Zákrok, ktorý nemá vo futbale miesto. Van Dijk vynechá mesiace

Zranený obranca Liverpoolu Virgil van Dijk.
Zranený obranca Liverpoolu Virgil van Dijk. (Autor: SITA/AP)
Miroslav Kováčik|18. okt 2020 o 08:26

Holanďan sa zranil v derby proti Evertonu.

BRATISLAVA. Futbalisti Liverpoolu síce predĺžili viac než desaťročnú neporaziteľnosť v mestskom derby s Evertonom, ale po sobotňajšom zápase Premier League (2:2) nemali veľa dôvodov na radosť.

Na pôde rivala dvakrát stratili jednogólový náskok, v závere ich systém VAR pre milimetrový ofsajd pripravil o víťazný gól a tiež na dlhé obdobie prišli o lídra defenzívy.

Holanďan Virgil van Dijk sa zranil už na konci piatej minúty po zrážke s brankárom Evertonu Jordanom Pickfordom.

Angličan išiel do súboja veľmi nešetrne a nebyť tesného ofsajdu obrancu Liverpoolu, bola by minimálne nariadená penalta v prospech hosťujúceho tímu.

Pravdepodobne by Pickford aj predčasne putoval pod sprchy.

Klopp: Nie je to dobré

Situácia však mala vážnejšie následky. Van Dijk musel o šesť minút neskôr striedať. Poškodil si predný skrížený väz. Ukázali to nedeľňajšie vyšetrenia v nemocnici.

Teraz ho čaká operácia a súťažná absencia, ktorá sa môže natiahnuť aj na celý zvyšok sezóny. Správu prinieslo britské periodikum The Guardian.

"Nechcem povedať, že to Pickford chcel urobiť, ale nie je to spôsob, ako by sa mal brankár správať v šestnástke, pretože tam bol iný hráč," povedal na tlačovej konferencii po zápase tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.

"Ak by to nebol ofsajd, je to na sto percent penalta. Neviem, koľko zápasov v sérii hral Virgil. Hráva aj s bolesťou, ale teraz nemohol pokračovať. Nie je to dobré," doplnil.

Zrážka Virgila van Dijka s brankárom Jordanom Pickfordom.
Zrážka Virgila van Dijka s brankárom Jordanom Pickfordom. (Autor: SITA/AP)

Zákrok kritizujú odborníci

Na sociálnych sieťach sa večer objavila fotografia, ako Virgil van Dijk odchádza z nemocnice o barlách.

V drese Liverpoolu nevynechal ani jednu minútu v predošlých 74 ligových zápasoch a bol kľúčovým hráčom tímu na ceste za vytúženým majstrovským titulom v predošlom ročníku.

Zákrok na najlepšieho hráča Premier League v sezóne 2018/2019 odsúdil aj bývalý rozhodca Peter Walton.

"Van Dijk bol v ofsajde. Avšak, faul Jordana Pickforda je relevantný, aj keď už možno zaznel hvizd a hra sa zastavila. Hráči sú aj naďalej zodpovední za svoje konanie. VAR je tu na to, aby sa pozrel, či išlo o nebezpečnú hru.

Myslím si, že to bola nebezpečná hra a Pickford má šťastie, že za taký zákrok nebol vylúčený," cituje Waltona web inews.co.uk.

"Otrasný zákrok, ktorý nemá vo futbale miesto," napísal na twitteri britský novinár Jake Humphrey.

Požiadali o vysvetlenie

Fanúšikov Liverpoolu nepotešila ani situácia z nadstaveného času, keď pre naoko neviditeľný ofsajd Sadia Maného nebol uznaný gól Jordana Hendersona.

Tento moment opäť rozvíril debaty o systéme VAR.

Vedenie Liverpoolu dokonca oficiálne požiadalo zástupcov Premier League, aby vysvetlili, ktorá časť Maného tela sa brala do úvahy a tiež uviedli presný moment prihrávky Thiaga Alcantaru na senegalského útočníka.

Tím Jürgena Kloppa si tak nenapravil chuť po prehre s Aston Villou 2:7 a body stratil v druhom zápase za sebou. Naopak, Everton je na čele tabuľky, na konte má štyri víťazstvá a jednu remízu.

Domov»Futbal»Anglicko»Zákrok, ktorý nemá vo futbale miesto. Van Dijk vynechá mesiace