Nadal vo finále deklasoval Djokoviča a vyrovnal Federerov rekord

Rafael Nadal vyhral Roland Garros 2020.
Rafael Nadal vyhral Roland Garros 2020. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|11. okt 2020 o 15:10

Srb vo finále nezískal ani set.

PARÍŽ. Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal trinástykrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros.

Obhajca titulu zdolal vo finále ako turnajová dvojka najvyššie nasadeného Srba Novaka Djokoviča 6:0, 6:2, 7:5.

Nadal získal 20. grandslamový titul a vyrovnal rekordný zápis Švajčiara Rogera Federera. V nedeľu vyhral jubilejný 100. zápas na parížskej antuke.

Djokovičova prvá klasická prehra

Nadal má vo finálových súbojoch na dvorci Philippa Chatriera stopercentnú bilanciu 13:0.

Na antukovom vrchole sezóny utrpel iba dve prehry. V roku 2009 prehral v osemfinále so Švédom Robinom Söderlingom, v júni 2015 podľahol vo štvrťfinále Djokovičovi.

Roland Garros: To naj z finále Rafael Nadal - Novak Djokovič: fotogaléria

11.10.2020

Vďaka nedeľňajšiemu triumfu zinkasoval prémiu 1,6 milióna eur a do svetového rebríčka ATP si pripísal 2000 bodov. V jeho pondelňajšom vydaní si upevní druhé miesto.

V priebehu celého turnaja nestratil ani set.

Djokovič nevyužil šancu na zisk druhého titulu na Roland Garros. Doposiaľ jedinýkrát zvíťazil vo francúzskej metropole v roku 2016, keď skompletizoval zbierku trofejí z podujatí veľkej štvorky.

Pre Srba to bola iba druhá prehra v tomto roku, prvá v zápase, v ktorom jeho súper premenil mečbal.

V osemfinále US Open proti Španielovi Pablovi Carrenovi-Bustovi ho diskvalifikovali za odpálenie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne.

Na nevynútené chyby 14:52

V Paríži pred začiatkom finále padali dažďové kvapky a tak sa duel hral pod zatiahnutou strechou. V prvom sete podal Nadal excelentný výkon a súperovi uštedril za 45 minút tzv. kanára.

Španiel skvelo čítal Srbovu hru a dokázal si poradiť aj s jeho obávanými stopbalmi. Nadal ťažil z výborného podania a razantných forhendových úderov, ktoré zahrával tesne k čiaram.

Počas úvodného dejstva spravil iba dve nevynútené chyby. Djokovič prvýkrát vo finále na grandslamoch neuhral v sete ani gem.

Na začiatku druhého setu odvrátil tri brejkbaly a získal prvý gem v zápase. V tretej i piatej hre však opäť prišiel o servis a Nadal si vybudoval rozhodujúci náskok 4:1.

Djokovič sa snažil hrať aktívne a diktovať tempo, no vo výmenách príliš kazil. Nadal sa dokázal dostať aj z ťažkých pozícii a z defenzívy vytiahnuť víťazný úder.

Vychádzali mu najmä forhendové longlajny a údery do protipohybu.

V treťom sete Nadal za stavu 2:2 čistou hrou zobral Djokovičovi servis. V ďalšom geme mu však odišlo prvé podanie, čo Srb využil a vyrovnal na 3:3. Záver setu však patril Španielovi.

Za stavu 5:5 Djokoviča brejkol a následne premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. Vzájomnú bilanciu s Djokovičom upravil na 27:29.

V celom zápase spravil iba 14 nevynútených chýb, Djokovič až 52.

Hlasy po stretnutí

Rafael Nadal, víťaz turnaja: "Gratulujem Novakovmu tímu a jeho rodine. V tomto roku si vyhral Australian Open i mnohé ďalšie turnaje. To, čo robíš pre svetový tenis, je výnimočné. Som rád, že som mohol byť opäť s tebou na kurte, bola to pre mňa pocta. Roky zvádzame neľútostné boje, želám ti do ďalšej kariéry iba to najlepšie.

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí zorganizovali tento turnaj. Sme šťastní, že sa v čase pandémie koronavírusu môžeme venovať nášmu športu,. Ďakujem organizátorom Roland Garros za podporu tenisu v ťažkých časoch.

Veľká vďaka patrí aj celej lóži, členom mojej rodiny, aj tým, ktorí pre opatrenia nemohli pricestovať do Paríža. Cítil som vašu podporu. O zisku trinástich tituloch na Roland Garros sa mi ani len nesnívalo. Kurt Philippa Chatriera je najdôležitejší v mojom živote. Dúfam, že v júni 2021 sa sem opäť vrátime a budeme hrať pred plnou diváckou kulisou."

Novak Djokovič, zdolaný finalista: "Veľká gratulácia Rafovi, jeho rodine aj celému tímu. To, čo predvádzaš na tomto kurte počas celej kariéry, je neskutočné. Dnes si ukázal, že si kráľ antuky, pocítil som to na vlastnej koži. Bol to pre mňa zložitý zápas, nepodal som v ňom optimálny výkon, no prehral som s jednoznačne lepším súperom.

Prežil som tu nádherné dva týždne. Som rád, že v zložitej situácii máme aspoň možnosť hrať tento šport, ktorý milujeme. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii tohto turnaja."

ONLINE PRENOS: Novak Djokovič - Rafael Nadal (tenis, Roland Garros 2020, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, nedeľa, finále)

French Open - muži Finále 2020
11.10.2020 o 15:10
Djokovič
0:3
(0:6, 2:6, 5:7)
Nadal
To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť. Verím, že ste si tento zápas užili, prajem vám ešte pekný zvyšok víkendu!
importantRafael Nadal sa stáva víťazom tohto ročníka French Open a na svoje konto si pripisuje už svoj 13. titul z French Open! Dnes predviedol priam svetový tenis a o jeho jasnom víťazstve v tomto zápase nemôže byť pochýb. Novak Djokovič však takisto predvádzal veľmi dobrý tenis, ale žial Nadal bol dnes lepší a hlavne nerobil toľko chýb.
Koniec zápasu
5:7
5:7
importantGEM, SET, ZÁPAS Rafael Nadal! Španielsky tenista ukončil tento zápas esom a tretí set vyhráva pomerom 7:5! Novak Djokovič poriadne hrýzol v treťom sete, ale rozbehol sa zrejme už neskoro a dnes proste na fanasticky hrajúceho súpera nemal šancu a v tomto grandslamovom finále nezískal ani jeden set.
0-40
importantNovak Djokovič zahral úder do pásky, Rafael Nadal získava tri mečbaly!
0-30
Španiel získava aj túto loptičku a je veľmi blízko k víťazstvu.
0-15
Dôležitý servis zahájil Nadal úspešný a získava fiftín na svoje konto.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
5:6
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6
importantRafael Nadal využíva veľmi dôležitý brejkbal! Španiel sa ujíma vedenia 6:5 v treťom sete a k dispozícií má servis na víťazstvo na tomto podujatí.
30-40
importantSprávne je tá druhá možnosť! Novak Djokovič zahral ďalšiu nevynútenú chybu a bude čeliť brejkbalu.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či brejkbal.
30-15
30-15
Svetová jednotka úspešne reagovala na ťažký úder a dokázala prehodiť súpera.
15-15
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
0-15
Djokovič po nevynútenej chybe vyhodil loptičku do siete do autu.
5:5
importantDjokovičov dlhý úder končí v aute! Rafael Nadal zvládol servis na udržanie sa v treťom sete a vyrovnáva na 5:5! Tretie dejstvo tak ešte bude pokračovať ďalej.
15-40
15-40
Svetová dvojka získava dva gembaly na udržanie sa v treťom sete.
15-30
Loptu získava Nadal.
15-15
Bekhend do autu od svetovej jednotky.
15-0
Nadal nezačal dôležitý servis úspešne, fiftín pre svetovú jednotku.
5:4
5:4
5:4
5:4
importantSvetová jednotka zvládla ťažký gem a servis si napokon udržala! Novak Djokovič vyhráva 5:4 v treťom sete a Rafael Nadal musí podávať na udržanie sa v treťom sete.
A-40
Loptu získava Djokovič.
40-40
Novak Djokovič zahral presný bekhend, sme späť na zhode.
40-A
importantRafael Nadal získava brejkbal! Španiel opäť dobehol skrátený úder a presným forhednom má šancu získať servis súpera.
40-40
Bekhend od Djokoviča končí na páske, aj v tomto geme sa ide cez zhodu.
40-30
Gembal pre podávajúceho hráča.
30-30
Djokovič zahral dlhý forhend, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Priamy bod, svetová jednotka sa vracia späť do vedenia o jeden fiftín.
15-15
15-15
Srb siahol po skrátenom údere, ale ten Nadal stihol dobehnúť a následne presným forhendom vyrovnáva na 15:15.
15-0
15-0
Djokovič zahral presný bekhend a pripisuje si na svoje konto tento fiftín.
4:4
4:4
importantRafael Nadal však druhý gembal využíva a vyrovnáva na 4:4 v treťom sete!
30-40
Djokovič dostal súpera pod tlak a prvý gembal je minulosťou.
15-40
Svetová jednotka po nevynútenej chybe bude čeliť dvom gembalom súpera.
15-30
15-30
Španiel si pomohol servisom a opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15
0-15
Rafael Nadal začal tento servis úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.
4:3
4:3
4:3
4:3
importantSvetová jednotka od siete presne skrátila výmenu a dokázala tak brejk potvrdiť! Novak Djokovič sa ujíma vedenia 4:3 v treťom sete a ešte to môže byť veľmi zaujímavé finále!
40-15
Dva gembaly na potvrdenie brejku pre Djokoviča.
30-15
15-15
15-15
Po 15 na oboch stranách, Nadal dobehol skrátený úder a následne presne obhodil súpera.
15-0
Cestu za potvrdnením brejku zahájil Djokovič priamym bodom.
3:3
3:3
importantA je to tu! Novak Djokovič získava prvýkrát v tomto zápase podanie súpera, čím sa zrodil ribrejk a vyrovnáva na 3:3 v treťom sete! No to je moment, ktorý mu vyrazne môže pomôcť, potrebuje však teraz brejk potvrdiť.
A-40
importantNovak Djokovič získava druhý brejkbal!
40-40
40-40
importantSvetová dvojka stihla dobehnúť skrátený úder a po chybe súpera sa ide znova cez zhodu, brejkbal je nevyužitý.
40-30
importantRafael Nadal poslal dlhý forhend do autu a Djokovič získava brejkbal! Zrodí sa napokon ribrejk?
30-30
Priamy bod, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Nadal opäť išiel cez druhý servis, ale ten už nebol úspešný a znova Španiel prehráva o jeden fiftín.
15-15
Djokovič zahral presný bekhend a súper reaguje len úderom do pásky. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Španiel musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a dlhšiu výmenu zakončil Djokovič do autu.
2:3
2:3
2:3
importantDjokovičov úder zastavila páska! Rafael Nadal čistou hrou berie servis súpera a v treťom sete sa ujíma vedenia 3:2! Zvládne svetová jednotka aj ďalší servis na potvrdenie brejku?
0-40
importantPresný return od Španiela a tak tu máme tri brejkbaly!
0-30
0-30
Nadal poslal presný forhend na čiaru a vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.
0-15
Presným winnerom zahájil Nadal tento gem, Djokovič tak nezačal svoj servis úspešne.
2:2
2:2
importantSvetová dvojka gembal využíva keď na return súpera reagovala presným úderom na čiaru a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!
30-40
Rafael Nadal si pomohol servisom a získava gembal.
30-30
Rafael Nadal musel cez druhý servis, po ktorom poslal nepresný úder do autu. Po 30, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Djokovič zakončil ďalšiu dlhšiu výmenu po nevynútenej chybe do autu, druhý fiftín v rade pre Nadala.
15-15
15-15
Po druhom servise Španiela sme sledovali dlhšiu výmenu, ktorý Nadal zakončil presným kraťasom. Po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0
Nadal nezačal tento servis úspešne, Djokovič zahral presný úder do protipohybu a získava tak tento fiftín.
2:1
2:1
2:1
2:1
importantNadalov forhend končí v testnom aute, Djokovič tak predsa len tento servis udržal a ide v treťom sete do vedenia 2:1!
A-40
40-40
Brejkbal je odvrátený, opäť pôjdeme cez zhodu.
30-40
importantRafael Nadal získava brejkbal, svetová jednotka po retrune súpera poslal dlhý úder do autu!
30-30
Dlhý forhend od svetovej dvojky končí v aute, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Rafael Nadal vytiahol presný return a znova pri servise súpera vyhráva o jeden fifín.
15-15
15-15
Po 15 na oboch stranách, hru na sieti zvládol lepšie Srb, keď donútil súpera chybovať.
0-15
Djokovič odpovedá na return súpera len úderom do autu a tak tento servise nezačal úspešne.
1:1
importantRafael Nadal je však na druhý pokus úspešný, rovnako si udržal prvé podanie v treťom sete a vyrovnáva na 1:1!
30-40
Dlhšiu výmenu zakončil lepšie Srb a odvrátil tak prvý gembal súpera.
15-40
Tretie eso na konto Nadala a tak tu sú dva gembaly.
15-30
Priamy bod, Nadal získava druhý fiftín v rade.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Nadal poslal presný úder do protipohybu.
15-0
15-0
Krásna výmena od oboch tenistov, Djokovič sa presunul na sieť a presným forhendom na čiaru získava tento fiftín.
1:0
1:0
importantPresným smečom ukončila svetová jednotka prvý gem tretieho setu, Djokovič si udržal prvý servis a ide do vedenia 1:0!
40-15
Novak Djokovič získava dva gembaly.
30-15
15-15
Nadal stihol dobehnúť skrátený úder, ale následne vyhodil loptičku len do autu. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Hneď na úvod tretieho setu sme sledovali dlhšiu výmenu, ktorú nepresne zakončil Djokovič do pásky a svoj servis tak nezahájil úspešne.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.
0:0
2:6
importantDo tretice všetko dobre! Rafael Nadal posledný setbal napokon využil a druhý set získava pomerom 6:2! Aj v druhom dejstve pokračoval Španiel vo svojej nadvláde, Djokovič získal len dva gemy a to je veľmi málo. Nadala delí už len jeden set o celkového víťazstva na tomto turnaji.
30-40
30-40
Po druhom servise umiestnil Nadal loptičku len do autu a stráca tak aj druhý setbal.
15-40
Čistá hra to napokon nebude, Nadal si na svoje konto pripisuje prvú dvojchybu v tomto finálovom zápase.
0-40
importantŠpaniel zahral presný forhend na čiaru a získava tri setbaly!
0-30
Djokovičovi skrátený úder nevyšiel, Nadal získava druhý fiftín v rade.
0-15
0-15
Cestu za víťazstvom v druhom sete zahájil Nadal úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.
2:5
2:5
2:5
importantSituácia sa zopakovala, Novak Djokovič získava druhý gem v tomto finále a znižuje na 2:5 v druhom sete! Rafael Nadal bude podávať na víťazstvo v druhom sete.
40-15
Nadalov dlhý úder putoval do autu, Djokovič získava dva gembaly.
30-15
Srb pokračuje priamym bodom a získava druhý fiftín v rade.
15-15
Kraťasom vyrovnáva svetová jednotka na 15:15.
0-15
Bekhend od Djokoviča putoval do autu, Srb tak nezačal svoj servis úspešne.
1:5
importantŠpaniel a svetová dvojka v jednej osobe potvrdila brejk čistou hrou a v druhom sete vyhráva 5:1!
0-40
0-40
Presný forhend po čiare od Nadala, súper sa len pozera. Tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30
Na smeč súpera reagoval Djokovič len úderom do pásky, Nadal vyhráva na servise o dva fiftíny.
0-15
Cestu za potvrdením brejku zahájil Nadal úspešne, Djokovič zahral nepresný forhend do autu.
1:4
1:4
1:4
importantDjokovič mal teraz aj smolu, pretože od pásky putovala loptička do autu a Srb stráca ďalší servis! Rafael Nadal vyhráva v druhom sete 4:1 a čaká ho servis na potvrdenie brejku. Ani raz zatiaľ nezaváhal pri takomto servise.
40-A
40-A
importantOd siete zahral Nadal presný skrátený úder a k dispozícií má druhý brejkbal!
40-40
Dvojchybu dokázal Djokovič napraviť prvým esom, opäť sa ide cez zhodu.
30-40
importantNovak Djokovič si pripisuje na svoje konto tretiu dvojchybu a tak tento brejkbal súperovi daroval!
30-30
30-30
Pekný kraťas od svetovej jednotky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Rafael Nadal umiestnil od siete presný úder na čiaru a získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15
Španiel presne returnoval, po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0
Nadal nestihol včas dobehnúť k páske, Djokovič úspešne odštartoval tento svoj servis.
1:3
importantRafael Nadal musel cez druhý servis, ktorý je však úspešný! Djokovič zahral úder do pásky a tak Španiel potvrdil brejk, čím sa v druhom sete ujíma vedenia 3:1!
40-A
40-40
Krásny bekhend od svetovej jednotky, aj druhý gembal je minulosťou a opäť sa pôjde cez zhodu!
30-40
30-40
Nadal sa presunul do opačnej strany a od siete Djokovič razantným úderom odvrátil prvý gembal súpera.
15-40
Aut z rakety srbského tenistu a Nadal získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
15-30
Nadal zaznamenáva priamy bod a získava druhý fiftín v rade.
15-15
15-0
15-0
Cestu za potvrdením brejku nezačal Nadal úspešne, súper si počkal na sieti a po presnej smeči získava tento fiftín.
1:2
1:2
1:2
1:2
importantPo returne súpera reagoval Djokovič úderom do pásky, Nadal bol tak na tretí pokus úspešný a získava prvý servos súpera v druhom sete, čím sa ujíma vedenia 2:1!
40-A
importantRafael Nadal stihl reagovať na sieti na skrátený úder a po obhodení súpera získava tretí brejkbal!
40-40
Aj ten je nevyužitý, nízky Španielov úder zastavila páska.
40-A
importantForhend podávajúceho tenistu zastavila páska, je tu druhý brejkbal pre Nadala!
40-40
Djokovič ponaháňal súpera po kurte a napokon po presnom bekhende posiela tento gem na zhodu, brejkbal sa mu podarilo odvrátiť.
30-40
importantAut z rakety srbského tenistu a tak Nadal získava brejkbal!
30-30
Na lob súpera ešte Nadal dokázal reagovať, ale Srb si počkal na sieti a po presnej smeči to je 30:30.
15-30
Djokovič sa po returne súpera presunul na sieť a presným úderom znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Víťazný bekhend z rakety Španiela, ktorý vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.
0-15
Výmena sa presunula na sieť a odtiaľ zakončil Nadal razantným úderom, čím získava prvý fiftín tohto gemu.
1:1
importantRafael Nadal ukončil priamym bodom tento gem, v druhom sete vyrovnáva na 1:1!
30-40
Dlhšiu výmenu zakončil Djokovič do autu a tak Nadal získava gembal.
30-30
Po druhom servise prichádza priamy bod, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
30-15
Srb zahral presný úder aj z opačnej strany a získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15
Djokovič si počkal pri siete a presným bekhendom na čiaru vyrovnáva na 15:15.
0-15
Rafael Nadal zahájil svoj prvý servis v druhom sete priamym bodom.
1:0
1:0
importantNovak Djokovič až v druhom sete získava svoj prvý gem v tomto finále! Nadal nedokázal už reagovať na jeho presný úder a v druhom sete sa tak ujíma vedenia 1:0!
A-40
Ďalší priamy bod a druhý gembal pre Djokoviča.
40-40
Na return súpera nedokázal Srb odpovedať, sme späť na zhode a úvodný gem druhého setu tak pokračuje ďalej.
A-40
Nadalov úder zastavila páska, Djokovič získava gembal.
40-40
Priamym bodom Djokovič odvrátil aj tretiu hrozbu, sme späť na zhode.
40-A
importantForhend podávajúceho tenistu putoval do autu, Nadal získava aj tretí brejkbal!
40-40
Srbský tenista odvrátil aj druhú hrozbu a tak v úvode druhého setu sa pôjde cez zhodu!
30-40
Novak Djokovič prvú hrozbu odvracia razantným úderom od pásky, stále je tu však ešte jeden brejkbal.
15-40
importantRafael Nadal hneď v úvode druhého setu získava dva brejkbaly! Španiel predviedol lepšiu hru na sieti.
15-30
15-30
Forhend od Nadala dopadol presne na čiaru, Španiel získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15
Srbov úder zastavuje páska, po 15 na oboch stranách.
15-0
Novak Djokovič začal prvé podanie v druhom sete úspešne, Nadalov úder putoval len do autu.
0:0
0:0
0:6
importantŠpaniel ukončil prvý set svojim druhým esom a nasadil Djokovičovi kanára! Rafael Nadal jasne dominoval v prvom sete, získava ho pomerom 6:0 a psychicky lepšie začal toto finále! Uvidíme, či Novak Djokovič sa ešte dokáže pozbierať, predsa len hrá sa až na tri víťazné sety.
15-40
importantRafael Nadal získava dva setbaly!
15-30
Srbov úder zastavila páska, Nadal opäť vyhráva na dôležitom servise o jeden fiftín.
15-15
15-15
Djokovič odpovedá forhendom po čiare, 15:15.
0-15
Po returne súpera sa Nadal presunul na sieť a presným úderom odštartoval cestu za víťazstvom v prvom sete.
0:5
0:5
0:5
0:5
importantDo tretice všetko dobre! Španiel poslal presný úder do protipohybu súpera a získava aj toto jeho podanie! Rafael Nadal vyhráva v prvom sete 5:0 a bude podávať na víťazstvo v úvodnom dejstve, Djokovič môže schytať kanára.
40-A
importantRafael Nadal získava tretí brejkbal!
40-40
Po peknej výmene a chybe Nadala dokázal Djokovič odvrátiť aj druhý brejkbal a tento gem môže pokračovať ďalej.
40-A
importantOpäť len úder do pásky od svetovej jednotky, súper získava druhý brejkbal!
40-40
Brejkbal dokázala svetová jednotka odvrátiť presným forhendom na čiaru, tento gem tak pokračuje ďalej.
40-A
40-A
importantŠtvrtý fiftín v rade pre Nadala, srbský tenista chyboval na sieti a musí tak čeliť brejkbalu!
40-40
40-40
Srbov nízky úder zastavila páska, aj tretí gembal je preč a znova sa tak pôjde cez zhodu.
40-30
40-15
Čistá hra to napokon nebude, Djokovič si na svoje konto pripisuje druhú dvojchybu!
40-0
Od siete prichádza nevynútená chyba od Španiela, Novak Djokovič získava tri gembaly.
30-0
Presný forhend od Djokoviča na čiaru, podávajúci tenista vyhráva o dva fiftíny.
15-0
15-0
Dlhšiu výmenu zakončil Djokovič presným dropšotom a získava prvý fiftín tohto gemu.
0:4
importantRafael Nadal zahral prvé eso tohto finále! Španiel dokázal odvrátiť tri brejkbaly súpera, napokon úspešne potvrdil brejk a v prvom sete už vyhráva 4:0!
40-A
Priamy bod a je tu gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Po returne súpera zahral Nadal presný bekhend na čiaru a tak aj tretí brejkbal zostáva nevyužitý. Sledujeme zatiaľ najdlhší gem tohto finále.
A-40
importantĎalšia krásna výmena, Nadal ju ukončil úderom do pásky a Djokovič získava tretí brejkbal!
40-40
Srbov dlhý úder končí v aute, ani druhý brejkbal sa mu tak nepodarilo využiť a sme späť na zhode.
A-40
A-40
importantNovak Djokovič získava aj druhý brejkbal, keď dokázal zahrať loptičku presne pod pásku a Nadal už nemal čas reagovať!
40-40
Nadal odpovedá presným forhendom a brejkbal odvrátil! Znova sa tak v geme musí rozhodnúť cez zhodu.
40-30
importantVíťazný bekhend z Djokovičovej raktey a svetová jednotka získava prvý brejkbal v tomto zápase!
30-30
30-30
Srb odhadol, kedy je správny čas sa presunúť na sieť a následne kraťasom vyrovnal na 30:30. Prvkýrát v tomto finále tu máme takýto stav.
15-30
15-30
Španiel musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a Djokovič zahral len nepresný forhend do autu.
15-15
Novak Djokovič si počkal na sieti a po presnej smeči je to po 15 na oboch stranách.
0-15
Rafael Nadal začal cestu za potvrdením brejku úspešne a pripisuje si prvý fiftín tejto hry.
0:3
0:3
0:3
importantRafael Nadal je už na druhý pokus úspešný a získava aj druhý Djokovičov servis v prvom sete! Španiel vyhráva 3:0 v prvom sete a znova ho čaká servis na potvrdenie brejku.
30-40
30-40
Pekná výmena v prospech Srba, Nadal nestihol už na presný úder súpera reagovať a prvý brejkbal je minulosťou.
15-40
importantNo a máme tu prvú dvojchybu v tomto finále, previnil sa ňou Djokovič a tak Nadal získava dva brejkbaly!
15-30
15-30
Djokovič chcel obhodiť svojho súpera, Nadal si však skúsene počkal na sieti a po smeči získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15
Teraz španielský tenista zahral presný forhend do odkrytého priestoru, po 15 na oboch stranách.
15-0
Nadalov forhend padol do autu, Djokovič začína svoj druhý servis v tomto zápase úspešne.
0:2
importantDlhšiu výmenu zakončil Srb úderom do autu, Rafael Nadal sa síce natrápil, ale brejk dokázal potvrdiť a vyhráva v prvom sete finálového zápasu 2:0!
40-A
Pokus o skrátený úder od Djokoviča nebol úspešný, Nadal získava tretí gembal na potvrdenie brejku.
40-40
40-40
Aj v druhom geme sa pôjde cez zhodu, na sieti sa pokúsil Nadal smečovať, loptička však končí len v aute.
30-40
Novak Djokovič zahral krásny bekhend presne na čiaru, Nadal sa iba obzrel za týmto úderom a prvý gembal tak stratil.
15-40
Djokovičov forhend zastavila páska, Nadal má k dispozícií dva gembaly na potvrdenie brejku.
15-30
Španiel musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a pod tlakom Djokovič poslal svoj úder len do autu. Nadal získava druhý fiftín v rade.
15-15
Po returne súpera poslal Nadal loptičku do otvoreného priestoru, po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0
Cestu za potvrdením brejku nezačal Nadal úspešne, jeho finálový súper zahral víťazný úder a získava tak tento fiftín.
0:1
importantNovak Djokovič musel cez druhý servis, následne nebol úspešný na sieti a po nevynútenej chybe stráca hneď svoje prvé finálové podanie! Rafael Nadal ide do vedenia 1:0 a bude podávať na potvrdenie brejku!
40-A
40-A
importantSrbov dlhý úder končí v aute a tak Rafael Nadal po dvoch odvrátených gembal získava prvý brejkbal v tomto zápase!
40-40
Rafael Nadal vytiahol presný bekehend na čiaru a odvrátil aj druhý gembal súpera! Hneď v úvode tohto finále sa tak pôjde cez zhodu.
40-30
Djokovič chcel na return súpera reagovať dropšotom, ale loptičku zastavuje páska a tak je prvý gembal minulosťou.
40-15
40-15
Krásna výmena, ktorá si vyslúžila aj potlesk z hľadiska. Djokovič od siete ukončil túto výmenu presným volejom a získava dva gembaly.
30-15
Srb musel ísť cez druhý servis, následne sa tenisti presunuli na sieť a odtiaľ sa nepresným skráteným úderom do autu prezentoval Nadal.
15-15
15-15
Svoj prvý finálový fiftín získava už aj Nadal, keď lepšie zvládol dlhšiu výmeu. Po 15 na oboch stranách.
15-0
Djokovič začal svoj prvý servis v tomto finále úspešne, Nadalov úder bol dlhý a končí v aute.
0:0
Ako prvý začne na servise srbský tenista Novak Djokovič, prajem príjemný športový zážitok!
Obaja tenisti už prichádzajú na kurt! Prebehne ich krátka rozcvička a po nej sa toto veľkolepé finále môže začať!
Rafael Nadal je absolútnym kráľom na Roland Garros. Doposiaľ tu dokázal získať už 12 trofejí a do tohto finále postúpil bez straty setu! Novak Djokovič na tomto podujatí nie je tak úspešný, získal len jeden titul a to v roku 2016.
Dnes to bude celkovo 56. vzájomný zápas týchto tenistov! O veľkej športovej rivalite snáď nemôže byť ani pochýb, vo vzájomnej bilancii má mierne na vrch Djokovič, ktorý v pomere vyhráva 29-26. Vo finálne na French Open sa stretli dvakrát, v oboch prípadoch uspel Novak Djokovič.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Novak Djokovič a Rafael Nadal. Predbežný začiatok je naplánovaný na 15:00.

Dne čaká všetkým tanisových fanúšikov veľký sviatok! Hrá sa finále mužskej dvojhry French Open a proti sebe nastúpia dvaja najlepší hráči tohto športu na svete, jednotka rebríčka ATP Novak Djokovič a dvojka Rafael Nadal. Azda lepšie finále už ani nemohlo byť, určite budeme svedkami strhujúceho tenisu a zrejme tak skoro sa toto stretnutie neskončí. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Domov»Tenis»Roland Garros»Nadal vo finále deklasoval Djokoviča a vyrovnal Federerov rekord