Športové prenosy SME, TASR|24. sep 2020 o 21:00

Bayern Mníchov - FC Sevilla 2:1 po predĺžení (1:1)

Góly: 34. Goretzka, 104. Martinez - 13. Ocampos (z 11 m)

ŽK: Alaba, Hernandez - Jordan, Kounde, Fernando. Rozhodoval: Taylor (Angl.)

Bayern: Neuer - Pavard, Süle, Hernandez, Alaba - Goretzka, Kimmich - Sane (70. Tolisso), Müller, Gnabry - Lewandowski

Sevilla: Bounou - Navas, Diego Carlos, Kounde, Escudero - Jordan, Fernando, Rakitič (56. O. Torres) - Suso (73. Gudelj), De Jong (56. En-Nesyri), Ocampos

BRATISLAVA. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili vo štvrtok v budapeštianskej Aréne Ferenca Puskása nad FC Sevilla 2:1 po predĺžení a stali sa víťazmi 45. ročníka Superpohára UEFA.

Bayern sa tešil zo svojho druhého zisku tejto trofeje po roku 2013, keď v pražskom Edene zdolal londýnsku Chelsea v jedenástkovom rozstrele.

Úradujúceho víťaza Európskej ligy dostal do vedenia v 13. minúte gólom z penalty Lucas Ocampos. V 34. minúte po skvelej práci Roberta Lewandowského v pokutovom území vyrovnal Leon Goreztka.

V druhom polčase gól nepadol a išlo sa do extračasu, v ktorom hlavou v 104. minúte rozhodol o triumfe úradujúceho šampióna Ligy majstrov striedajúci Javi Martinez.

Sevilla si o Superpohár zahrala už šiestykrát, získala ho iba v roku 2006.

Naj momentky zo zápasu Bayern Mníchov - FC Sevilla: fotogaléria

25.9.2020

Sevilla aktívnou hrou a vysokým pressingom držala v úvode favorizovaný Bayern na dištanc. Bola disciplinovaná a pozorná aj v obrane a narobila súperovi značné problémy. V 12. minúte David Alaba fauloval v šestnástke Ivana Rakitiča a Ocampos pokutový kop suverénne premenil.

Skóre otvoril Goretzka

Bavori museli logicky pridať plyn a hral sa rýchly a zaujímavý futbal. V 21. minúte Lewandowski našiel dobrou prihrávkou v šestnástke Thomasa Müllera, ale tomu zakončenie aj s prispením obrancu nevyšlo podľa predstáv.

Potom to v 26. minúte skúsil Benjamin Pavard, jeho strela z prvej však minula ľavú žrď. Nemecký šampión bol v tlaku, v 30. minúte tiesnený Lewandowski sám pred Yassinom Bounouom skúsil ľahko brankára súpera prestreliť, no ten jeho úmysel výborne prečítal.

Čo viselo vo vzduchu, to sa udialo v 34. minúte. Müller vonkajškom nártu našiel načasovanou padajúcou loptou v šestnástke Lewandowského, ten sa skvele otočil a priťukol Goretzkovi, ktorý zakončil rutinérsky a vyrovnal.

Na druhej strane dal hneď gól aj Luuk de Jong, ale bolo to z ofsajdu. Sevilla v ďalšom priebehu prvého polčasu už útočným vlnám Bavorov odolala.

Druhý polčas oba tímy rozbehli v nezmenených zostavách a v 47. minúte sa brankár Bavorov Manuel Neuer vytiahol pri veľkej šanci De Jonga. V 51. minúte dal Bayern nádherný gól, ktorý však neplatil po verdikte VAR pre tesný ofsajd.

Sevilla spálila veľkú šancu v závere

Center Leroya Saneho Lewandowski v centimetrovej ofsajdovej pozícii hlavou sklepol k Müllerovi, ten mu ešte loptu krásne vrátil a poľský kanonier zakončil do odkrytej bránky, no skóre sa nezmenilo. Stále sa hral aktívny futbal vo vysokom tempe, obe obrany mali dostatok práce, ale boli pozorné.

Bayern bol strelecky aktívnejší, dvakrát to skúsil Serge Gnabry, no bez úspechu. V 63. minúte rozhodcovia Bayernu neuznali po zásahu VAR ďalší gól, keď Lewandowski prihral hlavou Goretzkovi, ktorého vyrazenú strelu dorazil Sane, ale hlavný rozhodca sa vrátil ku zákroku Poliaka, ktorý fauloval obrancu, a gól neplatil.

Sevilla potrebovala veľké množstvo energie na bránenie FCB, dopredu sa nedostávala často. V závere sa mohol o rozhodnutie postarať striedajúci Youssef En-Nesyri, ktorý išiel v sólo nájazde na Neuera, ten však spoluhráčov zachránil výborným zákrokom.

V predĺžení ako prví pohrozili Sevillčania, En-Nesyri nabehnutý zrejme z ofsajdovej pozície si zasekol obrancu a už takmer Neuera prekonal, ale ten nohou vyrazil na žrď. V 104. minúte sa po rohu lopta dostala k Davidovi Alabovi, jeho strelu Bounou len vyrazil a Martinez ho prudkou hlavičkou prekonal.

V 105.+1 minúte mohol Bayern zvýšiť, ale do strely Niklasa Süleho dal v poslednom momente hlavu obranca španielskeho mužstva. V druhej nadstavenej 15-minútovke víťaz Ligy majstrov kontroloval hru a mohol osláviť zisk ďalšej cennej trofeje.

ONLINE PRENOS: Bayern Mníchov - FC Sevilla (futbal, NAŽIVO, LIVE, stream, video, Európsky Superpohár, finále, dnes, štvrtok)

Super Cup  2020/2021
24.09.2020 o 21:00
Bayern
2:1
(1:1, 0:0, 1:0, 0:0)
120+1 minúta
Sevilla
Góly: 34. Goretzka, 104. Javi Martínez – 13. Ocampos (pen.). ŽK: 12. Alaba (BAY), 90+1. Lucas Hernández (BAY) – 45+1. Jordán (SEV), 55. Koundé (SEV), 70. Fernando (SEV), 119. Escudero (SEV). Rozhodca: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všetci ENG) – Orel Grinfeld (ISR).
V predĺžení napokon uspel Bayern Mníchov, keď o jeho víťazstve rozhodol stiredajúci Martínez. Víťaz Ligy majstorv sa tak stáva víťazom Super Cupu, keď zdolal Sevillu 2:1 po predĺžení. Sledovali sme veľmi zaujímavý futbal, veľa šancí na oboch stranách, bolo to pekných 120 minút futbalu v Budapešti.

Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc!
120+1
120
V druhom predĺžení sa nadstavuje 1 minúta!
119
yellowCardŽltú kartu dostáva Sergio Escudero (FC Sevilla).
118
Davies sa skúšal presadiť individuálne, ale nepodarilo sa mu to. Bayern sa usadil v strede poľa a súpera následne k ničomu nepúšťa.
117
Čas sa v predĺžení už napĺňa. Bayern sa pomaly približuje k triumfu, ale hrá sa až do záverečného hvizdu.
116
Španielskemu celku predĺženie nevychádza podľa predstáv. Tá zakodená šanca v úvode predĺženia čo mal Nasjrí môže veľmi mrzieť.
115
Lewandowski zakončoval spoza pokutového územia, jeho strela smeruje tesne nad bránu súpera.
113
Bayern sa pomaličky blíži k zisku Super Cupu. Sevilla sa v útoku trápi, nemecký celok navyše vysoko napáda rozohrávku.
112
changeStriedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza David Alaba, prichádza Jérôme Boateng.
111
Sevila dokázala ubrániť rohový kop, momentálne sa španielsky celok snaží o prienik na útočnú polovicu.
110
Aktivita nemeckého celku pokračuje ďalej, Daviesva aktivita prináša ešte rohový kop.
108
Opäť sme sledovali útočné ťaženie Müllera, ale teraz sa dostal do ofsajdu.
107
V pokutovom území na druhej strane zakončoval aj Müller, ale ani jeho pokus nebol úspešný.
106
Sevilla sa ihneď presunula do pokutového územia, na center sa snažil reagovať Escudero, ale v páde zakončil nepresne.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
V prvom nadstavení dal Bayern gól zásluhou Martínez a momentálne je tak bližšie k zisku Super Cupu. Uvidíme, čo nám ponúkne druhé predĺženie.
105+1
105+1
Prvé nadstavenie skončilo.
105
V prvom nadstavení sa pridáva ešte 1 minúta!
104
104
goalBayern dal gól!
Nemecký celok ide do vedenia! Tréner Bayernu mal šťastnú ruku pri striedaní, pretože v pokutovom území súpera sa k odrazenej lopte dostal
JAVI MARTÍNEZ a presnou strelou ju dopravil do siete – 2:1!
103
Bayern získava rohový kop, Carlos ho však súperovi tak trocha daroval.
102
Bunú si pripisuje pozorný zákrok, Tolisso zakončoval z uhla v pokutovom území, ale brankár Sevilly bol úspešný.
101
V predĺžení tu bola zatiaľ veľká šanca španielskeho tímu, svoj celok zachránil Neuer. Okrem tejto situácie sme však nič zaujímavého nevideli.
100
Zrejme málokto pred samotným zápasom čakal, žeby sa mohla predlžovať. Bayern bol favoritom, ale Sevilla ukazuje, že v európskych pohároch hrá veľmi dobre.
99
changeStriedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Lucas Hernández, prichádza Javi Martínez.
99
changeStriedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Leon Goretzka, prichádza Alphonso Davies.
98
Ani španielsky celok však nebol pri prechode do útoku úspešný, opäť tak sledujeme kombináciu futbalistov v červených dresoch.
97
Lewandowski sa prezentoval nepresnou prihrávkou, lopta putuje na kopačky Sevilly.
96
Nemecký celok je momentálne v držaní lopty, ale nedarí sa mu v prechode na útočnú polovicu.
95
Naozaj, Bayern môže byť rád, že má dnes v bráne Neuera. Nebyť neho, už sa Sevilla dávno raduje zo zisku Super Cupu.
94
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Joan Jordán, prichádza Franco Vázquez.
93
importantFamózny Neuer opäť zachránil Bayern! Nasjrí si nabehol do pokutového územia, následne zakončil, ale nemecký brankár nohou tečoval loptu do tyčky a následne pred dobiehajúcim Nasjrím úspešne zasiahol!
92
92
Jordan sa snažil prihrávať do pokutového územia, jeho pokus bol však nepresný.
91
Prvé nadstavenienie tejto bitky o Super Cup odštartoval výkopom Bayern.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
V druhom polčase nepadol žiadny presný zásah. Bayernu nebol gól pre ofsajd uznaný, následne oba tímy premárnili svoje šance. Sledovali sme veľmi aktívny futbal z oboch strán, ktorý bude pokračovať v predĺžení. Ak nerozhodne ani to o víťazovi Super Cupu, uvidíme pokutové kopy.
90+4
Druhý polčas sa skončil.
90+3
Už aj nadstavený čas bude čoskoro minulosťou. No, v Budapešti si zrejme diváci ešte môžu futbal užívať ďalej.
90+2
Gnabry sa dostával v pokutovom území súpera do zakončenia, ale Lewandowski sa previnil útočným faulom a lopta tak patrí Sevilly.
90+1
yellowCardŽltú kartu dostáva Lucas Hernández (Bayern Mníchov).
90
V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!
89
Čoskoro sa naplní riadny hrací čas druhého polčasu. Stále tu je nerozhodný stav a tak zrejme držiteľa Super Cupu po riadnom hracom čase nespoznáme.
88
importantNeuer zachránil svoj celok od inkasovaného gólu! Nasjrí postupoval na nemeckého brankára, ale jeho strelu dokázal kapitán Bayernu fantasticky vyraziť na rohový kop!
87
87
Müllerovu prihrávku do pokutového územia bola zblokovaná do bezpečia, Bayern zahrával ďalší rohový kop, ktorý zostal nevyužitý.
86
Sevilla odvrátila center od rohovej zástavky do bezpečia, tlak Bayernu však ešte bude pokračovať ďalej.
85
Hernándezov prihrávka do pokutového územia je zblokovaná do bezpečia, nasledovať bude rohový kop.
84
Nemecký celok je stále pri lopte, ale nedarí sa mu nič zaujímavého vymyslieť. Sevilla sa však musí mať aj naďalej na pozore.
83
V pokutovom území súpera zakončoval Lewandowski, ale jeho slabé zakončenie nenarobilo Bunovi žiadne problémy. Sevilla však v krátkom slede loptu opäť stratila.
82
Bayern sa s loptpu presúva na útočnú polovicu, rozbieha svoju kombináciou v blízkosti pokutového územia svojho dnešného súpera.
81
Sme v záverečnej desaťminútovke druhého polčasu. Zatiaľ to vyzerá, že sa o víťazovi Super Cupu v riadnom hracom čase nerozhodne.
80
Ocampos chcel reagovať v pokutovom území na dlhú centrovanú loptu, ale pomohol si faulom a lopta je prisúdená Bayernu.
79
Momentálne sledujeme útočnú kombináciu Bayernu, ktorý pomaly znova na ihrisku dominuje. Uvidíme, či sa favoritovi podarí strhnúť vedenie na svoju stranu v rozhodujúcej fáze zápasu.
78
Blížime sa do záverečnej časti druhého polčasu, stále sa hrá nerozhodne 1:1! Obom celkom nevychádza v druhom dejstve zakončenie.
77
Po tomto rohovom kope zakončoval Hernández, ale jeho volej smeroval mimo troch žrdí. Sevilla bude rozohrávať loptu od svojej brány, o čo sa postará Bunú.
76
Na centrovanú loptu si nabehol Süle, ale jeho hlavičku zblokovala obrana súpera do bezpečia. Nasledovať bude ďalší rohový kop Bayernu.
75
Rohový kop sa teraz zahrával aj na druhej strane, ani Bayern však z neho nevyťažil žiadnu zaujímavú príležitosť.
74
Aj rohový kop dokázal Bayern ubrániť. Nemecký celok sa už pokúša o prechod na útočnú polovicu, Sevilla rýchlo uteká späť na svoje územie.
73
Sevilla zahrávala priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia, center na zadnú tyť zrazila obrana súpera na rohový kop.
72
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Suso, prichádza Nemanja Gudelj.
71
changeStriedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Leroy Sané, prichádza Corentin Tolisso.
70
yellowCardŽltú kartu dostáva Fernando (FC Sevilla).
69
Navas centroval do pokutového územia Bayernu, ale túto loptu obrana súpera odvrátila do bezpečia.
68
Postupune sa už futbalisti v bielych dresoch dostávajú na polovicu súpera, okamžite však čelia vysokému napádaniu zo strany Bayernu.
67
Sevilla zvládla ďalší nápor súpera, momentálne španielsky celok kombinuje na svojej polovici ihriska.
66
Alaba to skúsil priamou strelou, ale jeho pokus smeruju nad bránu súpera.
65
Koundé fauloval Müllera a Bayern získava priamy kop z veľmi dobrej pozície. Sevilla na čele so svojim brankárom sa musí mať na pozore.
64
Nemecký celok pokračuje vo svojej aktivite a neustále hrozí z každej strany. Je to podobný obraz hry, ako bol v prvom polčase.
63
63
importantA mámeu tu druhý neuznaný gól Bayernu! Lewandowski si v rozhodujúcom súboji pomohol faulom, Goretzkeho strelu musel Bunú vyraziť a Saného zakončenie už tak platiť nemohlo!
61
Ďalšou strelou sa prezentoval Gnabry, ale jeho zakončenie po krátkej rozohrávke priameho kopu bolo nepresné a smerovalo len nad bránu súpera.
60
Hodina zo stretnutia v Budapešti je už minulosťou. V druhom polčase padol jede neuznáný gól, pokračuje sa tak za nerozhodného stavu 1:1!
59
Gnabryho strelu Bunú vyrazil len pred seba, ale dorážka od Saného úspešná nebola, Fernando predvieol výborný defenzívny zákrok.
58
Dlhšiu dobu sme však žiadnu zaujímavú situáciu nevideli, momentálne sledujeme kombináciu španielskeho tímu, ktorý sa snaží presadiť na útočnej polovici.
57
Aj naďalej sledujeme veľmi aktívnu hru z oboch strán v druhom polčase. Vynikajú však obe defenzívy, ktoré sa dnes na nedostatok práce sťažovať nemôžu.
56
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Óliver Torres.
56
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Luuk de Jong, prichádza Júsuf Nasjrí.
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Jules Koundé (FC Sevilla).
55
Španielsky celok pokračoval v útoku a loptu do bezpečia musel vyboxovať Neuer. Sevilla následne musí utekať na svoju polovici ihriska vypomôcť obrane.
54
Sevilla teraz zahrávala priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia, defenzíva Bayernu odvracia loptu do bezpečia.
53
Ale aj táto situácia teraz Bayern poriadne nakopola a nemecký celok ide znova za presným zásahom. Sevilla mala pri tom Lewandowskeho gólu ozaj šťastie, bol to tesný ofsajd.
52
importantGól napokon neplatí! VAR odhalil ofsajd a tak je tu aj naďalej nerozhodný stav 1:1!
51
51
Bayern dal gól!
Nemecký celok premenil na gól hneď svoju prvú šancu v druhom polčase! Sané poslal presný center pred bránu na ROBERTA LEWANDOWSKEHO, ktorý hlavou skepol loptu pre Müllera, ktorý ju vrátil poľskému útočníkovi a ten loptu dopravil do siete – 2:1!
50
Postupne sa hra prelieva z jednej strany na druhú, oba tímy sa snažia pokračovať v aktívnej hre. Zatiaľ však k zmene skóre mala v druhom polčase najbližšie Sevilla.
49
Bayern zvládol veľký nápor súpera a už dostáva loptu na polovicu súpera. Vyzerá to, že ani v druhom polčase by sme sa nudiť nemali.
48
Sevilla napokon v krátkom slede zahrávala dva rohové kopy, ale oba z nich dokázal Bayern ubrániť. Úvod druhého polčasu pokračuje v aktívnej hre španielskeho tímu.
47
importantNeuer musel vytiahnúť fantastický zákrok! Luuk de Jong si zbehol pred bránu nemeckého celku na prízemný center, jeho zakončenie nemecký brankár vyráža na rohový kop!
46
Druhý polčas v Budapešti je už v plnom prúde, výkop mala Sevilla. Ani jeden z trénerov nestriedal.
46
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo v Budapešti je už minulosťou, v súboji o UEFA Super Cup zatiaľ padli dva presné zásahy. Sevilla sa ujala vedenia po premenenej penalte od Ocamposa. Bayern následne pridal na aktivite a po veľkom tlaku vyrovnal Goretzka. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne približne o 22:02.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!
45+1
yellowCardŽltú kartu dostáva Joan Jordán (FC Sevilla).
45
Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní, čakáme na údaj o nadstavenom čase.
44
Sevilla momentálne kombinuje na útočnej polovici, nedarí sa jej však presadiť cez pozornú obranu súpera.
43
Záver prvého polčasu sa blíži. Zatiaľ to vyzerá, že sa na prestávku pôjde za nerozhodného stavu.
42
Do pokutového územia Sevilly centroval Hernández, ale defenzíva súpera bola pozorná.
41
Goretzka nešťastne poslal loptu do hlavy hlavného rozhodcu Taylora, ktorý bol trocha otrasený, ale hra už pokračuje ďalej.
40
Momentálne je však pri lopte Sevilla, ktorá pomaly začína ožívať. Vyzerá to, žeby záver prvého dejstva mohol byť ešte zaujímavý.
39
Blížime sa do záverečnej časti prvého polčasu. Na obraze hry sa nám nič nemení, Bayern je stále veľmi aktívny. Uvidíme, či sa do prestávky ešte bude meniť skóre.
38
Sané teraz zostrelil k zemi Carlosa, ktorý musí byť ošetrení. Malé ošetrenie si vyžiadal aj Lewandowski, obaja futbalisti sú však v poriadku.
37
Lewandowski centroval do pokutového územia, ale Rakitić chrbtom k brane hlavičkoval nepresne. Španielsky celok sa teraz smerom dopredu neponáhľa.
36
Sevilla sa dostala na útočnú polovicu, ale svojou postupnou kombináciou nič zaujímavého nevymyslela.
35
Približne desať minút zostáva do konca prvého polčasu. Tlak Bayernu je tu stále a Sevilla bude mať náročnú úlohu, udržať do prestávky nerozhodný stav.
34
34
A je vyrovnané! V Budapešti sa začína odznova, Sevilla už nezvládla ten veľký tlak súpera. Müller dostal presnú prihrávku na Gnabryho, ten dokázal poslať loptu do pokutového územia, tam Lewandowski sklepol loptu pred LEONA GORETZKU a jeho zakončenie je úspešné – 1:1!
33
Tlak nemeckého tímu stále pretrváva, zrejme je len otázkou času, kedy to skončí gólom.
32
Uvidíme, čo nám teda ponúkne zvyšok prvého polčasu a či sa pred prestávkou ešte bude meniť skóre. Sevilla aj naďalej úspešne odoláva veľkému tlaku.
31
Polhodina v Budapešti je už minulosťou. Sevilla aj naďalej drží tesné vedenie po úspešne realizovanom pokutovom kope, Bayern však vyvíja veľký tlak a stihol už aj pár šancí zahodiť.
30
30
importantĎalšia šanca pre Bayern! Lewandowski si nabehol na skvelú prihrávku a trocha tiesnený postupoval na Buna, ale brankár Sevilly išiel včas von z brány a zakončenie poľského útočníka smerovalo len do jeho rukavíc!
29
Sledovali sme zakončenie z hranice pokutového územia, Saného pokus však obrana Sevilly zblokovala do bezpečia. Španielsky celok si teraz môže trocha vydýchnuť.
28
Znova sledujeme útočné ťaženie Bayernu, ktorý sa snaží vyrovnať ešte do polčasovej prestávky. Ten tlak nemeckého celku je už enormný, ale k presnému zásahu zatiaľ nevedie.
27
Hra sa musela na malý moment prerušiť, pretože Fernando zostal ležať na ihrisku. Futbalista španielskeho celku je však napokon v poriadku a zápas pokračuje ďalej.
26
importantDruhá veľká šanca pre Bayern v tomto zápase! Výborný center pred bránu Sevilly dostal Pavard, ale obranca nemeckého celku v tejto šanci zaváhal a jeho zakončenie smeruje tesne vedľa ľavej tyčky!
25
Centrovaná lopta do pokutového územia Sevilly sa stala lahkou korisťou defenzívy španielskeho celku. Bayern však aj naďalej môže pokračovať vo svojej útočnej aktivite.
24
Stále tak sledujeme, ako Bayern dobíja pevnú defenzívu súpera. Sevilla je však stále vo vedení o jeden gól a zatiaľ svoje povinosti v obrane zvláda úspešne.
23
Aj tento rohový kop však Sevilla dokázala ubrániť, ale loptu dlho na kopačkách neudržala. Bayern už režíruje hru na ihrisku, na prvý gól v tomto zápase však stále čaká.
22
importantLewandowski našiel presnou prihrávkou pred bránou Müllera, ale jeho zakončenie dokázal zblokovať Koundé na rohový kop! Toto je prvá veľká šanca pre Bayern v tomto zápase!
21
Sevilla úspešne ubránila aj rohový kop. Bayern je však stále pri lopte a momentálne znova kombinuje na útočnej polovici. Futbalisti v červených dresoch neustále zvyšujú svoj tlak, ale na prvú šancu čakajú.
20
Napokon Kimmich centroval na zadnú tyč, po zásahu defenzívy súpera bude nasledovať ešte rohový kop. Bayern môže aj naďalej pokračovať vo svojom útočnom ťažení.
19
Je tu nedovolený zákrok zo strany Sevilly a Bayern získava priamy kop takmer z hranice pokutového územia. Bunú aj celá defenzíva španielského celku musí byť v pohotovosti.
18
Ani teraz to nemeckému tímu smerom dopredu nevyšlo a ďalšiu útočnú kombináciu musí začínať od svojho brankára Neuera. Postupne sa však tlak Bayernu zvyšuje.
17
Na obraze hry sa už dlhšiu dobu nič nemení, Bayern je stále pri lopte a snaží sa konečne presadiť v útoku. Španielsky celok vyniká v defenzíve a zatiaľ žiadnej vážnej situáciu futbalisti v bielych dresoch nečelili.
16
Ale stále sa nemeckému celku zatiaľ nedarí výrazne sa presadiť v útoku, aj keď loptu má na svojich kopačkách. Sevilla výborne bráni svoje územie a stále napáda rozohrávku súpera.
15
Bayern je momentálne pri lopte a snaží sa o prechod a polovicu súpera. Uvidíme, ako si favorit zápasu poradí s touto situáciou, do konca zápasu je však ešte dostatok času.
14
Víťaz Európskej ligy sa tak ujal pomerne rýchleho vedenia, na rade je teraz Bayern, ktorý bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Prakticky z prvej šance vznikol pokutový kop a ten sa končí gólom.
13
13
goalSevilla dala gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je LUCAS OCAMPOS, ktorý poslal loptu do opačnej strany, než sa hodil brankár Neuer – 0:1!
12
yellowCardŽltú kartu dostáva David Alaba (Bayern Mníchov).
11
11
importantBola nariadená penalta pre Sevillu! Rakitič padol pred bránou nemeckého tímu na zem po kontakte s Alabom a Anthony Taylor ukazuje na biely bod!
10
Úvodná desaťminútovka je už minulosťou. Aj naďalej môžme konštatovať, že sledujeme opatrný futbal z oboch strán, oba celky sa však snažia vysoko napádať súperovu rozohrávku.
9
Nasledovala však opäť len nepresná kombinácia, brankár Bunú rozohráva loptu na svojich spoluhráčov. Na štadióne sú aj diváci, ktorí sa snažia vytvárať peknú futbalovú atmosféru.
8
Do kombinácie nemeckého tímu sa zapojil aj brankár Neuer, ale jeho rozohrávka bola nepresná a Sevilla získava autové vhadzovaie. Bayernu sa následne podarilo rýchlo získať loptu späť na svoje kopačky.
7
Ani Bayernu sa teraz nedarí v prechode na útočnú polovicu. Zatiaľ čakáme na prvú vážnejšiu situáciu v tomto zápase, úvod zápasu je z oboch strán veľmi opatrný.
6
Centrovanú loptu do pokutového územia si obrana Bayernu postrážila a následne Sevilla faulovala. Po dlhšej dobe tak je pri lopte nemecký celok, bude ju rozohrávať na svojej polovici ihriska.
5
Nedovolený zákrok nemeckého celku a Sevilla bude zahrávať priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia. Uvidíme, ako hostia s touto situáciou naložia.
4
Sevilla je aj naďalej v držaní lopty, ale zatiaľ nenašla cestu na polovicu súpera. Bayern aj naďalej neúnavne vysoko napáda, dnes to bude určite bojovné stretnutie z oboch strán.
3
Ani tento útočný výpad futbalistov v červeom nebol úspešný, sledujeme už snahu Sevilly dostať sa na polovicu súpera. Bayern na nič nečaká a okamžite vysoko napáda rozohrávku svojho dnešného súpera.
2
Nemecký celok je aj naďalej pri lopte a kombinuje na útočnej polovici. Goretzka prihrával na Gnabryho, ale jeho prihrávka pred bránu nebola nebezpečná a brankár Bunú prebral loptu do svojich rukavíc.
1
Prvý polčas UEFA Super Cupu v Budapešti je už v plnom prúde, výkop mal Bayern, ktorý bude hrať v červených dresoch, Sevilla nastupuje v modrých.
1
Oba celky sú spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dnes je na programe stretnutie UEFA Super Cupu, v ktorom uvidíme konfrontáciu víťaza Ligy majstrov a Európskej ligy. Favoritom vzhľadom na poslednú fantastickú formu je Bayern Mníchov, ale určite má o motiváciu postarané aj Sevilla. Verme, že uvidíme kvalitné a zaujímavé stretnutie. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa opäť prihlásime.

Bayern Mníchov: Neuer (C) – Pavard, Lucas Hernández, Süle, Alaba – Goretzka, Kimmich – Sané, T. Müller, Gnabry – Lewandowski

Náhradníci: Nübel, Ulreich – J. Boateng, Cuisance, A. Davies, Javi Martínez, Musiala, Richards, Tolisso, Zirkzee

FC Sevilla: Bunú – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Escudero – Jordán, Fernando, Rakitić – Suso, L. de Jong, Ocampos

Náhradníci: Vaclík, Díaz – Munir, Nasjrí, Gil, C. Fernández, Sergi Gómez, Gudelj, Ó. Torres, Óscar Rodríguez, F. Vázquez

Rozhodca: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všetci ENG) – Orel Grinfeld (ISR)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Bayern Mníchov a FC Sevilla. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Puskás Aréna v Budapešti bude hostiť 45. ročník UEFA Super Cupu, v ktorom proti sebe nastúpia víťaz Ligy majstrov a Európskej ligy.

Bayern Mníchov
Nemecký celok je momentálne vo fantastickej forme. Z posledných 31 zápasov vyhral až 30, v jednom prípade sa zrodia remíza. Bayern doslova kraľuje v nemeckej lige, keď vyhral sedem titulov v rade a vyzerá to, že ho v novej sezóne bude opäť veľmi ťažké zastaviť. Na svoje konto si Bayern v minulom ročníku pripísal prvenstvo v Lige majstrov, v Bundeslige a aj v nemeckom pohári. Vstup do nového ročníka vyšiel Bayernu fenomenálne, keď doma zdolal Schalke vysoko 8:0, hattrcikom sa môže pochváliť Gnabry. Trenér Hansi Flick sa v tomto zápase bude musieť zaobísť bez viacero hráčov ako napríklad novej posily Nianzoua.

FC Sevilla
Španielsky celok sa môže pochváliť vynikajúcou bilanciou v Európskej lige, keď dokázala túto súťaž vyhrať už šesťkrát! V minulom ročníku španielskej LaLigy sa Sevilla umiestnila na konečnom štvrtom mieste a ako víťaz Európskej ligy si zahrá v novom ročníku Ligy majstrov. Sevilla ešte nestihla odohrať prvý súťažný zápas v novom ročníku, pretože sezónu ukončila kvôli finále Európskej ligy neskôr a tak až budúci pondelok vstúpi do nového ročníka LaLigy. Julen Lopetegui sa bude musieť v tomto zápase zaobísť bez Corchia a Peréza.

Bayern je pri svojej fenomenálnej forme papierovým favoritom tohto zápasu. Sevilla však určite zabojuje najlepšie ako vie, predsa len je to finálový zápas o pohár. Určite sa tak môžme tešiť na zaujímavé stretnutie, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Ďalší triumf do zbierky. Bayern zdolal Sevillu a získal superpohár