Stopér RCD Mallorca a slovenskej reprezentácie Martin Valjent.
Stopér RCD Mallorca a slovenskej reprezentácie Martin Valjent. (Autor: Foto archív - Jozef Korbel)
TASR|4. okt 2020 o 13:23

Mallorca v predchádzajúcej sezóne vypadla z najvyššej La Ligy.

PALMA DE MALLORCA. Slovenský futbalový obranca Martin Valjent strelil v sobotu svoj premiérový gól v drese Realu Mallorca.

Pomohol ním k domácemu víťazstvu 2:0 nad Tenerife v zápase 4. kola druhej najvyššej španielskej súťaže.

Valjent v 20. minúte využil pri priamom kope situáciu, že si ho obrancovia súpera nevšímali a osamotený hlavičkoval presne k žrdi. Druhý gól pridali hráči z Baleárskych ostrovov v 55. minúte zásluhou Daniho Rodrigueza, ktorý premenil pokutový kop.

"Som veľmi šťastný za gól. Niektorí moji spoluhráči chceli, aby som skóroval, viac ako ja," tešil sa po stretnutí Valjent.

Mallorca, ktorá v predchádzajúcej sezóne vypadla z najvyššej La Ligy, získala v úvodných štyroch dueloch novej sezóny sedem bodov a patrí jej priebežné šieste miesto.

"Máme za sebou dobrý zápas. Do prvého gólu sme hrali veľmi dobre, no potom sa stal súper nebezpečnejším. Dokázali sme si však udržať čisté konto, čo je mimoriadne dôležité v tejto ťažkej a dlhej lige," dodal slovenský reprezentant podľa oficiálnej webstránky klubu.

Domov»Futbal»Španielsko»Valjent strelil prvý gól v drese Mallorky. Spoluhráči to chceli viac ako ja, hovorí