Lewis Hamilton vyhral kvalifikáciu na VC Ruska 2020.
Lewis Hamilton vyhral kvalifikáciu na VC Ruska 2020. (Autor: TASR/AP)

Hamilton môže v nedeľu vyrovnať rekord Schumachera.

1.Lewis HamiltonVeľká BritániaMercedes1:31,304 min
4.Sergio PerezMexikoRacing Point+1,013 s
5.Daniel RicciardoAustráliaRenault+1,060 s
6.Carlos SainzŠpanielskoMcLaren+1,246 s

SOČI. Britský jazdec Lewis Hamilton dosiahol najlepší čas v sobotňajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Ruska, desiate podujatie seriálu F1.

Pilot Mercedesu na okruhu v Soči utvoril časom 1:31,304 min. nový traťový rekord, o 563 tisícin sekundy predstihol Holanďana Maxa Verstappena z Red Bullu.

Z tretej pozície odštartuje nedeľňajšie preteky Hamiltonov kolega z Mercedesu Fín Valtteri Bottas, ktorý skončil na tretej priečke (+0,652), štvrté miesto obsadil Mexičan Sergio Perez z tímu Racing Point (+1,013).

Šesťnásobný majster sveta Hamilton vybojoval už ôsmu pole position z desiatich tohtosezónnych veľkých cien, z toho piatu v sérii.

Líder šampionátu sa môže v prípade nedeľňajšieho triumfu vyrovnať v počte víťazstiev rekordérovi Michaelovi Schumacherovi, legendárny nemecký jazdec vyhral počas kariéry 91 veľkých cien.

Kvalifikáciu poznačila nehoda Sebastiana Vettela. Nemecký pilot Ferrari stratil kontrolu nad monopostom a narazil do bariéry, našťastie neutrpel žiadne zranenia.

Štvornásobný majster sveta na ceste do boxov ešte pomohol traťovým komisárom s čistením trate.

"Stratil som kontrolu nad autom vo štvrtej zákrute. V prvom sektore som sa trápil," citovala ho agentúra AFP.

Domov»Formula 1»Vytvoril nový traťový rekord. Kvalifikáciu na VC Ruska vyhral Hamilton