Realu nepomohol dohovor v šatni, Messi dostal úder lakťom

Útočník Realu Madrid Karim Benzema (vľavo) v súboji s obrancom Cadizu Carlosom Akapom. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. okt 2020 o 10:22

O týždeň ich čaká El Classico.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid a FC Barcelona majú za sebou neúspešnú sobotu v španielskej lige. Pred budúcotýždňovým El Classicom obaja giganti prehrali a nestrelili ani gól.

Obhajca titulu Real šokujúco zakopol 0:1 s nováčikom z Cadizu a Barcelona neuspela po rovnakom výsledku na ihrisku Getafe.

Obaja favoriti nastúpili v ružových dresoch, ktoré im však šťastie nepriniesli.

Real prehral v najvyššej súťaži po siedmich mesiacoch a doma stratil všetky body po viac ako roku. O víťazstve Cadizu, ktorý sa do La Ligy vrátil po 14 rokoch, rozhodol v 16. minúte honduraský útočník Anthony Lozano.

Andalúzania nazbierali v šiestich dueloch už desať bodov a okupujú priebežne tretie miesto v tabuľke.

"Je to historické víťazstvo a určite ho oslávime. Máme veľkú radosť," povedal strelec rozhodujúceho gólu. Zaujímavosťou je, že Cadiz zdolal Real v španielskej lige prvýkrát od marca 1991.

Ramos mal problémy s kolenom

Favorit duelu mal územnú prevahu, ale nevypracoval si veľa šancí.

V závere si mohol strelecký účet v madridskom drese otvoriť srbský útočník Luka Jovič, no jeho gól neplatil pre ofsajd. Neskôr trafil Karim Benzema brvno a úplne v závere spálil šancu hlavou Vinicius Junior.

"V prvom polčase sme hrali veľmi zle. V šatni sme mali cez prestávku vážny dohovor, ale žiaľ nepomohlo to. Mali sme zopár šancí, ale oni boli vzadu dobre organizovaní a dobre bránili," povedal podľa espn.com brankár Realu Thibaut Courtois.

Tréner Zinedine Zidane spravil cez polčas až štyri zmeny, z ihriska išiel aj kapitán Sergio Ramos, ktorý si pri odchode zo štadióna "ľadoval" koleno. "Veríme, že to bude dobré, má to len narazené. Uvidíme zajtra," povedal Zidane.

Kouč "bieleho baletu" avizoval rotovanie v zostave, pretože Real čaká v stredu aj duel Ligy majstrov so Šachtarom Doneck, ale aj tak postavil silný tím.

"Na túto prehru neexistuje vysvetlenie. Musíme to jednoducho prijať. Sme nešťastní, ale vo futbale sa to stáva. Nezačali sme dobre, súper strelil gól a potom dobre bránil.

Ťažko sme sa presadzovali. V druhom polčase sme boli lepší, ale v prvom sme mohli dostať aj tri góly. To je neospravedlniteľné," uzavrel francúzsky kormidelník Realu.

Rozhodli po zbytočnom faule

Prvú prehru v sezóne utrpela aj Barcelona, keď neuspela na pôde Getafe. O osude stretnutia rozhodol v 56. minúte Jaime Mata, ktorý premenil penaltu.

Jedenástku zbytočným faulom spôsobil Frenkie de Jong, keď v rohu šestnástky fauloval stopéra Djeneho Dakonama.

Katalánci začali sezónu víťazstvami nad Villarealom a Celtou Vigo, potom však len remizovali so Sevillou a teraz prišla prvá prehra pod vedením nového trénera Ronalda Koemana.

Hráči Getafe potvrdili reputáciu skvele brániaceho tímu a Barcelonu pustili len do dvoch veľkých šancí. Tú prvú spálil v 20. minúte Lionel Messi, o desať minút neskôr neuspel ani Antoine Griezmann.

V úplnom závere si ešte takmer dal vlastný gól Dakonam, ale lopta sa od neho odrazila do brvna.

Koeman: Neviem, načo máme VAR

"Bol to zápas s mnohými prerušeniami a veľa faulmi. Hra nemala žiadny rytmus," povedal Koeman podľa agentúry AP.

Posťažoval sa aj na rozhodcov. "Neviem načo máme VAR. Bolo to tam viacero nebezpečných faulov, ktoré ostali nepotrestané."

Najviac diskutovaným momentom bola situácia zo 40. minúty, keď Allan Nyom lakťom zasiahol do tváre prenikajúceho Messiho.

Lionel Messi počas zápasu na pôde Getafe.
Lionel Messi počas zápasu na pôde Getafe. (Autor: TASR/AP)

Hoci bol rozhodca k incidentu blízko, neukázal stredopoliarovi Getafe ani žltú kartu. Viacerí experti sa pritom zhodli, že Kamerunčan mal za hrubý faul putovať predčasne pod sprchy.

Getafe zdolalo doma Barcelonu prvýkrát od roku 2011.

"Bojovali sme o každú loptu. Vedeli sme, že môžeme uspieť, len keď budeme kompaktní a nebudeme robiť chyby. Bol to výborný tímový výkon," povedal autor rozhodujúceho gólu Mata.

Barcelona sa z prehry musí rýchlo otriasť, pretože v utorok ju čaká prvý zápas v novej sezóne Ligy majstrov.

Koemanov tím sa stretne s Ferencvárosom Budapešť, kde pôsobí slovenský reprezentant Róbert Mak a Michal Škvarka.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Realu nepomohol dohovor v šatni, Messi dostal úder lakťom