Mak bol pri historickej chvíli. Za Barcelonu dali gól dve deti

Ansu Fati v zápase FC Barcelona - Ferencváros Budapešť.
Ansu Fati v zápase FC Barcelona - Ferencváros Budapešť. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|21. okt 2020 o 06:32

Tínedžer má skvelú bilanciu.

BRATISLAVA. Zahrať si na slávnom štadióne Camp Nou v Barcelone sa podarilo v Lige majstrov iba pár slovenským futbalistom.

V utorok v noci to zažil Róbert Mak v drese Ferencvárosu Budapešť. Hoci do hry naskočil až ako náhradník v 71. minúte.

Za čas, ktorý strávil na trávniku, však toho stihol pomerne dosť.

Mal až sedemnásť prihrávok, z ktorých tri pokazil. Mal aj dva slušné strelecké pokusy. Oba ľavačkou, pritom je pravák.

V prvom prípade trafil bočnú sieť a v druhom jeho strelu brankár Neto vyrazil.

Barcelona zdolala v úvodnom kole skupinovej fázy Ligy majstrov Ferencváros Budapešť 5:1.

Maďari svojho majstra chvália

Slovenský krídelník po príchode do Maďarska stále bojuje o miesto v zostave.

Bol to jeho tretí zápas v drese Ferencvárosu, zakaždým však naskočil do hry iba ako náhradník.

Maďarský majster hral na pôde veľkého favorita odvážne, vytvoril si šance. Navyše, Barcelona od 68. minúty dohrávala v oslabení.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Mak bol pri historickej chvíli. Za Barcelonu dali gól dve deti