Miškovec naďalej čaká na víťazstvo, Trenčín rozhodol zápas v oslabení

Hrdinom zápasu bol Marek Valach.

Hokejisti Dukly Trenčín na ilustračnom zábere.Hokejisti Dukly Trenčín na ilustračnom zábere. (Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

Tipos extraliga - dohrávka 1. kola

MIŠKOVEC. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v piatkovej dohrávke 1. kola Tipos extraligy na ľade Miškovca 3:2.

Domáci vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale prvého víťazstva v sezóne sa nedočkali.

V 51. min zápasu síce sedel na trestnej lavici Nicolas Ferenyi, ale vo vlastnom oslabení rozhodol o výhre Trenčína Marek Valach.

Trenčínu patrí piate miesto tabuľky so ziskom šiestich bodov, Miškovec je s dvoma bodmi na siedmej priečke.

Dvojgólový náskok

Prvú šancu si už v úvode duelu vypracovali domáci, ale Valent so šťastím neinkasoval po snahe Osterberga. Hostia kontrovali strelou Hecla, ale Rajna nezaváhal, na druhej strane neuspel Csániy.

Dukla dostala príležitosť na otvorenie skóre v 8. min, keď putoval na trestnú lavicu Miškolci, ale v presilovke nepredviedla nič. V závere prvej časti hry mal početnú výhodu aj maďarský tím, ale on ju nevyužil.

Trenčania vstúpili do druhej tretiny najlepšie ako mohli. Už po 94 sekundách si našiel miesto Hecl a prekonal Rajnu - 1:0. Domáci sa ani nestihli spamätať a inkasovali opäť. Tentoraz Hecl asistoval a druhý zásah Dukly pridal Kukuč.

Rozhodli v oslabení

Súvisiaci článok Pohroma pre extraligu. Covid hlási ďalší klub, zrušili už všetky zápasy Čítajte

Lenže Miškovec sa nevzdal. V 26. min putoval na trestnú lavicu Bokroš a domácim stačila necelá minúta a pol na zužitkovanie presilovky. Presadil sa dôrazný Flick.

Keď sa už zdalo, že si hostia náskok v druhej tretine postrážia, Miškovec udrel. Po efektnej kombinácii vyrovnal 30 sekúnd pred klaksónom Wolff.

V úvode tretej tretine dostali hostia ďalšiu presilovku ale iba s ťažkosťami sa dostávali do finálnej fázy.

V 49. min sa karta obrátila a v početnej výhode hral Miškovec. Svoju presilovku však vôbec nevyužil. Naopak, dopadla najhoršie, ako mohla.

Valach vypichol puk na modrej, rútil sa sám na Rajnu a napriek faulu blafákom skóroval. V závere zápasu sa Miškovec snažil vyrovnať, no Trenčín to ustál a zobral všetky tri body.