Storck vzdal kompliment žolíkom, Majoroš sa opäť cítil ukrivdený

Rozhodujúci moment zápasu. Zsolt Kalmár (vpravo) strieľa z penalty víťazný gól DAC. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|18. okt 2020 o 11:03

Obom trénerom chýbalo viacero hráčov.

MICHALOVCE. Zo spriatelených žlto-modrých klubov z opačných pólov prvoligovej tabuľky sa v sobotu stali rivali.

Futbalisti michalovského MFK Zemplín privítali v nevľúdnom počasí na svojom trávniku FC DAC 1904 Dunajská Streda. A opäť to boli gólové hody.

Kým v posledných dvoch vzájomných dueloch týchto mužstiev padlo po päť gólov – zakaždým do siete jedného tímu – teraz sa sieť vlnila až šesťkrát.

V ofenzívnom stretnutí potvrdili hostia úlohu favorita a zvíťazili 4:2. Na tri body sa však poriadne nadreli a o triumfe rozhodli až v úplnom závere.

Vyriešili problémy so zostavou

Kouč DAC sa musel vysporiadať s absenciou viacerých hráčov. Okrem dlhodobých maródov Vidu a Sharaniho nemal pre zranenia k dispozícii ani Kružliaka, Davisa, Mendeza Castilla, Schäfera a Andzouanu.

"Musím vzdať kompliment chlapcom, ktorí v predošlých zápasoch menej hrávali. Malý, Beskorovajnij aj Njie dobre zaskočili za chýbajúcich hráčov a vyriešili naše problémy so zostavou," pochválil po stretnutí žolíkov z lavičky Bernd Storck.

Hoci nemohol počítať s niektorými oporami, jeho mužstvo bolo v prvom polčase lepšie. Zaslúžene viedlo zásluhou Divkoviča a mohlo vyhrávať aj vyšším rozdielom, Ramirezovu strelu však zastavila spojnica bránky.

"Chlapcom som cez prestávku hovoril, že Michalovce sa budú chcieť vrátiť do zápasu a bude to ešte náročných 45 minút, čo sa aj potvrdilo.

Snažili sa, dominovali a nakoniec sa ukázala naša kvalita predovšetkým v útočnej fáze. Všetci hráči podali výborný výkon a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali," dodal nemecký tréner.

Po vylúčení by sa to vyvíjalo inak

Aj domáci tréner Jozef Majoroš pred stretnutím rátal hráčske straty. Zo zostavy mu vypadli zranení Vovkun a Begala, potrestaný Phillips a Bednár s Taiwom, ktorí nedávno prišli práve z DAC a po dohode klubov nastúpiť nesmeli.

Východniari sa rozbiehali pomalšie, ale po zmene strán lídra tabuľky potrápili. Dvakrát zmazali jednogólové manko a siahali na bod.

"Chlapcov musím pochváliť, lebo s kvalitným súperom odohrali dobrý zápas. Trošku nám ušiel začiatok, vtedy bola Dunajská Streda lepšia na lopte.

Po polhodine sme začali hrať dobre, vytvárali sme si brejkové situácie, no chýbala nám lepšia finálna prihrávka. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme ešte zvýšiť tempo, byť agresívnejší a ísť za gólom," uviedol Majoroš.

Podľa neho mali hostia od 67. minúty dohrávať zápas bez gambijského stredopoliara Njieho.

"Evidentne a úmyselne zahral rukou. Na konte už mal žltú kartu a teda mal dostať druhú. Bol to sporný moment za stavu 2:2. Myslím si, že po jeho vylúčení by sa zápas vyvíjal inak," dodal Majoroš.

Trusa našiel streleckú formu

V záverečných dvadsiatich minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú a oba tímy túžili strhnúť víťazstvo vo svoj prospech.

Napokon sa to podarilo skúsenejším hosťom. V 82. minúte fauloval brankár Markovič Divkoviča a z následnej penalty sa nemýlil Kalmár. Pri vabanku Michalovčanov sa ešte v nadstavenom čase presadil aj striedajúci Fábry.

"Zápas sme si prehrali sami. Minimálne bod sme si zaslúžili, pretože s DAC sme odohrali vyrovnanú partiu a podali sme dobrý výkon.

V niektorých fázach hry sme boli aj o niečo lepší, ale nezvládli sme kľúčové momenty," sklamane hovoril útočník Michaloviec Matej Trusa, ktorý sa dostáva do streleckej formy.

Matej Trusa (v žltom) v zápase proti FC ViOn Zlaté Moravce.
Matej Trusa (v žltom) v zápase proti FC ViOn Zlaté Moravce. (Autor: TASR)

V posledných štyroch dueloch sa presadil trikrát, proti Dunajskej Strede vyrovnával na priebežných 1:1.

"Som rád, že som opäť skóroval, avšak mrzí ma, že môj gól nakoniec neznamenal nič, lebo sme prehrali."

Zemplínčania sa po druhej domácej porážke v sezóne prepadli na dno tabuľky, keďže spomedzi kvarteta osembodových tímov majú najhoršie skóre. DAC si naopak udržal vedúce postavenie.

"V Michalovciach sa vždy ťažko hrá. Ešte keď som tu pôsobil, stále sme vedeli potrápiť aj najsilnejších súperov. O to viac sa tešíme z tohto víťazstva, ktoré sa vôbec nerodilo ľahko. Zostali sme prví, takže máme dvojnásobnú radosť,“ vyjadril sa hosťujúci stopér Danylo Beskorovajnij.

Na tribúne bol nestranným fanúšikom

Urastený Ukrajinec bol šťastný aj z toho, že druhýkrát v tomto ročníku odohral celé stretnutie.

"Bol som štyri mesiace zranený a takýto zápas som veľmi potreboval. Verím, že miesto v zostave si udržím," poznamenal 21-ročný Beskorovajnij.

Sezónu 2018/19 strávil v Michalovciach a návrat do známeho prostredia si patrične vychutnával.

"Na tento klub spomínam iba v dobrom. Som veľmi rád, že som tu mohol pôsobiť, zažil som tu pekný rok vo výbornom kolektíve. Ľúbim Michalovce, je to môj druhý domov," povedal.

Zaujímavý súboj iba z tribúny sledoval Martin Bednár, ktorý prišiel na hosťovanie do Michaloviec práve z Dunajskej Stredy. Musel rešpektovať dohodu klubov, že proti "svojim" hrať nebude.

"Mal som zmiešané pocity, keďže som kmeňovým hráčom DAC a hosťujem v Michalovciach. Aj preto som nedržal palce nikomu a bol som nestranný fanúšik.

Na ihrisko ma to však veľmi ťahalo. Chcel som hrať, ale musím si ešte týždeň počkať," pousmial sa rodák z Prešova.

"Dunajskej Strede prajem titul, ale teraz sa sústredím na pôsobenie v Michalovciach. Chcem pomôcť mužstvu a zároveň aj sebe tým, že budem pravidelne nastupovať. Verím, že odohrám čo najviac zápasov a v tabuľke pôjdeme vyššie," dodal Bednár.

Domov»Futbalnet»Storck vzdal kompliment žolíkom, Majoroš sa opäť cítil ukrivdený