Real Madrid aj Barcelona nečakane prehrali. Na čele La Ligy sú netradičné tímy

Radosť futbalistov Cádizu po strelenom góle proti Realu Madrid.
Radosť futbalistov Cádizu po strelenom góle proti Realu Madrid. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. okt 2020 o 20:44

Suárez skóroval pri výhre Atlética.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona utrpeli prvú prehru v novej sezóne najvyššej španielskej súťaže. V sobotnom stretnutí 6. kola podľahli na pôde Getafe 0:1, o výsledku rozhodol Jaime Mata, ktorý v 56. minúte premenil jedenástku.

Zverenci Ronalda Koemana majú na konte sedem bodov a v priebežnej tabuľke figurujú na deviatej pozícii.

Nováčik z Cádizu sa postaral o ďalšie obrovské prekvapenie sobotňajšieho programu La Ligy, keď na ihrisku Realu Madrid zvíťazil 1:0 zásluhou gólu Anthonyho Lozana zo 16. minúty.

Úradujúci majster utrpel prvú prehru v tomto ročníku najvyššej španielskej súťaže, no s 10 bodmi zostal na čele tabuľky. Na mužstvo trénera Zinedina Zidana sa dotiahli druhé Getafe, tretí Cádiz i štvrtá Granada.

FC Sevilla prehral na ihrisku Granady 0:1. Hostia, ktorí hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Joana Jordana, utrpeli prvú prehru v tejto sezóne La Ligy.

Postaral sa o ňu v 82. minúte Venezuelčan Yangel Herrera. Granada sa vďaka víťazstvu vyšvihla na tretie miesto v neúplnej tabuľke.

Atlético Madrid zvíťazilo nad Celtou Vigo 2:0. O jeho góly sa postarali Luis Suárez a Yannick Carrasco.

La Liga - 6. kolo

• Real Madrid - Cádiz CF 0:1 (0:1)

Gól: 16. Lozano

• FC Getafe - FC Barcelona 1:0 (0:0)

Gól: 56. Mata (z 11 m)

• Celta Vigo - Atlético Madrid 0:2 (0:1)

Góly: 6. Suárez, 90.+5 Carrasco

• FC Granada - FC Sevilla 1:0 (0:0)

Gól: 82. Herrera

ČK: 45.+4 Jordan (Sevilla)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Madrid aj Barcelona nečakane prehrali. Na čele La Ligy sú netradičné tímy