Anna Karolína Schmiedlová.
Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|27. sep 2020 o 14:10

Proti Williamsovej nestratila ani set.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom kole vyradila na parížskej antuke bývalú svetovú jednotku Američanku Venus Williamsovú 6:4, 6:4.

Jej ďalšou súperkou bude nasadená desiatka Bieloruska Viktoria Azarenková - finalistka tohtoročného US Open.

Schmiedlová dosiahla v nedeľu prvé víťazstvo na grandslamovej pôde od US Open 2015. Odvtedy v hlavnej súťaži na turnajoch s prívlastkom Major 13-krát za sebou vypadla v prvom kole.

I. set

Schmiedlová, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže vďaka chránenému renkingu, sa v úvode zápasu s Venus Williamsovou trápila na podaní.

Roland Garros - 1. kolo

• Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Venus Williamsová (USA) 6:4, 6:4

Američanka mala dvakrát brejk k dobru, ani raz ho však nedokázala potvrdiť.

Od stavu 2:4 získala Schmiedlová štyri gemy za sebou a prvý set sa stal jej korisťou. Slovenka sa chytila na returne, vďaka dobrému pohybu mala navrch v dlhších výmenách.

II. set

Na začiatku druhého setu Schmiedlová odskočila Venus Williamsovej na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

V desiatom geme premenila pri vlastnom servise tretí mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so 40-ročnou Američankou na 3:1.

Staršiu zo sestier Williamsových zdolala na Roland Garros aj v roku 2014, na začiatku tejto sezóny nad ňou zvíťazila na harde v mexickom Montereey.

S Azarenkovou sa Schmiedlová vo vzájomnom zápase ešte nestretla.

Hlasy po stretnutí

Anna Karolína Schmiedlová pre oficiálnu stránku turnaja: "Znamená to pre mňa veľa. Už si ani nespomínam, kedy som naposledy vyhrala zápas v hlavnej súťaži na grandslame. Vlani som v Paríži mala na dosah triumf nad Japonkou Naomi Osakovou, no nevyšlo to. Vždy hrám na Roland Garros dobre, no veľakrát to nedokážem dotiahnuť. Dnešný zápas proti Venus som si naozaj užila a som šťastná, že som ju zdolala."

Anna Karolína Schmiedlová pre Slovenský tenistový zväz: "Hrať proti Venus je vždy veľmi ťažké. Nie je to po prvý raz, čo som ju zdolala. Cítim rešpekt, keď proti nej nastupujem. Veľmi si ju ako hráčku vážim a obdivujem za všetko, čo doteraz v kariére dosiahla. Dnešný zápas bol veľmi náročný psychicky aj herne. Som rada, že som od začiatku do konca hrala svoju hru. Bojovala som a dobre som sa hýbala. Teším sa z každého dobrého zápasu. Obzvlášť na grandslamovom turnaji, to sa mi už dlho nepodarilo. Paríž je môj najobľúbenejší turnaj, o to je moja radosť väčšia."

Peter Huber, Schmiedlovej tréner: "Dnes boli v Paríži ťažké poveternostné podmienky na hranie. Kaja si po celý čas udržala koncentráciu. Pri stanovení taktiky sme vychádzali zo zápasu v Monterrey, kde v tomto roku Venus zdolala. Kaja nerobila zbytočné chyby a celý zápas hrala konštantne. V závere druhého setu začala hrať Venus aktívnejšie, no Kaja dokázala na to zareagovať, pridala plyn a zápas dotiahla do víťazného konca."

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Venus Williamsová (tenis, Roland Garros 2020, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, nedeľa, 1. kolo)

Prenos
Tak Schmiedlová dokázala využiť až tretí mečbal, ale postup si zaslúžila určite viac ako Williamsová, pretože postupom času začala byť lepšou tenistkou od polovičky prvého setu. Síce v prvom sete dvakrát prehrávala o brejk, dokázala ho otočiť a vyhrala ho 6:4. V druhom sete naopak bola Schmiedlová stále vo vedení, viedla už 4:1, ale Williamsová záver ešte zdramatizovala. Nakoniec ale postupuje hráčka, ktorá spravila menej chýb a postup do druhého kola je pre Schmiedlovú určite úspech. V druhom kole si Schmiedlová zmeria sila s finalistkou US Open bieloruskou tenistkou Viktoriou Azarenkovou. Ja sa s vami lúčim a teším sa na vás pri ďalších športových online prenosoch!
Koniec zápasu
6:4
importantZápas zakončila Schmiedlová víťazným forehandom po čiare a vyhráva celkovo po setoch dvakrát 6:4 nad Venus Williamsovou a postupuje do druhého kola na Roland Garros!
40-30
importantWilliamsovej úder skončil v sieti, takže tretí mečbal pre Schmiedlovú!
30-30
Dôležitý fiftín pre Schmiedlovú, lebo Williamsovej sa nevydaril záverečný úder.
15-30
Presný return Williamsovej a Schmiedlová pod tlakom chybuje z bekhendu.
15-15
Ale Williamsová dáva do toho všetko, teraz doslova ubila Schmiedlovú tvrdými údermi.
15-0
Schmiedlová zvládla prvú ťažkú výmenu, keď ju zakončila winnerom z forehandu.
5:4
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
5:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4
Williamsová zvládla náročnú situáciu, odvrátila dva mečbaly a znižuje na 4:5. O chvíľu bude podávať na víťazstvo Schmiedlová.
40-A
Williamsová má dokonca výhodu, keď jej pomohol presný bekhend.
40-40
To je neuveriteľné, ani druhý mečbal Schmiedlová nevyužila, aj keď bola veľmi blízko, ale jej forehand neprešiel cez sieť.
40-30
Williamsová predviedla, že je veľkou bojovníčkou a pripisuje si víťazný forehand po čiare.
40-15
importantSchmiedlová má dva mečbaly po výbornom údere z bekhendu do protipohybu!
30-15
Už len dve loptičky chýbajú Schmiedlovej, lebo Williamsová vyhodila bekhend.
15-15
Schmiedlová ukázala rýchle nohy a dokázala výmenu zakončiť víťazne na sieti.
0-15
Williamsová zvládla dlhú výmenu od základnej čiary a získava prvý bod tejto hry.
5:3
Znova Schmiedlová rozbehala Williamsovú a dostáva sa do vedenia 5:3, takže Američanka bude podávať na udržanie v zápase.
A-40
Zrejme sme videli úder zápasu, lebo Schmiedlová trafila v dôležitej chvíli forehand, ktorým obhodila Williamsovú na sieti.
40-40
Táto hra pôjde cez zhodu, lebo Schmiedlová znova pokazila forehand.
40-30
Williamsová stále ešte bojuje, Schmiedlová jej pomáha forehandom do siete.
40-15
Scchmiedlová si pripisuje winner z forehandu a má dva gembaly.
30-15
Dôležitý bod pre Schmiedlovú, keď si počkala na nevynútenú chybu z forehandu Williamsovej.
15-15
Williamsová kontruje dobrým útokom a snaží sa ešte nahecovať.
15-0
Dobrý začiatok tejto hry pre Schmiedlovú, pretože Williamsovej nevyšiel return.
4:3
4:3
4:3
Williamsová trafila presný forehand po čiare a znižuje už na 3:4, takže stráca už len jeden brejk.
15-40
Williamsová nádherne zakončila s citom na sieti volej a má dva gembaly.
15-30
Pokazený forehand z rakety Williamsovej, takže Schmiedlová získava bod po dlhšej dobe.
0-30
Schmiedlovej sa nepodaril úder na sieti, takže aj druhý bod pre Williamsovú.
0-15
Return Schmiedlovej bol nepresný, preto začína Williamsová lepšie hru na podaní.
4:2
importantWilliamsová zakončila hru víťazným forehandom a znižuje v druhom sete na 2:4.
15-40
importantĎalší pokazený forehand Shmiedlovej, takže dva brejkbaly pre americkú tenistku.
15-30
Forehand Schmiedlovej letel do tesného outu, takže Williamsovej sa otvára jedna z posledných šancí.
15-15
Vydarený prechod na sieť od Williamsovej, ktorej vyšiel aj volej.
15-0
Williamsová nezvládla úder na sieti a Schmiedlová je momentálne na koni.
4:1
4:1
4:1
importantWilliamsovej forehand skončil v sieti a Schmiedlová už vedie v druhom sete 4:1.
40-15
importantDlhú výmenu zakončila Schmiedlová winnerom z forehandu a má možno rozhodujúce dva brejkbaly.
30-15
Williamsová zaznamenala tiež nevynútenú chybu a dostáva sa do problémov.
15-15
Pokazený bekhend Schmiedlovej tentokrát pomohol Williamsovej.
15-0
Schmiedlová je o čosi lepšou hráčkou, teraz si prišla po víťazný úder.
3:1
Schmiedlová potvrdila brejk, lebo Williamsová vyhodila forehand a vedie v druhom sete už 3:1.
40-30
Zbytočná dvojchyba Schmiedlovej, takže gem pokračuje.
40-15
Schmiedlová sa dostáva k dvom gembalom po víťaznom forehande.
30-15
Schmiedlová má bod, keď si počkala na chybu Williamsovej z forehandu.
15-15
Williamsová odpovedá presným útokom, ktorý jej priniesol fiftín.
15-0
Prvé eso v zápase pre Schmiedlovú na začiatok tejto hry.
2:1
2:1
2:1
importantNa koniec dvojchyba Williamsovej, takže Schmiedlová vedie v druhom sete 2:1 s brejkom.
40-30
importantSchmiedlová sa dostáva k brejkbalu, keď jej dropshot Williamsová už nedobehla.
30-30
Ale dvojchyba Willamsovej darovala bod Schmiedlovej.
15-30
Williamsová zakončila útok víťazným smečom na sieti.
15-15
Veľa nevynútených chýb z oboch strán, teraz ju zahrala Williamsová.
0-15
Schmiedlová pomáha Williamsovej chybou z bekhendu.
1:1
importantWilliamsová sa vracia do druhého setu, keď túto hru zakončila presným returnom a vyrovnáva na 1:1.
40-A
importantWilliamsová sa dočkala ďalšej šance, keď Schmiedlovej bekhend skončil za základnou čiarou.
40-40
Aj tento brejkbal Schmiedlová zlikvidovala krásnym víťazným obhodením z bekhendu Williamsovej na sieti.
40-A
importantZase zbytočná dvojchyba a ďalšia príležitosť pre Williamsovú.
40-40
Ale gem bude pokračovať, lebo Schmiedlovej uletel forehand do outu.
A-40
importantKonečne má Schmiedlová gembal, keď si počkala na chybu v dlhej výmene od základnej čiary.
40-40
Schmiedlovej sa darí odvracať brejkbaly americkej tenistky, teraz zakončila výmenu víťazným forehandom.
40-A
importantAle dvojchyba v nevhodnej chvíli a Williamsová má tretí brejkbal.
40-40
Schmiedlová dostala hru na zhodu, lebo Williamsová pokazila bekhend.
30-40
Prvý Williamsová nevyužila, lebo Schmiedlová si pomohla priamym bodom.
15-40
importantWilliamsová má dva brejkbaly, lebo Schmiedlovej bekhend skončil v sieti.
15-30
Schmiedlová trafila forehand rámom rakety a s potvrdením brejku to nebude také jednoduché.
15-15
Vydarený útok americkej tenistky, ktorá si pripisuje bod.
15-0
Pokazený slajzovaný úder Williamsovej, ktorá teraz naozaj nevie čo má hrať.
1:0
importantHneď prvé podanie Williamsová v druhom sete stráca po ďalšej chybe a Schmiedlová sa dostáva do vedenia 1:0.
40-15
importantSchmiedlová sa dostáva k dvom brejkbalom, lebo zahrala víťazný bekhend do otvoreného kurtu.
30-15
Zatiaľ ale neprichádzajú, pretože Schmiedlovej sa nepodaril return.
30-0
Znova ľahká chyba z forehandu Williamsovej a Schmiedlová je blízko k brejkbalom.
15-0
Williamsová začína druhý set forehandom do siete.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Venus Williams.
0:0
6:4
importantWilliamsová trafila úder do siete a Schmiedlová nakoniec získava prvý set pomerom 6:4, aj keď dvakrát prehrávala o brejk! Avšak tenis to nie je ani z jednej strany vôbec dobrý, rozhoduje viac chýb, ktoré si pripisuje na konto Williamsová. Ale slovenská tenistka je už každopádne len set od postupu do druhého kola.
A-40
importantWilliamsovej bekhend bol dlhý a Schmiedlová má prvý setbal!
40-40
Ale Williamsová ho zahodila pokazeným returnom z forehandu.
30-40
importantNásledne zbytočne vyhodený forehand, preto má Willamsová brejkbal.
30-30
Ale dvojchyba Schmiedlovej v nepríjemnej chvíli.
30-15
Schmiedlová už je pomaly lepšou hráčkou na kurte, naopak Williamsová chybuje viac a viac, teraz trafila forehand do siete.
15-15
Krásny víťazný forehand Schmiedlovej, na ktorý Williamsová nezareagovala.
0-15
Nie príliš dobrý začiatok, lebo Williamsovej vyšiel presný return.
5:4
5:4
5:4
Williamsová trafila bekhend do siete a Schmiedlová sa prvýkrát v zápase ujíma vedenia, za stavu 5:4 bude podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-15
importantTakmer identická chyba Williamsovej a Schmiedlová má dva brejkbaly.
30-15
Williamsová pokazila ľahký forehand a Schmiedlovej sa otvára šanca.
15-15
Lenže Schmiedlová jej pomáha pokazeným bekhendom, ktorý nedostala cez sieť.
15-0
Williamsová sa môže teraz cítiť pod tlakom, začína dvojchybou.
4:4
Schmiedlová zvládla náročný gem na podaní a vracia sa do prvého setu, lebo vyrovnáva na 4:4.
A-40
Schmiedlová prešla na sieť a výmenu zakončila víťazným bekhendom.
40-40
Ale druhá dvojchyba v tejto hre a zase zhoda.
A-40
Tak tretia výhoda pre Schmiedlovú po dlhom forehande Williamsovej.
40-40
Ale dlhý gem pokračuje, lebo Schmiedlová absolútne netrafila úder z forehandu.
A-40
Schmiedlová má výhodu, lebo vo výmene bola aktívnejšia a Williamsová chybuje.
40-40
Ale potom lacná chyba z forehandu, ďalšia zhoda v ôsmej hre.
A-40
Schmiedlová konečne bola odvážnejšia a zakončila výmenu presným forehandom, takže má výhodu.
40-40
Williamsová zariskovala, ale jej return druhého podania Schmiedlovej bol nepresný.
30-40
importantAle tentokrát si otvorila výmenu Williamsová pekným returnom a zakončila ju víťazným forehandom, takže má brejkbal.
30-30
Ani teraz Williamsovej úder neprešiel cez sieť a Schmiedlová sa nevzdáva.
15-30
Schmiedlová zvládla výmenu od základnej čiary a dočkala sa chyby z forehandu od Williamsovej.
0-30
Prvá dvojchyba v zápase pre Schmiedlovú jej ešte viac komplikuje situáciu.
0-15
Obe hráčky hrajú na podaní veľmi zle, Schmiedlová začína ôsmy gem chybou z forehandu.
3:4
3:4
3:4
importantTen už konečne Schmiedlová premenila presným forehandom a znova si berie stratené podanie, takže znižuje na 3:4 v prvom sete.
A-40
importantSchmiedlová si vypracovala štvrtý brejkbal, lebo Williamsová nedostala úder cez sieť.
40-40
Williamsová dostáva hru na zhodu, lebo na sieti trafila víťazný volej.
40-30
Presný bekhend po lajne od Williamsovej a aj druhý brejkbal je odvrátený.
40-15
importantSchmiedlovej nevyšiel return z forehandu a prvý brejkbal nevyužila.
40-0
importantSchmiedlová má až tri brejkbaly po vyhodenom forehande Williamsovej.
30-0
Ani americkej tenistke sa nedarí na podaní, teraz poslala bekhend do outu.
15-0
Prvú dvojchybu v zápase zaznamenala Williamsová na začiatku siedmeho gemu.
2:4
importantWilliamsová zakončila útok forehandom na čiaru, ktorý Schmiedlová už nevrátila a slovenská tenistka si prehrala druhé podanie za sebou.
40-A
importantBrejkbal pre Williamsovú bude aj v tejto hre, lebo aktívnou hrou si prišla po winner z forehandu.
40-40
Nádherná výmena, ktorá bola zakončená forehandom Willamsovej do protipohybu Schmiedlovej.
40-30
Schmiedlová nepúšťa súperku k brejkbalu, lebo Williamsová pokazila bekhend.
30-30
Aj nasledujúca výmena skončila úspechom Williamsovej, lebo jej forehand po čiare bol víťazný.
30-15
Schmiedlovej forehand skončil v oute a prvý bod pre Williamsovú v tomto geme.
30-0
Teraz Williamsová neodhadla odskok loptičky a aj kvôli tomu skončil jej forehand v sieti.
15-0
Schmiedlová zvládla výborne dlhú výmenu a pripisuje si víťazný forehand.
2:3
2:3
2:3
Williamsovej sa nepodarilo potvrdiť brejk, pretože pokazila forehand a Schmiedlová si berie stratené podanie a znižuje na 2:3.
A-40
importantAle na svete je tretí brejkbal po bekhende do siete od Williamsovej.
40-40
Prvé eso v zápase pre Williamsovú, ktorá odvrátila aj druhú možnosť Schmiedlovej.
A-40
importantWilliamsovej úder neprešiel na druhú stranu kvôli páske a Schmiedlová má druhý brejkbal.
40-40
Williamsová ho dokázala odvrátiť vďaka výbornému podaniu, ktoré Schmiedlová vrátila mimo hru.
40-30
importantAle tesný out, ktorý trafila Williamsová a Schmiedlová má predsa len prvý brejkbal v zápase.
30-30
Schmiedlová znova nevyužila dobre rozohranú výmenu, na konci ktorej pokazila forehand.
30-15
Ale zatiaľ brejkbaly neprichádzajú, lebo Schmiedlovej forehand neprešiel cez sieť.
30-0
Schmiedlová si počkala a trafila víťazný bekhend z returnu.
15-0
Williamsová začala hru na potvrdenie brejku forehandom do siete.
1:3
importantDlhá výmena skončila chybou Schmiedlovej z forehandu a Williamsová tak využíva až piaty brejkbal v zápase a dostáva sa do vedenia 3:1 v prvom sete.
40-A
importantDruhý brejkbal v tomto geme pre Williamsovú po presnom forehande na čiaru.
40-40
Ale ani tento sa Williamsovej nepodaril využiť, lebo nedostala do hry podanie Schmiedlovej.
40-A
importantNo a prichádza brejkbal pre Williamsovú, keď Schmiedlová zahrala nevynútenú chybu.
40-40
Sme však opäť na zhode, lebo Williamsová si prišla po víťazný úder z forehandu.
A-40
Ďalší gembal pre slovenskú tenistku, keď dokázala trafiť víťazný forehand.
40-40
Gem sa Schmiedlovej výrazne komplikuje po pokazenom forehande za základnú čiaru.
40-30
Prvý sa jej nepodarilo využiť, Williamsová výmenu zakončil víťazným volejom na sieti.
40-15
Schmiedlová má dva gembaly, lebo si pripisuje priamy bod.
30-15
Schmiedlová uspela v dlhej výmene a počkala si na nevynútenú chybu Williamsovej z forehandu.
15-15
Preto Williamsová aj viac chybuje, znova sa jej nevydaril úder z bekhendu.
0-15
Williamsová sa snaží byť agresívnejšia a útočnejšia, teraz si vychutnala záverečný dropshot.
1:2
1:2
1:2
Schmiedlová vyhodila forehand, takže Williamsová zvládla aj svoje druhé podanie a ujíma sa vedenia 2:1.
40-A
Williamsová sa dostala na výhodu, lebo jej bekhend bol dostatočne presný.
40-40
Schmiedlová zaútočila a prinútila Williamsovú k chybe, takže hra pôjde cez zhodu.
30-40
Williamsovej sa podarilo otočiť nepriaznivý vývoj a má gembal po ďalšom víťaznom údere.
30-30
Americkej tenistke pomohol aj vietor, ktorý jej pomohol k víťaznému úderu z forehandu.
30-15
Škoda teraz nevydareného returnu Schmiedlovej, aj keď podanie Williamsovej nebolo tvrdé.
30-0
Prvé problémy na podaní bude mať aj Williamsová, lebo znova pokazila forehandový úder.
15-0
Schmiedlová pokračuje v sérii víťazných bodov, Williamsovej forehand skončil v oute.
1:1
Schmiedlová zahrala na záver víťazný bekhend po čiare a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
A-40
Slovenská tenistka získala štvrtý bod v rade a má výhodu, lebo Williamsová zase len chybuje.
40-40
Schmiedlová sa dostala z najhoršieho, lebo Williamsovej return skončil v sieti.
30-40
Ani druhý sa Williamsovej nepodaril využiť, jej bekhend bol príliš dlhý.
15-40
Prvý ešte Schmiedlová odvrátila, pretože Williamsovej forehand letel až za základnú čiaru.
0-40
importantSchmiedlová bude čeliť trom brejkbalom, lebo Williamsová si pripisuje ďalší víťazný úder z bekhendu.
0-30
Presný forehand po čiare od Williamsovej a Schmiedlová má problémy hneď pri prvom podaní.
0-15
Williamsová sa nebála zaútočiť a výmenu zakončila na sieti winnerom z bekhendu.
0:1
Tvrdý bekhend Williamsovej už Schmiedlová nevrátila a Američanka si zvládla podržať prvé podanie v zápase.
30-40
Gem ešte pokračuje, lebo Schmiedlová zakončila výmenu víťazným forehandom.
15-40
Schmiedlovej return neprešiel cez sieť a Williamsová má dva gembaly.
15-30
Výmena od základnej čiary skončila nevynútenou chybou Schmiedlovej z forehandu.
15-15
Potom prišla chyba z bekhendu do siete a aj Schmiedlová má prvý fiftín.
0-15
Williamsová začína zápas na podaní a získala prvý bod zápasu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vítam fanúšikov slovenského tenisu pri sledovaní prvého kola trochu netradične posledného grandslamu sezóny, ktorým je Roland Garros v Paríži. Do hry vstupuje naša jedna z dvoch tenistiek v ženskej dvojhre Anna Karolína Schmiedlová, ktorá bude hrať s americkou tenisovou legendou Venus Williamsovou. Podľa kurzov je menšia favoritka Schmiedlová, ale jednoduché to určite mať nebude.

Anna Karolína Schmiedlová: Slovenská tenistka dostala na Roland Garros divokú kartu a rozhodla sa chopiť šance, pretože chce stúpať rebríčkom stále vyššie, momentálne jej patrí až 161. miesto. Výsledky na antuke v tejto sezóne má Schmiedlová celkom dobré, z posledných devätnástich zápasov prehrala iba tri. Avšak jej posledné vystúpenie na turnaji v Istanbule bolo slabé, pretože vypadla už v osemfinále so Sasnovichou. Schmiedlová má dlhodobé problémy na podaní, čo môže byť veľkou slabinou aj v dnešnom zápase.

Venus Williamsová: Sedemnásobná grandslamová šampiónka a bývalá svetová jednotka je už so sestrou Serenou v Amerike určite legendou. Napriek tomu stále pokračuje vo svojej kariére, aj keď už má neuveriteľných štyridsať rokov. Napriek vysokému tenisovému veku stále dokáže predviesť výborné výkony, aj keď dlhodobo už na tie najlepšie nemá. Williamsová vypadla už v prvom kole na US Open s Muchovou a nezvládla ani prípravný turnaj v Ríme kde vypadla s Azarenkovou.

Uvidíme kedy zápas naozaj začne, pretože môže sa odkladať jeho začiatok kvôli nepriaznivému počasiu v Paríži.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:15.

Domov»Tenis»Roland Garros»Schmiedlová na Roland Garros zdolala bývalú svetovú jednotku a vyzve finalistku US Open