Rusnák hviezdil pri triumfe Real Salt Lake, strelil gól a asistoval

Albert Rusnák (vľavo) strieľa gól z penalty.
Albert Rusnák (vľavo) strieľa gól z penalty. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. sep 2020 o 08:22

Užil som si zápas, povedal Slovák.

SALT LAKE CITY. Slovenský futbalista Albert Rusnák bol ústrednou postavou Salt Lake City pri viťazstve nad Los Angeles Galaxy 2:0 v zámorskej MLS.

Dvadsaťšesťročný krídelník najprv v 65. minúte premenil jedenástku a o sedem minút neskôr prihral Damirovi Kreilachovi na druhý zásah domácich.

Rusnák strelil svoj druhý gól v tejto ligovej sezóne a pomohol Salt Lake City k triumfu po dvoch prehrách.

"Bol to zápas, ktorý sme museli vyhrať, hovorili sme o tom už v uplynulých dňoch. Myslím si, že sme nehrali zle, dokonca niektoré pasáže boli výborné.

Keď sme viedli 2:0, pokračovali sme v ofenzívnom poňatí hry, takže sme súperovi nedovolili dostať nás pod tlak," uviedol Rusnák na klubovom webe.

Salt Lake City dosiahlo iba štvrtú výhru v tomto ročníku a v tabuľke Západnej konferencie je na 8. mieste. Vďaka trom bodom a zaváhaniu Minnesoty, v ktorej pôsobí Ján Greguš, zaostáva za play off iba o bod.

"Každý zápas je iný a nie vždy vyjde podľa predstáv. Dnes sme hrali dobre v strede poľa, mali sme veľa prihrávok a kontaktov s loptou. Aj mne sa darilo, rozdal som niekoľko pekných prihrávok a úprimne, užil som si zápas," povedal Rusnák.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Rusnák hviezdil pri triumfe Real Salt Lake, strelil gól a asistoval