Slovan vycestoval do Žiliny.
Slovan vycestoval do Žiliny. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|20. sep 2020 o 18:00

Slovan v Žiline nedokázal vyhrať.

BRATISLAVA. Futbalisti Dunajskej Stredy vyhrali aj svoj siedmy duel v novom ročníku Fortuna ligy a udržali si v ňom stopercentnú bilanciu.

V nedeľňajšom stretnutí 7. kola uspeli na ihrisku Senice 4:2 a náskok na čele tabuľky pred druhým Slovanom Bratislava zvýšili na osem bodov.

Slovanisti, ktorý majú zápas k dobru, po vypadnutí z Európskej ligy len remizovali v šlágri na ihrisku Žiliny 2:2, keď všetky góly padli už v prvom polčase.

Fortuna liga: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

20.9.2020

Fortuna liga - 7. kolo (nedeľa)

Žilina - Slovan Bratislava 2:2 (2:2)

Góly: 16. Kurminowski, 30. Paur - 14. Medvědev, 39. Bajrič

Rozhodovali: Marhefka - Hancko, Kováč, ŽK: Javorček, Kaprálik - Nono, Lovat, 972 divákov

Žilina: Petráš - Vallo, Minárik, Kiwior, Javorček - Bernát (83. Gamboš), Gono, Rusnák (79. Kaprálik) - Ďuriš, Kurminowski, Paur (70. Myslovič)

Slovan: Greif - Medveděv (23. Pauschek), Abena, Bajrić, Lovat - Nono, de Kamps - Holman (76. Weiss) - Daniel (85. Čavrič), Ožbolt (76. Medved), Moha (76. Ratao)

Hlasy po stretnutí

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Bol to zápas medzi skúsenosťou a mladosťou. Myslím si, že sme sa na súpera dobre pripravili - či po taktickej stránke, alebo nastavením, ktoré sme prezentovali v zápase. Dovolím si tvrdiť, že dnes sme podali takmer stopercentný výkon, kde sme hrali na hranici svojich možností, kde sme sa snažili aj rozohrávať, aj držať súpera na dištanc. Samozrejme, nebudeme sa hádať o kvalite Slovana, ktorú určite má. Tento zápas sa musel divákom páčiť, bolo veľa šancí na jednej aj druhej strane. My sme nekalkulovali, išli sme za svojim. Dnes nemáme tri body, ale táto cesta, ktorú sme si dali, si myslím, že je správna. Pokiaľ chlapci vydržia takto pracovať aj ďalej, myslím si, že nás čaká pekná budúcnosť."

Darko Milanič, tréner Slovana: "Bol to náročný a tvrdý zápas. Začali sme veľmi dobre, strelili sme prvý gól, neustáli sme však nasledujúci tlak súpera, ktorý sme aj očakávali, keďže tím, ktorý dostane gól, sa snaží rýchlo vyrovnať. Toto sme nezvládli, kvôli tomu sme následne inkasovali prvý aj druhý gól. Druhá polovica prvého polčasu bola z našej strany veľmi dobrá, mali sme tam aj viacero šancí. Dokázali sme vyrovnať, čo znamenalo, že pred druhým polčasom bolo všetko otvorené. Áno, aj po polčase to bol dynamický a intenzívny zápas, v ktorom bolo viacero chýb. Môj tím by mal byť pokojnejší v závere zápasu, najmä keď sa Žilinčania trápili s našimi útočnými hráčmi, tak sme šance mali, ale nemali sme pokoj v koncovke. Môj tím ukázal charakter, keďže po náročnom zápase vo Fínsku sme v priebehu troch dní dali znovu sily dokopy. Čelili sme dobrému, mladému súperovi, ako som už spomínal, bol to náročný a intenzívny zápas."

Senica - Dunajská Streda 2:4 (1:1)

Góly: 44., 72. Malec - 21., 60. Kalmár, 64. Divkovič, 76. Ramírez

Rozhodovali: Očenáš - Hrčka, Ferenc, bez ŽK, ČK: 79. Nemec (Senica), 1000 divákov

Senica: Fryšták - Kopečný, Carrillo, Nemec, Šimčák - Addo (68. Gallovič) - Košťál (68. Marie), Duda (80. Totka), Piroska (83. Šalata), Moses - Malec

DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis (90. Malý) - Schafer - Divkovič (67. Nicolaescu), Fábry, Kalmár (90. Njie), Balič (81. Bednár) - Ramírez

Anton Šoltis, hlavný tréner FK Senica: "Z našej strany sme odohrali dobrý zápas, avšak bol vidieť rozdiel v kvalite na každom poste. Z tohto hľadiska vyhral súper zaslúžene, prvý polčas približne 20-25 spĺňal kritéria toho, čo sme chceli hrať. Proti takému súperovi sme si nemohli dovoliť otvoriť obranu, chceli sme to zhustiť a v strednom pásme napádať hráčov a získavať lopty - z časti sa nám to podarilo. Ak nedotiahnete útočné akcie aspoň do zakončenia, pri kvalite súpera z toho hrozil vždy protiútok, čo sme mohli vidieť v prvom polčase. Cez to všetko sa nám podarilo vyrovnať. Do druhého polčasu sme nabádali hráčov aby vydržali v systéme, v ktorom môžeme uspieť. Súper však išiel trochu po šťastnom tečovanom góle do vedenia, následne krásna akcia Divkoviča na 3:1. Potom sme sa nadýchli a znížili, vždy keď sme tak urobili, súper okamžite potvrdil svoju kvalitu a pridal ďalší gól. Dnes bol rozdiel v mene Kalmár, súper má aj iných kvalitných hráčov, Kalmár bol dnes pri všetkom podstatnom. Chlapci videli, kde je momentálne Dunajská Streda, kde sa my môžeme časom možno priblížiť."

Bernd Storck, hlavný tréner DAC 1904: "Gratulujem môjmu mužstvu k víťazstvu po náročných 120 minútach proti Jabloncu. Dnes to bol veľmi ťažký zápas, v prvom polčase sme dominovali a mali prevahu, chýbala mi však viac priamočiarosť a ťah na bránu. Mohli sme skórovať, pri všetkom rešpekte k dobre organizovanému súperovi sme svoje šance nevyužili a v závere polčasu sme našou nekoncentrovanosťou inkasovali na 1:1. Hráčom som cez polčas povedal, aby pokračovali v predvedenej hre a verili si.Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať pred veľmi dôležitým zápasom v Rakúsku."

ONLINE PRENOS: Žilina - Slovan Bratislava (futbal, NAŽIVO, LIVE, stream, dnes, video, Fortuna liga, , nedeľa)

Fortuna liga  2020/2021
20.09.2020 o 18:00
Žilina
2:2
(2:2, 0:0)
90+3 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 16. Kurminowski (Vallo), 30. Paur (Bernát) – 14. Medveděv (Daniel), 40. Bajrić (Moha). ŽK: 77. Javorček (ZIL), 90. Kaprálik (ZIL) – 32. Nono (SBA), 37. Lovat (SBA). Rozhodca: Marhefka – Hancko, Kováč. Diváci: 972.
Odo mňa je to na dnes zo Žiliny všetko, ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok nedeľného večera a úspešný štart do pracovného týždňa. Dočítania priatelia!
V Žiline sme dnes videli výborný zápas, ktorý mohli vyhrať oba tímy. Remíza 2:2 je teda zrejme spravodlivým výsledkom, ktorý však asi o trošku viac škrie mladých domácich futbalistov, ktorí proti silnému súperovi predviedli sympatický výkon a ukázali, že Žilina stále môže na svojej silnej akadémii stavať.
90+3
90+3
importantKurminowski sa dostal do útoku, hľadal ešte prihrávkou Patrika Mysloviča, ktorý si ešte loptu prehadzoval na silnejšiu nohu, no k zakončeniu sa už nedostal!
90+2
Gono v útoku stratil loptu a domáci sa musia veľmi rýchlo vrátiť do obrany.
90+1
Tak záver zápasu je v Žiline plný emócií a to sa musí divákov páčiť!
90
importantKlinická smrť pre Žilinu! Prudký center Nona Petráš vyrazil pred seba, následne obrana MŠK dokázala loptu s námahou upratať von z pokutového územia!
90
V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.
90
yellowCardŽltú kartu dostáva Adrián Kaprálik (MŠK Žilina).
90
Vzápätí ďalšia útočná akcia Slovana, Weiss však mieril nad bránku Žiliny!
89
Čavrić našiel napravo Weissa, ktorý okamžite hľadal prihrávkou Medveda, no tesne pred útočníkom Slovana loptu odvážne vyrazil Samuel Petráš.
89
Žilinčania sa v samom závere zápasu snažia strhnúť vedenie na svoju stranu, sú aktívnejší, ale musia si dávať pozor, pretože Slovan má skúsených hráčov, ktorí dokážu využiť otvorenú žilinskú obranu.
88
importantPrudká strela z priameho kopu prešla cez múr hráčov, končí však priamo v náruči Dominika Greifa!
87
Rýchly útok Žiliny, Kurminowski bol faulovaný na hranici šestnástky hostí, bude to priamy kop z výbornej pozície!
86
Hektický záver zápasu na oboch stranách, uvidíme ako to dnes celé dopadne.
86
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Aleksandar Čavrić.
85
importantPo rohu nastali zmätky pred Greifom, k lopte sa následne dostal Jakub Kiwior, ktorého delovku pod brvno ale famózne vyrazil Dominik Greif a zachránil svoj tím od pohromy!
85
Domáci Žilinčania kombinujú v strede poľa. Javorček po ľavej strane prešiel k šestnástke Slovana, po nevydarenom centri získal pre svoj tím aspoň rohový kop!
84
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ján Bernát, prichádza Martin Gamboš.
83
Kapitán Slovana de Kamps teraz prepadol v strede poľa, na pravej strane ale Gono nedokázal odcentrovať cez Pauscheka. Výsledkom je však roh pre Žilinu.
82
Akciu Slovana potiahol Kenan Bajrić, ktorý sa napokon odhodlal aj ku strele, tá však bola napokon tečovaná na rohový kop. Center Nona ale obrana Žiliny odvrátila.
81
Posledných 10 minút ostáva do konca riadneho hracieho času, stav zápasu je 2:2 a všetko je úplne otvorené.
80
importantNuž a Lucas Lovat sa okamžite ukázal aj v útoku, jeho krížna strela ale Petrášovi starosti nenarobila.
79
Výdych Lucasa Lovata po striedaní Matúša Rusnáka bolo počuť až na tribúnu, mladý krídelník bol dnes nočnou morou brazílskeho obrancu Slovana.
79
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Adrián Kaprálik.
78
Dobrý center hostí do šestnástky Žiliny, k zakončeniu hlavou sa dostal Myenty Abenta, ale lopta končí v moci pozorného Samuela Petráša.
77
Dnešné stretnutie sleduje 972 divákov.
77
yellowCardŽltú kartu dostáva Dominik Javorček (MŠK Žilina).
76
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Moha Kadfí, prichádza Vladimír Weiss.
76
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Alen Ožbolt, prichádza Žan Medved.
76
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Rafael Ratão.
75
Tréner Slovana Darko Milanić chystá dvojité striedanie, do hry príde Vladimír Weiss a Rafael Ratao.
74
Moha tentoraz napriahol k strele z ľavej strany z približne 20 metrov, Minárik loptu tečoval na rohový kop.
73
Tak v týchto chvíľach vidíme dobré šance na oboch stranách, zdá sa, že kto dá teraz gól, bude sa tešiť z troch bodov.
72
importantNa opačnej strane rýchla akcia Žiliny, Vallo sa predral po pravej strane, center poslal pred bránku Slovana priamo na nohu Dawida Kurminowskeho, ktorý ale minul priestor Greifovej bránky!
71
Obrovská šanca Slovana! Joeri de Kamps si síce pri spracovaní lopty v šestnástke Žiliny pomohol rukou, no nebolo to odpískané. Následne posunul loptu voľnému Holmanovi, ktorý slabou strelou len podčiarkol svoj mizerný výkon v dnešnom zápase.
70
Do konca riadneho hracieho času máme necelých 20 minút, Žilina hrá so Slovanom nerozhodne 2:2.
69
Po Jakubovi Paurovi preberá kapitánsku pásku Žiliny stopér Ján Minárik. Treba povedať, že Jakub Paur dnes odviedol penzum čiernej tvrdej práce, je to mimoriadne obetavý futbalista, ktorý v súbojoch veľa úderov dostane, ale i rozdá.
69
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Patrik Myslovič.
68
V týchto chvíľach sa hrá prakticky len na polovici Žiliny, domáci futbalisti si akoby vybrali oddychový čas. Na trávniku však ostáva ležať po strele s Pauschekom Dawid Kurminowski, no bude napokon pokračovať v zápase.
67
importantSlovanisti sú teraz smerom dopredu mimoriadne aktívni, Nono z hranice šestnástky ľavačkou míňa Petrášovu bránku!
66
importantAlen Ožbolt si proti presile protihráčov elegantne spracoval loptu po dlhom pase, z veľkého uhla z ľavej strany skúsil krížnu strelu, Petráš bol však pozorný a pokazil Slovincovi gólovú radosť.
65
Matúš Rusnák na pravej strane poľahky oklamal Lucasa Lovata, následná prihrávka v šestnástke Slovana mu nevyšla podľa predstáv.
64
Futbalisti Slovana sa v týchto momentoch snažia o nátlak, ich snaha ale končí pred žilinskou šestnástkou.
64
Snaha Lovata o center na Daniela, po zákroku obrancu končí lopta za postrannou čiarou. Následne sa po vhadzovaní dostal k lopte aktívny Erik Daniel, no Kiwior loptu dokázal sklzom poslať na rohový kop.
63
Center z kopačky Valla smeroval priamo pred Greifa, obrana Slovana ho však dokázala bez problémov odvrátiť do bezpečia.
62
Joeri de Kamps fauloval na hranici šestnástky Matúša Rusnáka, Žilina má výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.
62
Po súboji s Lukášom Pauschekom ostáva ležať na trávniku Dávid Ďuriš. Zdá sa však, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.
61
Lovat poslal pred Petráša zaujímavý center, Minárik však hlavou loptu poslal von zo šestnástky Žiliny. Následný center hostí zle spracoval španielsky legionár v službách Slovana Nono.
60
Menšia nervozita pred Petrášovou bránkou, hlavný rozhodca rázne dohovára hráčom oboch tímov.
60
Slovanisti sa však preberajú a získavajú ďalší rohový kop, tentoraz z pravej strany.
60
Lovat našiel prihrávkou Ožbolta, ktorý mu následne vrátil loptu. Lucas ju následne poslal Mohovi, ktorý bol koncovým hráčom, pretože u neho akcia Slovana skončila.
59
Tentoraz mali futbalisti Slovana výhodu rohového kopu z ľavej strany, center však vôbec nebol presný a loptu tak berú do svojej moci futbalisti Žiliny.
58
Rohový kop Slovana z pravej strany, center hostí Samuel Petráš odvážne vyboxoval ďaleko do poľa.
57
Nono tentoraz poslal výbornú kolmicu do šestnástky Žiliny pre Pauscheka, výborne sa však vrátil Dávid Ďuriš a stihol loptu sklzom poslať na rohový kop.
56
Gono v strede poľa oklamal Davida Holmana, maďarský futbalista v službách Slovana dnes nehrá vôbec dobre.
55
Slovanu sa v týchto momentoch smerom dopredu príliš nedarí, Šošoni získali loptu a okamžite sa ženú dopredu.
54
Kombinácia Žiliny v strede poľa, domáci futbalisti sa snažia nájsť voľný priestor v obrane súpera z Bratislavy.
53
Ján Bernát poslal pred Greifa vysoký center, Kurminowski vyskočil síce poriadne vysoko, ale loptu zasiahnúť nedokázal.
53
Ďalší rohový kop, tentoraz z pravej strany, loptu rozohrá Bernát.
52
Center Žiliny odvrátila obrana hostí na kopačku Valla, ktorého následný center bol obranou Slovana zblokovaný na rohový kop. Z neho však Šošoni tentoraz nič zaujímavé nevymysleli.
51
Domáci futbalisti majú výhodu priameho kopu z ľavej strany.
51
importantAktuálne informácia z Tour de France, záverečnú etapu vyhral Sam Bennet, Peter Sagan obsadil tretie miesto.
50
Máme za sebou 50 minút zápasu, Žilina hrá pod Dubňom so Slovanom stále nerozhodne 2:2!
49
importantLovat chybuje v obrane Slovana, Matúš Rusnák dobre vystrelil, ale Dominik Greif ešte lepším zákrokom podržal svoj tím!
49
David Holman sa snažil o prihrávku na ľavú stranu pre Mohu, ale pokazil pomerne ľahkú loptu.
48
Tvrdý súboj Paura s de Kampsom v strede poľa, kapitán Slovana ostáva otrasený ležať na trávniku, no zdá sa, že bude v poriadku.
47
Dobrý center Žiliny za obrancu Slovana, Kurminowski si však teraz vôbec nerozumel so spoluhráčom a tak Greif nemusel zasahovať.
47
Rohový kop Žiliny hlavou odvrátil do bezpečia Lukáš Pauschek.
47
Holman v strede poľa pomerne ľahko stratil loptu, Bernát hľadal prihrávkou Ďuriša, po zákroku Lovata to bude rohový kop pre Žilinu.
46
Úvodný výkop druhého polčasu v prospech Slovana Bratislava.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba tímy nastupujú na žilinský trávnik, o malú chvíľu sa začne druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas zápasu Žiliny so Slovanom, stav zápasu je 2:2. Druhý polčas sa začne približne o 19:02.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Mladí Žilinčania mali šancu na rýchly útok, výborne však teraz telom zapracoval Lovat a odstavil súpera čisto od lopty.
45+2
Moha však najmä v závere prvého polčasu robí žilinskej obrane značné problémy, tentoraz však slabšou ľavou nohou nedokázal presne odcentrovať.
45+1
Moha hľadal prihrávkou po ľavej strane Lovata, ktorý však loptu nespracoval a tá končí za postrannou čiarou.
45
Paur je za postrannou čiarou a my môžeme pokračovať v zápase. V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.
44
Žilinský kapitán Jakub Paur je stále ošetrovaný na trávniku, zdá sa, že bude v poriadku, ale evidentne zle došliapol na ľavý členok.
43
Domáci sa snažili dostať pred Greifa, po strele de Kampsa s Paurom však ostáva kapitán Žiliny ležať na trávniku a hra je prerušená.
42
Moha sa vrútil do žilinskej šestnástky, predral sa okolo Valla a hľadal prihrávkou Ožbolta. Minárik loptu napokon upratal za postrannú čiaru.
41
Prvý polčas sa rozhodne musí fanúšikom páčiť, videli sme zatiaľ štyri góly, hra má solídne tempo a prelieva sa zo strany na stranu.
40
Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá so Slovanom Bratislava 2:2.
40
goalSlovan dal gól!
Slovanisti rozohrali roh nakrátko, následne Moha poslal na zadnú tyč dobrý center, obrana Žiliny trochu zaspala a KENAN BAJRIĆ hlavou vyrovnáva na 2:2!
39
Alen Ožbolt získal pre Slovan rohový kop. Následne po centri skúsil strelu, ale nemieril ideálne. Opäť však získal pre svoj tím rohový kop.
38
Rusnák mal teraz na pravej strane otvorený priestor, center mu však v tejto chvíli vôbec nesadol a loptu tak bude od svojej bránky rozohrávať Dominik Greif.
37
yellowCardŽltú kartu dostáva Lucas Lovat (ŠK Slovan Bratislava).
36
Ďalší tvrdý súboj v strede poľa, Lovat nepríjemne dostúpil na telo Matúša Rusnáka a uvidí žltú kartu.
35
Dominik Greif bol dnes mimochodom jediným Slovákom v základnej zostave Slovana, keďže napríklad Dávid Strelec sa dnes vôbec nedostal do zápasovej zostavy. Po zranení Medveděva však prišiel na trávnik Lukáš Pauschek. Ťažko však povedať, či je toto pre Slovan naozaj tá správna futbalová cesta.
34
Vallo poslal z priameho kopu dobrý center do šestnástky Slovana, Jakub Paur však v náročnej pozícii mieril len do náruče Dominika Greifa.
33
Na trávniku je v týchto momentoch na oboch stranách veľa emócií, uvidíme aký to bude mať vplyv na záver prvého polčasu.
32
yellowCardŽltú kartu dostáva Nono (ŠK Slovan Bratislava).
31
Po polhodine hry Žiliny vedie nad Slovanom 2:1 a zrejme nás čaká mimoriadne zaujímavý zápas!
30
goalŽilina dala gól!
Joeri de Kamps teraz chyboval v strede poľa, Ján Bernát získal loptu, prihrávkou pred šestnástkou našiel JAKUBA PAURA, ktorého strelu tečoval Kenan Bajrić za chrbát bezmocného Dominika Greifa!
29
Loptu rozohráva od vlastnej bránky Samuel Petráš, Žilinčania sa znovu snažia dostať čo najrýchlejšie do útoku. Výsledkom ich snahy je strela, ktorú zblokoval Lukáš Pauschek.
28
Po rohu Žiliny loptu upratal do bezpečia Alen Ožbolt. Následne sa hosťom núkala šanca na rýchly protiútok, ale výborný obranný zákrok vytiahol Miroslav Gono.
27
importantPo dlhšom čase dobrý útok Žiliny, v šestnástke Slovana sa na ľavej strane presadil Kurminowski, ale jeho strela bola tečovaná na rohový kop!
27
Žilinčania chybujú v rozohrávke, dopredu pôjdu znovu futbalisti z hlavného mesta Slovenska.
26
Slovanisti to teraz príliš prekombinovali, z hranice šestnástky skúsil strelu de Kamps, ale mieril vysoko nad bránku Samuela Petráša.
26
Slovan v nápore, výslednom je ale iba strela Nona, ktorý trafil Jána Bernáta.
26
Ďalší center Slovana z priameho kopu, lopta hľadala Myentyho Abenu, ktorý bol ale v postavení mimo hru.
25
Jurij Medveděv odchádza za pomoci lekára a maséra Slovana do šatne, zdá sa, že ide o problém s ľavým členkom. Obrancovi Slovana samozrejme želáme skoré uzdravenie.
24
importantLenže z centrovanej lopty vznikla obrovská šanca pre hostí, lenže ani z vyloženej šance hráč Slovana tentoraz nemieril presne!
23
Lovat padá po súboji s Rusnákom, hostia budú kopať priamy kop, ale je to ďaleko od žilinskej bránky.
23
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Jurij Medveděv, prichádza Lukáš Pauschek.
22
Nono trafil v strede poľa Bernáta v plnom behu. Bol odpískaný faul, žltá karta to nie je, i keď domáci si ju pre hráča hostí vehementne pýtajú.
21
Máme za sebou 20 minút zápasu, Žilina hrá na domácom trávniku so Slovanom Bratislava nerozhodne 1:1.
20
Medveděv je za čiarou a zdá sa, že bude musieť striedať. Rohový kop Žiliny tentoraz pre Greifa neznamenal vážnejšie nebezpečenstvo.
19
Dávid Ďuriš sa rýchlostne presadil po ľavej strane, no jeho center pred Greifa bol zblokovaný na rohový kop. Následne ostáva na trávniku ležať Medveděv a zdá sa, že je zranený.
18
importantLucas Lovat sa oprel do strely z ľavej strany, lopta pred Petrášom ešte zaplávala a žilinský brankár ju len s námahou vyrazil!
17
Zápas sa nám teda začína prakticky od začiatku, je to však slušný gólový prísľub do ďalšieho priebehu zápasu.
16
Domáci rozohrali rohový kop nakrátko, následne Vallov center z pravej strany našiel DAWIDA KURMINOWSKEHO, ktorý hlavou umiestnil loptu k pravej tyči Greifovej bránky!
15
Rohové kopy ale nie sú v aktuálnej sezóne silnou žilinskou stránkou, napriek tomu však mladí Šošoni ostávajú pri lopte a po zákroku Daniela si rohový kop zopakujú.
15
Rýchly útok Žiliny, prihrávka Rusnáka z pravej strany bola zblokovaná obrancom Slovana na rohový kop pre MŠK.
14
Erik Daniel na pravej strane oklamal Dominika Javorčeka, našiel prihrávkou JURIJA MEDVEDĚVA, ktorý loptu delovkou zavesil po brvno Petrášovej bránky!
13
Tvrdý súboj Paura s Nonom, žilinský kapitán sa hráčovi Slovana okamžite ospravedlnil.
12
Lovat poslal center na prvú tyč pre Abenu, ktorý však nebol úspešný, domáci na chvíľku odvrátili nebezpečenstvo od vlastnej bránky.
11
Hostia sa postupným útokom dostali k šestnástke Žiliny, Holman prízemným centrom našiel Daniela, ktorý skúsil strelu z veľkého uhla. Lopta mieri nad Petrášovu bránku, ale tečom jej pomohol žilinský stopér Kiwior.
10
Kombinácia Slovana v strede poľa, po dlhom centri však končí lopta znovu na kopačkách Samuela Petráša. Ten loptu vykopol až na polovicu Slovana, po hlavičke Bajrića končí pre zmenu na kopačkách Dominika Greifa.
9
Domáci stále vysoko napádajú rozohrávku Slovana a hráčom hostí to robí celkom slušné problémy.
8
Po ľavej strane sa snažil presadiť Moha, no stihol sa k nemu vrátiť Ján Minárik, loptu následne odkopol brankár Žiliny Samuel Petráš.
7
Tisícka domácich fanúšikov sa snaží pokrikom popohnať svojich miláčikov dopredu, Žilinčania sú v úvode zápasu aktívnejším tímom.
6
Slovanu v úvode viazne kombinácia, Rusnák následne pri pravej čiare poriadne popreháňal Lucasa Lovata. Nuž, zdá sa, že krajní obrancovia Slovana si v dnešnom zápase schuti zabehajú.
5
Obrana Slovana teraz dlho predlho ustupovala pred Kristiánom Vallom. Ten našiel prihrávkou Jána Bernáta, ktorý sa napokon odhodlal ku strele, Greif loptu s prehľadom chytá.
4
Zverenci trénera Pavla Staňa sa v úvode zápasu snažia vysoko napádať rozohrávku hostí, predsa len, hráči Slovana majú v nohách ťažký súboj proti Kuopiu.
3
Po centri z priameho kopu sa ku zakončeniu hlavou dostal Lucas Lovat, bol však v postavení mimo hru.
3
Hostia v týchto momentoch kombinujú na vlastnej polovici trávnika. Následne Abena dlhým centrom hľadal Ožbolta, ale Ďuriš tesne pred ním zahral rukou. Slovan má teda výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.
2
Javorček poslal z priameho kopu dobrý center do šestnástky Slovana, lopta ale končí v náruči pozorného Dominika Greifa.
1
Rusnák po zákroku Lucasa Lovata končí na trávniku, žltá karta to nebude, hoci to bolo hraničné.
1

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Javorček – Bernát, Gono, Rusnák – Ďuriš, Kurminowski, Paur (C).
Náhradníci: Teplan – Kaprálik, Myslovič, Fazlagić, Nemčík, Anang, Gamboš.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Bajrić, Lovat – Nono, de Kamps (C) – Holman – Daniel, Ožbolt, Moha.
Náhradníci: Šulla – Weiss, Medved, Pauschek, Čavrić, Ratão, De Marco.

Rozhodca: Marhefka – Hancko, Kováč.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu siedmeho kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Źilina privítajú na domácom trávniku hráčov ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa začne o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné piate miesto so ziskom 9 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Pavla Staňa prehrali so Sereďou v Zlatých Moravciach 2:3 (góly MŠK Vallo a Kurminowski). V týždni Žilinčania odohrali zápas 2. kola Slovnaft Cupu, v ktorom zvíťazili v Námestove 7:0. Najlepším strelcom tímu je Vahan Bičachčjan, ktorý má na svojom konte 5 gólov.

Slovanu Bratislava patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné druhé miesto so ziskom 12 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Darka Milanića porazili na domácom trávniku v derby Trnavu 2:0 (góly Slovana Medved a Nono). V týždni Slovanisti odohrali aj zápas druhého predkola Európskej ligy, v Kuopiu však podľahli miestnemu tímu v penaltovom rozstrele a so súťažou sa lúčia. Najlepším strelcom tímu je Dávid Strelec, ktorý má na svojom konte tri góly.

Zápas pod Dubňom sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.