Norbert Gombos.
Norbert Gombos. (Autor: TASR)
TASR|27. sep 2020 o 18:51

Slovák vyrovnal svoje maximum.

PARÍŽ. Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom kole vyradil nasadenú dvadsaťštvorku Chorváta Bornu Čoriča 6:4, 3:6, 6:3, 6:4.

Na parížskej antuke tak Gombos vyrovnal svoje maximum na podujatiach veľkej štvorky z tohtoročného US Open.

Jeho ďalším súperom bude Rakúšan Jurij Rodionov.

Gombos hral bez rešpektu

Gombos začal proti favorizovanému Čoričovi bez rešpektu a za stavu 1:1 viedol pri podaní súpera 40:0.

Chorvát síce dotiahol na zhodu, no Gombos mu napokon zobral servis a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu.

Roland Garros - 1. kolo

• Norbert Gombos (SR) - Borna Čorič (Chor.-24) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4

Na začiatku druhého dejstva nevyužil slovenský daviscupový reprezentant dva brejkbaly a v koncovke ťahal za kratší koniec, keď za stavu 3:4 prišiel o servis.

V treťom dejstve viedol Čorič 3:1, no Gombos zabojoval, získal päť gemov za sebou a dostal sa na koňa.

Hneď na začiatku štvrtého setu opäť Čoriča brejkol a príležitosť na postup do druhého kola už z rúk nepustil.

Ukázal sa už na US Open

Zverenec trénera Tibora Tótha už na prelome augusta a septembra na US Open naznačil stúpajúcu formu.

V prvom kole v New Yorku zdolal Moldavca Radua Albota a v druhom kole poriadne potrápil Chorváta Marina Čiliča.

So šampiónom z Flushing Meadows z roku 2014 prehral v štyroch setoch vo vyrovnanom zápase, v ktorom v rozhodujúcich momentoch nevyužil šance.

Domov»Tenis»Roland Garros»Gombos sa postaral o prekvapenie, na Roland Garros vyradil nasadeného Chorváta