Momentka zo zápasu Slovensko - Izrael.
Momentka zo zápasu Slovensko - Izrael. (Autor: TASR)
Pavol Spál|14. okt 2020 o 23:01

Slováci prehrali s Izraelom.

TRNAVA. Ešte v 68. minúte viedli slovenskí futbalisti 2:0, ale potom sa totálne rozpadli. Vo štvrtom zápase Ligy národov prehrali v Trnave s Izraelom 2:3.

Slováci sú v 2. skupine B-divízie na poslednom mieste, majú iba bod. A sú blízko k vypadnutiu do nižšej divízie.

Slováci ani v piatom zápase tohto roka nevyhrali. "Moje pocity sú hrozné," priznal kapitán Marek Hamšík v rozhovore pre RTVS.

„Nemôžeme si dovoliť takýto obrat v takomto dôležitom zápase. Na takejto úrovni. Keď to nejde technicky, mali sme do toho vložiť viac srdca,“ pokračoval Hamšík.

Slováci od 16. minúte viedli, keď sa presadil práve Hamšík.

Mal ruky v bok a rozbehol sa. Takmer všetci čakali, že bude centrovať. Omyl. Z priameho kopu pálil na bránku a otvoril skóre.

Z pomerne veľkého uhla a ľavačkou.

Ofenzívna zostava

Kapitán pri oslave gólu od radosti búchal na reprezentačný znak na svojom drese. Hamšík je pravák, ale opäť potvrdil, že má rovnako nebezpečnú aj ľavačku.

Brankára Izraela Ofira Marciana oklamal, alebo skôr totálne nachytal.

Futbalisti Slovenska prelomili negatívnu sériu, keď predtým neskórovali 303 minút.

Bol to Hamšíkov 26. gól v reprezentácii, čím opäť vylepšil národný rekord. Aj v počte zápasov, na konte ich má 123.

Druhý gól pridal Róbert Mak, keď ho šikovne prihrávkou uvoľnil Ondrej Duda.

Tréner reprezentácie Pavel Hapal mal dva dni pred zápasom pozitívny test na Covid-19 a na lavičke chýbal.

Jeho asistent Oto Brunegraf postavil rovnakú obranu ako v barážovom zápase o postup na EURO proti Írsku.

V porovnaní s poslednými zápasmi však stavil na ofenzívnejšiu základnú zostavu. V strede poľa dostali priestor Patrik Hrošovský, Hamšík a Duda.

Na krídlach nastúpili Róbert Mak a Albert Rusnák a v útoku Róbert Boženík. Na trnavskom štadióne dostal v bránke prednosť slovanista Dominik Greif.

A dlho mal aj šťastie.

Izrael bol nebezpečnejší

Od úvodu bol Izrael nebezpečnejší, mal tri veľké šance, dvakrát nastrelil žrď. Slováci mali veľké diery v defenzíve, pôsobili neisto.

Súper mohol už v úvode vyhrávať o dva či tri góly.

„Svedčí to o tom, že musíme byť lepšie pripravení, aby sme zvládli takéto zápasy. Nie je to iba o technike, ale aj o fyzičke, vytrvalosti,“ hodnotil zápas Brunegraf.

Izrael hral síce smerom dopredu odvážne, ale v defenzíve robil tiež veľké chyby. Slováci mali veľa priestoru, ale postupne z hry odišli.

Po skončení prvého polčasu došlo k roztržke medzi dvomi najväčšími hviezdami Izraela. Eran Zahavi a Munas Dabbur sa hašterili, museli ich od seba oddeľovať.

Práve Zahavi v 68. minúte hlavou znížil, keď po rohu vyskočil najvyššie. Najlepší strelec Izraela pridal aj druhý a tretí gól. Totálne školil Slovákov, ktorí ho nedokázali zastaviť.

Slováci sa v závere stiahli, pôsobili ustráchane. Ľahko strácali loptu, nevedeli ju podržať.

„Slováci by si zaslúžili divákov. Ale aby ich vypískali," tvrdil v štúdiu RTVS moderátor Ľuboš Hlavena.

Slovensko odohrá najdôležitejší zápas tohto roka 12. novembra - vo finále baráže o postup na majstrovstvá Európy nastúpi na pôde Severného Írska.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Bránili katastrofálne. Slovákov zosmiešnil hráč, ktorý sa takmer pobil