Strelec dostal konečne príležitosť, odmenil sa gólom po prihrávke od Weissa

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana, vľavo strelec gólu Dávid Strelec a vpravo Vladimír Weiss. (Autor: TASR)
TASR|30. sep 2020 o 20:11

Slovan zdolal Senicu.

Fortuna liga 2020/2021

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:0 (1:0)

Góly: 19. Holman, 79. Strelec. Rozhodovali: Prešinský - Štrbo, Poláček, ŽK: De Kamps - Totka, Piroska, Nemec, 982 divákov.

Slovan: Greif - Pauschek, Božikov, Bajrič, De Marco - Nono, de Kamps - Holman (72. Weiss) - Čavrič (62. Daniel), Medved (72. Strelec), Moha (62. Ratao)

Senica: Fryšták - Šimčák, Carrillo, Nemec, Kopečný - Addo - Gallovič, Piroska, Yenne (75. Moses), Totka (75. Duda) - Malec (75. Berisha)

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšej dohrávke 4. kola Fortuna ligy nad FK Senica 2:0.

"Belasí" si vďaka triumfu upevnili druhé miesto v tabuľke s devätnástimi bodmi, na lídra Dunajskú Stredu majú päťbodové manko. Tretia Trnava stráca na DAC jedenásť bodov. Senica je aj naďalej posledná s piatimi bodmi.

Slovan v predchádzajúcom kole deklasoval doma Ružomberok 5:0 a hoci nepísané futbalové pravidlo hovorí, že víťazná zostava sa nemení, tréner Darko Milanič jednu zmenu predsa len urobil.

Na mieste stopéra nahradil Abenu Vasil Božikov. Práve bulharský reprezentant výborným obranným zákrokom zastavil rýchly protiútok Senice v 8. minúte. Predtým mal však prvú šancu Medved a v 13. minúte vyškriabal Fryšták na roh priamy kop Holmana. Stredopoliar Slovana skóroval do siete Ružomberka už dvakrát a opäť sa tešil v 19. minúte.

Brankár Senice vyboxoval center Pauscheka len pred seba a Holman z voleja poslal loptu do brány - 1:0. Seničania odpovedali v 28. minúte, keď prudký center Kopečného len tesne minul Piroska. Slovan mal ďalšiu šancu po centri Nona z priameho kopu, Božikov poslal loptu hlavou len do náručia Fryštáka.

Hostia sa v 36. minúte hnevali na rozhodcu Prešinského, že po súboji Yenneho s Božikovom neodpískal pokutový kop. V prvom polčase ešte zaujala hlavička De Marca po centri Holmana, lopta letela tesne nad bránu.

Po prestávke bola v úvodných minútach aktívnejšia Senica. V 53. minúte napriahol spoza šestnástky Gallovič a Greif len s námahou vyškriabal jeho jedovku. Od tohto momentu sa z riedko zaplnených tribún ozýval piskot, ktorý postupne silnel a pre trénera Milaniča to bol signál k striedaniu.

Na ihrisko poslal Daniela s Rataom, ale na trávniku sa ani po tejto zmene želaný efekt z pohľadu domácich nedostavil. Záhoráci naďalej cítili šancu a tréner Slovana preto opäť pripravil dvojnásobné striedanie, na trávnik poslal Strelca s Weissom.

A práve táto dvojica sa napokon postarala o druhý gól, keď v 79. minúte Weiss prihral a Dávid Strelec nekompromisne uzavrel skóre duelu strelou pod brvno.

Hlasy

/Zdroj: TASR/

Darko Milanič, tréner Slovana: "Bol to náročný zápas, my sme chceli zopakovať výkon zo soboty. V prvom polčase sme si neposúvali loptu tak ako sme chceli, ale súper bol kompaktný a ťažko sme sa presadzovali. Pomohol nám prvý gól, po polčase sme hráčov nabádali v väčšej agresivite. Sme radi za víťazstvo, tieto tri body si veľmi cením."

Anton Šoltis, tréner Senice: "Podali sme dobrý taktický výkon, na súpera sme sa dobre pripravili. Vedeli sme čo chce hrať, taktika nám vychádzala počas celého zápasu. Škoda prvého gólu, aj keď tam možno bol ofsajd, musím si to pozrieť. Na Slovane to je ťažké, keď prehrávate. Pozriem si aj sporný moment, po ktorom sa možno mala kopať penalta. Ale bez gólu sa na Slovane nedá vyhrať. My sme chceli v druhom polčas niečo urobiť, ale nevedeli sme sa presadiť. Ale inak sa nemáme za čo hanbiť, podali sme úplne odlišný výkon ako naposledy doma. Musíme zlepšiť efektivitu."

Domov»Futbalnet»Strelec dostal konečne príležitosť, odmenil sa gólom po prihrávke od Weissa