Peres Jepchirchirová v poľskej Gdyni.
Peres Jepchirchirová v poľskej Gdyni. (Autor: twitter/WorldAthletics)
TASR|17. okt 2020 o 13:45

Víťaz mužov bežal iba druhý polmaratón v živote

GDYNIA. Majsterkou sveta v polmaratóne sa v poľskej Gdyni stala Keňanka Peres Jepchirchirová.

Jej víťazný čas 1:05:16 h je historicky najlepší v čisto ženskom behu.

Druhú priečku obsadila Nemka Melat Yisak Kejetová, ktorá zabehla 1:05:18, čo je najlepší výkon Európanky v čisto ženskom behu na polmaratónskej trati.

Tretia priečka patrila Etiópanke Yalemzerf Yehualawovej v čase 1:05:19.

Uganďan Jacob Kiplimo triumfoval v mužskej disciplíne v rekorde šampionátu 58:49 min.

O päť sekúnd za ním skončil na druhom mieste Keňan Kibiwott Kandie, tretie miesto obsadil Amedework Walelegn z Etiópie.

Úradujúci vicemajster sveta v krose Kiplimo bežal iba svoj druhý polmaratón v živote a pre svoju krajinu vybojoval premiérové zlato na podujatí.

Jeho krajan a od tohto roka svetový rekordér na dráhe na 5000 m i 10.000 m Joshua Cheptegei si polmaratón vyskúšal premiérovo a obsadil štvrtú priečku.

6.Joyciline JepkosgeiováKeňa1:05:58 h

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Majsterka sveta Jepchirchirová prepísala historické tabuľky v ženskom polmaratóne