Giro d'Italia: 16. etapa | Sledujte naživo
Sagan ani Démare nebodovali, z úniku triumfoval Tratnik

Obrana Slovákov horela. Vavro alibisticky cúval, Mazáň bol ako žiačik

Hodnotíme výkony slovenských hráčov.

TRNAVA. Slovenskí futbalisti prehrali doma v 2. skupine B-divízie Ligy národov s Izraelom 2:3, hoci po polčase viedli 2:0.

Výkony slovenských reprezentantov sme hodnotili na stupnici od 1 do 10, pričom platilo, že čím vyššia známka, tým lepší výkon hráč podal.

Dominik Greif – 5

V prvom polčase mal dvakrát šťastie, keď ho zachránila žrď. V bránke pôsobil sebaisto, až kým v priebehu dvadsiatich minút nedostal tri góly od Erana Zahaviho.

Žiadny vyslovene nejde na jeho vrub. Chýbal mu však zázračný zákrok, ktorým by mužstvo podržal.

Peter Pekarík – 7

Hral ako moderný krajný obranca. Stopercentný v defenzíve, kde výborne čítal hru a dostupoval protihráčov.

Ešte lepší bol v ofenzíve. Hral aktívne, odvážne, chodil až do zakončenia. V druhom polčase si plnil najmä obranné povinnosti.

Denis Vavro – 3

Slovenský stred obrany poriadne horel. Vavro bol nervózny a príliš si neveril. Aj preto viackrát alibisticky ustupoval namiesto toho, aby proti súperovi vystúpil.

Útočníkom nechával až príliš veľa priestoru. Bol nedôrazný a málo agresívny.

Martin Valjent – 4

Jeho spolupráca s Vavrom príliš nefungovala. Chýbala lepšia organizácia hry, často sa nevedeli dohodnúť. Bol to poriadny chaos.

Prehral dôležitý hlavičkový súboj pred prvým gólom Zahaviho. V osobných súbojoch bol zo stopérskej dvojice istejší.

Súvisiaci článok Bránili katastrofálne. Slovákov zosmiešnil hráč, ktorý sa takmer pobil Čítajte

Róbert Mazáň – 3

Nenadviazal na výkon proti Írsku. V defenzíve nebol najistejší. Pred druhým gólom sa otočil chrbtom a súper si ho zasekol ako malého žiačika.

Aj pri rozohrávke mal zbytočné straty. Namiesto jednoduchých riešení si situáciu komplikoval.

Patrik Hrošovský – 5

Striedal výborné momenty so slabšími. Niekedy málo pomáhal stopérom, inokedy bol v defenzíve pevný, predvídal a výborne rozohrával.

Pred druhým inkasovaným gólom neubránil Zahaviho. Pozitívom je, že celý zápas odohral vo vysokom tempe.

Marek Hamšík – 7

Zdalo sa, akoby mal v hlave počítač. Hru vidí inou optikou ako jeho spoluhráči. Pravačka, ľavačka, žiadny problém.

Pri prvom góle ukázal skvelú kopaciu techniku a prefíkanosť. Geniálnu uličku vymyslel aj na Haraslína, ktorý bol v tesnom ofsajde.

Albert Rusnák – 5

Začal nepresne, odskakovala mu lopta, bol nevýrazný. Ukázal však svedomitý návrat do defenzívy.

Pekne rozohral akciu pred gólom Maka a raz šikovne loptu posunul do šance na Boženíka. Jeho potenciál je čoraz vyšší.

Ondrej Duda – 5

Jeho futbalové kvality sú vysoké. Potvrdil to prihrávkou na gól Maka. Viackrát sa snažil o prekvapivé riešenia, ale v predfinálnej fáze mal aj zbytočné straty. Jeho defenzívny prínos musí byť výraznejší.

Súvisiaci článok Absolútny kolaps. Slováci stratili dvojgólový náskok a prehrali aj s Izraelom Čítajte

Róbert Mak – 6

Prvýkrát v tomto roku hral v základnej zostave a dokázal, že je pre reprezentáciu stále dôležitý. Ukázal rýchlosť, odvahu i priamočiarosť. A pred gólom aj výborný prvý dotyk a inštinkt strelca.

Hoci jeho kondícia nie je ideálna, je najlepším slovenským krídelníkom.

Róbert Boženík – 5

Keď bol chrbtom k bránke, dokázal si zakryť náročné lopty. Bolo vidieť jeho obrovskú snahu, niekedy až miernu premotivovanosť.

Viditeľné to bolo najmä pri veľkej šanci, keď šiel zbytočne do šmýkačky. Nemá formu z kvalifikácie, v ktorej bol nebezpečný a gólový.

Lukáš Haraslín – 4

Hneď po príchode na ihrisko mal veľkú šancu, ale loptu netrafil ideálne. V druhej veľkej šanci strelil gól, ale bol v tesnom ofsajde. Okrem toho sa nedokázal presadiť a strácal jednoduché lopty.

Ján Greguš – 4

Jeho príchod slovenskému tímu príliš nepomohol. V strede poľa viackrát súperom nestačil. Mal vykrývať priestor pred stopérmi, čo nezvládol najmä pri treťom góle Zahaviho.

Pavol Šafranko – 4

Zrážal sa s obrancami Izraela, ale nedokázal podržať lopty ako jeho predchodca. Ako striedajúci hráč mal priniesť väčšiu energiu, čo sa nestalo.