Kylian Mbappé (Paríž St. Germain) sa teší po strelení gólu.
Kylian Mbappé (Paríž St. Germain) sa teší po strelení gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. okt 2020 o 09:00

Parížu chýbala polovica zostavy.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain sa prvýkrát v sezóne vyšvihli na prvé miesto francúzskej ligy. V piatok triumfovali v dueli 7. kola na ihrisku Nimes hladko 4:0 a zaznamenali piate víťazstvo za sebou.

V tabuľke sú o skóre pred Rennes. Lille a Lens na tretej a štvrtej priečke majú zápas k dobru.

Dvoma gólmi sa pod úspech Parížanov podpísal Kylian Mbappe, ktorý iba dva dni predtým zaznamenal víťazný gól Francúzska v Chorvátsku v dueli Ligy národov.

"Pred zápasom mi povedal, že sa cíti dobre a napriek vyťaženiu chcel veľmi hrať. Je to futbalista, ktorý vždy dokáže byť rozdielový a aj dnes to dokázal," pochválil útočníka tréner PSG Thomas Tuchel.

Favorit sa v Nimes musel zaobísť bez niekoľkých hráčov. Neymarovi doprial tréner oddych po reprezentačnej pauze. Iba v stredu ráno SELČ odohral brazílsky reprezentant zápas s Peru, v ktorom strelil hetrik.

Pre trest absentovali Marquinhos, Layvin Kurzawa a Angel Di Maria, pre zranenia Marco Verratti, Julian Draxler a Mauro Icardi. Už v 10. minúte sa navyše zranil argentínsky stredopoliar Leandro Paredes.

Debut v drese hostí absolvovali Moise Kean a Rafinha.

Domáci tím Nimes prišiel už v 12. minúte o vylúčeného Loicka Landreho po nevyberavom zákroku na stredopoliara Rafinhu, čo ešte uľahčilo PSG cestu za tromi bodmi.

Brankára Baptisteho Reyneta prekonal Mbappe prvýkrát v 32. minúte, po zmene strán sa hlavou presadil obranca Alessandro Florenzi. Skóre uzavreli opäť Mbappe v 83. a Pablo Sarabia v 88. minúte.

"Myslím si, že sme podali koncentovaný výkon a ukázali sme kvalitu," zhodnotil duel Tuchel.

Paríž St. Germain už v utorok nastúpi na úvodný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov doma proti Manchestru United.

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Mbappé ohúril aj trénera. Dokázal, že je rozdielový hráč, tvrdí Tuchel