Miškovec naďalej čaká na víťazstvo, Trenčín rozhodol zápas v oslabení

Trenčín strelil sedem gólov. (Autor: HKDUKLA.SK/V.K.)
TASR|16. okt 2020 o 20:54

Hrdinom zápasu bol Marek Valach.

Tipos extraliga - dohrávka 1. kola

Miškovec - Trenčín 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 27. Flick (Osterberg), 40. Wolff (Egle, Vas) - 22. Hecl (Jaborník), 24. Kukuča (Hecl, Paukovček), 51. Valach. Rozhodovali: Stano, Müllner - Ordzovenský, Janiga, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 690 divákov

Miškovec: Rajna - Wehrs, Szirányi, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda - Egle, Vas Rokaly, - Flick, Osterberg, Lövei - Ritó, Miskolczi, Csányi - Farkas, Révész

Trenčín: Valent - Mesikämmen, Starosta, Jaborník, Ackered, Bokroš, Sládok, Rajnoha - Väyrynen, Kettunen, Bezúch - Sádecký, Paukovček, Hecl - Kukuča, Valach, Hlinka - Krajč, Švec, Ferényi - Ďurina

MIŠKOVEC. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v piatkovej dohrávke 1. kola Tipos extraligy na ľade Miškovca 3:2.

Domáci vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale prvého víťazstva v sezóne sa nedočkali.

V 51. min zápasu síce sedel na trestnej lavici Nicolas Ferenyi, ale vo vlastnom oslabení rozhodol o výhre Trenčína Marek Valach.

Trenčínu patrí piate miesto tabuľky so ziskom šiestich bodov, Miškovec je s dvoma bodmi na siedmej priečke.

Dvojgólový náskok

Prvú šancu si už v úvode duelu vypracovali domáci, ale Valent so šťastím neinkasoval po snahe Osterberga. Hostia kontrovali strelou Hecla, ale Rajna nezaváhal, na druhej strane neuspel Csániy.

Dukla dostala príležitosť na otvorenie skóre v 8. min, keď putoval na trestnú lavicu Miškolci, ale v presilovke nepredviedla nič. V závere prvej časti hry mal početnú výhodu aj maďarský tím, ale on ju nevyužil.

Trenčania vstúpili do druhej tretiny najlepšie ako mohli. Už po 94 sekundách si našiel miesto Hecl a prekonal Rajnu - 1:0. Domáci sa ani nestihli spamätať a inkasovali opäť. Tentoraz Hecl asistoval a druhý zásah Dukly pridal Kukuč.

Rozhodli v oslabení

Lenže Miškovec sa nevzdal. V 26. min putoval na trestnú lavicu Bokroš a domácim stačila necelá minúta a pol na zužitkovanie presilovky. Presadil sa dôrazný Flick.

Keď sa už zdalo, že si hostia náskok v druhej tretine postrážia, Miškovec udrel. Po efektnej kombinácii vyrovnal 30 sekúnd pred klaksónom Wolff.

V úvode tretej tretine dostali hostia ďalšiu presilovku ale iba s ťažkosťami sa dostávali do finálnej fázy.

V 49. min sa karta obrátila a v početnej výhode hral Miškovec. Svoju presilovku však vôbec nevyužil. Naopak, dopadla najhoršie, ako mohla.

Valach vypichol puk na modrej, rútil sa sám na Rajnu a napriek faulu blafákom skóroval. V závere zápasu sa Miškovec snažil vyrovnať, no Trenčín to ustál a zobral všetky tri body.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Miškovec naďalej čaká na víťazstvo, Trenčín rozhodol zápas v oslabení