Česko zdolalo Cyprus. Ukrajina dostala od Francúzov až sedem gólov

Radosť futbalistov Česka v zápase proti Cypru.
Radosť futbalistov Česka v zápase proti Cypru. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. okt 2020 o 20:15

Poliaci nešetrili Fínov.

BRATISLAVA. Futbalisti Česka, súperi Slovenska v 2. skupine B-divízie Ligy národov, zvíťazili v stredajšom prípravnom stretnutí na pôde Cypru 2:1.

V Larnake padli všetky tri góly už v prvom polčase, o výsledku rozhodol hosťujúci kapitán Vladimír Darida, ktorý v 43. minúte premenil jedenástku.

Zverenci Jaroslava Šilhavého nastúpia v Lige národov v nedeľu 11. októbra v Izraeli, o tri dni neskôr sa predstavia v Škótsku.

Rakúšania prehrávali v Klagenfurte s Gréckom štvrťhodinu pred koncom 0:1, v závere však gólmi Adriana Grbica a Christopha Baumartnera skóre otočili a vyhrali 2:1.

V pyrenejskom derby medzi Portugalskom a Španielskom gól nepadol. Taliani vo Florencii deklasovali Moldavsko 6:0 aj vďaka dvom presným zásahom Stephana El Shaarawyho.

Holandsko neuspelo v Amsterdame v zápase s Mexikom, keď prehralo 0:1 gólom Raula Jimeneza z pokutového kopu.

Poliaci "rozbili" v Gdansku Fínov 5:1, už v prvom polčase sa hetrikom prezentoval Kamil Grosicki. Nemci v Kolíne nad Rýnom proti Turecku trikrát viedli, no súper zakaždým ich tesný náskok zmazal.

O víťazstvo prišli vo štvrtej minútre nadstaveného času, keď na konečných 3:3 vyrovnal Kenan Karaman.

Prípravné zápasy - 7. október - výsledky

• Cyprus - Česko 1:2 (1:2)

Góly: 32. Loizou - 13. Holeš, 43. Darida (z 11 m)

Zostava Česka: Koubek - Kadeřábek, Petrášek, Hovorka, Novák (61. Matějů) - Ševčík (70. Masopust), Holeš (61. Král), Darida (70. Dočkal), Barák, Provod - Vydra (61. Hložek)

Góly: 77. Grbic, 80. Baumgartner - 63. Fortounis

• Luxembursko - Lichtenštajnsko 1:2 (0:1)

Góly: 72. Rodrigues - 23. Wolfinger, 62. Hasler (z 11 m)

• Taliansko - Moldavsko 6:0 (5:0)

Góly: 30. a 45.+1 El Shaarawy, 19. Cristante, 23. Caputo, 38. Posmac (vlastný), 72. Berardi

• Nemecko - Turecko 3:3 (1:0)

Góly: 45.+1 Draxler, 58. Neuhaus, 81. Waldschmidt - 49. Tucan, 67. Karaca, 90.+4 Karaman

• Francúzsko - Ukrajina 7:1 (4:0)

Góly: 24. a 34. Giroud, 9. Camavinga, 39. Mykolenko (vlastný), 65. Tolisso, 82. Mbappe, 89. Griezmann - 53. Cygankov

• Portugalsko - Španielsko 0:0

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Česko zdolalo Cyprus. Ukrajina dostala od Francúzov až sedem gólov