Mbappé opustil karanténu a okamžite skóroval, PSG vyhral druhý zápas v sezóne

Kylian Mbappé so spoluhráčmi z PSG.
Kylian Mbappé so spoluhráčmi z PSG. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. sep 2020 o 15:12

Parížania vyhrali rozdielom triedy.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain si pripísali druhé víťazstvo v tejto sezóne francúzskej Ligue 1. V zostave už aj Kylianom Mbappém vyhrali v nedeľňajšom dueli 4. kola na ihrisku Nice hladko 3:0.

Mbappé už po karanténe mohol figurovať v základnom rozostavení úradujúceho šampióna a v 38. minúte otvoril skóre stretnutia z penalty, keď bol predtým obeťou faulu v pokutovom území.

Ešte do prestávky zvýšil náskok hostí Angel Di María a v 66. minúte zavŕšil triumf PSG Marqiunhos. Parížania majú na konte šesť bodov, rovnako ako Nice.

Lídrom tabuľky je AS St. Etienne, ktorý stratil prvé body v sezóne na ihrisku Nantes po remíze 2:2. Hostia viedli už o dva góly, no bod pre Nantes zariadil v 86. minúte vyrovnávajúcim zásahom belgický útočník Renaud Emond.

Tretie víťazstvo za sebou si pripísal Montpellier, ktorý si doma poradil s Angers 4:1. Dvoma gólmi sa prezentoval Andy Delort.

Ligue 1 - 4. kolo

• Nice - Paríž St. Germain 0:3 (0:2)

Góly: 38. Mbappé (11 m), 45.+1 Di María, 66. Marquinhos

• Stade Brest - FC Lorient 3:2 (2:1)

Góly: 30. Perraud, 32. Mounié, 62. Honorat - 34. Hérelle (vlastný), 90.+2 Monconduit

• FC Metz - Stade Reims 2:1 (1:1)

Góly: 18. a 88. Niane - 43. Dia (z 11m), ČK: 50. Munetsi (Reims)

• Montpellier HSC - SCO Angers 4:1 (2:1)

Góly: 43. a 60. Delort, 18. Souquet, 86. Mollet - 25. Bahoken

• Racing Štrasburg - Dijon FCO 1:0 (0:0)

Gól: 80. Mitrovič

• FC Nantes - AS Saint Etienne 2:2 (0:1)

Góly: 71. Simon, 86. Emond - 2. Aouchiche, 66. Macon

• Olympique Marseille - OSC Lille 1:1 (0:0)

Góly: 85. Germain - 47. Araujo

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Mbappé opustil karanténu a okamžite skóroval, PSG vyhral druhý zápas v sezóne