Futbal Midtjylland - Atalanta Bergamo, Liga majstrov dnes LIVE (ilustračná fotografia). (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|21. okt 2020 o 18:00

Sledujte online prenos s nami.

ONLINE PRENOS: Midtjylland - Atalanta Bergamo (futbal, LIVE stream, dnes, NAŽIVO, video, Liga majstrov, streda, výsledok)

Liga majstrov Skupina D 2020/2021
21.10.2020 o 21:00
Midtjylland
0:4
(0:3, 0:1)
90+3 minúta
Ukončený
Bergamo
Prehľad
Góly: 26. D. Zapata, 36. A. Gómez, 42. Muriel, 88. Al. Mirančuk. ŽK: 74. Sisto (MID) – 84. Romero (ABC).
Prenos
Atalanta vstúpila do skupiny D presvedčivým víťazstvom na pôde dánskeho Midtjyllandu, keď triumfovala s čistým kontom. O presné zásahy hostí sa postarali v prvom polčase Zapata, Gómez a Muriel, v samotnom závere napokon uzavrel skóre Mirančuk. Atalanta mala ešte ďalšie veľké šance, ale buď domácich podržal Hansen alebo dvakrát košntrukcia brány. Midtjylland mal v zápase celkovo tri príležitosti, ale ani raz hosťujúceho brankára Sportiella neprekonal. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem vám vám dobrú noc!
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Posledná akcia bola zastavená domácou obranou a už sa nič nestane.
90+2
Atalanta si užíva záver zápasu, ale už sa viac menej čaká na záverečný hvizd hlavného rozhodcu.
90+1
Beží nám už prvá z nadstavených troch minút, ešte je tu šanca pre Atalantu pridať aj piaty gól.
90
Dnes sa očakával väčší odpor od domácich, ale Atalanta potvrdila ambície, ktorou je pobiť sa o postup z tejto náročnej skupiny.
89
Bohužiaľ pre Midtjylland skončí premiéra v skupinovej fáze Ligy majstrov nepeknou spomienkou.
88
goalAtalanta dala gól! Hostia predsa len pridávajú štvrtý gól v dnešnom zápase, keď sa po prihrávke Iličiča presadil ALEKSEY MIRANČUK, ktorý nádhernou obaľovačkou obstrelil Hansena! Asistencia: Iličič
87
changeStriedanie v tíme FC Midtjylland: z ihriska odchádza Pione Sisto, prichádza Mikkel Andersen.
87
changeStriedanie v tíme FC Midtjylland: z ihriska odchádza Frank Onyeka, prichádza Božidar Krajev.
86
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Cristian Gabriel Romero, prichádza José Luis Palomino.
85
Blíži sa nám úplný záver zápasu, Atalanta ho už dovedie s prehľadom do víťazného konca.
84
yellowCardŽltú kartu dostáva Cristian Gabriel Romero (Atalanta Bergamo).
83
Midtjylland chce dnes skórovať aspoň raz, ale proti pozornej obrane Atalanty to bude mať v závere zápasu náročné.
82
Za Atalantu opäť pohrozil Pašalič, ale nesadla mu úplne odrazená lopta, a preto jeho koncovka nebola až tak nebezpečná.
81
Evander sa pokúsil ohroziť Sportiella z veľkej diaľky a brankár hostí musel loptu vyboxovať na roh.
80
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Remo Freuler, prichádza Matteo Pessina.
80
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Duván Zapata, prichádza Alexej Mirančuk.
79
importantOnyeka sa dostal k strele spoza šestnástky a nakoniec to bolo dosť nebezpečné, pretože lopta letela len tesne vedľa Sportiellovej tyče.
77
Čas sa Midtjyllandu kráti a naozaj môžu byť domáci radi, že už neinkasovali o dosť väčší počet gólov, lebo dnes ich už dvakrát zachránila aj tyč.
76
changeStriedanie v tíme FC Midtjylland: z ihriska odchádza Jens Cajuste, prichádza Nicolas Madsen.
75
changeStriedanie v tíme FC Midtjylland: z ihriska odchádza Awer Mabil, prichádza Lasse Vibe.
75
importantIličičova tutovka, ale ani on ako striedajúci hráč neuspel v súboji s Hansenom a jeho strelu zastavila tyč.
74
yellowCardŽltú kartu dostáva Pione Sisto (FC Midtjylland).
73
Tak už to mohol byť štvrtý gól v sieti domácich, ale Hansen dokázal podržať Midtjylland.
71
importantPašaličova veľká šanca na druhej strane, ale jeho strelu do protipohybu dokázal Hansen zlikvidovať nohou.
70
Evander rozohrával štandartku a našiel hlavu Sviatchenka, ale jeho koncovku chytil Sportiello do rukavíc.
69
Tréner Atalanty Gasperini posiela do hry aj Pašaliča s Iličičom, takže hostia zrejme chcú pridať ešte ďalšie góly.
68
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Luis Muriel, prichádza Josip Iličić.
68
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Alejandro Gómez, prichádza Mario Pašalić.
67
Ani rohový kop teraz nedokázal vybojovať Paulinho, takže Sportiello bude odkopávať od brány hostí.
65
Hostia už kontrolujú loptu a držia Midtjylland na dištanc, nevyzerá to zatiaľ na žiadne komplikácie pre Atalantu.
64
Zapata si počkal na faul na útočnej polovici a vybojoval cenné sekundy pre hostí.
63
Ďalšia strela domácich, ale Onyekovo zakončenie z veľkej vzdialenosti nemalo šancu na úspech a neletelo ani na bránu Sportiella.
62
Midtjylland drží loptu už dlhší čas, ale nie je to zatiaľ v nebezpečných pozíciách pre hostí.
61
Na hrot domáceho útoku prichádza čerstvý hráč Evander z lavičky, ktorý má posilniť ofenzívu.
60
changeStriedanie v tíme FC Midtjylland: z ihriska odchádza Sory Kaba, prichádza Evander.
59
Midtjylland sa snaží aspoň o čestný gól, ale v druhom polčase je ich ofenzíva zatiaľ bezzubá.
58
Viac prihrávok v zápase zaznamenali hostia a sú aj presnejšie, čo len dokazuje dominanciu Atalanty.
57
Tentokrát fauloval Gómez, preto sa Midtjylland dostal ku štandartnej situácii.
56
Romerova hlavička letela mimo brány domácich, takže Hansen bude odkopávať.
55
Gómez bol zastavený v pokutovom území Mabilom, ale na penaltu to pravdepodobne asi nebolo.
54
Atalanta si dokázala vybojovať rohový kop po dobrej práce Gosensa na ľavej strane.
53
Romero fauloval Kabu, takže domáci budú rozohrávať z vlastnej polovice.
52
Hráči Midtjyllandu mali na chvíľu loptu v držaní, ale stratili ju a znova dali šancu Atalante dostať sa na polovicu súpera.
50
Nič sa tak na skóre v úvode druhého polčasu nemení, hosti sa nikam neponáhľajú a pomaly kráčajú za troma bodmi.
49
Dreyer sa v tejto chvíli dostal k strele spoza šestnástky, ale bohužiaľ pre domácich jej chýbala presnosť.
48
Mabila zasiahol do brucha de Roon, napriek tomu za takýto tvrdý zákrok neuvidel žltú karu.
47
Domáci vstúpili podľa očakávania do druhého polčasu aktívnejšie a snažia sa niečo ofenzívne vymyslieť.
46
Žiadna zmena počas prestávky v zostavách nenastala, takže oba celky vstupujú do druhého polčasu v rovnakom zložení ako zápas začali.
46
Začal sa druhý polčas.
Atalanta ovládla prvý polčas až nečakane jednoznačne a Midtjyllandu nedala takmer žiadnu šancu, okrem veľkých šancí, ktoré nepremenili Dreyer a Onyeka. Za hostí sa postupne presadili Zapata, Gómez a Muriel, pričom nepremenili ešte ďalšie tri gólové príležitosti. O víťazstve Atalanty je už tak zrejme rozhodnuté, domáci sa ale musia pokúsiť v druhom polčase odvrátiť hanbu. Druhý polčas začína približne o 22:02.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Atalanta si s prehľadom kontroluje záver úvodného polčasu a dá sa povedať, že v ňom už rozhodla o svojom triumfe.
44
Pre Midtjylland je to naozaj polčas ako zo zlého sna a určite sa domáci už tešia do šatne.
43
importantFreuler mohol pridať hneď po rozohrávke aj štvrtý gól, lebo obral o loptu Cajusteho, ale Hansen aspoň teraz domáce mužstvo podržal.
42
42
goalAtalanta dala gól! Ale bude to asi skôr debakel pre Midtjylland, keďže LUCAS MURIEL pridáva tretí gól Atalanty v zápase! Strelu Zapatu Hansen iba vyrazil a dorážajúci útočník hostí už nemal problém trafiť prázdnu bránu. Bez asistencie
40
Tak uvidíme, či sa domáci dostanú do konca polčasu aspoň ku kontaktnému gólu.
39
Vysunutý Zapata bol v ofsajde, a preto sa zatiaľ do ďalšej veľkej šance nedostane.
37
Hostia vedú už o dva góly a dá sa povedať, že zaslúžene, keďže Midtjylland svoje dve veľké šance spálil.
36
36
goalAtalanta dala gól! A prišiel zaslúžený trest pre domácich, keď sa Atalanta usadila na útočnej polovici a postupnou kombináciou sa lopta dostala na ALEJANDRA GÓMEZA, ktorý nádhernou strelou z veľkej diaľky prekonal Hansena, keď sa lopta odrazila od brvna za jeho chrbát! Asistencia: Zapata
34
importantA ešte väčšia šanca pre Midtjylland prišla po rohovom kope, keď Onyeka hlavičkoval sám pred Sportiellom vedľa jeho pravej tyče.
33
importantPrvá šanca pre domácich, ktorú vytvoril výbornou individuálnou prácou Cajuste pre Dreyera, ale jeho presnú strelu k tyči vytlačil Sportiello krásnym zákrokom.
32
Faul na de Roona v strede poľa, takže hostia zostanú pri lopte.
30
Polhodina za nami a favorit z Bergama zatiaľ napĺňa rolu favorita na pôde Midtjyllandu, keďže skóre pred malou chvíľou otvoril Zapata.
29
Hostia držia loptu a snažia sa hru kontrolovať, Midtjylland je po góle rozhodený.
28
Domáci si už dlhšie koledovali a gól v ich sieti a Atalanta napokon zaslúžene dokázala premeniť na vedúci gól až piatu šancu v zápase.
26
26
goalAtalanta dala gól! DUVAN ZAPATA napokon otvára skóre zo svojej tretej veľkej šance v zápase, keď center z pravej strany letel na Romera a ten loptu ešte posunul kolumbijskému kanonierovi, ktorý už tentokrát prestrelil Hansena a Atalanta sa ujíma vedenia! Asistencia: Romero
25
Gosens bol nebezpečne faulovaný a hostia budú mať zaujímavú štandartku.
24
importantZapata sa dostal do ďalšej dobrej streleckej príležitosti, aj keď bol v pokutovom území tiesnený, tak jeho nebezpečnú prízemnú strelu musel na roh vyraziť Hansen.
23
Atalanta sa drží na polovici súpera a snaží sa kombináciou roztiahnuť hru do šírky.
22
Hostia sa pokúsili o rýchly brejk do otvorenej obrany domácich, ale hráči Midtjyllandu sa výborne vrátili a stihli zastaviť rýchly útok Atalanty.
21
Romero si spolu s Djimsitim trochu zahrávali s ohňom a zbytočne stratili loptu, vhadzovať budú domáci.
20
Muriel zabojoval a dokázal vybojovať stratenú loptu, ale následné zakončenie mu nesadlo a letelo úplne vedľa domácej brány.
18
Midtjylland potrebuje ukľudniť hru a vrátiť sa k držaniu lopty, lebo teraz pôsobil v posledných minútach trochu nekoncentrovane.
17
Atalanta mala dve veľké šance za sebou, ale nevyužila ani jednu, takže domáci aj so šťastím držia bezgólový stav aj naďalej.
16
importantTutovka pre Zapatu, ktorý bol vysunutý krásnou prihrávkou do pokutového územia, ale trafil tyč Hansenovej brány.
15
importantGomezov pokus letel priamo na domácu bránu a Hansen si musel dať pozor, aby loptu aspoň vyrazil do bezpečia.
14
Teraz Zapata získal štandartku v nebezpečnej pozícii, keď ho fauloval blízko šestnástky Sviatchenko.
13
Sistove ďalšie zakončenie v krátkom slede, ale teraz jeho strela skončila vysoko nad bránou Sportiella.
12
Veľký tlak Midtjyllandu, k strele sa dostal aj Sisto spoza šestnástky, ale bola zblokovaná a nakoniec Cajuste stratil loptu.
10
Píska sa ofsajd Zapatu, takže útok Atalanty bol zastavený a loptu budú mať domáci.
9
Atalanta sa skoro ujala vedenia, uvidíme aká bude odpoveď Midtjyllandu, ktorý nevstúpil do zápasu zle, ale ku šanci sa zatiaľ nepriblížil.
8
importantNa druhej strane prvá veľká gólová šanca pre Atalantu, keď Zapata prihral na ľavú stranu Gosensovi a jeho krížna strela letela tesne vedľa pravej tyče brány Hansena.
7
Midtjylland opäť na útočnej polovici, ale zatiaľ hostia dokážu odvracať nákopy do šestnástky.
6
Gosens padol v pokutovom území, ale bolo to bez zavinenia Anderssona, preto sa žiadna penalta pre Atalantu nepíska.
5
Ďalší prechod domáceho mužstva skončil nepresnou prihrávkou, preto bude odkopávať Sportiello.
4
Faul na Onyeku na polovici ihriska, takže Midtjylland zostane pri lopte.
3
Ďalší výborný zákrok stopéra Atalanty Romera, keďže nebezpečne loptu vracal do ohňa Sviatchenko.
2
Domáci získali prvý roh v zápase, keďže center z ľavej strany bol zblokovaný.
1
Výkop mal Midtjylland, ktorý nastupuje v bielych dresoch, ale už má loptu v moci Atalanta, ktorá hrá v klasickej modro-čiernej kombinácií.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Vítam všetkých fanúšikov najlepšieho európskeho futbalu pri sledovaní nového ročníka Ligy majstrov, v ktorom odštartuje svoju púť dánsky Midtjylland proti minuloročnému prekvapeniu z Bergama. Menším favoritom je klub z Talianska, ale domáci pri svojej premiére v skupinovej fáze Ligy majstrov nemajú čo stratiť a môžu ako outsider skupiny D len prekvapiť.

FC Midtjylland: Domáci si vybojovali postup do skupinovej fázy po jasnom víťazstve nad Young Boys Bern a potom zvládli aj náročný dvojzápas v play-off proti Slavie Praha, pričom odvetný zápas výrazne ovplyvnil kontroverzný verdikt v prospech Midtjyllandu. Čo sa týka rozbehnutej dánskej ligy, tak Midtjylland sa nachádza po piatich zápasoch až na piatom mieste, pretože už raz prehral a raz remizoval.

Atalanta Bergamo: Hostia sa kvalifikovali do skupinovej fázy priamo, pretože v minulej sezóne Serie A obsadili fantastické tretie miesto. V novej sezóne odohrali zatiaľ štyri zápasy a po troch presvedčivých víťazstvách v poslednom kole utŕžili debakel na pôde Neapola. Dnes sa bude Atalanta snažiť napraviť chuť a potrebuje vstúpiť do skupiny D výhrou, pretože má v nej veľkú konkurenciu v podobe Liverpoolu a Ajaxu. Pre Atalantu bude veľmi náročné zopakovať účasť vo štvrťfinále, dnes musia hostia urobiť aspoň malý krok k postupu zo skupiny.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Midtjylland - Atalanta Bergamo (Liga majstrov, góly)