Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Schmiedlová na Roland Garros zdolala bývalú svetovú jednotku a vyzve finalistku US Open

Proti Williamsovej nestratila ani set.

Anna Karolína Schmiedlová.Anna Karolína Schmiedlová. (Zdroj: TASR/AP)

PARÍŽ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom kole vyradila na parížskej antuke bývalú svetovú jednotku Američanku Venus Williamsovú 6:4, 6:4.

Jej ďalšou súperkou bude nasadená desiatka Bieloruska Viktoria Azarenková - finalistka tohtoročného US Open.

Schmiedlová dosiahla v nedeľu prvé víťazstvo na grandslamovej pôde od US Open 2015. Odvtedy v hlavnej súťaži na turnajoch s prívlastkom Major 13-krát za sebou vypadla v prvom kole.

I. set

Schmiedlová, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže vďaka chránenému renkingu, sa v úvode zápasu s Venus Williamsovou trápila na podaní.

Američanka mala dvakrát brejk k dobru, ani raz ho však nedokázala potvrdiť.

Od stavu 2:4 získala Schmiedlová štyri gemy za sebou a prvý set sa stal jej korisťou. Slovenka sa chytila na returne, vďaka dobrému pohybu mala navrch v dlhších výmenách.

II. set

Na začiatku druhého setu Schmiedlová odskočila Venus Williamsovej na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

V desiatom geme premenila pri vlastnom servise tretí mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so 40-ročnou Američankou na 3:1.

Staršiu zo sestier Williamsových zdolala na Roland Garros aj v roku 2014, na začiatku tejto sezóny nad ňou zvíťazila na harde v mexickom Montereey.

S Azarenkovou sa Schmiedlová vo vzájomnom zápase ešte nestretla.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Venus Williamsová (tenis, Roland Garros 2020, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, nedeľa, 1. kolo)

Prenos
Tak Schmiedlová dokázala využiť až tretí mečbal, ale postup si zaslúžila určite viac ako Williamsová, pretože postupom času začala byť lepšou tenistkou od polovičky prvého setu. Síce v prvom sete dvakrát prehrávala o brejk, dokázala ho otočiť a vyhrala ho 6:4. V druhom sete naopak bola Schmiedlová stále vo vedení, viedla už 4:1, ale Williamsová záver ešte zdramatizovala. Nakoniec ale postupuje hráčka, ktorá spravila menej chýb a postup do druhého kola je pre Schmiedlovú určite úspech. V druhom kole si Schmiedlová zmeria sila s finalistkou US Open bieloruskou tenistkou Viktoriou Azarenkovou. Ja sa s vami lúčim a teším sa na vás pri ďalších športových online prenosoch!
Koniec zápasu
6:4Zápas zakončila Schmiedlová víťazným forehandom po čiare a vyhráva celkovo po setoch dvakrát 6:4 nad Venus Williamsovou a postupuje do druhého kola na Roland Garros!
40-30Williamsovej úder skončil v sieti, takže tretí mečbal pre Schmiedlovú!
30-30Dôležitý fiftín pre Schmiedlovú, lebo Williamsovej sa nevydaril záverečný úder.
15-30Presný return Williamsovej a Schmiedlová pod tlakom chybuje z bekhendu.
15-15Ale Williamsová dáva do toho všetko, teraz doslova ubila Schmiedlovú tvrdými údermi.
15-0Schmiedlová zvládla prvú ťažkú výmenu, keď ju zakončila winnerom z forehandu.
5:4Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
5:4Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4Williamsová zvládla náročnú situáciu, odvrátila dva mečbaly a znižuje na 4:5. O chvíľu bude podávať na víťazstvo Schmiedlová.
40-AWilliamsová má dokonca výhodu, keď jej pomohol presný bekhend.
40-40To je neuveriteľné, ani druhý mečbal Schmiedlová nevyužila, aj keď bola veľmi blízko, ale jej forehand neprešiel cez sieť.
40-30Williamsová predviedla, že je veľkou bojovníčkou a pripisuje si víťazný forehand po čiare.
40-15Schmiedlová má dva mečbaly po výbornom údere z bekhendu do protipohybu!
30-15Už len dve loptičky chýbajú Schmiedlovej, lebo Williamsová vyhodila bekhend.
15-15Schmiedlová ukázala rýchle nohy a dokázala výmenu zakončiť víťazne na sieti.
0-15Williamsová zvládla dlhú výmenu od základnej čiary a získava prvý bod tejto hry.
5:3Znova Schmiedlová rozbehala Williamsovú a dostáva sa do vedenia 5:3, takže Američanka bude podávať na udržanie v zápase.
A-40Zrejme sme videli úder zápasu, lebo Schmiedlová trafila v dôležitej chvíli forehand, ktorým obhodila Williamsovú na sieti.
40-40Táto hra pôjde cez zhodu, lebo Schmiedlová znova pokazila forehand.
40-30Williamsová stále ešte bojuje, Schmiedlová jej pomáha forehandom do siete.
40-15Scchmiedlová si pripisuje winner z forehandu a má dva gembaly.
30-15Dôležitý bod pre Schmiedlovú, keď si počkala na nevynútenú chybu z forehandu Williamsovej.
15-15Williamsová kontruje dobrým útokom a snaží sa ešte nahecovať.
15-0Dobrý začiatok tejto hry pre Schmiedlovú, pretože Williamsovej nevyšiel return.
4:3Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
4:3Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3Williamsová trafila presný forehand po čiare a znižuje už na 3:4, takže stráca už len jeden brejk.
15-40Williamsová nádherne zakončila s citom na sieti volej a má dva gembaly.
15-30Pokazený forehand z rakety Williamsovej, takže Schmiedlová získava bod po dlhšej dobe.
0-30Schmiedlovej sa nepodaril úder na sieti, takže aj druhý bod pre Williamsovú.
0-15Return Schmiedlovej bol nepresný, preto začína Williamsová lepšie hru na podaní.
4:2Williamsová zakončila hru víťazným forehandom a znižuje v druhom sete na 2:4.
15-40Ďalší pokazený forehand Shmiedlovej, takže dva brejkbaly pre americkú tenistku.
15-30Forehand Schmiedlovej letel do tesného outu, takže Williamsovej sa otvára jedna z posledných šancí.
15-15Vydarený prechod na sieť od Williamsovej, ktorej vyšiel aj volej.
15-0Williamsová nezvládla úder na sieti a Schmiedlová je momentálne na koni.
4:1Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
4:1Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:1Williamsovej forehand skončil v sieti a Schmiedlová už vedie v druhom sete 4:1.
40-15Dlhú výmenu zakončila Schmiedlová winnerom z forehandu a má možno rozhodujúce dva brejkbaly.
30-15Williamsová zaznamenala tiež nevynútenú chybu a dostáva sa do problémov.
15-15Pokazený bekhend Schmiedlovej tentokrát pomohol Williamsovej.
15-0Schmiedlová je o čosi lepšou hráčkou, teraz si prišla po víťazný úder.
3:1Schmiedlová potvrdila brejk, lebo Williamsová vyhodila forehand a vedie v druhom sete už 3:1.
40-30Zbytočná dvojchyba Schmiedlovej, takže gem pokračuje.
40-15Schmiedlová sa dostáva k dvom gembalom po víťaznom forehande.
30-15Schmiedlová má bod, keď si počkala na chybu Williamsovej z forehandu.
15-15Williamsová odpovedá presným útokom, ktorý jej priniesol fiftín.
15-0Prvé eso v zápase pre Schmiedlovú na začiatok tejto hry.
2:1Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
2:1Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1Na koniec dvojchyba Williamsovej, takže Schmiedlová vedie v druhom sete 2:1 s brejkom.
40-30Schmiedlová sa dostáva k brejkbalu, keď jej dropshot Williamsová už nedobehla.
30-30Ale dvojchyba Willamsovej darovala bod Schmiedlovej.
15-30Williamsová zakončila útok víťazným smečom na sieti.
15-15Veľa nevynútených chýb z oboch strán, teraz ju zahrala Williamsová.
0-15Schmiedlová pomáha Williamsovej chybou z bekhendu.
1:1Williamsová sa vracia do druhého setu, keď túto hru zakončila presným returnom a vyrovnáva na 1:1.
40-AWilliamsová sa dočkala ďalšej šance, keď Schmiedlovej bekhend skončil za základnou čiarou.
40-40Aj tento brejkbal Schmiedlová zlikvidovala krásnym víťazným obhodením z bekhendu Williamsovej na sieti.
40-AZase zbytočná dvojchyba a ďalšia príležitosť pre Williamsovú.
40-40Ale gem bude pokračovať, lebo Schmiedlovej uletel forehand do outu.
A-40Konečne má Schmiedlová gembal, keď si počkala na chybu v dlhej výmene od základnej čiary.
40-40Schmiedlovej sa darí odvracať brejkbaly americkej tenistky, teraz zakončila výmenu víťazným forehandom.
40-AAle dvojchyba v nevhodnej chvíli a Williamsová má tretí brejkbal.
40-40Schmiedlová dostala hru na zhodu, lebo Williamsová pokazila bekhend.
30-40Prvý Williamsová nevyužila, lebo Schmiedlová si pomohla priamym bodom.
15-40Williamsová má dva brejkbaly, lebo Schmiedlovej bekhend skončil v sieti.
15-30Schmiedlová trafila forehand rámom rakety a s potvrdením brejku to nebude také jednoduché.
15-15Vydarený útok americkej tenistky, ktorá si pripisuje bod.
15-0Pokazený slajzovaný úder Williamsovej, ktorá teraz naozaj nevie čo má hrať.
1:0Hneď prvé podanie Williamsová v druhom sete stráca po ďalšej chybe a Schmiedlová sa dostáva do vedenia 1:0.
40-15Schmiedlová sa dostáva k dvom brejkbalom, lebo zahrala víťazný bekhend do otvoreného kurtu.
30-15Zatiaľ ale neprichádzajú, pretože Schmiedlovej sa nepodaril return.
30-0Znova ľahká chyba z forehandu Williamsovej a Schmiedlová je blízko k brejkbalom.
15-0Williamsová začína druhý set forehandom do siete.
0:0Koniec prestávky, podávať bude Venus Williams.
0:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:4Williamsová trafila úder do siete a Schmiedlová nakoniec získava prvý set pomerom 6:4, aj keď dvakrát prehrávala o brejk! Avšak tenis to nie je ani z jednej strany vôbec dobrý, rozhoduje viac chýb, ktoré si pripisuje na konto Williamsová. Ale slovenská tenistka je už každopádne len set od postupu do druhého kola.
A-40Williamsovej bekhend bol dlhý a Schmiedlová má prvý setbal!
40-40Ale Williamsová ho zahodila pokazeným returnom z forehandu.
30-40Následne zbytočne vyhodený forehand, preto má Willamsová brejkbal.
30-30Ale dvojchyba Schmiedlovej v nepríjemnej chvíli.
30-15Schmiedlová už je pomaly lepšou hráčkou na kurte, naopak Williamsová chybuje viac a viac, teraz trafila forehand do siete.
15-15Krásny víťazný forehand Schmiedlovej, na ktorý Williamsová nezareagovala.
0-15Nie príliš dobrý začiatok, lebo Williamsovej vyšiel presný return.
5:4Williamsová trafila bekhend do siete a Schmiedlová sa prvýkrát v zápase ujíma vedenia, za stavu 5:4 bude podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-15Takmer identická chyba Williamsovej a Schmiedlová má dva brejkbaly.
30-15Williamsová pokazila ľahký forehand a Schmiedlovej sa otvára šanca.
15-15Lenže Schmiedlová jej pomáha pokazeným bekhendom, ktorý nedostala cez sieť.
15-0Williamsová sa môže teraz cítiť pod tlakom, začína dvojchybou.
4:4Schmiedlová zvládla náročný gem na podaní a vracia sa do prvého setu, lebo vyrovnáva na 4:4.
A-40Schmiedlová prešla na sieť a výmenu zakončila víťazným bekhendom.
40-40Ale druhá dvojchyba v tejto hre a zase zhoda.
A-40Tak tretia výhoda pre Schmiedlovú po dlhom forehande Williamsovej.
40-40Ale dlhý gem pokračuje, lebo Schmiedlová absolútne netrafila úder z forehandu.
A-40Schmiedlová má výhodu, lebo vo výmene bola aktívnejšia a Williamsová chybuje.
40-40Ale potom lacná chyba z forehandu, ďalšia zhoda v ôsmej hre.
A-40Schmiedlová konečne bola odvážnejšia a zakončila výmenu presným forehandom, takže má výhodu.
40-40Williamsová zariskovala, ale jej return druhého podania Schmiedlovej bol nepresný.
30-40Ale tentokrát si otvorila výmenu Williamsová pekným returnom a zakončila ju víťazným forehandom, takže má brejkbal.
30-30Ani teraz Williamsovej úder neprešiel cez sieť a Schmiedlová sa nevzdáva.
15-30Schmiedlová zvládla výmenu od základnej čiary a dočkala sa chyby z forehandu od Williamsovej.
0-30Prvá dvojchyba v zápase pre Schmiedlovú jej ešte viac komplikuje situáciu.
0-15Obe hráčky hrajú na podaní veľmi zle, Schmiedlová začína ôsmy gem chybou z forehandu.
3:4Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
3:4Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:4Ten už konečne Schmiedlová premenila presným forehandom a znova si berie stratené podanie, takže znižuje na 3:4 v prvom sete.
A-40Schmiedlová si vypracovala štvrtý brejkbal, lebo Williamsová nedostala úder cez sieť.
40-40Williamsová dostáva hru na zhodu, lebo na sieti trafila víťazný volej.
40-30Presný bekhend po lajne od Williamsovej a aj druhý brejkbal je odvrátený.
40-15Schmiedlovej nevyšiel return z forehandu a prvý brejkbal nevyužila.
40-0Schmiedlová má až tri brejkbaly po vyhodenom forehande Williamsovej.
30-0Ani americkej tenistke sa nedarí na podaní, teraz poslala bekhend do outu.
15-0Prvú dvojchybu v zápase zaznamenala Williamsová na začiatku siedmeho gemu.
2:4Williamsová zakončila útok forehandom na čiaru, ktorý Schmiedlová už nevrátila a slovenská tenistka si prehrala druhé podanie za sebou.
40-ABrejkbal pre Williamsovú bude aj v tejto hre, lebo aktívnou hrou si prišla po winner z forehandu.
40-40Nádherná výmena, ktorá bola zakončená forehandom Willamsovej do protipohybu Schmiedlovej.
40-30Schmiedlová nepúšťa súperku k brejkbalu, lebo Williamsová pokazila bekhend.
30-30Aj nasledujúca výmena skončila úspechom Williamsovej, lebo jej forehand po čiare bol víťazný.
30-15Schmiedlovej forehand skončil v oute a prvý bod pre Williamsovú v tomto geme.
30-0Teraz Williamsová neodhadla odskok loptičky a aj kvôli tomu skončil jej forehand v sieti.
15-0Schmiedlová zvládla výborne dlhú výmenu a pripisuje si víťazný forehand.
2:3Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
2:3Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:3Williamsovej sa nepodarilo potvrdiť brejk, pretože pokazila forehand a Schmiedlová si berie stratené podanie a znižuje na 2:3.
A-40Ale na svete je tretí brejkbal po bekhende do siete od Williamsovej.
40-40Prvé eso v zápase pre Williamsovú, ktorá odvrátila aj druhú možnosť Schmiedlovej.
A-40Williamsovej úder neprešiel na druhú stranu kvôli páske a Schmiedlová má druhý brejkbal.
40-40Williamsová ho dokázala odvrátiť vďaka výbornému podaniu, ktoré Schmiedlová vrátila mimo hru.
40-30Ale tesný out, ktorý trafila Williamsová a Schmiedlová má predsa len prvý brejkbal v zápase.
30-30Schmiedlová znova nevyužila dobre rozohranú výmenu, na konci ktorej pokazila forehand.
30-15Ale zatiaľ brejkbaly neprichádzajú, lebo Schmiedlovej forehand neprešiel cez sieť.
30-0Schmiedlová si počkala a trafila víťazný bekhend z returnu.
15-0Williamsová začala hru na potvrdenie brejku forehandom do siete.
1:3Dlhá výmena skončila chybou Schmiedlovej z forehandu a Williamsová tak využíva až piaty brejkbal v zápase a dostáva sa do vedenia 3:1 v prvom sete.
40-ADruhý brejkbal v tomto geme pre Williamsovú po presnom forehande na čiaru.
40-40Ale ani tento sa Williamsovej nepodaril využiť, lebo nedostala do hry podanie Schmiedlovej.
40-ANo a prichádza brejkbal pre Williamsovú, keď Schmiedlová zahrala nevynútenú chybu.
40-40Sme však opäť na zhode, lebo Williamsová si prišla po víťazný úder z forehandu.
A-40Ďalší gembal pre slovenskú tenistku, keď dokázala trafiť víťazný forehand.
40-40Gem sa Schmiedlovej výrazne komplikuje po pokazenom forehande za základnú čiaru.
40-30Prvý sa jej nepodarilo využiť, Williamsová výmenu zakončil víťazným volejom na sieti.
40-15Schmiedlová má dva gembaly, lebo si pripisuje priamy bod.
30-15Schmiedlová uspela v dlhej výmene a počkala si na nevynútenú chybu Williamsovej z forehandu.
15-15Preto Williamsová aj viac chybuje, znova sa jej nevydaril úder z bekhendu.
0-15Williamsová sa snaží byť agresívnejšia a útočnejšia, teraz si vychutnala záverečný dropshot.
1:2Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
1:2Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:2Schmiedlová vyhodila forehand, takže Williamsová zvládla aj svoje druhé podanie a ujíma sa vedenia 2:1.
40-AWilliamsová sa dostala na výhodu, lebo jej bekhend bol dostatočne presný.
40-40Schmiedlová zaútočila a prinútila Williamsovú k chybe, takže hra pôjde cez zhodu.
30-40Williamsovej sa podarilo otočiť nepriaznivý vývoj a má gembal po ďalšom víťaznom údere.
30-30Americkej tenistke pomohol aj vietor, ktorý jej pomohol k víťaznému úderu z forehandu.
30-15Škoda teraz nevydareného returnu Schmiedlovej, aj keď podanie Williamsovej nebolo tvrdé.
30-0Prvé problémy na podaní bude mať aj Williamsová, lebo znova pokazila forehandový úder.
15-0Schmiedlová pokračuje v sérii víťazných bodov, Williamsovej forehand skončil v oute.
1:1Schmiedlová zahrala na záver víťazný bekhend po čiare a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
A-40Slovenská tenistka získala štvrtý bod v rade a má výhodu, lebo Williamsová zase len chybuje.
40-40Schmiedlová sa dostala z najhoršieho, lebo Williamsovej return skončil v sieti.
30-40Ani druhý sa Williamsovej nepodaril využiť, jej bekhend bol príliš dlhý.
15-40Prvý ešte Schmiedlová odvrátila, pretože Williamsovej forehand letel až za základnú čiaru.
0-40Schmiedlová bude čeliť trom brejkbalom, lebo Williamsová si pripisuje ďalší víťazný úder z bekhendu.
0-30Presný forehand po čiare od Williamsovej a Schmiedlová má problémy hneď pri prvom podaní.
0-15Williamsová sa nebála zaútočiť a výmenu zakončila na sieti winnerom z bekhendu.
0:1Tvrdý bekhend Williamsovej už Schmiedlová nevrátila a Američanka si zvládla podržať prvé podanie v zápase.
30-40Gem ešte pokračuje, lebo Schmiedlová zakončila výmenu víťazným forehandom.
15-40Schmiedlovej return neprešiel cez sieť a Williamsová má dva gembaly.
15-30Výmena od základnej čiary skončila nevynútenou chybou Schmiedlovej z forehandu.
15-15Potom prišla chyba z bekhendu do siete a aj Schmiedlová má prvý fiftín.
0-15Williamsová začína zápas na podaní a získala prvý bod zápasu.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Vítam fanúšikov slovenského tenisu pri sledovaní prvého kola trochu netradične posledného grandslamu sezóny, ktorým je Roland Garros v Paríži. Do hry vstupuje naša jedna z dvoch tenistiek v ženskej dvojhre Anna Karolína Schmiedlová, ktorá bude hrať s americkou tenisovou legendou Venus Williamsovou. Podľa kurzov je menšia favoritka Schmiedlová, ale jednoduché to určite mať nebude.

Anna Karolína Schmiedlová: Slovenská tenistka dostala na Roland Garros divokú kartu a rozhodla sa chopiť šance, pretože chce stúpať rebríčkom stále vyššie, momentálne jej patrí až 161. miesto. Výsledky na antuke v tejto sezóne má Schmiedlová celkom dobré, z posledných devätnástich zápasov prehrala iba tri. Avšak jej posledné vystúpenie na turnaji v Istanbule bolo slabé, pretože vypadla už v osemfinále so Sasnovichou. Schmiedlová má dlhodobé problémy na podaní, čo môže byť veľkou slabinou aj v dnešnom zápase.

Venus Williamsová: Sedemnásobná grandslamová šampiónka a bývalá svetová jednotka je už so sestrou Serenou v Amerike určite legendou. Napriek tomu stále pokračuje vo svojej kariére, aj keď už má neuveriteľných štyridsať rokov. Napriek vysokému tenisovému veku stále dokáže predviesť výborné výkony, aj keď dlhodobo už na tie najlepšie nemá. Williamsová vypadla už v prvom kole na US Open s Muchovou a nezvládla ani prípravný turnaj v Ríme kde vypadla s Azarenkovou.

Uvidíme kedy zápas naozaj začne, pretože môže sa odkladať jeho začiatok kvôli nepriaznivému počasiu v Paríži.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:15.