Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Bláznivá nedeľa. Liverpool dostal sedem gólov, Manchester United šesť

Rodák opäť sedel iba na lavičke.

LONDÝN. Futbalisti domácej Aston Villy deklasovali v nedeľňajšom zápase 4. kola anglickej Premier League majstrovský Liverpool FC 7:2.

Hetrikom sa o to pričinil útočník Ollie Watkins.

Chyba brankára hneď v úvode

Liverpoolčania po troch ligových víťazstvách za sebou utrpeli prvú prehru a v tabuľke im patrí piata priečka, stopercentná Aston Villa je druhá za Evertonom, ktorý odohral o zápas viac.

Domácich naštartovala chyba brankára Adriana v rozohrávke v 4. minúte, ktorú využil Watkins a rovnaký hráč dal v 22. minúte aj exportný druhý gól.

Hoci Mohamed Salah znížil, domáci ešte do prestávky dali dva góly, Watkins zásahom hlavou na 4:1 skompletizoval hetrik.

V druhom dejstve domáci dali aj piaty gól po krásnej strele Rossa Barkleyho, Salah ešte znížil druhým gólom v súboji, ale klub z Birminghamu ešte pridal ďalšie dva góly vďaka Jackovi Grealishovi.

Debakel utŕžil aj Manchester United

Súvisiaci článok Veľa Slovákov sa vráti z cudziny v horšom stave, tvrdí veľký slovenský talent Čítajte

Hráči Tottenhamu deklasovali v nedeľnom zápase domáci Manchester United 6:1. Po dva góly strelili Harry Kane a Son Heung-Min.

Domáci začali dobre a už v 2. minúte premenil jedenástku Bruno Fernandes. Hostia však expresne otočili stav, keď najprv vo 4. minúte vyrovnal Tanguy Ndombele a o tri minúty neskôr skóroval Son Heung-Min.

Domácim ešte viac skomplikoval situáciu Anthony Martial, keď v 28. minúte videl červenú kartu za úder súpera do tváre.

Tottenham vzápätí využil presilovku, keď sa po prvý raz presadil Kane a do polčasovej prestávky pridal svoj druhý zásah Son Heung-Min.

Katastrofálny večer United pokračoval aj po zmene strán, v 51. minúte pridal piaty gól do ich siete Serge Aurier a v 79. minúte premenil pokutový kop Kane.

Manchester United inkasoval šesť gólov v Premier League iba po tretí raz, predtým v roku 1996 od Southamptonu a 2011 od mestského rivala City.

Zároveň je Tottenham jediný tím v histórii, ktorému sa podarilo na Old Trafford skórovať štyrikrát v prvom polčase, rovnaký kúsok dokázal v roku 1957.

Rodák ostal na lavičke

Leicester stratil prvé body v novom ročníku Premier League. V 4. kole najvyššej anglickej súťaže prehral na domácej pôde s West Hamom 0:3.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v úvodnom polčase, keď sa strelecky presadili Michail Antonio a Pablo Fornals.

V závere pridal tretí gól Jarrod Bowen.

Fulham v bránke bez slovenského reprezentanta Mareka Rodáka vyšiel opäť bodovo naprázdno. Nováčik súťaže prehral na štadióne Wolverhamptonu 0:1 a je na dne tabuľky.

Prednosť pred Rodákom dostal Alphonse Areola.

Arsenal Londýn zdolal Sheffield 2:1 a posunul sa na štvrté miesto. O zisku troch bodov rozhodli v druhom polčase v priebehu troch minút Bukaya Saka a Nicolas Pepe.

Premier League - 4. kolo:

• Aston Villa - Liverpool FC 7:2 (4:1)

Góly: 4., 22. a 39. Watkins, 66. a 75. Grealish, 35. McGinn, 55. Barkley - 33. a 60. Salah

• Manchester United - Tottenham 1:6 (1:4)

Góly: 2. Fernandes (z 11 m) - 7. a 37. Son Heung-Min, 30. a 79. Kane (druhý z 11 m), 4. Ndombele, 51. Aurier

• Arsenal Londýn - Sheffield 2:1 (0:0)

Góly: 61. Saka, 64. Pepe - 84. McGoldrick

• Wolverhampton - Fulham 1:0 (0:0)

Gól: 55. Neto

• Leicester - West Ham 0:3 (0:2)

Góly: 14. Antonio, 34. Fornals, 83. Bowen

• Southampton - West Bromwich 2:0 (1:0)

Góly: 41. Djenepo, 68. Romeu