Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Kvitová dominovala v chladnom počasí, Keninová mala slabší začiatok

Keninová prehrala prvý set.

Načítavam video...

PARÍŽ. Česká tenistka Petra Kvitová sa presvedčivým spôsobom prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Siedma nasadená hráčka vyradila v pondelňajšom osemfinálovom dueli Číňanku Šuaj Čang v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Kvitová: Súperka hrala agresívne

Súvisiaci článok Zdolala veľkú favoritku. Začala som navštevovať psychológa, vraví Čítajte

Dvojnásobná wimbledonská víťazka excelentne vstúpila do zápasu a po dvoch brejkoch si vypracovala náskok 4:0, ktorý si udržala až do konca prvého setu.

V chladnom počasí Kvitová na dvorci dominovala, hneď v úvode druhého dejstva opäť zobrala Číňanke podanie a tešila sa z postupu. Jej maximum na parížskej antuke je semifinálová účasť z roku 2012, vo štvrťfinále je iba druhýkrát.

"Nebolo to vôbec ľahké. Súperka hrala agresívne, ale zvládla som to, hoci som to za stavu 5:2 v druhom sete ešte nedokázala dopodávať. Druhýkrát to už vyšlo," povedala po zápase Kvitová, ktorá v priebehu turnaja ešte nestratila ani set a na budúci týždeň bude opäť figurovať v najlepšej svetovej desiatke.

Keninová mala slabší začiatok

Ďalšou súperkou Kvitovej bude nenasadená Laura Siegemundová. Tridsaťdvaročná Nemka v pondelok ešte vylepšila svoje grandslamové maximum, keď v osemfinále zdolala niekdajšiu juniorskú šampiónku z Paríža Španielku Paulu Badosovú Gibertovú rovnako v dvoch setoch 7:5 a 6:2.

Ďalej ide aj štvrtá nasadená Američanka Sofia Keninová. Úradujúca šampiónka Australian Open napriek slabšiemu začiatku zdolala domácu Francúzku Fionu Ferrovú 2:6, 6:2, 6:1. Od stavu 0:2 v druhom sete získala desať gemov za sebou.

V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Ons Jabeurovou z Tuniska a Američankou Danielle Collinsovou, ktorý preložili na utorok pre dážď.