Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Mak si zahral proti Messimu, PSG v šlágri prehral, smútil aj Škrtel

Haalandov gól Dortmundu nestačil.

Momentka zo zápasu FC Barcelona - Ferencváros, Liga majstrov.Momentka zo zápasu FC Barcelona - Ferencváros, Liga majstrov. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Futbalisti Manchester United zvíťazili v utorňajšom šlágri úvodného kola Ligy majstrov nad domácim Parížom St. Germain 2:1.

O výhre anglického tímu rozhodol v 87. minúte Marcus Rashford.

Hráči FC Barcelona potvrdili úlohu favorita a na svojej pôde zdolali Ferencváros Budapešť 5:1. V drese hostí nastúpil v 71. minúte slovenský reprezentant Róbert Mak.

Súvisiaci článok Vyhrali ju štyria Česi. Pre Slovákov je to nedosiahnuteľná méta Čítajte

Červenú kartu dostal domáci Gerard Pique a bude Kataláncom chýbať v najbližšom stretnutí proti Juventusu Turín.

Slovenský stopér Martin Škrtel odohral celý duel za Basaksehir Istanbul, ale nezabránil prehre na ihrisku RB Lipsko 0:2.

Juventus sa musel v úvodnom zápase na pôde Dynama Kyjev zaobísť bez Cristiana Ronalda. Portugalský útočník je v karanténe po tom, ako mal počas reprezentačného zrazu pozitívny test na koronavírus.

Taliansky veľkoklub aj bez neho uspel 2:0, oba góly dal Alvaro Morata.

Výhodu domáceho prostredia využilo Lazio Rím, ktoré zdolalo Borussiu Dortmund 3:1. Hosťom nestačil ani gól Erlinga Haalanda.

Londýnska Chelsea doma hrala s FC Sevilla nerozhodne 0:0.

F-skupina

• Lazio Rím - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)

G-skupina

• FC Barcelona - Ferencváros Budapešť 5:1 (2:0)

Góly: 27. Messi (z 11 m), 42. Fati, 52. Coutinho, 82. Pedri, 89. Dembele - 70. Charatin (z 11 m)

ČK: 68. Pique (Barcelona)

/Róbert Mak (Ferencváros) hral od 71. minúty/

• Dynamo Kyjev - Juventus Turín 0:2 (0:0)

Góly: 46. a 84 Morata

1.FC Barcelona11005:13
2.Juventus Turín11002:03
3.Dynamo Kyjev10010:20
4.Ferencváros Budapešť10011:50

H-skupina

• Paríž St. Germain - Manchester United 1:2 (0:1)

Góly: 55. Martial (vl.) - 23. Fernandes (z 11 m), 87. Rashford

• Lipsko - Basaksehir Istanbul 2:0 (2:0)

23:05 RENNES - KRASNODAR

Nadstavený čas trval osem minút, zmenu skóre ale nepriniesol. Aktuálne tretí tím francúzskej ligy predĺžil svoju sériu bez prehry aj v milionárskej Lige majstrov.

Pri premiére v tejto súťaži remizoval s ďalším nováčikom, ruským Krasnodarom.

23:00 LIPSKO - BASAKSEHIR

Pôjde to aj bez Tima Wernera. Nemecký útočník, ktorý strelil v drese Lipska v štyroch sezónach dovedna 78 gólov, je od leta posilou FC Chelsea, ale Lipsko dáva góly a víťazí aj bez neho.

Dnes ho zastúpil 23-ročný Španiel José Ángel Esmorís Tasende, skrátene Angeliňo, autor oboch gólov.

22:58 PSG - MANCHESTER UNITED

Je koniec. Manchester United opäť dobyl Park Princov, tentoraz zvíťazil 2:1. Že by hostia vyhrali nezaslúžene, to sa nedá povedať. Mali chuť po víťazstve a množstvo šancí.

Veľa príležitostí mali aj Parížania, ale tentoraz ich premeniť nedokázali. Fantastický výkon podal brankár United De Gea.

22:56 CHELSEA - SEVILLA

Domáci po zmene strán zvýšili svoju streleckú aktivitu, ale na šance slabší zápas nakoniec skončil bezgólovou remízou 0:0.

22:53 BARCELONA - FERENCVÁROS

V Barcelone je koniec, zrodil sa očakávaný výsledok, domáci zvíťazili nad Ferencvárosom 5:1.

Hostia sa však nemusia hanbiť za svoj výkon, vynikal najmä nórsky útočník Nguen Tokmac, ale svetlé momenty mal aj slovenský reprezentant Róbert Mak.

22:50 PSG - MANCHESTER UNITED

Rashford po prihrávke od Pogbu to lepšie trafiť nemohol. Pripomenul tak domácim rok a pol staré spomienky.

22:48 BARCELONA - FERENCVÁROS

Mak znovu pri lopte, strieľa po zemi, tentoraz jeho strela mieri do priestoru brány, brankár Neto musel zasahovať.

Hneď z protiútoku však znovu udrela Barcelona, po gólu Dembelého vyhráva už 5:1.

22:47 LIPSKO - BASAKSEHIR

Stále 2:0 a domáci s prehľadom kontrolujú zápas. Martin Škrtel hrá v druhom polčase spoľahlivo, ale vpredu hostia toho veľa nevymysleli.

22:44 BARCELONA - FERENCVÁROS

Barcelona využíva rýchlosť Dembelého, ktorý vracia loptu nabiehajúcemu Pedrimu. Sedemnásťročný hráč dáva svoj prvý gól v Lige majstrov.

22:39 LAZIO - DORTMUND

Už-už sa zdalo, že Laziu dochádza dych a bude zubami-nechtami brániť tesný náskok, ale domáci už vedú opäť o dva góly.

Akpa-Akpro vracia na kopačky hráčov Laziu pohodu a pokoj.

22:33 BARCELONA - FERENCVÁROS

Po góle a v početnej výhode Ferencváros ožil. Mak z uhla strieľa na bránu, ale mieri len do bočnej siete.

22:28 LAZIO - DORTMUND

Dortmund prelomil streleckú smolu a znižuje v Ríme proti Laziu na 1:2. Autorom gólu Erling Haaland. Záver bude predsa len zaujímavý.

22:27 BARCELONA - FERENCVÁROS

Piqué dostáva červenú kartu, Tokmaca zastavil nedovoľone v pokutovom území.
Ferencváros mal výhodu pokutového kopu, ktorú využil.

Jedenástku premenil Charatin, hostia znižujú na 3:1. Ferencváros skóroval v Lige majstrov prvý raz od 22. novembra 1995.

Následne sa dostal na ihrisko Róbert Mak.

22:22 PSG - MANCHESTER UNITED

Paríž zrýchlil a spresnil svoju hru, výborne kombinuje. V pokutovom území spadol Kean a vyzeralo to na pokutový kop. Arbiter to videl opäť inak.

22:18 RENNES - KRASNODAR

Blesková odpoveď Krasnodaru. O tri minúty na to sa s loptou pred šestnástkou zvrtol Kolumbijčan Ramirez a pohotovo vyrovnal.

22:16 PSG - MANCHESTER UNITED

Paríž prevzal iniciatívu hry. Martial si po rohu Neymara dáva smolný vlastný gól. Hlavičkoval do vlastnej bránky.

22:15 RENNES - KRASNODAR

V 56. minúte posiela Rennes do vedenie Guirassy. Premieňa pokutový kop po faule na Terriera. Hoci brankár Safonov sa lopty dotkol, ceste do siete jej nezabránil.

22:09 BARCELONA - FERENCVÁROS

Barcelona začala druhý polčas vo veľkom štýle a vyhráva už 3:0. Fati prihrával pätičkou Coutinhovi a ten strieľa k bližšej žrdi.

22:08 PSG - MANCHESTER UNITED

De Gea čaruje naďalej. Chytil aj strelu Kyliana Mbappého po individuálnej akcii. Bol to krásny futbalový moment.

22:05 Pozrite si zostrih polčasových gólov v najzaujímavejších stretnutiach.

21:59 LIPSKO - BASAKSEHIR

V Lipsku odprevadil hráčov do šatní potlesk 999 divákov. Pôvodne ich malo byť 8500, ale po zmene pandemickej situácie v Lipsku a sprísnení opatrení miestnym úradom verejného zdravotníctva sa povolený počet výrazne zredukoval.

Aj necelá tisícka vyžrebovaných šťastlivcov sa stará o peknú atmosféru.

21:51 RENNES - KRASNODAR

Pohľad na tribúny v Bretónsku je iný než ten, ktorý poznáme v súčasnosti. Zápas by malo na štadióne sledovať päťtisíc divákov. A je ich rozhodne počuť.

Napriek šanciam na oboch stranách v prvom polčase gól nevideli.

21:50 PSG - MANCHESTER UNITED

Pred zápasom bol do pozície favorita pasovaný domáci celok, ale do šatní idú s najtesnejším vedením po diskutabilnej penalte hostia.

Niekoľko šancí na zmenu skóre mali oba celky, výborný výkon podávajú brankári Navas a De Gea.

21:44 BARCELONA - FERENCVÁROS

Barcelona čoraz viac dominuje a už vyhráva 2:0. Po výbornej prihrávke De Jonga pridá druhý gól Kataláncov Fati.

Loptu pritom netrafil ideálne, práve tým však prekvapil brankára Dibusza.

21:43 PSG - MANCHESTER UNITED

PSG "horí" po štandardných situáciách. Domácich opäť zázračne podržal brankár Navas.

21:41 RENNES - KRASNODAR

V súboji nováčikov Ligy majstrov vo francúzskom Rennes v úvodnej polhodine gól nepadol. Viac z hry má domáci tím, aktívny je najmä Camavinga.

Zahrmieť mohlo aj na druhej strane, stopercentnú šancu útočníka ruského Krasnodaru Berga hasil domáci stopér Da Silva pred bránkovou čiarou

21:38 PSG - MANCHESTER UNITED

Kylian Mbappé sa dostal do šestnástky, ale domáca obrana mu zabránila zakončiť. Faulu sa dožadoval Neymar, ktorý za protesty uvidel žltú kartu.

21:35 LIPSKO - BASAKSEHIR

Prvú polhodinu v Lige majstrov končí turecký šampión v Lipsku s dvoma inkasovanými gólmi a bez Brazílčana Júniora Caicaru, ktorý sa zranil a už nie je na ihrisku.

Martin Škrtel sa stále ma čo obracať.

21:32 CHELSEA - SEVILLA

V Londýne mali veľkú šancu hostia, ale blysol sa domáci gólman Edouard Mendy, keď zastavil strelu smerujúcu do hornej časti brány.

Z blízkosti pokutového územia zakončoval Nemanja Gudelj.

21:30 BARCELONA - FERENCVÁROS

Barcelona vyhráva, po kľučkách fauloval ikonu domácich Messiho hosťujúci Kovačevič. Messi následnú jedenástku premenil, hoci brankár Dibusz uhádol smer strely.

Messi tak vyrovnal rekord Ryana Giggsa, ktorý skóroval v šestnástich rôznych sezónach Ligy majstrov.

21:26 PSG - MANCHESTER UNITED

Martial teatrálne spadol v šestnástke domácich a Manchester United kopal pokutový kop. Fernandes najskôr zaváhal, blysol sa brankár Navas.

Vybehol však skôr a jedenástka sa opakovala. Fernandes pokus číslo dva premenil – 0:1.

21:22 BARCELONA - FERENCVÁROS

Ferencváros sa súpera veľkého mena nezľakol, v 20. minúte triafa Isael spojnicu brvna a žrde.

21:20 LIPSKO - BASAKSEHIR

Zdá sa, že Martin Škrtel sa dnes z bodov nebude tešiť. Domáci Angelino strelil v 18. a 20. minúte dva rýchle góly. Pri prvom nemal čisté svedomie slovenský stopér.

21:16 PSG - MANCHESTER UNITED

Fantastický zákrok brankára De Geu po krásnej strele Di Mariu. Gólma United chytil následne aj ďalšiu veľkú šancu Kurzawu.

21:13 BARCELONA - FERENCVÁROS

Ferencváros v predkolách prekvapoval súperov rýchlymi gólmi. Takmer sa mu to podarilo aj na Camp Nou. Tokmac rozvlnil sieť, ale jeho gól neplatil pre ofsajd.

21:11 PSG - MANCHESTER UNITED

Prvú šancu mali United. Luke Shaw poslal pekný center, ale Marcus Rashford sám pred brankárom na loptu nedotiahol.

21:08 LAZIO - DORTMUND

Už v šiestej minúte otvára taliansky tím skóre, presadil sa Ciro Immobile.

21:07 BARCELONA - FERENCVÁROS

Barcelona mala cez víkend v zápase proti Getafe len jednu strelu do priestoru bránky. Brankár Ferencvárosu Dibusz musel zasahovať v 7. minúte už druhýkrát.

21:00 Rozbehlo sa aj zvyšných šesť dnešných duelov.

20:59 CHELSEA - SEVILLA

V Paríži sa hrá pre pandémiu koronavírusu pred prázdnymi tribúnami. Po 21. hodine totiž vo Francúzsku platí zákaz vychádzania zo svojich domovov.

20:58 LIPSKO - BASAKSEHIR

Turecký klub čaká premiéra v Lige majstrov. Prognózy mu neprajú. Kým Lipsko vedie bez prehry pelotón nemeckej Bundesligy, Basaksehir je po katastrofálnom začiatku predposledný.

Každý iný výsledok ako výhra domácich bude prekvapením.

20:51 CHELSEA - SEVILLA

Obrana zverencov Franka Lamparda v posledných zápasoch škrípe, v útoku, naopak, exceluje trio Werner – Havertz – Ziyech.

Hostí ťahá duo Luke de Jong - Lucas Ocampos. Obaja hráči sú oddýchnutí, pretože cez víkend nastupovali proti Granade len z lavičky.

20:46 ZENIT - BRUGGY

Tak pozor, v tretej minúte nadstaveného času rozhodol o výhre hostí De Ketelaere. Rusom sa dnes bude veľmi ťažko zaspávať.

20:45 KYJEV - JUVENTUS

Je koniec, favorizovaní Turínčania uspeli 2:0.

20:43 CHELSEA - SEVILLA

Čoskoro sa začne aj zápas v Londýne. Obaja aktéri nastupujú do stretnutia po ligových zaváhaniach. Víťaz Európskej ligy cez víkend nečakane prehral na pôde Granady 0:1, Chelsea remizovala so Southamptonom 3:3.

20:40 PSG - MANCHESTER UNITED

Ani medzi náhradníkmi nefiguruje nová akvizícia hostí– hviezdny Edinson Cavani. Podľa trénera Ole Gunnara Solskjaera ešte na štart nie je pripravený.

20:39 ZENIT - BRUGGY

Dejan Lovren sa s tým nepáral a takto prekrásne vyrovnal stav zápasu.

20:35 KYJEV - JUVENTUS

Keď sme sa na začiatku prenosu pýtali, či urobil Pirlo správne, keď uprednostnil Moratu pred Dybalom, dostali sme odpoveď - 0:2.

20:34 BARCELONA - FERENCVÁROS

Barcelona sa naposledy stretla s tímom z kvalifikácie v sezóne 1997/1998. Bolo to Dynamo Kyjev, ktoré senzačne zvíťazilo doma i vonku a v oboch zápasov skóroval Sergej Rebrov, súčasný kouč Ferencvárosu.

20:32 LIPSKO - BASAKSEHIR

Haidara z Lipska má koronavírus, potvrdil to opakovaný test.

20:27 ZENIT - BRUGGY

Je vyrovnané, gól na 1:1 strelila už spomenutá bývalá opora Liverpool FC Dejan Lovren.

20:24 ZENIT - BRUGGY

Pozrite si gól Emmanuela Dennisa zo 63. minúty.

20:21 PSG - MANCHESTER UNITED

Pomaličky sa blíži aj úvodný hvizd v najväčšom derby dnešného večera.

V poslednom vzájomnom meraní síl Manchester United prekvapivo vyhral v Parku Princov gólom Marcusa Rashforda z 92. minúty 3:1. Dnes sa nič podobné nečaká.

20:16 ZENIT - BRUGGY

Prekvapenie sa rodí v Rusku, Emmanuel Dennis posiela hostí do vedenia.

20:08 KYJEV - JUVENTUS

Pozrite si gól Alvara Moratu zo 46. minúty.

20:05 ZENIT - BRUGGY

Zápas v Rusku neprináša góly, ale žlté karty. Jednu z nich dostal aj domáci Dejan Lovren, donedávna opora Liverpool FC.

19:57 KYJEV - JUVENTUS

Dočkali sme sa. Úvodný gól novej edície skupinovej fázy strelil Alvaro Morata.

19:55 LIPSKO - BASAKSEHIR

Dobrou správou je, že v základnej zostave tureckého majstra nechýba slovenský stopér Martin Škrtel.

19:54 BARCELONA - FERENCVÁROS

Róbert Mak začne, podľa očakávaní, len na lavičke. Naopak, v základnej zostave domácich nechýba Lionel Messi.

19:44 KYJEV - JUVENTUS

"Zatiaľ sa veľmi nebavím," priznal bývalý český futbalista Vladimír Šmicer a víťaz Ligy majstrov s Liverpool FC v štúdiu O2 Sport. Nedá sa nesúhlasiť.

19:41 Na úvodný gól stále čakáme. Prvé polčasy otváracích stretnutí ho nepriniesli.

19:31 KYJEV - JUVENTUS

Skvelý Dejan Kulusevski a ešte lepší Georgi Bučšan. Útočník Juventusu pätičkou poslal loptu k žrdi, domáci brankár ju odtiaľ parádne upratal.

19:27 ZENIT - BRUGGY

Uff, táto fotografia nás poriadne vyľakala. Domáci Magomed Ozdoev je však v poriadku.

19:21 BARCELONA - FERENCVÁROS

Ferencváros sa predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov po 25 rokoch.

Vtedy narazil aj na Real Madrid a hráči na predzápasovom tréningu na štadióne Santiago Bernabéu žiadali futbalistov španielskeho veľkoklubu o podpisy.

Real napokon vyhral vysoko 6:1. Čaká maďarský tím podobný výprask aj na Camp Nou?

19:12 ZENIT - BRUGGY

Nie, zápas v Rusku neignorujeme schválne. Zatiaľ sa tam nič podstatné nestalo.

19:10 KYJEV - JUVENTUS

Favorita prišla povzbudiť aj hŕstka fanúšikov. Uvidíme, či svoju cestu nebudú ľutovať.

19:08 KYJEV - JUVENTUS

Akoby si hráči prečítali naše stonanie a mladík Chiesa poriadne natiahol brankára Buščana. Následne sa trošku náhodne dostal do šance aj kapitán hostí Chiellini.

19:06 KYJEV - JUVENTUS

V Kyjeve čakáme na prvú veľkú príležitosť. Zatiaľ sme videli len jednu strelu mimo bránku od hostí.

19:01 BARCELONA - FERENCVÁROS

Už o necelú hodinku zistíme, či Róbert Mak figuruje v základnej zostave hostí.

18:56 Nevravte, že vám táto znelka nechýbala.

18:55 Dámy a páni, dočkali sme sa, začala sa skupinová fáza Ligy majstrov.

18:52 KYJEV - JUVENTUS

Tréner hostí Andrea Pirlo dal v útoku prednosť Alvarovi Moratovi pred Paulom Dybalom. Ukáže sa to ako správny ťah?

18:45 ZENIT - BRUGGY

Pozornosť futbalových fanúšikov sa upiera aj do Ruska. Potvrdí Zenit úlohu favorita?

18:45 KYJEV - JUVENTUS

Absencia Cristiana Ronalda? Podľa stávkových kancelárií žiadny problém. Juventus je aj bez svojej portugalskej hviezdy, ktorá má koronavírus, veľkým favoritom. Kurzy: 4,45 - 3,45 - 1,95.

18:45 Dnes večer môžu byť v akcii dvaja slovenskí futbalisti - Róbert Mak sa v drese Ferencvárosu môže predstaviť na Camp Nou v zápase proti Barcelone, Škrtelov Basaksehir čelí Lipsku.

18:45 Dnešné zápasy v Lige majstrov sledujeme minútu po minúte, vitajte.