Nové Zámky vysoko vyhrali a majú prvé body, Košice odštartovali sezónu

Henrich Jaborník (Trenčín) a Samuel Hain (Nové Zámky) v zápase 6. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HC Mikron Nové Zámky a HK Dukla Trenčín. (Autor: TASR/Henrich Mišovič)
TASR|18. okt 2020 o 19:45

Nové Zámky hrali len svoj druhý zápas.

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HC Mikron Nové Zámky vyhrali v jedinom nedeľňajšom dueli 6. kola Tipos extraligy doma nad HK Dukla Trenčín 5:1.

Domáci otočili skóre päťgólovým uragánom v záverečnej tretine a vo svojom druhom zápase v ligovej sezóne si pripísali prvé tri body.

Trenčín nazbieral v piatich stretnutiach o tri body viac.

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v dohrávke 1. kola Tipos extraligy nad HC Košice 5:3.

V piatom súboji v sezóne dosiahli štvrté víťazstvo a dostali sa na prvé miesto tabuľky o skóre pred Nitru, ktorá však odohrala o zápas menej. Pre Košičanov bol duel pod Pustým hradom prvý v tomto ročníku.

Tipos extraliga 2020/2021

6. kolo

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 5:1 (0:1, 0:0, 5:0)

Góly: 42. Holovič (Obdržálek, Giľák), 45. Seppänen, 50. Rogoň, 55. Seppänen (Obdržálek), 57. Obdržálek (Hämäläinen) - 13. Hecl (Paukovček, Valach). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Synek, Crman, vylúčenia: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, bez divákov

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho - Hain, Holenda, Drtina, Mikuš, Šeliga, Västilä, Fereta, Ordzovenský - Hämäläinen, Seppänen, Obdržálek - Rogoň, Embrich, Zahradník - Jurík, Holovič, Giľák - Rehák, Ondrušek, Andrisík

HK Dukla Trenčín: Valent - Starosta, Mesikämmen, Ackered, Jaborník, Sládok, Bokroš, Rajnoha, Stacha - Kettunen, Väyrynen, Bezúch - Hecl, Paukovček, Valach - Hlinka, Švec, Kukuča - Ďurina, Ferenyi, Krajč

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Martin Hrnčár, tréner Mikron Nové Zámky: "Hrali sme iba druhý zápas v sezóne, kým Trenčín je už rozbehnutý. Niekedy to preto v prvých dvoch tretinách vyzeralo akoby sme sa stretli iba včera, bolo to z našej strany veľmi slabé a ohromne nás podržal brankár Kiviaho. V tretej sme preto stiahli hru na tri formácie, zmenili sme taktiku a vyšlo nám to."

Ján Pardavý, tréner Dukly Trenčín: "Neviem ako mám takýto zápas zhodnotiť. Dve tretiny sme boli lepším tímom, súperov brankár podal výborný výkon. Naše presilovky, to je jedna katastrofa a to, čo sa stalo v tretej tretine musi mať nejaké následky. Niektorí hráči si tu nezaslúžia hrať."

1. kolo - dohrávka

HKM Zvolen - HC Košice 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)

Góly: 16. Kelemen (J. Mikúš, Betker), 20. Nuutinen (Zuzin), 23. Kelemen (Kolenič, Hraško), 30. Puliš (Betker, Kelemen), 45. R. Bondra (Nuutinen, Zuzin) - 51. Vopelka (Mudrák), 53. D. Růžička (Michal Chovan, Deyl), 60. Klhůfek (J. Milý). Rozhodovali: P. Stano, M. Novák - Frimmel, Janiga, vylúčení na 2 min: 8:5, navyše R. Bondra (Zvolen) 5 + DKZ za napadnutie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Zvolen: Rahm - Betker, Hatala, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško - Puliš, Mikúš, R. Bondra - Nuutinen, Zuzin, Stupka - Kelemen, Jedlička, Kolenič - Ďuriš, Tibenský, Marcinek

Košice: Sedláček - Pavlin, Deyl, T. Slovák, Baránek, D. Růžička, Mudrák - Vopelka, Michal Chovan, Klhůfek - J. Milý, Pospíšil, Réway - Belluš, J. Eliáš, Jenyš - Jokeľ, Džugan, Havrila - Frič, Novota (od 41. min)

Hlasy po zápase:

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Odohrali sme kvalitný zápas. Teší ma počet gólov po aktivite a tlačení sa smerom do bránky. Musíme popracovať na tom, aby sme neboli tak často vylučovaní. Vyrobili sme zbytočné fauly. Chlapci však splnili na ľade to, čo sme si povedali, podali adekvátny výkon a naše víťazstvo je zaslúžené.

Presilovky rozhodujú zápasy, využívame ich, čo ma tiež teší, no v tomto zápase rozhodlo i to, že sme dokázali ubrániť presilovky súpera. Ustáli sme oslabenia. Máme dobrý úvod do sezóny, je dôležitý na psychiku hráčov, takže sme radi, že môžeme byť na čele súťaže po piatich kolách."

Jan Šťastný, tréner Košíc: "Dobre sme vstúpili do zápasu, nebola badateľná naša 15-dňová nezohranosť. Prišla však presilovka domácich a tá nás dostala dole, inkasovali sme prvý gól, vzápätí do prestávky i druhý. Potom bolo vidieť, že sa Zvolenčania upokojili a udávali tempo zápasu.

Za stavu 4:0 po dvoch tretinách je to už ťažké, samozrejme hráči chcú aj s týmto stavom ešte niečo urobiť, no nešli nám nohy, prehrávali sme osobné súboje, často sme padali na ľad. Napriek tomu dávam klobúk dole pred chalanmi, že sa zmobilizovali v tretej tretine a vyhrali ju.

Tím ukázal charakter, dostal sa do zápasu a napokon je z toho prehra iba o dva góly, hoci sme prehrávali o päť. Po tom výpadku hernom i tréningovom nemôžem hráčom veľa čo vytknúť. Verím, že naše výkony sa zlepšia a v utorok doma proti Miškovcu vyhráme."

Miloš Kelemen, strelec dvoch gólov Zvolena: "Mohol som dať proti Košiciam hetrik, visel na vlásku, ale ušetril som aspoň sto eur do banku (smiech). V tej šanci na konci stretnutia ma pekne brankár vychytal betónom. Šance som mal aj v predchádzajúcich zápasoch, no nepadalo mi to tam.

Bol som z toho trošku zdeptaný. Takže som pred týmto zápasom vymenil hokejku, masér mi ju vybral a zdá sa, že dobre vybral. Dúfam, že sa tak skoro nezlomí. Verím, že sa som sa týmito gólmi chytil a bude mi to tam padať."

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nové Zámky vysoko vyhrali a majú prvé body, Košice odštartovali sezónu