Černáka delí od Stanleyho pohára jediný triumf, Tampa uspela po dráme

Momentka zo zápasu Dallas - Tampa Bay. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. sep 2020 o 06:21

Štvrté finále šlo až do predĺženia.

NHL play off - finále, 4. zápas

Dallas - Tampa Bay 4:5 pp (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 8. Klingberg, 19. Pavelski (Benn, Radulov), 29. Perry (Seguin, Janmark), 52. Pavelski (Seguin, Heiskanen) - 20. Point (Palát, Shattenkirk), 23. Point (Killorn, Kučerov), 39. Gourde (Kučerov, Sergačov), 47. Killorn (Sergačov, Cirelli), 67. Shattenkirk (Hedman, Maroon)

Rozhodovali: Sutherland, Charron - Kovachik, Barton, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 0:3, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 30:35, bez divákov

Dallas: Chudobin - Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, SEKERA - Radulov, Pavelski, Benn - Perry, Seguin, Janmark - Gurianov, Hintz, Kiviranta - Caamano, Dickinson, Cogliano. Tréner: R. Bowness

Tampa Bay: Vasilevskij - Rutta, Hedman, Shattenkirk, McDonagh, ČERNÁK, Sergačov - Kučerov, Point, Palát - Johnson, Cirelli, Killorn - Coleman, Gourde, Goodrow - Verhaeghe, Paquette, Maroon. Tréner: J. Cooper

/stav série - 1:3/

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:46 minúty, do štatistík si pripísal dva bodyčeky, dve zablokované strely a dve straty puku/

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 18:33 minúty, do štatistík si pripísal jeden plusový bod, dve trestné minúty za držanie, dva bodyčeky, jednu zablokovanú strelu, dve straty puku a jeden zisk puku/

EDMONTON. Hokejistov Tampy Bay delí jedno víťazstvo od zisku Stanleyho pohára. Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili vo štvrtom zápase finále play off NHL nad Dallas Stars 5:4 po predĺžení a v sérii vedú 3:1.

Piaty duel je na programe už v noci na nedeľu o 2.00 SELČ.

O výhre Tampy Bay, ktorá v zápase prehrávala 0:2 i 2:3, rozhodol v 67. minúte v presilovke obranca Kevin Shattenkirk.

Černák odohral 18:33 minúty, osobné štatistiky si vylepšil o jeden plusový bod a odsedel si dvojminútový trest.

Jeho krajan v tíme súpera Andrej Sekera strávil na ľade 16:46 minúty.

Stav 1:3 ešte vo finále neotočil nik

Tampa nastúpila bez zraneného kapitána Stevena Stamkosa, ktorý pri krátkom návrate na ľad v treťom zápase skóroval.

Duel nedohral útočník Dallasu Roope Hintz, ktorý v druhej tretine po súboji s Tylerom Johnsonom nepríjemne narazil na mantinel.

Jeho štart v piatom zápase je otázny.

Tampa má v predĺženiach tohtoročnej play off bilanciu 6-1, celkovo strávili jej hráči v nadstavenom čase v tohtoročnom play off 191 minút a 51 sekúnd, čo je nový rekord NHL.

Lightning sú krok od zisku druhého Stanley Cupu v klubovej histórii. V roku 2004 sa Tampa tešila po finálovom triumfe 4:3 na zápasy nad Calgary Flames.

Slávny pohár vtedy zdvihol nad hlavu aj slovenský útočník Martin Cibák.

Ešte žiadny tím od zavedenia série na štyri víťazstvá (od roku 1939) neotočil stav vo finále z 1:3. Vo všetkých 27 prípadoch to do úspešného konca dotiahol tím, ktorý viedol 3:1.

Point a Kučerov napodobili Malkina s Crosbym

Dvomi gólmi sa prezentoval Brayden Point a stal sa prvým hráčom Lightning, ktorý skóroval v troch finálových zápasoch za sebou.

Na konte má už 13 presných zásahov v tohtoročnom play off, čím vyrovnal rekord súčasného spoluhráča Tylera Johnsona z roku 2015.

Point sa po Nikitovi Kučerovovi dostal ako druhý hráč Lightning na métu 30 kanadských bodov, čo dosiahli ako ôsmi spoluhráči v histórii NHL.

Za uplynulých 25 rokov to dokázali len Jevgenij Malkin a Sidney Crosby v drese Pittsburghu, ktorí sa v roku 2009 tešili zo Stanley Cupu.

Dve asistencie pridal Kučerov, ktorý ich má na konte už 25.

Vasilevskij prekonal Chabibulina

Rekordné zápisy prekonal aj dvojgólový strelec Joe Pavelski. Veterán Stars má na konte už 60 presných zásahov v play off a vyrovnal rekord člena Siene slávy Joea Mullena v počte strelených gólov spomedzi rodákov z USA.

Skóroval aj jeho spoluhráč Correy Perry, ktorý v druhej tretine upravil na 3:2 pre Stars a tešil sa z prvého gólu vo finálovej sérii po 13-tich rokoch.

Tridsaťpäťročný Kanaďan skóroval predtým ako hráč Anaheim Ducks vo finále 2007 proti Ottawe.

Brankár Andrej Vasilevskij zaznamenal 26 úspešných zákrokov a dosiahol 17. víťazstvo v tohtoročnej vyraďovačke.

Prekonal tak klubový rekord krajana Nikolaja Chabibulina z roku 2004.

Domov»Hokej»NHL»Černáka delí od Stanleyho pohára jediný triumf, Tampa uspela po dráme