Športové prenosy SME|30. sep 2020 o 11:50

Slovenka stratila iba štyri gemy.

Roland Garros - 2. kolo

Anna Karolína Schmiedlová - Viktoria Azarenková 6:2, 6:2

PARÍŽ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 3. kola grandslamového Roland Garros.

Po Venus Williamsovej si v Paríži pripísala skalp ďalšej bývalej svetovej jednotky, keď v stredajšom zápase zdolala Bielorusku Viktoriu Azarenkovú hladko 6:2, 6:2.

Košická rodáčka ani raz neprišla o svoje podanie a po 102 minútach využila hneď prvú šancu na ukončenie zápasu.

Slovenka sa spoľahla na sebavedomý výkon, úderovú istotu i úspešnosť prvého (70 percent) i druhého (57 percent) podania.

Momentky zo zápasu Anna Karolína Schmiedlová - Viktoria Azarenková: fotogaléria

30.9.2020

Schmiedlová: Je to môj najobľúbenejší turnaj

"Som mimoriadne šťastná, že sa mi to podarilo tu v Paríži, pretože je to môj najobľúbenejší turnaj z celého roka. Vždy tu hrám dobre.

V uplynulých rokoch som mala viacero šancí dostať sa ďalej, mala som mečbaly a naozaj vyrovnané zápasy, no nevedela som to ukončiť.

Vedela som, že raz to musí prísť a som šťastná, že v tomto roku som už v treťom kole. O to viac, že som zdolala dve skvelé hráčky, k obom cítim veľký rešpekt," citovala Schmiedlovú oficiálna stránka turnaja.

Slovenku museli ošetrovať

Azarenková nevyužila ani jeden z piatich brejkbalov a doplatila na 38 nevynútených chýb v porovnaní s dvadsiatimi od jej súperky.

V druhom sete museli Slovenke po páde ošetrovať krvavú ranu na ľavom kolene, ktoré jej operovali po vlaňajšom Wimbledone.

Postupom do 3. kola vyrovnala Schmiedlová svoje parížske i grandslamové maximum z Roland Garros 2014 a US Open 2015.

V boji o osemfinále sa stretne s Argentínčankou Nadiou Podoroskou (131. hráčka sveta). Tá vyradila 23. nasadenú Kazašku Juliu Putincevovú.

Expert Eurosportu: Je to veľké prekvapenie

"Je to veľké prekvapenie pre každého, ale asi nie pre Schmiedlovú. Vyzeralo to tak, že od začiatku do konca bola presvedčená o tom, že môže vyhrať. Hrala naozaj veľmi dobre napriek slabšiemu druhému servisu.

Keď sa šmykla a potrebovala ošetrenie, vyzeralo to tak, že ju to môže negatívne ovplyvniť. Dvorce sú v Paríži mokré a bolo dobré, že Slovenka potom nestratila koncentráciu. Niekedy sa stáva, že sa na tom zlomí zápas.

Vytrvala však v nátlakovom štýle a Azarenková neurobila nič, čím by ju prekvapila na antuke. Jej tenis na tomto povrchu nie je taký efektívny ako na betóne, kde môže viac využiť svoju silu," uviedol expert Eurosportu Alex Corretja.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Viktoria Azarenková (tenis, Roland Garros 2020, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, streda, 2. kolo)

Prenos
Anna Karolína Schmiedlová dnes predviedla brilantný výkon a možno aj o dva levely lepší ako v úvodnom kole proti Williamsovej. Dnes bola po celý čas lepšou hráčkou a dokonca Azarenkovú nepustila ani pri vlastnom podaní takmer k ničomu. Azarenková mala za celý zápas štyri brejkbaly a nevyužila ani jeden. na druhej strane Schmiedlová dokázala využiť zo siedmich šancí až štyri. Určite Azarenková až príliš veľa chybovala, ale Schmiedlová zahrala aj veľa pekných víťazných úderov. Zaslúžene postupuje do tretieho kola, kde sa stretne s lepšou dvojice Podoroska/Putintseva. Nezabudnite, že o chvíľu pôjde do akcie v mužskej dvojhre aj Norbert Gomboš proti Rodionovi. Ja sa s vami nateraz lúčim a teším sa na vás nabudúce!
Koniec zápasu
2:6
importantZápas končí forehandom Azarenkovej do siete a Schmiedlová poráža neuveriteľným výsledkom dvakrát 6:2 finalistku US Open, takže postupuje ako obrovské prekvapenie do tretieho kola na Roland Garros!
40-A
importantSchmiedlová sa dostáva k prvému mečbalu, keď výmenu zakončila víťazným forehandom!
40-40
Azarenkovej nevyšiel risk s bekhendovým returnom, ktorý skončil za základnou čiarou.
40-30
importantLenže je tu brejkbal Azarenkovej, keďže trafila víťazný bekhend po lajne.
30-30
Schmiedlová odpovedá víťazným forehandom po čiare a už je blízko k mečbalu.
30-15
Videli sme zrejme úder zápasu, Azarenková trafila nádherný forehand, keď sa dokázala ubrániť veľkému tlaku Schmiedlovej.
15-15
Schmiedlová trpezlivo vyčkala a na sieti zakončila výmenu presným bekhendom.
15-0
Azarenková už riskuje, na začiatok trafila víťazný return z bekhendu.
2:5
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
2:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:5
importantSchmiedlová zakončila tento gem víťazným forehandom a bude podávať na postup do tretieho kola za stavu 5:2 v druhom sete!
40-A
importantSchmiedlová má brejkbal, lebo Azarenková trafila ďalší úder do siete.
40-40
Ďalšia zhoda, lebo bekhendový úder Azarenkovej neprešiel cez sieť.
A-40
Výhoda pre Azarenkovú po presnom bekhende, ktorý Schmiedlová už nevrátila.
40-40
Máme tu zhodu, lebo Azarenkovej bekhend skončil v oute.
40-30
Azarenková tvrdými údermi rozbehala Schmiedlovú a na sieti trafila víťazný forehand.
30-30
Schmiedlová mala veľkú šancu, ale forehand z dobrej pozície pokazila a letel do outu.
15-30
Bieloruská tenistka sa dostáva pod väčší tlak, lebo aj forehand skončil za základnou čiarou.
15-15
Azarenková tiež pokračuje v nepresnom tenise, teraz sa jej bekhend nezmestil do kurtu.
15-0
Tesný out z rakety Schmiedlovej, Azarenková si pripisuje prvý bod v tejto hre.
2:4
Schmiedlová zvládla potvrdiť brejk, lebo Azarenková vyhodila forehand a slovenská tenistka vedie 4:2, od fantastického úspechu ju delia dva gemy.
30-40
Schmiedlová má gembal, lebo Azarenková trafila forehand do siete.
30-30
Schmiedlová dokázala odpovedať presným podaním, ktoré Azarenková vrátila do outu.
30-15
Azarenková sa odvážila pritvrdiť na returne a to jej prinieslo bod.
15-15
Trpezlivý tenis v podaní Azarenkovej slávil úspech, dočkala sa nepresného úderu z rakety Schmiedlovej.
0-15
Azarenková stále veľa chybuje, teraz si pripisuje nevynútenú chybu z forehandu.
2:3
2:3
2:3
importantAzarenkovej dropshot v tejto chvíli neprešiel cez sieť a Schmiedlová sa dostáva do vedenia 3:2 v druhom sete!
40-A
importantSchmiedlová si vybojovala ďalší brejkbal, tento raz zahrala presný víťazný forehand na čiaru.
40-40
Azarenkovej tentokrát pomohol dropshot a potom už mohla trafiť ľahký víťazný forehand.
40-A
importantA je tu brejkbal pre Schmiedlovú, lebo Azarenková zahrala forehand do siete.
40-40
Schmiedlová dostáva gem na zhodu, lebo Azarenková vyhodila forehand.
40-30
Azarenková výmenu prerušila a empajrový rozhodca potvrdil out, ktorý trafila Schmiedlová z forehandu.
30-30
Schmiedlová odpovedá víťazným forehandom z returnu.
30-15
Druhé eso v zápase pre Azarenkovú.
15-15
Azarenková už teraz dostala Schmiedlovú pod obrovský tlak a forehand slovenskej tenistky letel do outu.
0-15
Schmiedlovú zatiaľ koleno určite na pohybe nelimituje, vyhrala ďalšiu dlhú výmenu od základnej čiary.
2:2
Schmiedlová hru zakončila víťazným bekhendom a dokázala vyhrať dôležitý gem, vyrovnáva na 2:2.
40-A
Schmiedlová dokázala nepriaznivý stav otočiť vďaka zbytočným chybám bieloruskej tenistky.
40-40
Ani druhý Azarenková nevyužila, lebo jej return skončil za základnou čiarou.
40-30
Prvý sa Schmiedlovej podarilo odvrátiť, lebo bekhend Azarenkovej letel do siete.
40-15
importantAzarenková si vybojovala dva brejkbaly vďaka útočnej hre.
30-15
Dvojchyba Schmiedlovej v nevhodný moment a Azarenková sa približuje k brejkbalom.
15-15
Azarenkovej nevyšiel pokus o slajzovaný úder z forehandu, lebo loptička skončila v sieti.
15-0
Schmiedlová začína hru na podaní nevynútenou chybou z bekhendu.
2:1
2:1
2:1
Presný bekhend po čiare už Schmiedlová nevrátila, takže Azarenková si drží podanie a vedie 2:1. Uvidíme, či Schmiedlovú bude problém s kolenom limitovať na pohybe.
40-30
Chyba Schmiedlovej z bekhendu, takže Azarenková zatiaľ nepúšťa slovenskú tenistku k brejkbalu.
30-30
importantSchmiedlová v zápase pokračuje s obviazaným kolenom, prvú výmenu po ošetrení vyhrala, lebo Azarenková chybovala na sieti.
30-15
importantHra je prerušená, pretože Schmiedlová si berie medical time-out.
30-15
importantAzarenková výmenu zakončila víťazným bekhendom, ale predtým Schmiedlová škaredo padla na zem na kolená, takže asi bude potrebovať ošetrenie.
15-15
Potom trafila nádherný víťazný bekhendový return, ktorým nedala žiadnu šancu Azarenkovej.
15-0
Schmiedlová otvára tento gem chybou z bekhendu.
1:1
Schmiedlová bez problémov na podaní, zatiaľ si v zápase nestratila ani jedno podanie a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
15-40
Azarenkovej ďalší forehandový úder neprešiel cez sieť a Schmiedlová má dva gembaly.
15-30
Ale znova ľahká chyba Azarenkovej z forehandu pomáha slovenskej tenistke.
15-15
Schmiedlová si pomáha dobrým podaním, ktoré Azarenková nevrátila do kurtu.
15-0
Možno sa už Azarenková predsa len zlepšuje, teraz trafila krásny víťazný bekhend po čiare.
1:0
Azarenková si drží prvé podanie v druhom sete, lebo Schmiedlová pokazila bekhend a Bieloruska vedie 1:0.
40-30
Schmiedlová pritlačila v správny moment a trafila víťazný úder na sieti.
40-15
Azarenková sa dostáva k dvom gembalom, lebo jej skrátenie z ťažkej pozície bolo úspešné.
30-15
Schmiedlová však pomáha tiež bieloruskej tenistke bekhendom do siete.
15-15
Ale potom vyhodila bekhend do outu, takže prvý bod pre Schmiedlovú.
15-0
Azarenková začína druhý set víťazným úderom, keď dokázala Schmiedlovú na sieti obhodiť.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Viktoria Azarenková.
0:0
2:6
importantAzarenková na koniec prvého setu symbolicky vyhodila bekhend z dobrej pozície a Schmiedlová prekvapujúco, ale zaslúžene víťazí v prvom sete jednoznačne 6:2! Azarenková si prehrala dvakrát svoje podanie a dokázala si vypracovať iba dva brejkbaly, pričom ani jeden z nich nevyužila. Bieloruská tenistka v dlhých výmenách viac chybuje a Schmiedlová útočila v pravý moment, čo jej prinieslo úspech. Ak bude v podobnom výkone pokračovať, mohla by zvíťaziť aj v dvoch setoch.
30-40
importantAle predsa len prichádza prvý setbal, lebo Azarenková netrafila forehand do kurtu!
30-30
Bieloruská tenistka bojuje, prišla si na sieť pre víťazný volej a snaží sa odvrátiť prehru v prvom sete.
15-30
Azarenková si konečne rozohrala výmenu podľa svojich predstáv a zakončila ju presným bekhendom po čiare.
0-30
Teraz sa Schmiedlová dočkala aj chyby z forehandu a už jej chýbajú iba dve loptičky.
0-15
Schmiedlová je stále bližšie k prekvapivému víťazstvu v prvom sete, Azarenková zahrala nevynútenú chybu z bekhendu.
2:5
2:5
2:5
importantKrásny return pod nohy Azarenkovej, ktorá chybuje a Schmiedlová vedie 5:2 s dvomi brejkami, o chvíľu bude podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-A
importantSchmiedlová preto Azarenkovú trestá nádherným víťazným bekhendom po čiare a má brejkbal.
40-40
Potom absolútne zlyhanie Azarenkovej na sieti, keď zahrala forehand z pár metrov do siete.
40-30
Gem však pokračuje, lebo Azarenkovej nevyšiel vôbec slajzovaný úder.
40-15
Azarenková uspela vo výmene od základnej čiary, lebo Schmiedlová vyhodila forehand.
30-15
Schmiedlovej nevyšiel return z forehandu, ktorý letel do outu.
15-15
Druhá výmena končí úspechom Schmiedlovej, ktorá si pripisuje bod.
15-0
Presný bekhend Azarenkovej po čiare už Schmiedlová nevrátila do kurtu.
2:4
Konečne rýchlejší gem na podaní Schmiedlovej, lebo Azarenková pokazila slajzovaný úder a slovenská tenistka vedie 4:2 v prvom sete.
15-40
Azarenkovej bekhendový return skončil v sieti a Schmiedlová má dva gembaly.
15-30
Schmiedlová zaznamenala aj druhú dvojchybu v zápase.
0-30
Znova výborná hra Schmiedlovej, ktorá si prišla po ďalší víťazný bekhend.
0-15
Presný a víťazný bekhend Schmiedlovej otvára šiesty gem.
2:3
2:3
2:3
Azarenková si vychutnala víťazný volej na sieti, dokázala odvrátiť dva brejkbaly a znižuje na 2:3.
A-40
Azarenková má gembal, lebo Schmiedlovej uletel bekhend do outu.
40-40
Ten sa jej podarilo odvrátiť ľahkým zakončením na sieti po dobrom podaní.
40-A
importantSchmiedlová sa dostáva k ďalšiemu brejkbalu, lebo Azarenkovej dropshot neprešiel cez sieť.
40-40
Avšak Azarenková ho tentokrát zlikvidovala priamym bodom.
30-40
importantŠanca a brejkbal pre Schmiedlovú, keďže znova pritlačila veľmi dobre bekhendom po čiare.
30-30
Perfektný return Schmiedlovej, ktorý bol víťazný a priniesol jej bod.
30-15
Dobré podanie Azarenkovú drží, teraz jej pomohol priamy bod.
15-15
Škoda forehandu do siete, pretože Schmiedlová mohla dostať Azarenkovú pod ešte väčší tlak.
0-15
Od základnej čiary je stále na tom lepšie Schmiedlová, aj teraz sa dočkala chyba Azarenkovej.
1:3
Schmiedlová si aktívnou hrou otvorila kurt a trafila víťaznú loptičku z forehandu, takže sa ujíma vedenia 3:1 v prvom sete.
40-A
Schmiedlová má výhodu, lebo jej podanie Azarenková returnovala do outu.
40-40
Aj táto hra pôjde nakoniec cez zhodu, lebo Azarenková zatiaľ dropshotmi dostáva Schmiedlovú pod tlak.
30-40
Hru si začína Schmiedlová komplikovať, lebo vyhodila forehand za základnú čiaru.
15-40
Prvá dvojchyba Schmiedlovej v zápase, ale za komfortného stavu.
0-40
Schmiedlová rozbehala Azarenkovú a zahrala víťazný bekhend po čiare.
0-30
Ani return zatiaľ Azarenkovej príliš nefunguje, znova bol pridlhý.
0-15
Slovenská tenistka je lepšia v otvorených výmenách, Azarenková pod tlakom chybuje z bekhendu.
1:2
1:2
1:2
Chyba Schmiedlovej z forehandu na koniec tretieho gemu, takže Azarenková si už druhé podanie podržala a znižuje na 1:2.
40-30
Azarenková sa dostáva ku gembalu, keď trafila víťazný forehand.
30-30
Prvé eso v zápase triafa Azarenková v dôležitej chvíli.
15-30
Vyzerá to na ďalšie problémy pre bieloruskú tenistku, lebo nezvládla výmenu od základnej čiary a jej úder zastavila sieť.
15-15
Ale Schmiedlová zatiaľ naozaj hrá veľmi dobre, prinútila Azarenkovú chybe z bekhendu.
15-0
Azarenková sa snaží pritlačiť, výmenu zakončila volejom na sieti, ktorý Schmiedlová vrátila do siete.
0:2
Schmiedlová hru zakončila priamym bodom a napriek dvom brejkbalom si podanie podržala, vedie už 2:0.
40-A
Prichádza výhoda pre Schmiedlovú, Azarenkovej riskantný return skončil za základnou čiarou.
40-40
Ďalšia zhoda, Schmiedlová si počkala na vhodnú chvíľu, keď úspešne pritlačila bekhendom po lajne.
A-40
importantAle hneď prichádza druhá šanca, pretože Schmiedlová trafila forehand do siete.
40-40
Brejkbal je odvrátený, Azarenková nedostala podanie Schmiedlovej na druhú stranu.
A-40
importantAzarenková má prvý brejkbal, keďže Schmiedlovej nevyšiel forehand.
40-40
Ale hra bude pokračovať, pretože znova Azarenková si pritiahla Schmiedlovú na sieť a tá trafila loptičku do siete.
40-A
Schmiedlová hrá v dlhých výmenách zatiaľ perfektne, teraz sa jej podarilo zaskočiť Azarenkovú bekhendom po čiare.
40-40
Opäť výborné skrátenie Azarenkovej, ktoré Schmiedlová dobehla, ale loptička už padla na zem dvakrát.
40-A
Schmiedlová sa dostáva k výhode, lebo Azarenková zahrala nevynútenú chybu z bekhendu.
40-40
Schmiedlová bude musieť ísť na podaní cez zhodu, lebo jej bekhend skončil v sieti.
30-40
Azarenková výborne odhadla situáciu a zahrala dropshot vo chvíli, keď bola Schmiedlová ďaleko za základnou čiarou.
15-40
Azarenková mala dobre rozbehnutú výmenu, ale opäť zlyhal jej finálny behkendový úder, ktorý mal byť víťazný.
15-30
Schmiedlová tiež pomohla Azarenkovej ľahkou chybou z forehandu.
0-30
Bieloruská tenistka prekvapivo veľa chybuje, jej bekhend zastavila sieť.
0-15
Schmiedlová zakončila výmenu víťazným forehandom, lebo Azarenková trafila len krátky úder na stred kurtu.
0:1
importantDvojchyba znamená, že Schmiedlová berie hneď prvé podanie Azarenkovej a ujíma sa vedenia 1:0!
30-40
importantSchmiedlová sa dostáva k brejkbalu hneď v úvodnom geme, pretože Azarenková vyhodila forehand za základnú čiaru.
30-30
Azarenková si pomáha dobrým podaním, ktoré Schmiedlová returnovala do outu.
15-30
Trochu smoly teraz mala Schmiedlová, pretože páska odrazila jej bekhend do outu.
0-30
Aj druhá už dlhšia výmena končí nevynútenou chybou Azarenkovej z forehandu do siete.
0-15
Na úvod zbytočná chyba z forehandu, ktorý Azarenková trafila nečisto.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
V Paríži už neprší, obe hráčky sú na kurte a rozohrávajú sa.
importantPre dážď sa neustále začiatok zápasu posúva, preto je v tejto chvíli otázne, kedy sa Azarenková a Schmiedlová dostanú na kurt Simonne Mathieua.
Vítam všetkých fanúšikov slovenského tenisu pri sledovaní druhého kola French Open, v ktorom sa nám predstaví už len naša jediná nádej v ženskej dvojhre Anna Karolína Schmiedlová. Jej súperkou bude momentálne rozbehnutá bieloruská mašina Viktoria Azarenková, ktorá hrala na nedávnom US Open finále proti Naomi Osakovej. Favoritka je jasná, Schmiedlová sa však musí pokúsiť o podobné prekvapenie, o aké sa postaral Gomboš v prvom kole proti Čoričovi.

Viktoria Azarenková: Bieloruská bývalá svetová jednotka a víťazka dvoch Australian Open, sa vrátila do kolotoča ženského tenisu´po tom, čo porodila syna Lea. Vyzerá to tak, že v poslednom období zažíva Azarenková znovuzrodenie, čo sa týka formy a na tohtoročnom Roland Garros patrí medzi najväčšie favoritky. Jej maximum v Paríži je semifinále z pred siedmich rokov, ktoré by určite chcel vylepšiť. Na prípravnom turnaji na antuke v Ríme vypadla vo štvrťfinále s Muguruzovou po trojsetovej bitke. V prvom kole nemala žiaden problém s Koviničovou, s ktorou vyhrala jednoznačne v dvoch setoch.

Anna Karolína Schmiedlová: Slovenskej tenistke sa určite oplatilo, že pred Roland Garros hrala dlho na antuke a nemala žiaden problém so zmenou povrchu. Stále platí, že antuka je pre Schmiedlovú najlepší povrch a to ukázala aj proti tenisovej legende Venus Williamsovej. Nakoniec jej na postup stačili dva sety, aj keď v zápase opäť trpela hlavne na podaní a Williamsová ukázala na konci veľkú bojovnosť, takže Schmiedlová premenila až tretí mečbal. Schmiedlová určite vie, že dnes potrebuje predviesť ešte o dosť lepší výkon, inak nebude mať žiadnu šancu.

Jedinou výhodou v dnešnom zápase môže byť pre Schmiedlovú studené a veterné počasie, ktoré môže narobiť problémy aj tak skúsenej hráčke, akou je Azarenková.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Domov»Tenis»Roland Garros»Predviedla skvelý výkon. Schmiedlová zdolala ďalšiu bývalú jednotku