Norbert Gombos na Roland Garros 2020.
Norbert Gombos na Roland Garros 2020. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|2. okt 2020 o 18:50

V úvodnom sete viedol už 5:2.

PARÍŽ. Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v treťom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Dvanástemu nasadenému Argentínčanovi Diegovi Schwartzmanovi podľahol 6:7 (3), 3:6, 3:6.

V úvodnom dejstve nevyužil šesť setbalov.

Napriek prehre dosiahol Gombos na parížskej antuke životný úspech na podujatiach tzv. veľkej štvorky.

Gombosovi skvelo vyšiel úvod zápasu so Schwartzmanom, keď dvakrát prelomil podanie súpera a vybudoval si náskok 5:2.

Roland Garros - 3. kolo

• Diego Schwartzman (Arg.) - Norbert Gombos (SR) 7:6 (3), 6:3, 6:3

Slovák držal s Juhoameričanom krok v dlhých výmenách, tlačil ho z forhendu.

Schwartzman však v ďalších minútach potvrdil, že je veľký bojovník. Odvrátil šesť setbalov, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil úspech.

Od stavu 2:3 získal päť bodov za sebou.

Schwartzman bol na koni a na začiatku druhého setu rýchlo odskočil na 2:0. Gombos síce otočil na 3:2, no Argentínčan následne získal štyri gemy v sérii a ujal sa vedenia 2:0 na sety.

Schwartzman zlepšil pohyb po dvorci, robil oveľa menej nevynútených chýb. V treťom sete Gombos znížil z 0:3 na 2:3, no v šiestom geme opäť prišiel o servis a Schwartzman už šancu na postup do osemfinále z rúk nepustil.

Gombos prehral napriek tomu, že zahral oveľa viac winnerov ako finalista turnaja ATP v Ríme.

TOP momentky zo zápasu Norbert Gombos - Diego Schwartzman: fotogaléria

2.10.2020

ONLINE PRENOS: Norbert Gombos - Diego Schwartzman (tenis, Roland Garros 2020, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, piatok, 3. kolo)

French Open - muži 3. kolo 2020
02.10.2020 o 18:51
Gombos
0:3
(6:7, 3:6, 3:6)
Schwartzman
Norbert Gombos začal zápas vo veľkom štýle. Za stavu 5:2 podával na víťazstvo v prvom sete, ale stratil podanie. Následne mohol set ukončiť pri súperovom podaní, ale ani to sa nepodarilo. Zlyhal aj na tretí pokus a odvtedy to s ním išlo z kopaca. Prvý set prehral v tajbrejku a zvyšné dva sety až tak veľký odpor nekládol, ukázala sa proste väčšia kvalita súpera. Aj tak si však slovenský tenista zaslúži pochvalu a uznanie za to čo predviedol na tomto podujatí.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera!
Koniec zápasu
3:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Diego Sebastian Schwartzman! Argentínčan využil druhý mečabal a stáva sa víťazom tretieho kola tohto ročníka French Open, keď rovnakým pomerom 6:3 získal aj druhý set.
40-A
importantDiego Sebastian Schwartzman získava druhý mečbal!
40-40
Gombos predviedol rýchly nábeh na sieti a mečbal odvrátil.
30-40
importantDiego Sebastian Schwartzman získava mečbal!
30-30
Gombos dobrým pohybom na sieti vyrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Loptu získava Schwartzman.
15-15
Po 15, Schwartzmanov úder išiel do autu.
0-15
Schwartzman si pomohol servisom a dôležité podanie tak začal úspešne.
3:5
importantNorbert Gombos znižuje po priamom bode na 3:5! Diego Sebastian Schwartzman však má servis na ukončenie zápasu.
A-40
Po returne súpera reagoval Gombos pekným volejom a získava ďalší gembal.
40-40
A-40
Schwartzman od čiary poslal úder do pásky, tretí gembal pre Gombosa.
40-40
Dvojchyba! Takže tento gem stále nekončí.
A-40
Na sieti zahral Slovák presný smeč a získava tak druhý gembal.
40-40
Gombos však poslal úder len do autu a tak ideme na zhodu.
40-30
Je tu gembal na udržanie sa v tomto zápase.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Gombos poslal presný forhend na čiaru, je znížené na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Diego Sebastian Schwartzman poslal presný úder do protipohybu nášho tenistu a možno to vyzerá na posledný gem tohto zápasu.
0-15
2:5
Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
2:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:5
importantOd siete to Argentínčan ukončil famózne a vyhráva 5:2 v treťom sete! Norbert Gombos musí podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-A
40-40
Gombos poslal úder do pásky a je už pekne nervózny.
A-40
importantDruhý brejkbal pre Slováka!
40-40
Slovák zahral dlhý úder len do autu a tak stráca brejkbal, znova ideme cez zhodu.
40-30
importantNorbert Gombos získava brejkbal!
30-30
Presný return od nášho tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Gombos ukončil dlhšiu výmenu od siete úspešne a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
0-15
Cestu za potvrdením brjeku zahájil Schwartzman úspešne.
2:4
importantDiego Sebastian Schwartzman si zobral stratené podanie späť a ujíma sa vedenia 4:2 v treťom sete!
40-A
importantExtrémne dlhá a náročná výmena v prospech Schwartzmana a ten tak získava brejkbal!
40-40
Schwartzman znova lepšie zahral na sieti a ide sa opäť cez zhodu.
40-30
Gombos umiestnil presný bekhend na čiaru a získava gembal na potvrdenei brejku.
30-30
Slovenský tensita od siete pokazil svoj úder a tento fiftín súperovi daroval. Po 30 na oboch stranách.
30-15
30-0
Gombos získava po presnom servise druhý fiftín v rade.
15-0
Cestu za potvrdením brejku odštartoval Gombos úspešne.
2:3
2:3
2:3
importantDo tretice všetko dobre! Norbert Gombos berie prvýkrát v treťom sete servis súpera a znižuje stav na 2:3!
A-40
importantTretí brejkbal pre Gombosa!
40-40
Gombos od siete ukončil výmenu presne a ešte tento gem predlžuje ďalej.
40-A
Diego Sebastian Schwartzman získava po chybe nášho tenistu gembal.
40-40
Následne zahral argentísnky tenista presný úder na čiaru a aj druhý brejkbal je minulosťou.
40-30
Schwartzman si pomáha servisom a prvý brejkbla odvrátil.
40-15
importantSchwartzman zakončil dlhú výmenu len do pásky, musí tak čeliť dvom brejkbalom!
30-15
Slovák získava druhý fiftín v rade po presnom prechode na sieť.
15-15
Norbert Gombos zahral presný return, po 15 na oboch stranách.
0-15
1:3
importantSlovenský tenista odvrátil v tomto geme šesť brejkbalov! Znižuje tak na 1:3 a verme, že mu tento moment pomoze.
A-40
Gembal pre Gombosa.
40-40
Ani tento brejkbal nie je využitý! Gombos po presnom údere predlžuje dlhý gem ďalej.
40-A
40-40
Slovenský tenista zahral presný dropšot a tento dlhý gem tak ešte pokračuje ďalej.
40-A
importantGombos mal v tejto výmene na vrch, ale úder po čiare je nepresný, loptička končí v aute a tak je tu piaty brejkbal!
40-40
Aj ten je nevyužitý, sme späť na zhode.
40-A
importantJe tu však aut z Gombosovej rakety a tak Schwartzman získava aj štvrtý brejkbal!
40-40
Po ese aj priamy bod, tri brejkbaly sú preč! Ide sa cez zhodu.
30-40
Gombos si pomohol esom a odvrátil aj druhú hrozbu.
15-40
Slovenský tenista umiestnil loptičku presne na čiaru, prvý brejkbal je odvrátený.
0-40
Gombosov úder končí za základnou čiarou, sú tu tri brejkbaly!
0-30
0-15
Schwartzman začína štvrtý gem v treťom sete presným returnom.
0:3
0:3
0:3
importantReturn slovenského tenistu končí na páske! Diego Sebastian Schwartzman odvrátil dva brejkbaly, čím teda úspešne potvrdil brejk a vyhráva v treťom sete 3:0!
40-A
Schwartzman si znova pomáha servisom a získava gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Dlhšiu výmenu zakončil Gombos úderom do tesného autu, pôjde sa cez zhodu.
40-30
Priamy bod, prvý brejkbal je odvrátený.
40-15
importantAle teraz už Schwartzman ide čeliť dvom brejkbalom! Zrodí sa ribrejk?
30-15
Brejkbaly pre Gombosa zatial neprichádzajú, tento úder slovenský tensita z forhendu pokazil.
30-0
Loptu získava Gombos.
15-0
Schwartzman nezača cestu za potvrdením brejku úspešne.
0:2
importantDiego Sebastian Schwartzman čistou hrou berie prvý servis súpera v treťom sete a vyhráva 2:0!
0-40
Norbert Gombos sa previnil dvojchybou a tak sú tu tri brejkbaly pre súpera!
0-30
No a razom prehráva na servise o dva fiftíny, bude to mať v tomto geme náročné.
0-15
Gombos nezačína toto podanie úspešne, nezvládol ľahký úder.
0:1
importantDiego Sebastian Schwartzman si udržal prvý servis v treťom sete a ide do vedenia 1:0!
15-40
Argentínčan zahral presný forhend po čiare a získava dva gembaly.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách, teraz si Schwartzman pomohol servisom.
15-0
Gombos získava prvý fiftín v treťom sete, zahral presný return z forhendu.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Diego Sebastian Schwartzman.
0:0
3:6
importantDiego Sebastian Schwartzman ukončil druhý set presným returnom a získava ho vo svoj prospech v pomere 6:3! Od polovice druhého setu sa už začína naplno prejavovať dominancia argentínskeho tenistu, ktorý vyhráva 2:0 na sety a v nasledujúcom sete môže spečatiť svoj postup.
0-40
importantSchwartzman získava tri setbaly!
0-30
Gombos chcel zahrať úder na čiaru, ale to mu nevyšlo a loptička putuje do autu.
0-15
Schwartzman z defenzívy sa presunul na sieť a presným bekhendom získava tento fiftín.
3:5
importantArgentínčas ukončil dlhú výmenu presne na čiaru a ide v druhom sete do vedenia 5:3! Norbert Gombos tak musí podávať na udržanie sa v druhej sade hry tohto zápasu.
40-A
Schwartzman od siete získava druhý gembal.
40-40
Gombosov return išiel presne na čiaru a ide sa cez zhodu.
30-40
Dlhú vymenu ukončil Schwartzman parádnym úderom z voleja a získava gembal.
30-30
Schwartzman sa previnil dvojchybou, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách, Gobmos po dlhšej dobre presne returnoval.
0-15
3:4
3:4
3:4
importantA ten už vyuižíva! Diego Sebastian Schwartzman vyhráva v druhom sete 4:3 a začína sa v tejto sade hry pre neho všetko vyvíjať ideálne.
30-40
Gombos odvrátil aj druhý brejkbal, Schwartzman má ešte jeden k dispozícií.
15-40
0-40
importantA následne nezvládol prechod na sieť a čelí trom brejkbalom!
0-30
Gombos spravil dvojchybu a na servise prehráva o dva fiftíny.
0-15
Schwartzman sa presunul na sieť a skráteným úderom získal tento fiftín.
3:3
importantNa druhý pokus bol už Schwartzman úspešný a vyrovnáva na 3:3 v druhom sete!
30-40
Gombos zvládol prechod na sieť a prvý gembal súpera odvrátil.
15-40
Argentínčan po returne súpera teraz reagoval presne a získava dva gembaly.
15-30
Schwartzman si pomohol servisom a znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Gombosov return bol presne umeistnený na čiaru.
0-15
3:2
3:2
3:2
importantVýborne! Norbert Gombos čistou hrou potvrdil brejk a vyhráva 3:2 v druhom sete!
40-0
Slovák má k dispozícií tri gembaly na potvrdenei brejku.
30-0
Je tu eso, Gombos vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Gombos začína priamym bodom.
2:2
importantGombos je však na druhý pokus úspešný a vyrovnáva na 2:2! Slovenský tensita bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30
Schwartzman presným servisom odvrátil prvý brjekbal.
40-15
importantNorbert Gombos má k dispozícií dva brejkbaly!
30-15
Slovenský tenista po presnom prechode na sieť opäť vyhráva o jeden fiftín pri servise súpera.
15-15
15-0
Gombos zahral presný return z forhendu a fiftín putuje na jeho konto.
1:2
1:2
1:2
importantNorbert Gombos zahral presný forhend po čiare a získava prvý gem v druhom sete – 1:2!
40-30
Slovenský tensita získava gembal.
30-30
Druhý servis nášho tenistu bol neúspešný, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
30-0
Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
15-0
Norbert Gombos sa presunul rýchlo po servise na sieť a získava fiftín.
0:2
importantTenista z Argentíny ukončil tento gem priamym bodom a po potvrdení brejku vyhráva 2:0 v druhom sete!
30-40
Diego Sebastian Schwartzman získava gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Gombosov úder končí na páske, po 30.
30-15
Schwartzman zahral presný servis, znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Gombos získava druhý fiftín v rade a je blízko k zisku brejkbalov.
15-0
0:1
importantNorbert Gombos stráca hneď prvý servis v druhom sete! Diego Sebastian Schwartzman zahral presný forhend po čiare a ide do vedenia 1:0!
40-A
importantSchwartzman získava druhý brejkbal!
40-40
Ani teraz sme výmenu nevideli, Gombos zahral presný servis a ide sa cez zhodu.
30-40
importantSchwartzman si po presnom returne vybojoval brejkbal!
30-30
Po 30, tento servis bol už lepší. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Schwartzman zahral presný return pri druhom servise Gombosa.
15-15
Slovenský tenista spravil nevynútenú chybu, po 15 na oboch stranách.
15-0
Norbert Gombos zahájil druhý set priamym bodom.
0:0
0:0
6:7
importantDiego Sebastian Schwartzman vyhráva prvý set v tajbrejku! Norbert Gombos vyhrával 5:2 a podával na víťazstvo, postupne zahodil šesť setbalov v troch gemoch a v skrátenej hre už ťahal za kratší koniec! No uvidíme, akú stopu to na Gombosovi zanechá, verme, že sa dokáže z toho otriasť.
3-6
importantArgentínčan získava prvé setbaly v tomto zápase!
3-5
Diego Sebastian Schwartzman minibrejk potvrdil po vynútenej chybe nášho tenistu.
3-4
Schwartzman zahral presný return pri podaní súpera.
3-3
3-3
3-3
Tesný aut z rakety nášho tenistu po nevynútenej chybe.
3-2
Gombos získava ďalší minibrejk, potrebuje ho však už teraz potvrdiť.
2-2
Priamy bod, 2:2 v tajbrejku.
2-1
1-1
Gombos ho však nepotvrdil, Schwartzman zahral tenisové prasiatko.
1-0
Hneď v jeho úvode získava slovneský tenista minibrejk!
6:6
importantNorbert Gombos čisrou hrou vyrovnal na 6:6 a o osude prvého setu musí rozhodnúť tajbrejk!
40-0
30-0
Schwartzmanov úder končí v aute, Gombos vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Norbert Gombos začína dôležitý servis priamym bodom.
5:6
5:6
5:6
importantArgentínsky tenista esom ukončil tento gem, potvrdil brejk a vyhráva 6:5 v prvom sete! Norbert Gombos tak po zahodených setbaloch ide podávať na udržanie sa v prvom sete a vynútenie si tajbrejku.
15-40
importantLoptu získava Gombos.
0-40
Diego Sebastian Schwartzman má k dispozícií tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30
Gombosov dlhý úder končí v aute, druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.
0-15
Argentínčan je tak v lepšej psychickej pohode a začína priamym bodom tento servis.
5:5
importantDiego Sebastian Schwartzman získal tri gemy v rade a predlžuje prvý set! Norbert Gombos dvakrát podával na víťazstvo v prvom sete, setbaly mal aj pri súperovom podaní, ale pokračujeme v úvodnej sade tohto zápasu ďalej.
40-A
importantDlhú výmenu zakončil Gombos do autu a získava tak ďalší brejkbal na udržanie sa v prvom sete!
40-40
Ani šiesty setbal Gombos nevyužil! Ide sa znova cez zhodu, odkedy išiel podávať na víťazstvo, je pre nášho tenistu zvyšok prvého setu zakliaty.
40-30
importantPo priamom bode prichádza setbal pre Gombosa!
30-30
Po 30, Gombos zahral ďalší víťazný úder. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
15-15
Na sieti bol teraz Gombos úspešný, po 15 na oboch stranách.
0-15
Diego Sebastian Schwartzman získava tento fiftín po dvojchybe nášho tenistu.
5:4
5:4
5:4
5:4
importantAut z rakety nášho tenistu, Diego Sebastian Schwartzman potvrdil brejk a znížil na 4:5 v prvom sete! Norbert Gombos však ide aj po druhýkrát podávať na víťazstvo v úvodnej sade tohto zápasu.
40-A
Priamy bod a Schwartzman získava gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Gombosov úder zastavila páska, naspäť na zhodu. Slovenskému tenistovi sa nedarí ukončiť prvý set.
A-40
importantNorbert Gombos dostal súpera pod tlak a získava celkovo piaty setbal v prvom sete!
40-40
Diego Sebastian Schwartzman si znova pomohol presným servisom a opäť sa pôjde cez zhodu.
40-30
Priamy bod, prvý setbal je preč.
40-15
importantAut z rakety podávajúceho tenistu a Norbert Gombos získava pri servise súpera dva setbaly! Tak, snáď sa mu to teraz podarí využiť.
30-15
Nádhera! Krásnu výmenu ukončil Gombos presne na čiaru a získava druhý fiftín v rade.
15-15
Norbert Gombos zahral presný forhend po čiare a je to po 15.
0-15
5:3
importantDiego Sebastian Schwartzman je na druhý pokus úspešný a po ťažkej výmene predlžuje prvý set! Prvýkrát získava podanie Gombosa v tomto zápase – 5:3!
40-A
importantArgentínčan získava druhý brejkbal!
40-40
Gombos zahral presný servis a po priamom bode sme späť na zhode.
40-A
importantDiego Sebastian Schwartzman získava brejkbal na udržanie sa v prvom sete a to po presnom forhendovom returne!
40-40
Forhend nášho tenistu je v aute a tak aj druhý setbal je preč. Pôjde sa po druhýkrát v tomto zápase cez zhodu.
40-30
Prvý setbal je minulosťou, Schwartzman zahral presný forhend na čiaru.
40-15
importantNorbert Gombos si pomáha servisom a získava dva setbaly!
30-15
15-15
Dlhšiu výmenu zakončil Gombos len do pásky, po 15 na oboch stranách.
15-0
Slovenský reprezentant musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a dôležité podanie začal úspešne.
5:2
5:2
5:2
importantSlovenský tenista je na druhý pokus úspešný keď na jeho bekhend súper nedokázal reagovať a berie si jeho druhé podanie v prvom sete! Norbert Gombos vyhráva 5:2 a ide podávať na víťazstvo v úvodnej sade tohto zápasu.
40-30
40-15
importantDva brejkbaly! Gombos zahral presný return a súper je pod veľkým tlakom, môže stratiť druhý servis v tomto zápase.
30-15
Norbert Gombos znova vyhráva v tomto geme o jeden fiftín, Schwartzman poslal dlhý úder len do autu. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-15
Po 15, teraz to bol tesný aut z GOmbosovej rakety.
15-0
Slovenský tenista pokračuje vo výbornom výkone ďalej, pri tomto podaní súpera zahral presný return z bekhendu.
4:2
importantPome! Typická hláška našich tenistov, Norbert Gombos ide čistou hrou do vedenia 4:2 v prvom sete!
40-0
Norbert Gombos si pomáha serviso ma získava tri gembaly.
30-0
Následne pokračoval presným bekhendom na čiaru a vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Schwartzman spravil nevynútenú chybu, tento servis zahájil Gombos úspešne.
3:2
3:2
3:2
importantNízky úder nášho tenistu putoval do autu, Diego Sebastian Schwartzman si tak tento servis udržal a znižuje v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!
40-A
Výhoda Schwartzman a druhý gembal pre podávajúceho hráča.
40-40
Ale ten nevyužíva! Norbert Gombos zahral presný bekhend po čiare a prvýkrát v tomto zápase sa ide cez zhodu.
30-40
Druhý zatiaľ neprichádza, Argentínčan si pomáha servisom a získava gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Schwartzman reagoval na return súpera nepresne. Pri tomto stave získal nedávno Gombos prvý brejkbal.
15-30
15-15
Gombos predviedol výborný nábeh na sieť a donútil tak súpera chybovať, ľahký úder poslal Schwartzman len do pásky.
0-15
Diego Sebastian Schwartzman sa po servise presunul na sieť a presným smečom získava tento fiftín.
3:1
importantSlovenský tenista však napokon brejk potvrdil a ide do vedenia 3:1 v prvom sete! Výborný štart proti veľkému favoritovi, ale stále musí pokračovať v zodpovednom výkone.
40-30
Gombos sa previnil dvojchybou a tak stráca prvý gembal.
40-15
Sú tu dva gembaly na potvrdenie brejku po priamom bode z podania.
30-15
Norbert Gombos bol skorej na sieti a opäť ide do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Po 15, Schwartzman zahral presný return.
15-0
Priamym bodom odštartoval Gombos cestu za potvrdením brejku.
2:1
2:1
2:1
importantBrejk je na svete! Ako prvý ho získava v tomto zápase náš tenista, Schwartzmanov nízky úder zastavila páska a Norbert Gombos vyhráva 2:1 v prvom sete!
40-30
importantKrásny bekhend na čiaru od Gombosa a slovenský tenista získava brejkbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách, Schwartzman spravil dvojchybu. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Schwartzman si znova pomáha servisom.
15-15
Gombos sa výborne presunul k sieti a skráteným úderom vyrovnal na 15:15.
0-15
Schwartzman začína tretí gem v prvom sete priamym bodom.
1:1
importantAj Norbert Gombos ukončil svoje prvé podanie v zápase víťazným úderom, čím vyrovnal na 1:1 v prvom sete!
40-15
Čistá hra to nebude, Schwartzman zahral presný return z forhendu.
40-0
Priamy bod pre slovenského tenistu a tak tu máme tri gembaly.
30-0
15-0
Schwartzmanov return putoval do autu, Gombos začína svoj prvý servis v tomto zápase úspešne.
0:1
importantArgentínčan ukončil prvý gem víťazným bekhendom a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!
15-40
Dva gembaly po priamom bode.
15-30
Diego Sebastian Schwartzman získava druhý fiftín v rade, poslal úder do protipohybu nášhi tenistu.
15-15
Po 15 na oboch stranách, znova musel Schwartzman cez druhý servis, potom však už Noro poslal loptičku len do pásky.
15-0
Norbert Gombos získava prvý fiftín v tomto zápase, Schwartzman musel cez druhý servis a ten mu následne náš tenista úspešne zreturnoval.
0:0
Ako prvý začne na servise Diego Sebastian Schwartzman z Argentíny, prajem príjemný športový zážitok!
Norbert Gombos a Diego Sebastian Schwartzman sú už na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po nej už môže zápas začať.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom tenisu! Dnes pokračuje dianie na grandslamovom podujatí French Open a do tretieho kola mužskej dvojhry sa dostal aj na veľké prekvapenie slovenský tenista Norbert Gombos. Do cesty sa mu postaví Diego Sebastian Schwartzman, ktorý je v rebríčku ATP na 14. mieste a je tam veľkým favoritom tohto zápasu. My však budeme samozrejme držať palce nášmu tenistovi.
Prerušené zápasy už pokračujú ďalej. Predpokladaný začiatok zápasu mezdi Norbertom Gombosom a Diegom Sebastianom Schwartzmanom je o 18:00.
Kvôli dažďu sa muselo viacero zápasov prerušiť. Je teda zatiaľ otázne, kedy sa na kurt dostanú Norbert Gombos a Diego Sebastian Schwartzman.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Norbert Gombos a Diego Sebastian Schwartzman. Predbežný začiatok je naplánovaný na 14:30.

Norbert Gombos
Slovenský tenista má antuku rád a vie na nej zahrať dobrý tenis, ale pred Roland Garros na nej neodohral žiaden prípravný turnaj alebo zápas. Takže od US Open, kde potrápil a trochu smolne vypadol v druhom kole s Čiličom v štyroch setoch, neodohral žiaden zápas. Na antuke odohral Gomboš v tejto sezóne celkovo deväť zápasov a prehral až trikrát.

Norbert predvádza na French Open fantastický výkon, aktuálne 106. hráč svetového rebríčka postúpil už do tretieho kola, keď za sebou nechal chorvátskeho tenistu Čoriča (27. pozícia v ATP) a
rakúskeho tenistu Rodionova (170. pozícia v ATP).

Diego Sebastian Schwartzman
Argentísky tenista je hráčom v TOP 20, aktuálne je presne na 14. mieste. V prvých dvoch kolách na French Open nestratil ani set a presvedčivo tak postúpil do tretieho kola. Schwartzmanovim najlepším výsledkom na French Open je štvrťfinálové z roku 2018. Argentínčan hráva aj štvorhru, v tejto kategórie na French Open dosiahol semifinálovú métu.

Veľkým favoritom tohto zápasu je Diego Sebastian Schwartzman. My však budeme nášmu tenistovi držať palce, aby sa opäť postaral o senzačný výsledok. Sledujte náš online prenos.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Domov»Tenis»Roland Garros»Gombos podľahol favoritovi, ľutovať môže až šesť nepremenených setbalov