Miškovec nezdolal ani Košice. V Nových Zámkoch padli góly len v nájazdoch

Hokejisti HC Košice.
Hokejisti HC Košice. (Autor: František Iván - TASR)
TASR|20. okt 2020 o 21:20

Košiciam výrazne pomohol hetrikom Klhůfek.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Košice zvíťazili nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1 v utorňajšej predohrávke 9. kola Tipos extraligy.

Pre Košice to bol prvý domáci zápas v sezóne a na ich víťazstve sa tromi gólmi podieľal útočník Pavel Klhůfek.

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky uspeli v utorňajšej domácej dohrávke 2. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 1:0 po samostatných nájazdoch. Rozhodol o tom Samuel Zahradník v ôsmej sérii.

Miškovec nevyužil výhodu o troch hráčov

Úvod zápasu Košice - Miškovec priniesol viacero nepresností, aj keď lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí sa zásluhou Rokalyho dostali do vedenia.

Domáci sa rozbehli aj vďaka pribúdajúcim presilovkám, v ktorých hostí viackrát podržal brankár Rajna. Košičania však ešte do prestávky dokázali vyrovnať, keď dvakrát skóroval Klhůfek.

Tipos extraliga: Momenty zo zápasu Košice - Miškovec: fotogaléria

20.10.2020

Druhá tretina vyznela herne aj výsledkovo pre domácich. V 35. minúte Klhůfek dokonal hetrik. Hostia mohli krátko nato znížiť, keď sa do samostatného úniku dostal Vas, ale brankára Sedláčka neprekonal.

V prvej polovici tretej tretiny sa k slovu viackrát dostali hostia. Domáci sa sústredili najmä na defenzívu. Už v 54. minúte počas presilovky hostia skúsili hru bez brankára, počas nej strelou z vlastného pásma presne namieril Baránek - 4:1.

Miškovec sa však nevzdal a aj svoju nasledujúcu presilovku podporil hrou so šiestimi korčuliarmi. V 55. minúte sa dostal aj k zriedkavej výhode šiestich proti trom, ale ani v nej neskórovali.

Nové Zámky rozhodli po nájazdoch

V dueli Nové Zámky - Zvolen sa oba tímy od úvodných minút trápili v ofenzíve. V úvode druhej tretiny mohli otvoriť skóre Zvolenčania, ale po strele Koleniča sa blysol brankár Kiviaho.

Obe mužstvá zvýšili útočnú snahu, ale bez gólového efektu. Do šance sa dostal aj Ďaloga, ktorý sa po rokoch vrátil do Zvolena. Jeho strelu v oslabení zneškodnil Kiviaho.

Ani v tretej tretine sa nikomu nepodarilo prekonať brankára. Obaja brankári predvádzali kvalitné výkony. Gól nepadol ani v predĺžení, o osude súboja museli rozhodnúť samostatné nájazdy.

V nich sa hostia presadili tri razy, zatiaľ čo domáci štyrikrát, rozhodujúci nájazd premenil Zahradník v ôsmej sérii.

Tipos extraliga 2020/2021:

Košice - Miškovec 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 13. Klhůfek (Růžička, Belluš), 19. Klhůfek (Jenyš, Růžička), 35. Klhůfek (Jokeľ), 53. Baránek (Pavlin) - 5. Rokaly (Wehrs, Egle)

Rozhodovali: D. Konc st., Žák - J. Konc ml., Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Deyl (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, bez divákov

Košice: Sedláček - Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák, Deyl, Novota - Vopelka, Chovan, Réway - Milý, Pospíšil, Klhůfek - Belluš, Eliaš, Jenyš - Krasničan, Havrila, Jokeľ

Miškovec: Rajna - Szirányi, Wehrs, Vojtkó, Wolff, Láda, Gőz - Rokaly, Vas, Egle - Lövei, Osterberg, Flick - Csányi, Miskolczi, Révész - Farkas

Hlasy po zápase

Jan Šťastný, tréner Košíc: "Pripravovali sme sa na húževnatého súpera a naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Konečne sme chceli byť my tí, ktorí strelia prvý gól, ale opäť sa nám to nepodarilo. Oceňujem charakter nášho mužstva, ktoré dokázalo otočiť nepriaznivý stav. Po druhom góle sa upokojilo. Brankár Jakub Sedláček pôsobil veľmi isto, čo malo na tím výborný účinok."

Dave Allison, tréner Miškovca: "Nehrali sme tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Preto sme dnes prehrali. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Nové Zámky - Zvolen 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci nájazd: Zahradník

Rozhodovali: Novák, Lokšík - Hercog, Synek, vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Nové Zámky: Kiviaho - Holenda, Hain, Västilä, Drtina, P. Mikuš, Šeliga, Ordzovenský, Fereta - Obdržálek, Bajtek, Hämäläinen - Zahradník, Embrich, Rogoň - Giľák, Holovič, J. Jurík - Andrisík, Ondrušek, S. Rehák

Zvolen: Rahm - Hatala, Betker, Melancon, M. Ivan, Kubka, Hraško, M. Ďaloga, Meliško - Puliš, J. Mikúš, R. Bondra - Nuutinen, Zuzin, Stupka - Kelemen, Jedlička, Kolenič - Marcinek, Tibenský, D. Ďuriš

Domov»Hokej»Slovensko»Miškovec nezdolal ani Košice. V Nových Zámkoch padli góly len v nájazdoch