Slovan v Európe končí, od postupu ho pritom delili len sekundy

Žan Medved z ŠK Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|17. sep 2020 o 17:30

Slovenský majster neuspel vo Fínsku.

Európska liga - 2. predkolo

KuPS Kuopio - Slovan Bratislava 1:1 (0:0) po predĺžení, 4:3 po penaltovom rozstrele

Góly: 120. Udoh - 111. Medved

Penaltový rozstrel: Pennanen 1:0, De Marco 1:1, Udoh 2:1, Ožbolt 2:2, Niskanen nedal, De Kamps 2:3, Tomás 3:3, Ratao nedal, Boateng 4:3, Nono nedal

Rozhodovali: Činkov - Džuganski, Rusev (všetci Bul.), ŽK: Tomás, Nissilä, Niskanen, Pennanen - Medved, Bajrič

Kuopio: Virtanen - Savolainen (115. Sale), Pirttijoki (87. Manga), Tomás, Pikk - Saxman (115. Tarasovs), Boateng, Nissilä - Niskanen, Rangel (87. Udoh), Pennanen

Slovan: Greif - Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco - Rabiu (69. Rabiu), De Kamps - Holman (103. Dražič) - Daniel (69. Čavrič), Ratao, Medved (114. Ožbolt)

KUOPIO. Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do tretieho predkola Európskej ligy. Vo štvrtkovom zápase druhého predkola prehrali vo Fínsku s tímom KuPS Kuopio.

Domáci rozhodli o postupe v penaltovom rozstrele, v ktorom triumfovali 4:3. Po 120 minútach bol stav 1:1.

Slovan mal blízko k triumfu, keď sa v 111. minúte predĺženia útočník Žan Medved presadil po zakončení hlavou. V 120. minúte však vyrovnal Udoh.

V rozstrele najskôr zlyhal domáci Ilmari Niskanen, vzápätí však nepremenili svoje pokusy Rafael Ratao a Nono.

ONLINE PRENOS: KuPS Kuopio - Slovan Bratislava (futbal, NAŽIVO, LIVE, stream, video, Európska liga, 2. predkolo, dnes, štvrtok, Fínsko)

Európska liga (predkolá) 2. predkolo 2020/2021
17.09.2020 o 17:30
KuPS
1:1
(0:0, 0:0, 0:0, 1:1, 0:0)
120+1 minúta
Ukončený
Slovan Bratislava
Prehľad
Góly: 120. Udoh – 111. Medved. ŽK: 71. Nissilä (KPS), 73. Tomás (KPS), 85. Niskanen (KPS), 89. Pennanen (KPS) – 37. Medved (SBA), 52. Bajrič (SBA). Rozhodca: Volen Chinkov – Petar Dzhuganski, Dimiar Rusev – Georgi Davidov (všetci BUL).
Prenos
Čo dodať! Slovan absolútne nezvládol toto stretnutie na fínskej pôde, počas celého zápasu nepredvádzal taký výkon, ako sa od nášho majstra čakal. V predĺžení Medved poslal svoj tím do vedenia, ale v poslednej minúte dostal Slovan gól po nezvládnutej situáci pred svojou bránou a Udoh poslal zápas do penaltového rozstrelu.

Aj v penaltách mal Slovan bližšie k postupu. Niskanen v tretej sérii neuspel a Slovan mal tak navrch. Ratão však nepremenil svoju penaltu ktorou mohol rozhodnúť a išlo sa tak ďalej. Následne celá zodpovednosť bola na Nonovi, ale rozhodujúci pokutový kop nepremenil a tak postupujúcim do tretieho predkola Európskej ligy sa stal fínsky celok Kuopion Palloseura!

Slovensko má už v hre len jedného pohárového zástupcu, o 20:45 proti sebe narazia v MOL Aréne v rámci druhého predkola Európskej ligy Dunajská Streda a Jablonec. Aj z tohto slovensko-českého derby vám ponúkneme náš prenos a verme, že aspoň druhý slovenský zástupca dnes bude úspešný.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok futbalového večera!
Koniec zápasu.
importantNono nezvládol tlak na svoju osobu a dôležitú penaltu nepremenil! ŠK Slovan tak vypadáva v druhom predkole Európskej ligy!
Boateng bezpečne premieňa svoju penaltu, Greif bol bez šance aj keď zvolil správny smer.
importantRatão mohol rozhodnúť o postupe Slovana, ale gól nedal! Veľmi zle zahratá penalta, Virtanen uhádol smer stely a hráča Slovana dokázal vychytať.
Domáci Tomás teraz musel dať gól a podarilo sa mu, loptu umiestnil presne k ľavej tyčke.
Kapitán slovenského majstra De Kamps je úspešný, poslal loptu do opačnej strany než sa hodil Virtanen.
importantNiskanen neuspel! Greif teraz trafil smer strely a loptu vyráža do bezpečia! Veľmi dôležitý moment.
Ožbolt presne k tyčke umiestnil svoj pokus, Virtanen sa ani nepohol.
Autor vyrovnávajúceho gólu Udoh je úspešný, opäť Greif smer strely neuhádol.
Aj De Marco je úspešný, síce Virtanen uhádol smer strely, ale na loptu už nedočiahol.
Ako prvý si loptu na biely bod postavil Pennanen a poslal ju do opačnej strany, než si zvolil brankár Greif.
Začína penaltový rozstrel.
Už to vyzeralo, že Slovan postúpi do tretieho predkola, v 111. minúte sa presadil Medved. Slovenský majster však nezvládol poslednú minútu predĺženia a domáci Udoh vyrovnal na 1:1! O postupujúcom tak bude musieť rozhodnúť penaltový rozstrel.

Slovan už v jednom prípade v pohárovej európe nezvládol penaltový rozstrel, navyše teraz inkasoval gól v samom závere a to vie poriadne nalomiť psychiku.
120+1
Druhé predĺženie sa skončilo.
120
120
goalTím KuPS práve strelil gól!
A je vyrovnané! Už plynula posledná minúta nadstaveného času a Slovan ju vôbec nezvládol. Abena zle odkopol loptu, Sale poslal presnú prihrávku pred hosťujúcu bránu a ANIEKPENO UDOH ju sám pred Greifom upratal do siete – 1:1!
119
Slovan odvrátil loptu do bezpečia, domáci pokračovali v útoku, ale Manga sa dostal do ofsajdu a hra je prerušená. Hostia budú rozohrávať loptu na svojej polovici ihriska.
118
Tomás bol faulovaný, domáci získavajú priamy kop na útočnej polovici. Slovan sa tak bude musieť brániť, KuPS s veľkým počtom hráčov v pokutovom území.
117
Drazič prenikol do pokutového územia domácich, ale jeho slabé zakončenie pokryl brankár Virtanen. Domáci sa pokúšajú o rýchly brejk.
116
Sme v závere tohto predĺženia. Slovan momentálne drží svoje jednogólové vedenie a tak aj šancu na postup do tretieho predkola.
115
changeStriedanie v tíme Kuopion Palloseura: z ihriska odchádza Saxman, prichádza Tarasovs.
115
changeStriedanie v tíme Kuopion Palloseura: z ihriska odchádza Savolainen, prichádza Sale.
114
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Medved, prichádza Ožbolt.
113
Domáci už budú musieť začať riskovať a viacej to otvoriť. Uvidíme, či KuPS dokáže vyrovnať a poslal tento zápas do penaltového rozstrelu.
112
Vešmi dôležitý gól napokon Slovan dokázal vsetiť, ale potrebuje ešte zvládnuť zvyšok tohto nadstavenia.
111
111
goalSlovan dal gól!

Tak predsa len sme sa dočkali v tomto zápase presného zásahu! Slovan sa rýchlo presunul na útočnú polovicu, De Marco našiel presným centrom v pokutovom území ŽANA MEDVEDA a ten upratal loptu do siete – 0:1! Brankár Virtanen trocha podcenil situáciu a nestihol sa už premeistniť do stredu brány.
110
Útočné ťaženie domácich nič zaujímavého neponúklo, nasledovať bude len odkop od Virtanenovej brány.
109
Slovan je usadený na útočnej polovici, ale stále márne hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy. Domáci sa úspešne bránia a vysoko napádajú súperovu rozohrávku.
108
Niskanenov prízemný center bol tečovaný a lopta putovala do rukavíc brankára Greifa.
107
Pauschekov center domáca obrana odvrátila do bezpečia, domáci následne vyviezli loptu do bezpečia a nasledoval nedovolený zákrok Slovana.
106
Už nám neží druhé predĺženie. Vo Fínsku stále čakáme na otvárací zásah, verme, že druhé predĺženie bude zaujímavejšie.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
V prvom nadstavení gól nepadol, okrem náznaku gólovej situácie pred domácou bránou sme nič zaujímavého nevideli. Po krátkej pauze začne druhé predĺženie, ak sa nerozhodne ani v ňom, na rad prídu pokutové kopy.
105
Prvé nadstavenie skončilo.
105
Pennanen bol faulovaný De Kampsom a domáci získali priamy kop na útočnej polovici. Dlhý center putoval mimo bránu, Greif tak vôbec nemusel zasahovať.
104
De Marcovu prihrávku domáci pohodlne zachytili. Zakrátko Slovan získava loptu späť na svoje kopačky, hosťom sa však v útoku teraz vôbec nedarí.
103
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Holman, prichádza Dražič.
102
Zrodil sa rýchly protiútok Slovana, Holman dostal veľmi dobrú prihrávku pred pokutovým územím, ale jeho slabá strela končí v rukaviciach brankára Virtanena.
101
Slovan je zatlačený pred svojim pokutovým územím, domáci sú aj naďalej v tlaku a hostia majú čo robiť, aby to celé zvládli.
100
Niskanenov centr odvrátil Pauschek, bude tu ďalší rohový kop pre domáci celok.
99
Nebezpečenstvo aj na druhej strane, po rýchlo brejku zakončoval Nissilä a ten reklamoval ruku. Hra pokračovala ďalej, KuPS získava rohový kop.
98
importantVeľká šanca pre Slovan! Medved si výborne nabehol do pokutového územia, následne z mierneho uhla prihrával pred bránu, ale Nono sa už k lopte nedostal, výborne zasiahla domáca obrana a upratala loptu do bezpečia!
97
Holman pekným spôsobom vybojovla loptu, ale jeho následný center na hranicu pokutového územia si domáci postrážili.
96
Slovan sa zakrátko dostáva späť na útočnú polovicu, ale Medvedova hlavčika bola ľahkou korisťou pre brankára Virtanena.
95
Čavricov prízemný center do pokutového územia súpera zachytila domáca obrana a posiela loptu do bezpečia.
94
Zo strednej vzdialenosti zakončoval Savolainen, jeho prudká strela smerovala mimo hosťujúcej brány.
93
Ďalší center do pokutového územia domácich, Niskanenov center odvrátili hostia do bezpečia. KuPS pokračuje vo svojom útočnom ťažení.
93
Pennanen poslal prudký center do pokutového územia Slovana, lopta naštastie pre hostí putuje za postranú čiaru. Greif bude rozohrávať od svojej brány.
92
Domáci sa pokúsili o rýchly útočný výpad, ale Udoh sa dostal do postavenia mimo hry.
91
Prvé nadstavenie odštartoval výkopom slovenský majster. No uvidíme, či sa dnes vôbec dočkáme presného zásahu, alebo sa pôjde až do penaltového rozstrelu.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Ani v druhom polčase presný zásah nepadol. Dlho bolo druhé dejstvo nezáživné, nič zaujímavého sme nevideli, až prišli dve veľké šance pre domáci celok, ale Slovan môže ďakovať, že má v bráne Greifa, ktorý dvoma vynikajúcimi zákrokmi zachránil svoj celok.

Kedže sa hrá len na jeden zápas, budeme svedkami predĺženia. Trápenie slovenského majstra na Fínskej pôde tak pokračuje ďalej!
90+4
Druhý polčas sa skončil.
90+3
V pokutovom území Slovana vznikol poriadny zmätok, našťastie Udoh zahral rukou. Zrejme tak tento zápas bude putovať do predĺženia.
90+2
Sledovali sme ďalší rohový kop domáceho celku, Udoh sa pokúsil zakončiť nožničkami, ale loptu napokon nezasiahol.
90+1
V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!
90
Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.
89
yellowCardŽltú kartu dostáva Pennanen (Kuopion Palloseura).
88
88
importantKuopion zahrával rohový kop a je tu šanca pre domáci celok! Niskanenov center najprv Greif vyrazil, k odrazenej lopte sa dostal Savolainen a brankár hostí predviedol ďalší vynikajúci zákrok a loptu vyrazil do bezpečia!
87
changeStriedanie v tíme Kuopion Palloseura: z ihriska odchádza Pirttijoki, prichádza Manga.
87
changeStriedanie v tíme Kuopion Palloseura: z ihriska odchádza Rangel, prichádza Udoh.
86
Holman zahrával priamy kop, ale jeho pokus smeruje len mimo domácej brány a brankár Virtanen uvedie loptu svojim výkopom späť do hry.
85
yellowCardŽltú kartu dostáva Niskanen (Kuopion Palloseura).
84
Slovan sa momentálne drží na útočnej polovici, nevie však nájsť recept na prekonanie súperovej defenzívy.
83
Domáci Pirttijoki zostal ležať na trávniku a hra sa prerušila. Napokon však nebol ani ošetrený a dianie na ihrisku môže pokračovať ďalej.
82
Rýchly útočný výpad hosťom nevyšiel, pri lopte je domáci celok. Práve teraz sú tu momenty zápasu, kedy sa láme chlieb. Každá jedna chyba môže mať fatálne následky.
81
importantGreif zachránil Slovan! Prudká centovaná lopta sa dostala k Savolainenovi a domáci obranca mal čistý gól na kopačke, brankár Slovana však opäť ukázal svoje veľké kvality a celý tím mu môže poďakovať za jeho fantastický zákrok!
80
Dostávame sa do záverečnej desaťminútovky riadneho hracieho času. Stále nepadol gól ani na jednej strane a podľa obrazu hry to vyzerá, že sa zrejme pôjde do predĺženia.
79
Niskanen fauloval Bajriča a Slovan bude loptu rozohrávať na svojej polovici ihriska. Slovenskému najstrovi sa v týchto chvíľach nedarí v prechode do útoku.
78
Domáci zahrávali priamy kop, centrovaná lopta však po odrazoch skončila pri brankárovi Greifovi. Slovan sa pokúša o rýchly prechod na útočnú polovicu.
77
Kuopion neúnavne vysoko napáda rozohrávku slovenského majstra a s tým majú hostia veľké problémy. No, ťažko teraz predpovedať, ako sa bude zvyšok druhého polčasu vyvíjať ďalej.
76
Aj naďalej je to bez gólov na oboch stranách. Ak sa do konca druhého polčasu o postupujúcom nerozhodne, nasledovať bude predĺženie 2x po 15 minút.
75
Po rohovom kope pokračoval menší tlak Slovana, ale Medvedova ruka ho prerušila. Domáci tak zvládli náročnejšie chvíle a momentálne držia loptu na svojich kopačkách.
74
74
importantNono zahrával priamy kop z hranice pokutového územia a logicky tak nasledovala priama strela na bránu, jeho pokus však Virtanen vyráža na rohový kop!
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Tomás (Kuopion Palloseura).
72
Momentálne je pri lopte fínsky celok, ktorý pohodlne kombinuje na útočnej polovici. Po strate lopty sa Kuopion dokáže rýchlo vrátiť späť.
71
yellowCardŽltú kartu dostáva Nissilä (Kuopion Palloseura).
70
Stále čakáme na niečo zaujímavé v druhom polčase. V prvom polčase to bolo na veľké šance 3:1, druhé dejstvo je neatraktívne a pokračuje veľmi náročný boj na ihrisku.
69
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rabiu, prichádza Nono.
69
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Daniel, prichádza Čavrič.
68
Postupne sa hra prelieva z jednej strany na druhú, ale nič zaujímavého nevidíme. Musíme byť aj troška kritický, od Slovana sa čakal oveľa lepší výkon.
67
Greif sa musel mať na pozore, ale včas išiel proti súperovi a loptu získal pod svoju kontrolu. Slovan tak zvládol náročné chvíle a pokúša sa preniesť hru na polovicu súpera.
66
Pauschek musel odvrátiť prudký center, domáci budú zahrávať v krátkom slede druhý rohový kop za sebou. Kuopion je teraz v tlaku a to sú náročné chvíle pre Slovan.
65
Rangelov center bol zblokovaný, Kuopion získava ďalší rohový kop. Domáci celok tak môže pokračovať vo svojom útočnom ťažení, Slovan sa musí brániť.
64
Niskanen poslal od rohovej zástavky dlhý center na zadnú tyč, Rangelova nepresná hlavička putuj mimo troch žrdí. Greif bude rozohrávať loptu od našej brány.
63
Nedovolený zákrok od Rabiua na polovici súpera, k lopte sa tak dostáva fínsky celok. Domáci sa následne presunuli pred pokutové územie a získavajú rohový kop.
62
Kuopion dlhšie kombinoval na útočnej polovici, následne Niskanen chcel zakončovať z hranice pokutového územia, ale De Marco proti nemu včas vystúpil a tak sa domáci futbalista k strele nedostal.
61
V druhom polčase sa stále neudialo nič zaujímavé, hrá sa len futbal medzi šestnástkami. Keďže sa toto stretnutie hrá bez prítomnosti divákov na štadióne, skupina podporovateľov domácich je za štadiónom a počuť ich hlasité povzbudzovanie.
60
Hodina z tohto stretnutia vo Fínsku je už minulosťou. Aj naďalej čakáme na otvárací zásah tohto stretnutia, pokračuje veľké trápenie slovenského majstra.
59
Rabiu sa snažil svojou prihrávkou nájsť Holmana, ale loptu zachytil domáci Pikk. Následne sa domáci dostali do rýchleho brejku, ale ani ten nebol úspešný.
58
Postupnou kombináciou sa fínsky celok dostal na útočnú polovicu, Slovan sa musí v týchto chvíľach brániť. Domáci chcú hrať na polovicu súpera a s loptou na kopačkách čo najdlhšie.
57
Teraz sa už Ratão dostal do zakončenia, ale z hranice pokutového územia zakončoval veľmi nepresne a nasledovať bude len odkop od Virtanenovej brány.
56
Daniel centroval do pokutového územia, Ratão sa však u k lopte nedostal. Tento center bol však tečovaný, Slovan získava aut v blízkosti pokutového územia svojho dnešného súpera.
55
Možno noví hráči, ktorí by prišli na ihrisko by prinieslo potrebne oživenie do hry slovenského zástupcu. Viacero z nich sa už pri postrannej čiare rozcvičuje.
54
Domáci Boateng fauloval na útočnej polovici a tak zo svojho územia môže Slovan skúsiť založiť útočnú akciu. Stále sa slovenský majster v tomto zápase trápi.
53
Ďalší priamy kop zahrávalo domáci Kuopion, aj v tomto prípade ho rozohrával Niskanen, ale jeho priamy pokus ohroziť bránu súpera nebol úspešný.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Bajrič (ŠK Slovan Bratislava).
51
Abena doslova daroval domácim tento rohový kop. Po rozohrávke nakrátko potom centroval do pokutového územia Pennanen, ale aj z tohto bude len odkop od hosťujúcej brány.
50
Fínsky celok zahrával priamy kop na útočnej polovici. K jeho rozohrávke sa postavil Niskanen, ale lopta končí za postranou čiarou a Greif bude rozohrávať od svojej brány.
49
Rabiu posielal loptu za obranu súpera a na hranici pokutového územia sa skúšal presadiť Medved, ale hosťujúci útočník sa dnes už dostal do svojho štvrtého ofsajdu.
48
Hosťujúci De Marco sa previnil útočný faulom a tak slovenský majster nemohol pokračovať vo svojom ťažení. K lopte sa dostáva Kuopion, ale smerom dopredu sa domáci neponáhľajú.
47
Ani jeden z trénerov nestiredal, hrá sa tak v nezmenených zostavách. Slovan sa postupne dostáva na útočnú polovicu, domáci im však veľa priestoru nedávajú.
46
Druhý polčas tohto stretnutia vo Fínsku sa už naplno rozbehol, výkop patril Slovanu. Verme, že slovenský majster predvedie v druhom polčase oveľa lepší výkon.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo vo Fínsku je už minulosťou. Približne prvých 10 minút nebol k dispozícií signál, ale o nič podstatné sme neprišli. Prvý polčas sa niesol v znamení nepresností, zbytočných strát lôpt a tak sme veľa futbalovej krásy nevideli. Kuopion mal však v prvom polčase tri čisté gólové šance a všetky sa zrodili po hrubých chybách defenzívy Slovana! Našťastie pre slovenského majstra, ani jednu z týchto šancí nedokázali domáci premeniť. Najväčšiu šancu za Slovan mal v prvom polčase Ratão, keď od polovice ihriska išiel sám na brankára Virtanena, ale ten dobre prečítal úmysel hosťujúceho futbalistu a včas sa mu hodil pod nohy, čím zabránil gólu.

V závere prvého polčasu sa hra Slovana začala zlepšovať, ale slovenský majster musí v druhom polčase predviesť oveľa lepší výkon ako v tom prvom, ak chce postúpiť ďalej.

Druhý polčas sa začne približne o 18:32.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!
44
Riadny hrací čas prvého polčasu je už čoskoro minulosťou. Čakáme na údaj o prípadnom nadstavenom čase.
43
Vyzerá to, že slovenský majster sa v závere prvého polčasu prebral a začína byť nebezpečný. Uvidíme, či posledné minúty úvodného dejstva ešte ponúknu niečo zaujímavé.
42
importantZakrátko Slovan zahrával rohový kop a je tu prvá strela na domácu bránu. Holmanov center prepadol k Danielovi, ale jeho zakončenie smerovalo len do stredu brány, kde stál pripravený brankár Virtanen.
41
41
importantObrovská šanca pre Slovan! Domáci zahrávali priamy kop, Niskanenov center do pokutového územia odvrátil De Marco a následne od polovice ihriska postupoval Ratão sám na domáceho brankára, ale nevyšla mu jeho kľučka a Virtanen zachytil loptu! Toto malo jednoznačne skončiť gólom!
40
Toto je už tretí ofsajd hosťujúceho Medveda, takže útočník Slovana nemohol pokračovať v tomto útočnom výpade svojho tímu.
39
Polčasová prestávka tak zrejme padne Slovanu veľmi vhod. Slovenský majster musí jednoznačne zlepšiť hru, nefunguje to ani v ofenzíve a defenzíva robí jednu chybu za druhou.
38
Pomaly sa dostávame do záveru prvého polčasu. Aj naďalej čakáme na otvárací zásah tohto stretnutia, domáci už stihli zahodiť tri veľké šance na strelenie gólu.
37
yellowCardŽltú kartu dostáva Medved (ŠK Slovan Bratislava).
36
Momentálne je pri lopte slovenský zástupca, ktorý sa snaží o prechod na polovicu súpera. Slovan odolala trom veľkým šanciam domácim, v druhom polčase to musí byť oveľa lepší výkon nášho zástupcu.
35
35
importantSlovan teraz doslova horí v obrane! Defenzíva slovenského majstra zle zapracovala pred svojim pokutovým územím, veľmi jednoducho sa k lopte dostal Nissilä, ale jeho zakončenia našťastie nebolo moc ideálne a brankár Greif dokázal jeho pokus zneškodniť!
34
To je už druhá obrovská chyba hostí v defenzíve. Slovan môže len ďakovať domácim, že aj druhá veľká šanca po chybe obrany zostala nevyužitá.
33
33
importantDruhá veľká šanca v prvom polčase pre domáci celok! Greif rozohral loptu na Rabiua, ktorý však zbytočne stratil loptu pri napádaní od Saxmana, prihrávka domáceho futbalistu potom smerovala na jeho spoluhráča Niskanena, ktorý však v ideálnej pozícií v pokutovom území zakončil len do bočnej siete!
32
Na ihrisku zostal ležať domáci futbalista Nissilä, ale napokon je v poriadku a prvý polčas vo Fínsku môže pokračovať ďalej. Uvidíme, čo nám zostávajúce minúty úvodného dejstva ponúknu.
31
Niskanen posielal center pred hosťujúcu bránu, loptu hlavou do bezpečia upratal Abena. Tlak domáceho celku ešte pokračoval ďalej, ale Pikk už loptu do pokutového územia nedostal.
30
Polhodina vo Fínsku je už minulosťou, stále sa hrá bez gólov na oboch stranách. Časté nepresnosti, zbytočné straty lôpt a fauly sú momentálne charakteristickým prvkom úvodného dejstva.
29
Ale aj domáci sa potom dopustili faulu, Niskanen poslal nedovolene k zemu De Marca. Slovanu následne nevyšil pokus o rýchly prechod do útoku.
28
Chybná rozohrávka hosťujúceho tímu, Bajrič sa potom previnil nedovoleným zákrokom a Kuopion získava priamy kop na útočnej polovici.
27
Slovenský majster rozbieha kombináciu na svojej polovici ihriska, ale ihneď čelí vysokému napádaniu zo strany svojho dnešného súpera.
26
Zápasové podmienky nie sú vôbec ideálne, fúka veľmi silný vietor. Aj s takouto prekážkou si musí Slovan poradiť, ako sa očakávalo, nášho majstra nečaká na fínskej pôde žiadna ľahká práca za postupom.
25
Medved vybehol spoza domácej obrany za dlhou prihrávkou, ocitol sa však v tesnom ofsajde. Momentálne sa hra často kúskuje, nesledujeme sústavné útoky z oboch strán.
24
Slovan prerušil rodiaci sa útok domáceho tímu. Futbalisti v žltých dresoch rozohrávajú loptu v strede poľa a postupnou kombináciou sa snažia dostať na dostrel súperovej brány.
23
Fínsky celok založil postupný protiútok, z hranice pokutového územia zakončoval Niskanen, ale mieril len nad Greifovu bránu.
22
Bol to vôbec prvý zaujímavý moment tohto stretnutia. Slovan si musí na takéto zaváhania vo vlastnej šestnástke dávať pozor, pri našom majstovi stála teraz šťastena.
21
21
importantNissilä prihrával v pokutovom území Slovana na voľného Saxmana, ale kapitán domácich v ideálnej pozícií netrafil bránu súpera! Toto bola hrubá chyba defenzívy slovenského majstra!
20
K lopte sa dostal po veľmi dobrej prihrávke Ratão, hosťujúci futbalista chcel zakončovať spoza pokutového územia, ale dlho váhal a napokon Pirttijoki ho od lopty odzbrojil.
19
Nedovolený zákrok domáceho Tomása na Medvedeva, hostia rozohrávajú priamy kop v strede poľa. Stále čakáme na prvý výraznejší moment v tomto stretnutí.
18
Dlho si teraz domáci celok loptu na svojich kopačkách neudržal, opäť sledujeme útočné ťaženie hosťujúceho tímu. Slovan zvolil postupný útok.
17
Hosťujúci De Marco si zbehol do pokutového územia a snažial sa dostať k dlhej prihrávke, ako prvý je pri lopte však brankár Virtanen a tak sa futbalista slovenského majstra do žiadnej šance nedostal.
15
Zatiaľ je veľa nepresností na oboch stranách, domáca prihrávka smerovala za postranú čiaru a Slovan bude vhadzovať loptu v strede ihriska.
14
Tento útočný výpad slovenského majstra zastavil postraný rozhodca, ktorý odmával Medvedovi ofsajd. Pri lopte je domáci tím, ktorý sa zatiaľ nikam neponáhľa.
13
Kuopion dlho kombinoval na polovici svojho dnešného súpera, ale Saxman fauloval De Marca a tak loptu na svoje kopačky získava Slovan.
12
Ďalší nedovolený zákrok zo strany hostí, Holman poslel nedovolene k zemi Boatenga. Slovan sa teraz sústreďuje hlavne na pozornú defenzívu.
11
Pennanen sa pokúsil založiť rýchly úočný výpad domáceho tímu, ale Pauschek veľmi dobre čítla hru a včas zastavil tento útok fínskeho súpera.
10
Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je už minulosťou, zatiaľ sme nevideli žiadny strelecký pokus smerujúci medzi tri žrde.
9
Oba celky sa snažia hrať v úvode zápasu troška opatrnejšie. Predsa len, hrá sa na jedno víťazné stretnutie, je to bez odvety. Aktuálne je v drží lopty Slovan.
8
Hra sa momentálne prelieva z jednej strany na druhú. Uvidíme, kedy príde nejaký prvý zaujímavý moment v tomto stretnutí.
7
Konečne je už k dispozícií signál z miesta dejiska, môžme tak zahájiť náš prenos! Výkop patril domácemu celku, ktorý hrá dnes v žltých dresoch, náš majster nastúpil v modrých.
6
Slovan zahrával svoj prvý rohový kop v tomto zápase, center od zástavky posielal Rabiu, ale zakončenie od Medveda bolo nepresné.
importantK dispozícií nie sú ani žiadne bližšie informácie na oficiálnej stránke UEFA. Verme, že sa to čoskoro dá do poriadku a budeme vám môcť poskynúť plnohodnotný prenos.
importantMomentálne nie je k dispozícií signál z Fínska! V tejto krajine je v týchto chvíľach veľmi zlé počasie a tak nemáme z dejiska stretnutia žiadne bližšie informácie. Zápas sa však už údajne začal, momentálne beží piata minúta.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový podvečer všetkým fanúšikom futbalu! Dnes je na programe druhé predkolo Európskej ligy a to aj s dvojnásobnou slovenskou účasťou. Ako prvý do boja vstúpi slovenský majster ŠK Slovan Bratislava, pre ktorého to bude prvý súboj v európskych pohároch v tejto sezóne. Zverenci Darka Milaniča cestovali do Fínska a o postup do tretieho predkola zabojujú s Kuopionov Palloseura. Papierovým favoritom bude slovenský celok, ktorý však nečaká nič ľahké a my tak budeme nášmu pohárovému zástupcovi držať palce. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.
Úvodné zostavy:

Kuopion Palloseura: Virtanen – Savolainen, Pirttijoki, Tomás, Pikk – Saxman (C), Boateng, Nissilä – Niskanen, Rangel, Pennanen

Náhradníci: Riihimäki – Manga, Nissinen, Purje, Sale, Tarasovs, Udoh

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco – Rabiu, De Kamps (C) – Daniel, Holman, Ratão – Medved

Náhradníci: Šulla – Božikov, Lovat, Nono, Dražič, Čavrič, Ožbolt

Rozhodca: Volen Chinkov – Petar Dzhuganski, Dimiar Rusev – Georgi Davidov (všetci BUL)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Kuopion Palloseura a ŠK Slovan Bratislava. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 17:30.

Po reprezentačnej prestávke pokračujú ligové súťaže, ďalej pokračujú aj predkolá o Európsku ligu. V druhom predkole bude mať Slovensko svojich dvoch zástupcov: ŠK Slovan Bratislava a FC DAC Dunajská Streda.

Kuopion Palloseura
Tento fínsky celok triumfoval v minulej sezóne v najvyššj futbalovej súťaži vo Fínsku. V základnesj skupine skončil síce druhý, ale v skupine o titul získal napokon o päť bodov viac pred Turku a tak sa mohol radovať z titulu. Zároveň Kuopion putoval do prvého predkola Ligy majstrov, kde však nestačil na nórskej pôde na Molde a prehral vysoko 0:5. Najvyššia futbalová súťaž vo Fínsku je už v plnom prúde, Kuopion je momentálne na druhom mieste, na predbežného lídra stráca len dva body.

ŠK Slovan Bratislava
Slovenský majster konečne môže vstúpiť do európskych bojov. Pôvodne aj Slovan mal štartovať v prvom predkole Ligy majstorv a to na pôde Faerských ostrov proti Kalksviku. Celá táto história je už známa, jeden člen tímu mal pozitívny test na koronavírus a Slovan nemohol na zápas nastúpiť. Napokon z Bratislavy priletel rezervný tím, ale aj tam bol jeden pozitívny test a tak sa tento zápas ani neodohral a po kontumácií išiel ďalej domáci celok. Slovan je vo Fortuna lige momentálne na druhom mieste, má o zápas menej a na DAC stráca 6 bodov. V minulom víťaznom zápase proti Trnave viedol tím už nový tréner Darko Milanič.

Podľa stávkových kancelárií je favoritom tohto zápasu Slovan. Slovenský majster však nemôže nič podceniť, hrá na pôde súpera. Ako to napokon celé dopadne? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan v Európe končí, od postupu ho pritom delili len sekundy