Dunajská Streda vypadla z Európskej ligy po obrovskej hanbe, prehrala 0:7

Na snímke smutní hráči FC DAC 1904 Dunajská Streda po debakli 0:7.
Na snímke smutní hráči FC DAC 1904 Dunajská Streda po debakli 0:7. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|24. sep 2020 o 20:30

Dunajská Streda končí po debakli.

Európska liga 2020/2021

3. predkolo

LASK Linz - DAC Dunajská Streda 7:0 (2:0)

Góly: 6. a 16. Raguž, 47. Filipovič, 51. Michorl, 53. Gruber, 55. H. Balič, 77. Sabitzer. ŽK: Kružliak, ČK: 48. Blackman (DAC). Rozhodovali: Brisard - Pages, Debart (Fr.), bez divákov.

LASK: Schlager - Wiesinger, Trauner, Filipovič (58. Ramsebner) - Ranftl, Holland, Michorl, Renner - Gruber (58. Reiter), H. Balič (72. Sabitzer) - Raguž

DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis - A. Fábry (36. Beskorovajnyj), Schäfer, A. Balič - Kalmár - Divkovič (60. Bednár), Ramirez (60. Nicolaescu)

/na 1 zápas, LASK Linz postúpil do play off/

LINZ. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda sa s účinkovaním v Európskej lige rozlúčili v 3. predkole.

Nad sily zverencov trénera Bernda Storcka bol rakúsky LASK Linz, na pôde ktorého utrpel posledný slovenský zástupca v súťaži debakel 0:7.

Po prvom polčase štvrtkového duelu viedli domáci 2:0 vďaka presným zásahom Marka Raguža.

Po zmene strán sa duel zmenil na exhibíciu, do streleckej listiny sa postupne zapísali aj Petar Filipovič, Peter Michorl, Andreas Gruber, Husein Balič a Thomas Sabitzer.

Naj momentky zo zápasu LASK Linz - Dunajská Streda: fotogaléria

25.9.2020

LASK Linz nastúpi v play off, ktoré je na programe vo štvrtok 1. októbra, na ihrisku víťaza súboja medzi Sportingom Lisabon a škótskym Aberdeenom. Žreb skupinovej fázy EL sa uskutoční v piatok 2. októbra o 13.00 h v Nyone.

Trápenie DAC sa začalo už v úvode

Domáci vyslali prvú strelu na bránku už v 1. minúte, s pokusom Ranftla ale nemal Jedlička veľa práce. Hosťom od začiatku stretnutia robil veľké problémy vysoký pressing súpera, vďaka ktorému si LASK vytvoril prevahu a v 6. minúte ju pretavil do strelenia vedúceho gólu.

Obrana DAC nezachytila center Michorla, Raguž si na hranici ofsajdu spracoval loptu a popri Jedličkovi ju poslal do siete - 1:0. Hráči LASK-u pokračovali v aktívnom napádaní neistej rozohrávky súpera a v 16. minúte sa im podarilo zdvojnásobiť náskok.

Svoje kanonierske schopnosti opäť potvrdil Raguž, ktorý si tentoraz šikovne zbehol za chrbát obrany a do centra Grubera sa vložil efektným a najmä gólovým halfvolejom - 2:0. Dunajskostredčanom vôbec nevyšiel vstup do zápasu a k väčšej aktivite ich neprebral ani druhý inkasovaný gól.

Naopak, v 22. minúte sa mohol Raguž tešiť z hetriku, po rohovom kope však z tesnej blízkosti nenamieril hlavou medzi žrde. V 28. minúte mohol vliať nádej pre DAC Divkovič, ktorý sa pekne zbavil Wiesingera, ale na brankára Schlagera už nevyzrel. V prvom polčase to bol iba jeden z mála ofenzívnych zábleskov zo strany DAC, ktorý v Linzi nepripomínal suveréna z Fortuna ligy.

Tri góly za päť minút

Akúkoľvek snahu hostí zabojovať o postup zmarili úvodné minúty druhého dejstva. Najskôr po rohu Michorla zvýšil na 3:0 presnou hlavičkou k bližšej žrdi Filipovič a v 48. minúte oslabil DAC frustrovaný Blackman, ktorý za nešetrný zákrok pri autovej čiare videl od hlavného rozhodcu Brisarda červenú kartu.

Aby toho nebolo pre zdecimovaných hostí málo, v 51. minúte namieril presne z hranice šestnástky Michorl - 4:0 a o dve minúty potrestal zmätky v defenzíve Gruber - 5:0. Jedlička si síce siahol na loptu, ale nezabránil jej ceste do siete.

Domáci boli pri chuti a do čoho kopli, to spadlo do bránky. Potvrdilo sa to aj v 55. minúte, keď z 20 metrov napriahol H. Balič a zvýšil už na 6:0. Storckovi zverenci boli zrelí "na uterák", v 62. minúte ich zachránila žrď, ktorá zazvonila po delovke H. Baliča.

V zostávajúcom priebehu stretnutia aktivita LASK-u mierne opadla, napriek tomu si jeho hráči vytvorili pár príležitostí, ktoré ešte vyústili do gólu Sabitzera - 7:0. DAC si pri svojej premiére v 3. predkole EL odniesol z Rakúska trpkú prehru, po vypadnutí sa však môže naplno sústrediť na boj o titul v domácej súťaži.

ONLINE PRENOS: LASK Linz - Dunajská Streda (futbal, NAŽIVO, LIVE, stream, video, Európska liga, 3. predkolo, dnes, štvrtok)

Európska liga (predkolá) 3. predkolo 2020/2021
24.09.2020 o 20:30
Linz
7:0
(2:0, 5:0)
90+2 minúta
D. Streda
Góly: 6. Raguz, 16. Raguz, 47. Filipović, 51. Michorl, 53. Gruber, 55. H. Balić, 77. Sabitzer. ŽK: 86. Kružliak (DUN). ČK: 48. Blackman (DUN).
Dunajská Streda si odtrpela 90 minút a z Linzu odchádza s vysokým debaklom 0:7. V úvode druhého polčasu zvýšil Filipović na 3:0, následne dostal Blackman červenú kartu a už to bolo len otázkou skóre, gólostroj domácich sa zastavil na čísle sedem. Veľmi trpký koniec DAC v pohárovej Európe.
90+2
90+2
Jedlička vyráža Hollandovu strelu z diaľky.
90+1
D. Streda sa na chvíľu dostala k lopte, ale nedokázala ju vyviezť ani za poliacu čiaru a už ju opäť stráca.
90
Ranftl prihral Reiterovi, ktorý chcel prekvapiť Jedličku z uhla, no jeho strela po zemi minula priestor brány.
87
Raguz bol exekútorom priameho kopu, zostrelil však len spoluhráča v múre, ktorým bol Holland.
86
86
yellowCardŽltú kartu dostáva Kružliak (FC DAC Dunajská Streda).
85
D. Strede sa podarilo odvrátiť rohový kop a následne sa píska útočný faul na Schäfera.
83
Jedlička zasiahol nohou proti strele Reitera z veľkého uhla.
81
Hostia sa po veľmi dlhej dobe ocitli na polovici súpera. Akcia Schäfera, ktorý vytvoril streleckú pozíciu pre Nicolaescua, ten minul pravú žrď.
80
Jedlička musel ísť na zem a zneškodnil Ranftlovu strelu.
78
Reiter v asi tretej veľkej šanci, no nie je mu súdené skórovať.
77
77
77
goalLASK Linz dáva gól!
Renner sa zbavil brániaceho hráča, z hranice bránkovej čiary poslal spätnú prihrávku striedajúcemu THOMASOVI SABITZEROVI, ktorý loptu poľahky upratal k ľavej žrdi.
76
importantDomáci rýchlo rozohrali, lopta smerovala do malého vápna, kde Reiter z troch-štyroch metrov pálil nad bránu.
75
Ďalší center pred Jedličku, ktorý išiel pod nohy Raguza a urobil dobre, gól z toho nie je.
73
73
importantMichorl vo veľkej šanci, veľmi jednoducho prenikol až pred hosťujúceho gólmana, strieľal z uhla zľava, trafil Jedličku.
72
changeStriedanie v tíme LASK Linz: z ihriska odchádza H. Balić, prichádza Sabitzer.
71
Stále sa hrá v blízkosti brány D.Stredy.
70
Pekná lopta na Reitera, no Jedlička vybehol a uchmatol mu loptu spod nôh.
68
Do rozohrávky Linzu sa zapája aj Schlager. Domáci sa ľahúčko dostali až do šestnástky, kde Rennerovi nabiehali až traja hráči, no Renner poslal prudkú prihrávku, na ktorú jeho spoluhráč nedočiahol.
66
K lopte sa dostal Ramsebner a v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa pravej žrde.
65
Hráči Linzu neprestali vysoko napádať a vytvárajú si ďalšie šance. Po zblokovanej koncovke Ranftla nasleduje rohový kop.
62
62
importantUž to mohlo byť 7:0. Michorl a H. Balić predviedli pekný signál a Balićova delovka opečiatkovala ľavú žrď dunajskostredskej brány!
61
Po Michorlovom centri z priameho kopu zakončil Reiter hlavou do náručia Jedličku.
60
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ramírez, prichádza Nicolaescu.
60
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Bednár.
59
Linz stále produkuje svoj štýl, na ktorý je zvyknutý.
58
changeStriedanie v tíme LASK Linz: z ihriska odchádza Gruber, prichádza Reiter.
58
changeStriedanie v tíme LASK Linz: z ihriska odchádza Filipović, prichádza Ramsebner.
55
55
HUSEIN BALIĆ mal otvorenú diaľnicu, všetci mu ustupovali a tak loptu z vyše dvadsiatich metrov napálil k pravej žrdi. 6:0.
53
53
Raguz si efektnou pätičkou obhodil Davisa, prihral do voľného priestoru ANDREASOVI GRUBEROVI, ktorý vypálil po zemi, Jedlička si na loptu siahol, no tá aj tak prešla do siete.
51
51
Začína to pripomínať exhibíciu rakúskeho celku. Obrana Duajskej Stredy je úplne rozhodená. Rennerovu strelu Jedlička vyrazil, no Beskorovajnyj loptu odvrátil iba k PETROVI MICHORLOVI, ktorý z hranice šestnástky loptu krásne zakrútil do vinkla!
48
48
redCardČervenú kartu dostáva Blackman (FC DAC Dunajská Streda).

Blackman to prehnal s agresivitou a v súboji kopol súpera do kolena. Hlavný rozhodca mu ihneď ukázal červenú kartu. Ďalšia veľká komplikácia pre DAC.
47
47
PETAR FILIPOVIČ si nabehol na center Michorla z rohového kopu a na prednej žrdi zakončil hlavou vedľa Jedličku! 3:0 pre Linz a nádeje D. Stredy klesajú.
46
Začal sa druhý polčas.
Dunajská Streda prehráva po prvom polčase v Linzi 0:2. Oba góly strelil Marko Raguz.

Druhý polčas sa začne približne o 21:32.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Kružliak hlavou zakončil vedľa žrde. Po ďalšom rohu hlavičkoval Ramírez tiež mimo brány.
45+2
Ramírez sa dostal do pokutového územia, no bol proti dvojici brániacich hráčov. Vybojoval aspoň roh.
45
Domáci poľahky prenikli do pokutového územia a v poslednej chvíli musel v sklze odvracať A. Balić.
43
Blackman a Holland sa zrazili hlavami na polovici Linzu, bude sa ošetrovať.
42
Balić chcel prejsť cez os ihriska, no súper mu loptu zobral, následne domáci spomalili akciu a nehnali sa do koncovky.
41
Schäfer dobre vyviezol loptu, no Davis trafil iba Ranftla pred sebou. D. Streda však rozhodne zvýšila útočnú aktivitu.
39
Faul Linzu v strede poľa, našťastie pre hostí, pretože Linz by už išiel do veľmi nebezpečného protiútoku.
38
Kalmár poslal center z priameho kopu priamo do náručia Schlagera.
37
Linz predviedol ďalšiu svoju rýchlu útočnú akciu. Ranftl centroval z pravej strany, Raguz sa k lopte nedostal.
36
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Fábry, prichádza Beskorovajnyj.
35
Pekný prudký Blackmanov center odvrátil Ranftl na ďalší rohový kop.
34
Na Fábryho center skákal Ramírez, no nezakončil. Linz loptu posiela ďaleko dopredu.
33
Dlhý pas Davisa na Ramíreza, ktorý sa v šestnástke v súboji 1 na 1 nepresadil, no získal roh.
32
Davis centroval, no ani jeden z hráčov sa do koncovky nedostal, následne bola D. Streda vytlačená ďaleko od brány.
30
Balić napriahol spoza pokutového územia, no trafil len chrbát vlastného spoluhráča Raguza. Jedlička môže poslať loptu späť do hry.
28
importantPrvá strela D. Stredy na bránu. Divković pekne prenikol cez Wiesingera, no nedokázal obstreliť Schlagera. Ten išiel na zem a úspešne zasiahol voči Divkovićovej strele po zemi.
26
Viacero hráčov DACu bolo v pokutovom území, no Blackmanovi nedovolil odcentrovať Renner. Škoda tejto situácie.
24
Michorlov rohový kop vyboxoval Jedlička a výrazne tým pomohol obrane, ktorá si vydýchla.
23
Valí sa to na dunajskostredskú bránu, po nebezpečnej akcii nasleduje ďalší rohový kop.
22
22
importantD. Streda si nevie dať rady s útokmi Linzu, ktorý získal rohový kop. Raguz sa odpútal od Kružliaka a hlavičkoval na päťke len tesne vedľa brány. Obrovská šanca na 3:0!
21
Fábry hľadal v šestnástke Kalmára, pred ním odvrátil Trauner. Hostia sa snažia niečo vymyslieť, no zatiaľ nie sú vôbec nebezpeční.
19
Linz hrá rýchlo, oba góly padli po nacvičených akciách. D. Streda to bude mať ťažké, má však ešte takmer celý zápas pred sebou, no bude musieť čo najrýchlejšie zareagovať.
18
Fábry zakončil z veľkej diaľky vysoko nad bránu.
16
16
Podobná situácia ako pri prvom góle, tentokrát centroval do šestnástky Gruber a MARKO RAGUZ halfvolejom upratal loptu k ľavej žrdi. 2:0 pre Linz.
15
Renner si to hodil medzi dvojicu protihráčov a vypýtal si faul, avšak ďaleko od dunajskostredskej brány.
14
Schäfer centroval do šestnástky, odvrátil Filipović.
13
H.Balić loptu odhlavičkoval do bezpečia.
12
Ďalší faul na Ramíreza a opäť štandardka pre DAC, tentokrát z pravej strany.
11
Linz vysoko napáda a hráči DAC majú veľké problémy. Jedlička rozohral len na kopačky súpera. Po Raguzovej strele zvnútra šestnástky zasiahol Kružliak.
9
Kalmár trafil hráča v múre, od ktorého sa lopta odrazila za postrannú čiaru.
8
Faul na Ramíreza a D. Streda bude zahrávať štandardku, z ktorej by mohla niečo vyťažiť.
6
6
Michorl našiel presným centrom v pokutovom území úplne voľného MARKA RAGUZA, ktorý sa vyhol ofsajdu, pohodlne si spracoval loptu a zakončil popri Jedličkovi. Linz ide do jednogólového vedenia už v šiestej minúte.
5
Dunajskostredčania prvýkrát s loptou na súperovej polovici, ale dlho sa nezdržala a už sa musí vrátiť späť. Linz hrá priamočiaro a netaktizuje.
3
V šestnástke si loptu spracoval H.Balić, jeho koncovku našťastie zblokoval Müller a Jedlička mal uľahčenú prácu.
3
D. Streda chcela preniesť hru dopredu, dlhý center však odvrátil stopér Wiesinger.
1
Prvý útok domáceho tímu a už vidíme aj prvú strelu. Jej autorom bol Ranftl, po zemi namieril do miest, kde bol pripravený Jedlička.
1

LASK Linz: Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Holland, Michorl, Renner – Gruber, Raguz, H. Balić
Náhradníci: Andrade, Gebauer, Grgić, Haudum, Ramsebner, Reiter, Sabitzer

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Schäfer – Fábry, A. Balić – Kalmár (C) – Divković, Ramírez
Náhradníci: Bednár, Beskorovajnyj, Malý, Mendez, Nicolaescu, Nije, Száraz.
FC DAC Dunajská Streda sa v rámci 3. predkola Európskej ligy predstaví na pôde rakúskeho LASKu Linz. Úvodný výkop je naplánovaný na 20:30. Hrá sa na jeden zápas.

LINZ sa v minulej sezóne poprvýkrát v novodobej histórii dostal do vyraďovacej fázy medzinárodnej súťaže. Na scéne Európskej ligy dokázal prejsť cez AZ Alkmaar, v osemfinále potom vypadol v konfrontácii so slávnym Manchesterom United. V aktuálnej sezóne rakúskej ligy futbalisti Linzu najprv zdolal Austriu Viedeň 1:0, následne v minulom kole remizovali na ihrisku Tirolu 1:1.

D. STREDA vyradila minulý týždeň v druhom predkole český FK Jablonec 5:3 po predĺžení. Dva góly strelil Marko Divković, taktiež dva najnovšia posila Ion Nicolaescu a jeden presný zásah pridal Eric Davis. Celý tím sa predviedol vo výbornom svetle a v Dunajskej Strede zavládla poriadna eufória. Mužstvu sa výborne darí aj vo Fortuna lige, je na čele tabuľky s osembodovým náskokom pred druhým Slovanom Bratislava, ktorý má ale o zápas menej. Dunajskostredčania v úvodných siedmich kolách nenašli premožiteľa a nestratili ani bod.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Európska liga»Dunajská Streda vypadla z Európskej ligy po obrovskej hanbe, prehrala 0:7