Liverpool v šlágri zdolal Chelsea, Son rozhodol o výhre Tottenhamu štyrmi gólmi

Futbalisti Tottenham Hotspur.
Futbalisti Tottenham Hotspur. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. sep 2020 o 15:04

Mourinho sa teší z vysokej výhry.

LONDÝN. Futbalisti Liverpool FC triumfovali v šlágri 2. kola anglickej Premier League na ihrisku Chelsea Londýn 2:0.

Oba góly obhajcu titulu zaznamenal Sadio Mané v priebehu štyroch minút druhého polčasu, domáci už vtedy hrali bez vylúčeného obrancu Andreasa Christensena.

Liverpool má po dvoch dueloch na konte plný počet bodov. Na Stamford Bridge bol aktívnejší už v prvom polčase a na jeho konci mu pomohla červená karta pre Christensena, ktorý zozadu rukami fauloval unikajúceho Maného.

Práve senegalský útočník po zmene strán dvakrát za sebou skóroval. Najskôr si v 50. minúte Firmino narazil loptu s Mohamedom Salahom a jeho center z pravej strany premenil Mané hlavou na úvodný zásah.

O štyri minúty neskôr ten istý hráč využil hrubú chybu domáceho brankára Kepu Arrizabalagu pri rozohrávke. Štvrťhodinu pred koncom mohla Chelsea aspoň skorigovať, no Jorginhov pokutový kop zlikvidoval brankár Alisson.

Premiérový hetrik pre Sona

Kórejský futbalista Heung-Min Son zariadil štyrmi gólmi triumf Tottenhamu v nedeľňajšom dueli 2. kola anglickej ligy na ihrisku Southmptonu 5:2.

Pri všetkých mu asistoval Harry Kane, ktorý potom sám pridal piaty zásah hostí.

Southampton mal síce v úvode viac z hry a po polhodine hry ho poslal do vedenia Danny Ings, potom už však nasledovalo galapredstavenie juhokórejského reprezentanta Sona.

Ten najskôr vyrovnal v nadstavenom čase prvého polčasu na 1:1 a po zmene strán pridal v priebehu 26 minút ďalšie tri zásahy. Kane zaznamenal štyri asistencie a v 82. minúte pridal aj piaty gól zverencov Joseho Mourinha.

Ings potom z penalty už iba skorigoval jednoznačnú prehru Southamptonu.

Tottenham si do tabuľky pripísal prvé tri body, v prvom kole prehral doma s Evertonom 0:1. Southampton je po dvoch dueloch bez bodu s nelichotivým skóre 1:6.

Son zaznamenal svoj premiérový hetrik v anglickej lige a pridal ešte jeden kúsok navyše.

Kane: Som na neho hrdý

"Je neuveriteľné streliť štyri góly v Premier League, je to pre mňa veľká česť. Bez Harryho by som ich však nedal, on je jednoducho skvelý a zaslúži si honor muža zápasu. Dobre sa už poznáme, keďže spolupracujeme päť rokov a vieme, čo od seba čakať. Máme výborný vzťah na ihrisku i mimo neho," povedal kórejský reprezentant pre televíziu BT Sport.

Kane sa k jeho slovám pridal: "Dnes sa ukázalo spojenie, ktoré medzi sebou budujeme a bolo skvelé ho vidieť, ako to dnes zakončuje. Som na neho hrdý, že dosiahol svoj prvý hetrik."

Newcastle United naďalej bez zraneného slovenského brankára Martina Dúbravku nestačil na svojom štadióne na Brighton a prehral hladko 0:3.

Dvoma gólmi za úvodných sedem minút zápasu sa prezentoval francúzsky útočník Neal Maupay, skóre spečatil mladý Ír Aaron Connolly v 83. minúte. Newcastle tak nenadviazal na svoje víťazstvo z prvého kola na pôde West Hamu, Brighton si pripísal prvé tri body do tabuľky.

Na čele neúplnej tabuľky je po nedeli Leicester City o skóre pred ďalšími šesťbodovými tímami Evertonom, Arsenalom, Liverpoolom a Crystalom Palace. "Líšky" si doma poradili s Burnley 4:2, hoci od 10. minúty prehrávali. Ešte do prestávky však skóre vyrovnali a v druhom pridali ďalšie tri góly.

Premier League - 2. kolo

• Southampton - Tottenham 2:5 (1:1)

Góly: 32. a 90. Ings (druhý 11 m) - 45.+2, 47., 64. a 73. Son, 82. Kane

• Newcastle - Brighton 0:3 (0:2)

Góly: 4. a 7. Maupay (prvý 11 m), 83. Connolly, ČK: 89. Bissouma (Brighton)

• Chelsea Londýn - Liverpool FC 0:2 (0:0)

Góly: 50. a 54. Mané, ČK: 45.+1 Christensen (Chelsea)

• Leicester - Burnley 4:2 (1:1)

Góly: 20. Barnes, 51. Pieters (vlastný), 61. Justin, 79. Praet - 10. Wood, 73. Dunne

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool v šlágri zdolal Chelsea, Son rozhodol o výhre Tottenhamu štyrmi gólmi