Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Nezdolal ju ani Trenčín. Sereď neprehrala už osem duelov v rade

Tímy predviedli ofenzívny futbal.

Achraf El Mahdioui (vľavo) a Denis Potoma v dohrávke 4. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď - AS Trenčín.Achraf El Mahdioui (vľavo) a Denis Potoma v dohrávke 4. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď - AS Trenčín. (Zdroj: Henrich Mišovič - TASR)

Fortuna liga - 4. kolo - dohrávka

SEREĎ. Futbalisti ŠKF Sereď remizovali v dohrávke 4. kola Fortuna ligy s AS Trenčín 1:1.

Trenčín po polčase v Zlatých Moravciach viedol po góle Roguljiča, no za domácich vyrovnal Djiby Ba.

Tímy hrali ofenzívny futbal

Dohrávané stretnutie 4. kola prinieslo obojstranne ofenzívny futbal. V 6. minúte skúšal šťastie Ghali, ale jeho "lišiacky" obstrel iba tesne minul cieľ.

V 10. minúte pálil z priameho kopu El Mahdioui, pozorný Yakubu sa však prekvapiť nenechal.

Súvisiaci článok Futbalový zväz: Niektorí partneri pre krízu nepredĺžia spoluprácu Čítajte

Sereď mohla ísť do vedenia v 17. minúte, keď na center Ivána si vyskočil Špehar, ktorého hlavička skončila na brvne.

Prebiehala 22. minúta, k lopte sa vo vnútri šestnástky dostal Roguljič, ktorý tvrdou prízemnou strelou aj s pomocou ľavej žrde otvoril gólový účet stretnutia - 0:1.

V 37. minúte mohlo byť vedenie hostí dvojgólové, Čatakovič ponúkol tutovku, avšak Zubairu z 10 metrov trestuhodne prestrelil.

V záverečnej minúte prvého polčasu Špehar poslal spätnú prihrávku na Ivána, ten z dobrej pozície netrafil.

Iván nevyužil veľkú šancu

Po zmene strán to boli Trenčania, ktorí hýryli aktivitou. V 49. minúte mohlo byť vymaľované, Kadák sa rútil sám na bránu, Yakubu jeho strelu vyrazil, ale ani nabiehajúci Čatakovič nedokázal loptu poslať do prázdnej bránky.

Vyrovnanie priniesla 62. minúta. Iván rozohral rohový kop, jeho center si našiel na hranici malého vápna nekrytý Ba, ktorý hlavou pohodlne vyrovnal.

Od tohto momentu sa hralo "hore-dolu". V 79. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Ligeon, Yakubu jeho dobre mierenú strelu k ľavej žrdi na dvakrát skrotil.

V 86. minúte mal rozhodnutie na svojej kopačke Iván, ale po Špeharovom priklepnutí mieril zo 6 metrov mimo. Keď sa v záverečnej minúte neujala ani strela Šuleka, body sa nakoniec delili.

Furbalisti Serede neprehrali už osem duelov v rade. K trom ligovým výhram a trom remízam pridali ešte dva triumfy v Slovnaft Cupe.

Naposledy nestačili na suverénnu Dunajskú Stredu 9. augusta, ktorej podľahli vysoko 0:6.