 2. Lovrencsics, 65. Uzuni - 23. Uzuni (vlastný)

• FC Midtjylland - Young Boys Bern 3:0 (0:0)

Góly: 51. Lefort (vlastný), 62. Dreyer, 84. Mabil

• FK Karabach - FK Molde 0:0 pp, 5:6 rozstrel z 11 m

Domov»Futbal»Liga majstrov»Hubočan s Ďurišom sú krôčik od skupiny Ligy majstrov, Slavia spoznala súpera