20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo
Sagan už nemôže získať cyklámenový dres, Hart a Hindley majú rovnaký čas

Je len druhou v histórii. Holanďanka vyhrala po časovke aj hromadné preteky

V samostatnom úniku bola viac než 41 kilometrov.

Anna van der Breggenová vyhrala hromadné preteky na MS v cyklistike 2020.Anna van der Breggenová vyhrala hromadné preteky na MS v cyklistike 2020. (Zdroj: TASR/AP)

MS v cyklistike 2020 - Imola (Taliansko)

95.Tereza MedveďováSlovensko+26:47 min

IMOLA. Zlatú medailu v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v talianskej Imole v sobotu suverénnym spôsobom získala Holanďanka Anna van der Breggenová.

Skvele tak nadviazala na titul z časovky a je len druhou ženou, ktorá na rovnakých MS ovládla obe disciplíny. Napodobnila zlaté double Francúzky Jeannie Longovej z roku 1995.

O druhé miesto si zašpurtovali Holanďanka Annemiek van Vleutenová a Talianka Elisa Longová Borghiniová, na páske sa tešila Holanďanka.

Jediná slovenská reprezentantka Tereza Medveďová stratila kontakt ďaleko pred cieľom a napokon finišovala na 95. mieste so stratou 26:47 min.

Súvisiaci článok Konečne prekonala smolu. Po štyroch druhých miestach sa stala majsterkou sveta Čítajte

Pre víťazku je to už druhý titul majsterky sveta v individuálnych pretekoch s hromadným štartom po Innsbrucku v roku 2018.

Tridsaťročná olympijská šampiónka z cesty v Riu de Janeiro sa od skupiny favoritiek odtrhla v predposlednom stúpaní na najťažší kopec na okruhu a skvelý, vyše 41-kilometrový únik dotiahla do víťazného konca.

Pre reprezentáciu Holandska získala v pretekoch s hromadným štartom rekordnú 13. zlatú medailu a štvrtú v sérii.

"Neuveriteľné. Naozaj to boli ťažké preteky. Bojovalo sa od začiatku. Kopce boli náročné, v predposlednom kole som sa cítila silná, aby som zaútočila. A podarilo sa.

Myslela som si, že v poslednom kole ma dostihnú, ale mala som veľký náskok. Som naozaj šťastná, dve zlaté medaily som nečakala. Som unavená, ale mám skvelú sezónu," citoval víťazku portál cyclingnews.com.