Pekarík dal gól a patril k najlepším na ihrisku, Duda debutoval za Kolín

Pavol Spál, TASR|19. sep 2020 o 17:41

Haaland strelil dva góly.

BRATISLAVA, BRÉMY. Potrpí si na zdravý životný štýl. Každý deň sa kúpe v sude plnom ľadu. Mäso konzumuje len raz do týždňa a keď už, tak len z domáceho chovu.

Rád číta knihy, vždy je pozitívny. Aj horšie obdobie považuje za výzvu.

V prvom kole nemeckej Bundesligy triumfovala Hertha Berlín na pôde Werderu Brémy 4:1. A jedným z hrdinov zápasu bol Peter Pekarík.

Slovenský obranca v službách Herthy otvoril skóre v závere prvého polčasu. Krajný obranca sa zachoval ako útočník.

Nabehol si z pravej strany na krížnu prihrávku a súperov brankár bol bez šance.

"Bol to dôležitý zápas, takže ma teší, že sme ho zvládli. Hrali sme dobre v obrane a v súbojoch sme boli agresívnejší. Opäť som dal gól. To je fajn, ale oveľa dôležitejší je tímový úspech," uviedol Slovák na webe Herthy.

Bol to jeho iba druhý bundesligový gól v kariére, prvý strelil ešte v marci 2017. Pritom v Bundeslige odohral už 189 zápasov.

Pekarík sa v tejto sezóne presadil aj nedávno, v zápase Nemeckého pohára. Hertha Berlín však vypadla po prehre 4:5 s druholigovým Braunschweigom.

Pekarík bol druhá hviezda zápasu

Pred sezónou robili futbalistom Herthy fyzické testy a Pekarík patril medzi troch najlepších. Slovák je pritom najstarší.

Služobne i vekovo. V Bundeslige začal svoju 12. sezónu, v rámci elitných líg ich má na konte viac iba Marek Hamšík (13).

V októbri bude mať Pekarík už tridsaťštyri. V berlínskom klube pôsobí už viac ako osem rokov. Zaskakoval aj ako kapitán.

V predošlých dvoch sezónach sa však v berlínskom klube trápil. Brzdili ho zranenia a potom musel čakať na šancu v pozícii náhradníka.

V závere minulej sezóne sa však po reštarte opäť dostal do formy. Tréner Bruno Labbadia mu dal dôveru.

Podľa serveru whoscored.com bol Pekarík vyhlásený za druhú hviezdu zápasu, dostal druhú najvyššiu známku: 8,3. Podľa sofascore.com si zaslúžil osmičku.

Pekarík musel pre zdravotné problémy striedať v 81. minúte. "Našťastie je lýtko v poriadku. Po súboji som zacítil bolesť, ale je to iba narazené," ozrejmil.

Duda debutoval za Kolín

Dôležitý zápas odohral aj Pekaríkov krajan a donedávna aj klubový spoluhráč Ondrej Duda. Reprezentačný stredopoliar odohral svoj prvý duel v drese Kolína nad Rýnom.

Rodák zo Sniny nastúpil v základnej zostave, hral do 88. minúty a dostal žltú kartu za podkopnutie.

Duda sa však z bodov netešil, Kolín doma v zápase bohatom na góly podľahol Hoffenheimu 2:3.

Futbalisti Borussie Dortmund vstúpili do novej sezóny víťazne, na svojom ihrisku zdolali hráčov Borussiu Mönchngladbach 3:0.

Za hostí pre zranenie nenastúpil slovenský stredopoliar Laszló Bénes.

Domáci sa dostali do vedenia v 35. minúte, keď svoj premiérový ligový gól strelil sedemnásťročný Američan Giovanni Reyna, prihral mu naň rovesník Jude Bellingham.

Po zmene strán sa dvakrát presadil nórsky útočník Erling Haaland, prvý gól dal z jedenástky.

Bundesliga - 1. kolo

• Brémy - Hertha Berlín 1:4 (0:2)

Góly: 69. Selke - 42. PEKARÍK, 45+2. Lukebakio, 63. Cunha, 90. Córdoba

/za hostí hral Pekarík do 81. minúty/

• Frankfurt - Bielefeld 1:1 (0:0)

Góly: 62. André Silva - 51. Soukou

• Kolín nad Rýnom - Hoffenheim 2:3 (1:2)

Góly: 22. Andersson, 86. Drexler - 3. a 45.+2 a 90.+2 (druhý z 11m) Kramarič

/za domácich hral Duda do 88. minúty/

• Stuttgart - Freiburg 2:3 (0:2)

Góly: 72. Kalajdžič, 81. Wamangituka - 9. Petersen, 26. Sallai, 48. Grifo

• Union Berlín - Augsburg 1:3 (0:1)

Gól: 75. Bülter - 40. Vargas, 82. Gregoritsch, 89. Hahn

• Borussia Dortmund - Mönchengladbach 3:0 (1:0)

Góly: 54. a 77. Haaland (z 11 m), 35. Reyna

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Pekarík dal gól a patril k najlepším na ihrisku, Duda debutoval za Kolín