Giro d'Italia: 16. etapa | Sledujte naživo
Sagan ani Démare na prémii nebodovali, víťaz vzíde z úniku

Nadal vo finále deklasoval Djokoviča a vyrovnal Federerov rekord

Srb vo finále nezískal ani set.

Načítavam video...

PARÍŽ. Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal trinástykrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros.

Obhajca titulu zdolal vo finále ako turnajová dvojka najvyššie nasadeného Srba Novaka Djokoviča 6:0, 6:2, 7:5.

Nadal získal 20. grandslamový titul a vyrovnal rekordný zápis Švajčiara Rogera Federera. V nedeľu vyhral jubilejný 100. zápas na parížskej antuke.

Djokovičova prvá klasická prehra

Nadal má vo finálových súbojoch na dvorci Philippa Chatriera stopercentnú bilanciu 13:0.

Na antukovom vrchole sezóny utrpel iba dve prehry. V roku 2009 prehral v osemfinále so Švédom Robinom Söderlingom, v júni 2015 podľahol vo štvrťfinále Djokovičovi.

Vďaka nedeľňajšiemu triumfu zinkasoval prémiu 1,6 milióna eur a do svetového rebríčka ATP si pripísal 2000 bodov. V jeho pondelňajšom vydaní si upevní druhé miesto.

V priebehu celého turnaja nestratil ani set.

Djokovič nevyužil šancu na zisk druhého titulu na Roland Garros. Doposiaľ jedinýkrát zvíťazil vo francúzskej metropole v roku 2016, keď skompletizoval zbierku trofejí z podujatí veľkej štvorky.

Pre Srba to bola iba druhá prehra v tomto roku, prvá v zápase, v ktorom jeho súper premenil mečbal.

V osemfinále US Open proti Španielovi Pablovi Carrenovi-Bustovi ho diskvalifikovali za odpálenie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne.

Na nevynútené chyby 14:52

V Paríži pred začiatkom finále padali dažďové kvapky a tak sa duel hral pod zatiahnutou strechou. V prvom sete podal Nadal excelentný výkon a súperovi uštedril za 45 minút tzv. kanára.

Španiel skvelo čítal Srbovu hru a dokázal si poradiť aj s jeho obávanými stopbalmi. Nadal ťažil z výborného podania a razantných forhendových úderov, ktoré zahrával tesne k čiaram.

Počas úvodného dejstva spravil iba dve nevynútené chyby. Djokovič prvýkrát vo finále na grandslamoch neuhral v sete ani gem.

Súvisiaci článok Počúvať Guns n Roses každý deň? Musím, chcem vyhrať, vravela Swiateková Čítajte

Na začiatku druhého setu odvrátil tri brejkbaly a získal prvý gem v zápase. V tretej i piatej hre však opäť prišiel o servis a Nadal si vybudoval rozhodujúci náskok 4:1.

Djokovič sa snažil hrať aktívne a diktovať tempo, no vo výmenách príliš kazil. Nadal sa dokázal dostať aj z ťažkých pozícii a z defenzívy vytiahnuť víťazný úder.

Vychádzali mu najmä forhendové longlajny a údery do protipohybu.

V treťom sete Nadal za stavu 2:2 čistou hrou zobral Djokovičovi servis. V ďalšom geme mu však odišlo prvé podanie, čo Srb využil a vyrovnal na 3:3. Záver setu však patril Španielovi.

Za stavu 5:5 Djokoviča brejkol a následne premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. Vzájomnú bilanciu s Djokovičom upravil na 27:29.

V celom zápase spravil iba 14 nevynútených chýb, Djokovič až 52.

ONLINE PRENOS: Novak Djokovič - Rafael Nadal (tenis, Roland Garros 2020, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, nedeľa, finále)

French Open - muži Finále 2020
11. October 2020 o 15:10 | Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA)
DjokovičDjokovič
0:6, 2:6, 5:7
Koniec
NadalNadal
Prenos
To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť. Verím, že ste si tento zápas užili, prajem vám ešte pekný zvyšok víkendu!
Rafael Nadal sa stáva víťazom tohto ročníka French Open a na svoje konto si pripisuje už svoj 13. titul z French Open! Dnes predviedol priam svetový tenis a o jeho jasnom víťazstve v tomto zápase nemôže byť pochýb. Novak Djokovič však takisto predvádzal veľmi dobrý tenis, ale žial Nadal bol dnes lepší a hlavne nerobil toľko chýb.
Koniec zápasu
5:7
5:7GEM, SET, ZÁPAS Rafael Nadal! Španielsky tenista ukončil tento zápas esom a tretí set vyhráva pomerom 7:5! Novak Djokovič poriadne hrýzol v treťom sete, ale rozbehol sa zrejme už neskoro a dnes proste na fanasticky hrajúceho súpera nemal šancu a v tomto grandslamovom finále nezískal ani jeden set.
0-40Novak Djokovič zahral úder do pásky, Rafael Nadal získava tri mečbaly!
0-30Španiel získava aj túto loptičku a je veľmi blízko k víťazstvu.
0-15Dôležitý servis zahájil Nadal úspešný a získava fiftín na svoje konto.
5:6Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
5:6Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6Rafael Nadal využíva veľmi dôležitý brejkbal! Španiel sa ujíma vedenia 6:5 v treťom sete a k dispozícií má servis na víťazstvo na tomto podujatí.
30-40Správne je tá druhá možnosť! Novak Djokovič zahral ďalšiu nevynútenú chybu a bude čeliť brejkbalu.
30-30Po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či brejkbal.
30-15
30-15Svetová jednotka úspešne reagovala na ťažký úder a dokázala prehodiť súpera.
15-15
15-15Po 15 na oboch stranách.
0-15
0-15Djokovič po nevynútenej chybe vyhodil loptičku do siete do autu.
5:5Djokovičov dlhý úder končí v aute! Rafael Nadal zvládol servis na udržanie sa v treťom sete a vyrovnáva na 5:5! Tretie dejstvo tak ešte bude pokračovať ďalej.
15-40
15-40Svetová dvojka získava dva gembaly na udržanie sa v treťom sete.
15-30Loptu získava Nadal.
15-15Bekhend do autu od svetovej jednotky.
15-0Nadal nezačal dôležitý servis úspešne, fiftín pre svetovú jednotku.
5:4Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
5:4Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4
5:4Svetová jednotka zvládla ťažký gem a servis si napokon udržala! Novak Djokovič vyhráva 5:4 v treťom sete a Rafael Nadal musí podávať na udržanie sa v treťom sete.
A-40Loptu získava Djokovič.
40-40Novak Djokovič zahral presný bekhend, sme späť na zhode.
40-ARafael Nadal získava brejkbal! Španiel opäť dobehol skrátený úder a presným forhednom má šancu získať servis súpera.
40-40Bekhend od Djokoviča končí na páske, aj v tomto geme sa ide cez zhodu.
40-30Gembal pre podávajúceho hráča.
30-30Djokovič zahral dlhý forhend, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15Priamy bod, svetová jednotka sa vracia späť do vedenia o jeden fiftín.
15-15
15-15Srb siahol po skrátenom údere, ale ten Nadal stihol dobehnúť a následne presným forhendom vyrovnáva na 15:15.
15-0
15-0Djokovič zahral presný bekhend a pripisuje si na svoje konto tento fiftín.
4:4
4:4Rafael Nadal však druhý gembal využíva a vyrovnáva na 4:4 v treťom sete!
30-40Djokovič dostal súpera pod tlak a prvý gembal je minulosťou.
15-40Svetová jednotka po nevynútenej chybe bude čeliť dvom gembalom súpera.
15-30
15-30Španiel si pomohol servisom a opäť vyhráva o jeden fiftín.
0-15Rafael Nadal začal tento servis úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.
4:3Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
4:3Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3
4:3Svetová jednotka od siete presne skrátila výmenu a dokázala tak brejk potvrdiť! Novak Djokovič sa ujíma vedenia 4:3 v treťom sete a ešte to môže byť veľmi zaujímavé finále!
40-15Dva gembaly na potvrdenie brejku pre Djokoviča.
30-15Loptu získava Djokovič.
15-15
15-15Po 15 na oboch stranách, Nadal dobehol skrátený úder a následne presne obhodil súpera.
15-0Cestu za potvrdnením brejku zahájil Djokovič priamym bodom.
3:3
3:3A je to tu! Novak Djokovič získava prvýkrát v tomto zápase podanie súpera, čím sa zrodil ribrejk a vyrovnáva na 3:3 v treťom sete! No to je moment, ktorý mu vyrazne môže pomôcť, potrebuje však teraz brejk potvrdiť.
A-40Novak Djokovič získava druhý brejkbal!
40-40
40-40Svetová dvojka stihla dobehnúť skrátený úder a po chybe súpera sa ide znova cez zhodu, brejkbal je nevyužitý.
40-30Rafael Nadal poslal dlhý forhend do autu a Djokovič získava brejkbal! Zrodí sa napokon ribrejk?
30-30Priamy bod, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15Nadal opäť išiel cez druhý servis, ale ten už nebol úspešný a znova Španiel prehráva o jeden fiftín.
15-15Djokovič zahral presný bekhend a súper reaguje len úderom do pásky. Po 15 na oboch stranách.
0-15Španiel musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a dlhšiu výmenu zakončil Djokovič do autu.
2:3Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
2:3Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:3Djokovičov úder zastavila páska! Rafael Nadal čistou hrou berie servis súpera a v treťom sete sa ujíma vedenia 3:2! Zvládne svetová jednotka aj ďalší servis na potvrdenie brejku?
0-40Presný return od Španiela a tak tu máme tri brejkbaly!
0-30
0-30Nadal poslal presný forhend na čiaru a vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.
0-15Presným winnerom zahájil Nadal tento gem, Djokovič tak nezačal svoj servis úspešne.
2:2
2:2Svetová dvojka gembal využíva keď na return súpera reagovala presným úderom na čiaru a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!
30-40Rafael Nadal si pomohol servisom a získava gembal.
30-30Rafael Nadal musel cez druhý servis, po ktorom poslal nepresný úder do autu. Po 30, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Djokovič zakončil ďalšiu dlhšiu výmenu po nevynútenej chybe do autu, druhý fiftín v rade pre Nadala.
15-15
15-15Po druhom servise Španiela sme sledovali dlhšiu výmenu, ktorý Nadal zakončil presným kraťasom. Po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0Nadal nezačal tento servis úspešne, Djokovič zahral presný úder do protipohybu a získava tak tento fiftín.
2:1Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
2:1Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1
2:1Nadalov forhend končí v testnom aute, Djokovič tak predsa len tento servis udržal a ide v treťom sete do vedenia 2:1!
40-40Brejkbal je odvrátený, opäť pôjdeme cez zhodu.
30-40Rafael Nadal získava brejkbal, svetová jednotka po retrune súpera poslal dlhý úder do autu!
30-30Dlhý forhend od svetovej dvojky končí v aute, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Rafael Nadal vytiahol presný return a znova pri servise súpera vyhráva o jeden fifín.
15-15
15-15Po 15 na oboch stranách, hru na sieti zvládol lepšie Srb, keď donútil súpera chybovať.
0-15Djokovič odpovedá na return súpera len úderom do autu a tak tento servise nezačal úspešne.
1:1Rafael Nadal je však na druhý pokus úspešný, rovnako si udržal prvé podanie v treťom sete a vyrovnáva na 1:1!
30-40Dlhšiu výmenu zakončil lepšie Srb a odvrátil tak prvý gembal súpera.
15-40Tretie eso na konto Nadala a tak tu sú dva gembaly.
15-30Priamy bod, Nadal získava druhý fiftín v rade.
15-15Po 15 na oboch stranách, Nadal poslal presný úder do protipohybu.
15-0
15-0Krásna výmena od oboch tenistov, Djokovič sa presunul na sieť a presným forhendom na čiaru získava tento fiftín.
1:0
1:0Presným smečom ukončila svetová jednotka prvý gem tretieho setu, Djokovič si udržal prvý servis a ide do vedenia 1:0!
40-15Novak Djokovič získava dva gembaly.
15-15Nadal stihol dobehnúť skrátený úder, ale následne vyhodil loptičku len do autu. Po 15 na oboch stranách.
0-15Hneď na úvod tretieho setu sme sledovali dlhšiu výmenu, ktorú nepresne zakončil Djokovič do pásky a svoj servis tak nezahájil úspešne.
0:0Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.
0:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:6Do tretice všetko dobre! Rafael Nadal posledný setbal napokon využil a druhý set získava pomerom 6:2! Aj v druhom dejstve pokračoval Španiel vo svojej nadvláde, Djokovič získal len dva gemy a to je veľmi málo. Nadala delí už len jeden set o celkového víťazstva na tomto turnaji.
30-40
30-40Po druhom servise umiestnil Nadal loptičku len do autu a stráca tak aj druhý setbal.
15-40Čistá hra to napokon nebude, Nadal si na svoje konto pripisuje prvú dvojchybu v tomto finálovom zápase.
0-40Španiel zahral presný forhend na čiaru a získava tri setbaly!
0-30Djokovičovi skrátený úder nevyšiel, Nadal získava druhý fiftín v rade.
0-15
0-15Cestu za víťazstvom v druhom sete zahájil Nadal úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.
2:5Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
2:5Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:5Situácia sa zopakovala, Novak Djokovič získava druhý gem v tomto finále a znižuje na 2:5 v druhom sete! Rafael Nadal bude podávať na víťazstvo v druhom sete.
40-15Nadalov dlhý úder putoval do autu, Djokovič získava dva gembaly.
30-15Srb pokračuje priamym bodom a získava druhý fiftín v rade.
15-15Kraťasom vyrovnáva svetová jednotka na 15:15.
0-15Bekhend od Djokoviča putoval do autu, Srb tak nezačal svoj servis úspešne.
1:5Španiel a svetová dvojka v jednej osobe potvrdila brejk čistou hrou a v druhom sete vyhráva 5:1!
0-40
0-40Presný forhend po čiare od Nadala, súper sa len pozera. Tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30Na smeč súpera reagoval Djokovič len úderom do pásky, Nadal vyhráva na servise o dva fiftíny.
0-15Cestu za potvrdením brejku zahájil Nadal úspešne, Djokovič zahral nepresný forhend do autu.
1:4Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
1:4Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:4Djokovič mal teraz aj smolu, pretože od pásky putovala loptička do autu a Srb stráca ďalší servis! Rafael Nadal vyhráva v druhom sete 4:1 a čaká ho servis na potvrdenie brejku. Ani raz zatiaľ nezaváhal pri takomto servise.
40-A
40-AOd siete zahral Nadal presný skrátený úder a k dispozícií má druhý brejkbal!
40-40Dvojchybu dokázal Djokovič napraviť prvým esom, opäť sa ide cez zhodu.
30-40Novak Djokovič si pripisuje na svoje konto tretiu dvojchybu a tak tento brejkbal súperovi daroval!
30-30
30-30Pekný kraťas od svetovej jednotky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Rafael Nadal umiestnil od siete presný úder na čiaru a získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15Španiel presne returnoval, po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0Nadal nestihol včas dobehnúť k páske, Djokovič úspešne odštartoval tento svoj servis.
1:3Rafael Nadal musel cez druhý servis, ktorý je však úspešný! Djokovič zahral úder do pásky a tak Španiel potvrdil brejk, čím sa v druhom sete ujíma vedenia 3:1!
40-ALoptu získava Nadal.
40-40Krásny bekhend od svetovej jednotky, aj druhý gembal je minulosťou a opäť sa pôjde cez zhodu!
30-40
30-40Nadal sa presunul do opačnej strany a od siete Djokovič razantným úderom odvrátil prvý gembal súpera.
15-40Aut z rakety srbského tenistu a Nadal získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
15-30Nadal zaznamenáva priamy bod a získava druhý fiftín v rade.
15-0
15-0Cestu za potvrdením brejku nezačal Nadal úspešne, súper si počkal na sieti a po presnej smeči získava tento fiftín.
1:2Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
1:2Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:2
1:2Po returne súpera reagoval Djokovič úderom do pásky, Nadal bol tak na tretí pokus úspešný a získava prvý servos súpera v druhom sete, čím sa ujíma vedenia 2:1!
40-ARafael Nadal stihl reagovať na sieti na skrátený úder a po obhodení súpera získava tretí brejkbal!
40-40Aj ten je nevyužitý, nízky Španielov úder zastavila páska.
40-AForhend podávajúceho tenistu zastavila páska, je tu druhý brejkbal pre Nadala!
40-40Djokovič ponaháňal súpera po kurte a napokon po presnom bekhende posiela tento gem na zhodu, brejkbal sa mu podarilo odvrátiť.
30-40Aut z rakety srbského tenistu a tak Nadal získava brejkbal!
30-30Na lob súpera ešte Nadal dokázal reagovať, ale Srb si počkal na sieti a po presnej smeči to je 30:30.
15-30Djokovič sa po returne súpera presunul na sieť a presným úderom znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30Víťazný bekhend z rakety Španiela, ktorý vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.
0-15Výmena sa presunula na sieť a odtiaľ zakončil Nadal razantným úderom, čím získava prvý fiftín tohto gemu.
1:1Rafael Nadal ukončil priamym bodom tento gem, v druhom sete vyrovnáva na 1:1!
30-40Dlhšiu výmenu zakončil Djokovič do autu a tak Nadal získava gembal.
30-30Po druhom servise prichádza priamy bod, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
30-15Srb zahral presný úder aj z opačnej strany a získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15Djokovič si počkal pri siete a presným bekhendom na čiaru vyrovnáva na 15:15.
0-15Rafael Nadal zahájil svoj prvý servis v druhom sete priamym bodom.
1:0
1:0Novak Djokovič až v druhom sete získava svoj prvý gem v tomto finále! Nadal nedokázal už reagovať na jeho presný úder a v druhom sete sa tak ujíma vedenia 1:0!
A-40Ďalší priamy bod a druhý gembal pre Djokoviča.
40-40Na return súpera nedokázal Srb odpovedať, sme späť na zhode a úvodný gem druhého setu tak pokračuje ďalej.
A-40Nadalov úder zastavila páska, Djokovič získava gembal.
40-40Priamym bodom Djokovič odvrátil aj tretiu hrozbu, sme späť na zhode.
40-AForhend podávajúceho tenistu putoval do autu, Nadal získava aj tretí brejkbal!
40-40Srbský tenista odvrátil aj druhú hrozbu a tak v úvode druhého setu sa pôjde cez zhodu!
30-40Novak Djokovič prvú hrozbu odvracia razantným úderom od pásky, stále je tu však ešte jeden brejkbal.
15-40Rafael Nadal hneď v úvode druhého setu získava dva brejkbaly! Španiel predviedol lepšiu hru na sieti.
15-30
15-30Forhend od Nadala dopadol presne na čiaru, Španiel získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15Srbov úder zastavuje páska, po 15 na oboch stranách.
15-0Novak Djokovič začal prvé podanie v druhom sete úspešne, Nadalov úder putoval len do autu.
0:6Španiel ukončil prvý set svojim druhým esom a nasadil Djokovičovi kanára! Rafael Nadal jasne dominoval v prvom sete, získava ho pomerom 6:0 a psychicky lepšie začal toto finále! Uvidíme, či Novak Djokovič sa ešte dokáže pozbierať, predsa len hrá sa až na tri víťazné sety.
15-40Rafael Nadal získava dva setbaly!
15-30Srbov úder zastavila páska, Nadal opäť vyhráva na dôležitom servise o jeden fiftín.
15-15
15-15Djokovič odpovedá forhendom po čiare, 15:15.
0-15Po returne súpera sa Nadal presunul na sieť a presným úderom odštartoval cestu za víťazstvom v prvom sete.
0:5Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
0:5Nasleduje prestávka a výmena strán.
0:5
0:5Do tretice všetko dobre! Španiel poslal presný úder do protipohybu súpera a získava aj toto jeho podanie! Rafael Nadal vyhráva v prvom sete 5:0 a bude podávať na víťazstvo v úvodnom dejstve, Djokovič môže schytať kanára.
40-ARafael Nadal získava tretí brejkbal!
40-40Po peknej výmene a chybe Nadala dokázal Djokovič odvrátiť aj druhý brejkbal a tento gem môže pokračovať ďalej.
40-AOpäť len úder do pásky od svetovej jednotky, súper získava druhý brejkbal!
40-40Brejkbal dokázala svetová jednotka odvrátiť presným forhendom na čiaru, tento gem tak pokračuje ďalej.
40-A
40-AŠtvrtý fiftín v rade pre Nadala, srbský tenista chyboval na sieti a musí tak čeliť brejkbalu!
40-40
40-40Srbov nízky úder zastavila páska, aj tretí gembal je preč a znova sa tak pôjde cez zhodu.
40-30Loptu získava Nadal.
40-15Čistá hra to napokon nebude, Djokovič si na svoje konto pripisuje druhú dvojchybu!
40-0Od siete prichádza nevynútená chyba od Španiela, Novak Djokovič získava tri gembaly.
30-0Presný forhend od Djokoviča na čiaru, podávajúci tenista vyhráva o dva fiftíny.
15-0
15-0Dlhšiu výmenu zakončil Djokovič presným dropšotom a získava prvý fiftín tohto gemu.
0:4Rafael Nadal zahral prvé eso tohto finále! Španiel dokázal odvrátiť tri brejkbaly súpera, napokon úspešne potvrdil brejk a v prvom sete už vyhráva 4:0!
40-APriamy bod a je tu gembal na potvrdenie brejku.
40-40Po returne súpera zahral Nadal presný bekhend na čiaru a tak aj tretí brejkbal zostáva nevyužitý. Sledujeme zatiaľ najdlhší gem tohto finále.
A-40Ďalšia krásna výmena, Nadal ju ukončil úderom do pásky a Djokovič získava tretí brejkbal!
40-40Srbov dlhý úder končí v aute, ani druhý brejkbal sa mu tak nepodarilo využiť a sme späť na zhode.
A-40
A-40Novak Djokovič získava aj druhý brejkbal, keď dokázal zahrať loptičku presne pod pásku a Nadal už nemal čas reagovať!
40-40Nadal odpovedá presným forhendom a brejkbal odvrátil! Znova sa tak v geme musí rozhodnúť cez zhodu.
40-30Víťazný bekhend z Djokovičovej raktey a svetová jednotka získava prvý brejkbal v tomto zápase!
30-30
30-30Srb odhadol, kedy je správny čas sa presunúť na sieť a následne kraťasom vyrovnal na 30:30. Prvkýrát v tomto finále tu máme takýto stav.
15-30
15-30Španiel musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a Djokovič zahral len nepresný forhend do autu.
15-15Novak Djokovič si počkal na sieti a po presnej smeči je to po 15 na oboch stranách.
0-15Rafael Nadal začal cestu za potvrdením brejku úspešne a pripisuje si prvý fiftín tejto hry.
0:3Koniec prestávky, podávať bude Rafael Nadal.
0:3Nasleduje prestávka a výmena strán.
0:3Rafael Nadal je už na druhý pokus úspešný a získava aj druhý Djokovičov servis v prvom sete! Španiel vyhráva 3:0 v prvom sete a znova ho čaká servis na potvrdenie brejku.
30-40
30-40Pekná výmena v prospech Srba, Nadal nestihol už na presný úder súpera reagovať a prvý brejkbal je minulosťou.
15-40No a máme tu prvú dvojchybu v tomto finále, previnil sa ňou Djokovič a tak Nadal získava dva brejkbaly!
15-30
15-30Djokovič chcel obhodiť svojho súpera, Nadal si však skúsene počkal na sieti a po smeči získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15Teraz španielský tenista zahral presný forhend do odkrytého priestoru, po 15 na oboch stranách.
15-0Nadalov forhend padol do autu, Djokovič začína svoj druhý servis v tomto zápase úspešne.
0:2Dlhšiu výmenu zakončil Srb úderom do autu, Rafael Nadal sa síce natrápil, ale brejk dokázal potvrdiť a vyhráva v prvom sete finálového zápasu 2:0!
40-APokus o skrátený úder od Djokoviča nebol úspešný, Nadal získava tretí gembal na potvrdenie brejku.
40-40
40-40Aj v druhom geme sa pôjde cez zhodu, na sieti sa pokúsil Nadal smečovať, loptička však končí len v aute.
30-40Novak Djokovič zahral krásny bekhend presne na čiaru, Nadal sa iba obzrel za týmto úderom a prvý gembal tak stratil.
15-40Djokovičov forhend zastavila páska, Nadal má k dispozícií dva gembaly na potvrdenie brejku.
15-30Španiel musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a pod tlakom Djokovič poslal svoj úder len do autu. Nadal získava druhý fiftín v rade.
15-15Po returne súpera poslal Nadal loptičku do otvoreného priestoru, po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0Cestu za potvrdením brejku nezačal Nadal úspešne, jeho finálový súper zahral víťazný úder a získava tak tento fiftín.
0:1Novak Djokovič musel cez druhý servis, následne nebol úspešný na sieti a po nevynútenej chybe stráca hneď svoje prvé finálové podanie! Rafael Nadal ide do vedenia 1:0 a bude podávať na potvrdenie brejku!
40-A
40-ASrbov dlhý úder končí v aute a tak Rafael Nadal po dvoch odvrátených gembal získava prvý brejkbal v tomto zápase!
40-40Rafael Nadal vytiahol presný bekehend na čiaru a odvrátil aj druhý gembal súpera! Hneď v úvode tohto finále sa tak pôjde cez zhodu.
40-30Djokovič chcel na return súpera reagovať dropšotom, ale loptičku zastavuje páska a tak je prvý gembal minulosťou.
40-15
40-15Krásna výmena, ktorá si vyslúžila aj potlesk z hľadiska. Djokovič od siete ukončil túto výmenu presným volejom a získava dva gembaly.
30-15Srb musel ísť cez druhý servis, následne sa tenisti presunuli na sieť a odtiaľ sa nepresným skráteným úderom do autu prezentoval Nadal.
15-15
15-15Svoj prvý finálový fiftín získava už aj Nadal, keď lepšie zvládol dlhšiu výmeu. Po 15 na oboch stranách.
15-0Djokovič začal svoj prvý servis v tomto finále úspešne, Nadalov úder bol dlhý a končí v aute.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvý začne na servise srbský tenista Novak Djokovič, prajem príjemný športový zážitok!
Obaja tenisti už prichádzajú na kurt! Prebehne ich krátka rozcvička a po nej sa toto veľkolepé finále môže začať!
Rafael Nadal je absolútnym kráľom na Roland Garros. Doposiaľ tu dokázal získať už 12 trofejí a do tohto finále postúpil bez straty setu! Novak Djokovič na tomto podujatí nie je tak úspešný, získal len jeden titul a to v roku 2016.
Dnes to bude celkovo 56. vzájomný zápas týchto tenistov! O veľkej športovej rivalite snáď nemôže byť ani pochýb, vo vzájomnej bilancii má mierne na vrch Djokovič, ktorý v pomere vyhráva 29-26. Vo finálne na French Open sa stretli dvakrát, v oboch prípadoch uspel Novak Djokovič.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Novak Djokovič a Rafael Nadal. Predbežný začiatok je naplánovaný na 15:00.

Dne čaká všetkým tanisových fanúšikov veľký sviatok! Hrá sa finále mužskej dvojhry French Open a proti sebe nastúpia dvaja najlepší hráči tohto športu na svete, jednotka rebríčka ATP Novak Djokovič a dvojka Rafael Nadal. Azda lepšie finále už ani nemohlo byť, určite budeme svedkami strhujúceho tenisu a zrejme tak skoro sa toto stretnutie neskončí. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.