20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo

Slovan je v semifinále, Michalovce po obrate vyradili Bystricu

Ďalej ide aj Nitra.

Hokejisti HC Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii.Hokejisti HC Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava postúpili medzi štvorku najlepších v Tipsport Kaufland Cupe.

V odvetnom štvrťfinálovom zápase si na domácom ľade poradili s HC Topoľčany 5:0 a v dvojzápasovom súčte dosiahli presvedčivé skóre 10:2.

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpili do semifinále. V odvetnom štvrťfinálovom stretnutí zvíťazili vo Zvolene nad Banskou Bystricou 6:4 po predĺžení.

Zápas sa v riadnom hracom čase skončil víťazstvom Michaloviec 5:4 a keďže to v súčte gólov v dvojzápase znamenalo remízu 6:6, nasledovalo päťminútové predĺženie. V ňom rozhodol o víťazstve Dukly Peter Galamboš.

Aj HK Poprad postúpili do semifinále. V odvetnom štvrťfinálovom stretnutí im na ľade Detvy stačila aj remíza 3:3, keďže v prvom zápase zvíťazili 4:0.

Tipsport Kaufland Cup - štvrťfinále

Slovan - Topoľčany 5:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Góly: 3. Harris (Kytnár), 22. S. Petráš (Sukeľ, Maier), 35. O'Donnell (Sersen), 33. Studenič (Sersen, Mráz), 39. Bačík (Ranford, Valach). Rozhodovali: 9:11 na 2 min., navyše Laššo (Top.) 10 min. OT za bitku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 250 divákov

/prvý zápas 5:2, do semifinále postúpil Slovan/

HC Slovan Bratislava: Durný - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Bačik, Maier - O'Donnell, Harris, Ranford - Studenič, Kytnár, Sukeľ - Mráz, Bortňák, Buček - Jendek, S. Petráš, Kundrik

HC Topoľčany: Halo - Mihalko, Novák, Bulák, Škápik, Vyskoč, Bystričan, Hlinka, A. Gergel - Kluka, Kalináč, Jurák - Minárik, Tomčák, Nemček - Danišovský, Laššo, D. Gergel - Gaťár, Martiška, Kováč

Bystrica - Michalovce 4:6 pp (1:1, 1:1, 2:3 - 0:1)

Góly: 10. Verbeek, 33. Lunter (Žiak, Brejčák), 39. Mistele (tr. strieľ.), 42. Fafrák (Vašaš, Tamáši) - 9. Korhonen (Galamboš, Ventelä), 27. Šoltés (Takáč), 44. Šoltés, 45. Mihálik (Hickmott, Regenda), 48. Bartánus (Southorn), 65. Galamboš (Takáč.). Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. - J. Konc ml., Kiepeš, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Lamper (B. Bystr.) 10 min. OT za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 372 divákov.

/prvý zápas 2:1, do semifinále postúpili Michalovce/

HC '05 Banská Bystrica: Gajan - Welsh, Ďatelinka, Biro, Drew, Brejčák, Žiak, Petrinec, Zubák - Lamper, Winquist, Mistele - Kriška, Tamáši, Sloboda - Fafrák, Verbeek, L. Lunter - Vašaš, Giertl, Vybiral

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - McCormack, Bdžoch, Mihálik, Southorn, Ventelä, Ťavoda, Zekucia - Hickmott, Lalancette, Korhonen - Regenda, Mlynarovič, Takáč - Bartánus, Galamboš, Šoltés - Chalupa, Češík, Mašlonka - Török

Detva - Poprad 3:3 (0:1, 3:1, 0:1)

Góly: 24. Rymsha (Gašpar, Valent), 25. Askarov (Lalík, Nauš), 38. Askarov (Sýkora) - 20. Drgoň (Haščák, Skokan), 39. Haščák (Svitana, Brejčák), 46. Matúš Paločko. Rozhodovali: Rojík - Číž, Stašák, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 226 divákov.

/prvý zápas 0:4, do semifinále postúpil Poprad/

HC 07 Detva: Petrík - F. Fekiač, Jendroľ, Golian, Rais, Turan, Korím, Gachulinec, Rymsha - Žilka, V. Fekiač, Ščurko - Charbonneau, Čacho, Sýkora - Nauš, T. Klíma, Ľupták - Gašpar, Valent, Cox

HK Poprad: Vošvrda - Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Hudec, Dzivjak, Česánek, Brejč - Haščák, Skokan, Svitana - Handlovský, Preisinger, Mešár - Lušňák, Zagrapan, Matúš Paločko - Šotek, Bjalončík, Matej Paločko

Trenčín - Nitra 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Paukovček (Sádecký, Hecl), 31. Švec (Sojčík). Rozhodovali: Lokšík, Lesay - Jurčiak, Krajčík, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Paukovček (Tren.) 10 min. OT za napadn. hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 500 divákov.

/prvý zápas 3:6, do semifinále postúpila Nitra/

HK Dukla Trenčín: Valent - Jaborník, Ackered, Starosta, Mesikämmen, Bokroš, Sládok, Ferenyi, Rajnoha - Sádecký, Paukovček, Hecl - Daňo, Kettunen, Bezúch - Kukuča, Sojčík, Skladaný - Krajč, Švec, Hlinka

HK Nitra: Cowley - Cardwell, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Pupák, Štefanka, Knižka - Hrnka, Slovák, Tvrdoň - Lantoši, Šťastný, Kollár - Holešinský, Dauda, Minárik - Pätoprstý, Čaládi, Škvarek

ONLINE PRENOS: Slovan Bratislava - Topoľčany (hokej, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, štvrtok, superpohár, Tipsport Kaufland Cup, štvrťfinále)

Kaufland Tipsport Cup Štvrťfinále 2020/2021
24. September 2020 o 18:30 | Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava
SlovanSlovan
5:0
60' minúta
Koniec
TopoľčanyTopoľčany
Stats
Góly a asistencie: 3. Harris (Kytnár), 22. Petráš (Sukeľ, Maier), 25. O'Donnell (Sersen), 33. Studenič (Sersen, Mráz), 39. Bačik (Ranford, O'Donnell). Rozhodca: Hronský, Tvrdoň – Synek, Šotek. Diváci: 250.
Prenos
Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. V tretej tretine sme gól nevideli, za to sa vylučovalo viac, ako býva zvykom. Halo sa v bránke hostí isto nenudil. Pomer striel medzi žrde 54:23, do semifinále postupuje domáci HC Slovan. Z Bratislavy želá pekný večer priaznivcom športu Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:25Slovan držal súpera v pásme, Harrisov puk Halo poslal späť do hry a potom hostia puk na krátko do stredného pásma.
58:19Škápik dve minúty za držanie, presilovku si tak zahrá tím od Dunaja.
57:52Domáci v plnom počte, ani túto presilovku hostia v čestný úspech nezapíšu.
57:29Slovan poslal puk von z pásma a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
56:48Z vrcholov kruhov Kalináč prestrelil bránku a puk poslal na ochranné sklo, hostia s pukom v zóne domácich.
55:52Petráš a Laššo si vymenili ručne svoje názory. Laššo dve minúty hrubosť a desať minút osobný trest za zhodenie rukavíc. Petráš dve + dve za hrubosť, Hostia hrajú presilovku.
54:38Domáci v plnom počte, Topoľčany hrali presilovku dobre, čestný úspech sa im však zaznamenať teraz nepodarilo a v závere presilovky Nemček trafil len bočnú sieť bránky domácich.
53:30Novák príklepom od modrej z jej stredu prevetral ľavý betón Noskoviča, ktorý puk poslal späť do hry a belasí ho následne vyhodili von z pásma.
52:38Ďalšie vylúčenie, teraz dvojka pre Meszároša za seknutie, presilovka pre hostí.
50:49Studenič v akcii a na konci Halo, ktorému spoluhráči opäť poďakovali za jeho pekný zákrok.
50:31Oba tímy s plným počtom hráčov.
49:42Ofsajd belasých, čiarový im akciu zastavil, vhadzujeme pri obrannej modrej hostí.
48:31Vzájomné vylúčenie, Meszároš dve minúty za krosček, Kováč za seknutie. Hráme štyria proti štyrom.
48:17Hostia v plnom počte, budeme sa tak venovať hre s plným počtom hráčov na oboch stranách.
47:35Domáci v plnom počte a budú pokračovať v hre krátkou presilovkou.
47:02Ališauskas preveril Halovu pozornosť strelou od modrej z jej stredu, brankár hostí puk poslal späť do hry, Slovan bojuje o puk v zóne súpera.
46:17Budeme hrať štyria proti štyrom, Jurák za seknutie dve minúty.
45:54Malá skrumáž pred bránkou belasých, ktorí puk napokon aspoň na čas dostali do stredného pásma.
45:35Hákovanie a dvojka pre Valacha, presilovka pre hostí.
45:12Z pravej strany z ostrého uhla vystrelil Sukeľ, Halo v sede jeho puk zneškodnil a zožal potlesk hŕstky prítomných divákov.
44:36Meszárošov príklep od modrej z ľavej strany od mantinelu Halo schoval vo svojej lapačke a zmenu skóre nepripustil.
42:26Domáci v plnom počte, Topoľčany ich však v závere presilovky zamkli na krátky čas v pásme.
42:25Od modrej z jej stredu príklepom vystrelil Novák, Noskovič puk poslal späť do hry a belasí pôjdu do akcie.
41:49Hostia v plnom počte a budú pokračovať v hre svojou presilovkou.
40:26Bortňák navyše za seknutie dve minúty, hrať budeme štyria proti štyrom.
40:26Za odrazeným pukom sa do brejku dostal Kalináč, ktorý efektne vystrelil z pravej strany, Noskovič jeho puk pri ľavej žrdi zlikvidoval.
40:01Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:21.
V druhej tretine sme videli štyri góly a jedno trestné strieľanie. V ňom Studenič neuspel, no Halo v bránke hostí sa isto nenudil, i keď inkasoval štyri góly, zlikvidoval množstvo pukov domácich. Slovan aj v druhej tretine hostí takmer k ničomu nepustil a dnešný zápas bude len o výške skóre. Pomer striel medzi žrde po dvoch tretinách 43:13.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:49Pre zdržiavanie hry trest pre hráčsku lavičku hostí, ktorým sa opätovne akosi nechcelo striedať.
39:49Maier a jeho pekná strela spoza ľavého kruhu od mantinelu, Halo puk letiaci tesne nad ľadom schoval do lapačky.
39:22Kundrík efektne vystrelil z ľavého kruhu, Halo puk pekne schoval do svojej lapačky.
38:46Slovan Bratislava dal gól!
PATRIK BAČIK naskočil na ľad, vykorčuľoval na ľavý kruh, vystrelil švihom a prestrelil Hala v bránke hostí. Asistencie: Brendan Ranford a Brendan O'Donnell.
37:40Na konci útočného snaženia domácich Halo, ktorý puk zrazil pred seba a potom schoval vo svojej rukavici.
37:23Hostia poslali puk na bránku Noskoviča a získali cenné sekundy zo svojho oslabenia.
36:47Hákovanie a na trestnú usadol Hlinka, presilovka pre domácich.
35:58Ofsajd na modrej a čiarový zastavil akciu hráčom hostí.
35:45Studenič si položil Hala na ľad, chcel zakončiť okolo pravého betónu, nepodarilo sa mu to, Halo jeho úmysel vystihol a puk zneškodnil.
35:45Studenič korčuľoval sám na bránku, Hlinka ho sekol, trestné strieľanie!
35:45Domáci v plnom počte, hostia presilovku nevyužili.
35:15Od brankára Hala začína ďalšia akcia hostí, ktorí hrajú presilovú hru.
34:34Od modrej pekne vystrelil Novák, Noskovič jeho puk zlikvidoval a po menšej výmene názorov niektorých hráčov vylučovať nebudeme.
33:45Hostia hrali s pukom v pásme domácich, za seknutie dostal dve minúty Jendek, presilovka pre Topoľčany.
32:10Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Durný, prichádza Noskovič.
32:10Oddychový čas hostí.
32:10Slovan Bratislava dal gól!
Štajnochov puk a potom dva z hokejky Sersena Halo vždy poslal späť do hry, no na ďalší puk z hokejky MARIÁNA STUDENIČA už bol prikrátky. Asistencie: Michal Sersen a Bruno Mráz.
31:16Buček sa prezentoval strelou z ľavého kruhu, jeho puk bol zblokovaný na ochrannú sieť, vhadzovať budeme po pravici Hala.
30:39Bulák inkasuje dve minúty za podrazenie a presilovku si zahrá Slovan.
30:17Halo vyšiel za pukom za svoju bránkovú čiaru, rozohral ho na hokejky spoluhráčom, Slovan sa bude musieť brániť.
28:28Sériu nepresných striel na bránku hostí ukončil pukom od modrej z pravej strany od mantinelu Maier, Halo puk v bránkovisku zlikvidoval.
26:28Domáci v plnom počte, Slovan založil ihneď útok a puk pred Hala priviezol na hokejke Bortňák, ktorý naskočil späť na ľadovú plochu. Halo puk schoval pod svoje rukavice.
25:34Puk mimo hracej plochy, domáci zatiaľ hosťom palebný priestor neposkytli, vhadzujeme po ľavej ruke Durného.
24:28Za držanie dostal dvojku Bortňák, presilovku, prvú v zápase, si zahrá HC Topoľčany.
24:05Slovan Bratislava dal gól!
Od pravého kruhu z otočky po ľade vystrelil BRENDAN O'DONNEL. Asistencia: Michal Sersen.
23:57Spoza kruhov vystrelil Kundrík, Halo puk vyrazil pred seba a následne schoval pod svojimi rukavicami.
23:15Halo likviduje vo svojej lapačke ďalší puk domácich, vhadzovať budeme po ľavej ruke brankára hostí.
22:28Konštrukcia bránky pomohla Halovi pri strele jedného z hráčov v bielom drese. Slovan naďalej útočne naladený.
21:39Slovan Bratislava dal gól!
Puk z bránkovej čiary z ľavej strany na Hala poslal Sukeľ, gólman hostí puk vyrazil pred seba a SAMUEL PETRÁŠ sa už pomýliť nemohol. Asistencie: Jakub Sukeľ a Patrik Maier.
21:01Hostia v plnom počte, Slovan svoju delenú presilovku v gól nepretavil.
20:52Z ľavého kruhu to vyskúšal Harris, Halo priestor pri pravej žrdi vytesnil a puk zneškodnil.
20:43Krížna prihrávka z ľavej strany na pravý kruh a príklep O'Donnella, jeho puk v pokľaku Halo zlikvidoval.
20:01Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:24.
V prvej tretine sme videli hokej na jednej polovici hracej plochy a na jednu bránku. Slovan sa ujal vedenia gólom v presilovej hre a hostia sa len sporadicky dostali kombinačne s pukom pred bránku domácich. Brejk Tomčáka Durný zlikvidoval a belasí druhú tretinu začnú presilovkou. Pomer striel medzi žrde v tej prvej podľa údajov zo svetelnej kocky nad ľadom 18:3.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:56Slovan hral aktívne s pukom na hokejkách v zóne súpera, vyložený palebný priestor si však nevypracoval.
18:59Držanie a na lavicu hanby odkorčuľoval Bulák, presilovka pre domáci klub.
18:36Aktívnejší Slovan nezvládol prihrávku do pásma súpera, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravici Durného.
17:18Od modrej to pukom do priestoru bránky hostí vyskúšal Meszároš, puk letiaci tesne nad ľadom Halo schoval vo svojej lapačke.
16:17Oba tímy s plným počtom hráčov, pri hre štyroch proti štyrom sme vyloženú gólovú akciu nevideli.
14:40Nemček preveril pozornosť Durného z ľavého kruhu, brankár domácich puk cez vyrážačku poslal na druhú stranu klziska.
14:17Pri signalizovanom vylúčení Kalináča sa proti pravidlám previnil aj Studenič, obaja po dve minúty za seknutie. Hráme štyria proti štyrom.
12:33Videli sme akciu belasých, ktorú zastavil čiarový pre ofsajd.
10:47Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na gól neprijal.
09:55Domáci chybovali s pukom v zóne hostí, do nájazdu na Durného sa dostal Tomčák, ktorý z vnútornej strany pravého kruhu vystrelil, Durný puk schoval vo svojej lapačke.
09:25Petráš pálil príklepom z pravého kruhu, Halo mu puk schoval vo svojom náručí. Krátko predtým navlas rovnaká situácia, Petrášov príklep z pravého kruhu Halo cez betón poslal späť do hry.
08:47Hákovanie v podaní Kováča, pri signalizovanom vylúčení belasí ohrozili Hala, ten im puk zlikvidoval.
07:44Domáci sa previnili proti pravidlám na útočnej modrej ofsajdom, čiarový im útok musel zastaviť.
07:12Domáci nahodili puk na bránku hostí, Halo ho pridržal v rukavici pridlho, rozhodcovia hru prerušili.
06:19Spoza pravého kruhu puk do priestoru bránky hostí poslal nahodením Petráš, Halo mal odkrytý výhľad a puk schoval vo svojej rukavici.
05:09Laššo vystrelil príklepom z pravého kruhu, Durný puk poslal na ochranné sklo a belasí vyštartovali do akcie.
04:03Buček zachytil rozohrávku hostí v strednom pásme, puk položil na hokejku Bortňáka, ktorý s ním nakorčuľoval až pred brankára a preveril jeho pozornosť. Halo išiel dole na ľad a puk cez betóny zneškodnil.
02:32Slovan Bratislava dal gól!
Rovno od buly ušiel hosťom s pukom na hokejke BRANT HARRIS a pomedzi betóny Hala vsietil. Asistencia: Milan Kytnár.
02:29Od modrej vystrelil príklepom Meszároš, Halo jeho puk schoval do náručia.
01:35Puk z hokejky Hala po teči domácich skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.
00:58Za podrazenie dostal dve minúty Dávid Gergel, presilovka pre belasých.
00:52Sersen poslal puk do stredného pásma, našiel Sukeľa, ktorý puk potiahol na ľavý kruh, vystrelil švihom, Halo puk schoval v stoji do náručia.
00:17V krátkom slede druhé zakázané uvoľnenie belasých, vhadzujeme po pravej ruke Durného.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

HC Topoľčany:

Rozhodca:

Hronský, Tvrdoň – Synek, Šotek.
HC Slovan sa vo štvrtok predstaví pred domácim publikum v odvetnom zápase Kaufland Cupu, keď v odvete privíta hokejistov HC Topoľčany. V úvodnom zápase belasí zvíťazili na ihrisku súpera po výsledku 5:2, pričom po prvej tretine domáci viedli 2:0 a živili nádej na dobrý výsledok. Belasí si pred odvetou vytvorili pohodový trojgólový náskok a postup do semifinále by im ujsť nemal. HC Slovan vyhral svoju základnú skupinu, keď v troch zápasoch na ihriskách súperov nepoznal premožiteľa. Jeho dnešný súper HC Topoľčany postúpil do play-off po jednogólových víťazstvách so Zvolenom a Dubnicou, v treťom zápase podľahol Dukle Trenčín. Len jeden tím sa bude tešiť z postupu a bližšie k nemu má domáci tím.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu domáceho zápasu Kaufland Cupu, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HC Topoľčany a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.