Strelec sa do béčka Slovana vypýtal sám, Košiciam gól nedal

Košickí futbalisti zdolali béčko Slovana presvedčivo 3:0.
Košickí futbalisti zdolali béčko Slovana presvedčivo 3:0. (Autor: facebook FC Košice)
Daniel Dedina|23. sep 2020 o 23:00

Jedni stále neprehrali, druhí ešte nebodovali.

KOŠICE. Opačné série pokračujú. Kým béčko Slovana Bratislava nezabodovalo v druhej lige ani na siedmy pokus, futbalisti FC Košice ťahajú osemzápasovú šnúru bez prehry.

Víťazne zvládli aj štvrtý domáci zápas v tejto sezóne.

„Minulý rok mali Košice po prvej tretine sezóny osem bodov. Teraz ich máme dvadsať,“ vystihol najväčší rozdiel v podaní košického tímu brankár Matúš Kira.

Taký zápas brankári nemajú radi

Proti rezerve Slovana vychytal Kira už piate čisté konto v sezóne. V Čermeli ho zatiaľ dokázal prekonať len Michlík z Púchova.

„Škoda gólu v Petržalke v predchádzajúcom kole, bola by to pekná séria. Nejakých 490 minút, možno päťsto,“ osvedčil štatistický prehľad aj v tomto prípade.

Pravda je uprostred, šlo by o 495 minút bez inkasovaného gólu.

Smútiť však nemusel, keďže to najdôležitejšie jeho mužstvo proti Slovanu zvládlo.

Po ďalekonosnej strele Pavúka, pohotovej hlavičke Blandona a záverečnej poistke striedajúceho Nováka vyhrali Košičania 3:0.

Kira odchytal zápas, aký brankári nemajú radi. Najmä v druhom polčase bol dlho bez poriadnej práce.

„O to viac treba byť koncentrovaný. Môže prísť jedna situácia, ktorú musíte vyriešiť na sto percent. Musím sa s tým vyrovnať. Čakajú nás teraz ťažké zápasy a dúfam, že v tom budeme pokračovať,“ zaželal si 25-ročný gólman, ktorý sa so spoluhráčmi najbližšie predstaví v sobotu v Dubnici.

Strelec: Myslím, že kvalitu mám

Slovanistov poslalo ešte viac do kolien vylúčenie Kolumbijčana Castilla v 71. minúte.

Hoci nastúpili s mladým mužstvom, jedno meno sa na ich súpiske vynímalo. David Strelec.