Slováci hviezdia vo švédskej lige, na góly si asistujú navzájom

Marek Hrivík - ilustračná fotografia.
Marek Hrivík - ilustračná fotografia. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
Jerguš Radačovský|21. okt 2020 o 20:25

Hrivík je na čele tabuľky produktivity celej súťaže.

BRATISLAVA. Účastník najvyššej švédskej hokejovej súťaže Leksand ťaží z kvalitnej formy slovenských útočníkov - Petra Cehlárika a Mareka Hrivíka.

Slovenská dvojica dosiahla v deviatich zápasoch novej sezóny dohromady skvelých 29 bodov.

Cehlárikovi prospel návrat do Európy

V doteraz poslednom dueli pomohli Leksandu pri výhre 3:2 po predĺžení proti Djurgardenu štyrmi bodmi, keď obaja strelili gól a navzájom si pri presných zásahoch aj asistovali. V záverečnej tretine tak zmazali dvojgólové manko.

Štyri body spolu dosiahli aj v dueli proti Linköpingu, ktorý Leksand vyhral 4:1. Slováci strelili po góle a pri zásahu Cartera Campera si obaja pripísali asistenciu.

Cehlárik prišiel do Leksandu po štyroch rokoch v zámorí, keď si nedokázal vybojovať isté miesto v Bostone Bruins.

Väčšinu zápasov odohral vo farmárskom Providence Bruins. Vo Švédsku už v minulosti pôsobil, keď odohral štyri sezóny za HF Lulea.

Po návrate prežíva skvelý začiatok sezóny. V deviatich zápasoch získal dvanásť bodov za šesť gólov a šesť asistencií. Pridal aj sedem plusových bodov.

Hrivík vedie tabuľku produktivity

Ak budú takto pokračovať, môže byť táto sezóna naozaj zábavná.

Martin Karlsson, kapitán Leksandu

Ešte lepšiu štatistiku má na konte Hrivík. V deviatich dueloch si pripísal obdivuhodných sedemnásť bodov. K štyrom gólov pridal trinásť asistencií. Zaznamenal aj šesť plusových bodov.

Hrivík, ktorý v klube pôsobí už druhú sezónu, je na čele tabuľky produktivity celej súťaže. S pätnástimi bodmi je na druhom mieste jeho spoluhráč Camper, Cehlárik sa nachádza na štvrtom mieste.

"Dávajú dôležité góly, keď sa zápasy lámu. Ak budú takto pokračovať, môže byť táto sezóna naozaj zábavná," povedal pre portál sportbladet.se kapitán tímu Martin Karlsson.

Leksandu patrí v najvyššej súťaži zatiaľ deviata priečka. Slováci sa z celkovo 26 gólov tímu postarali o desať.

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Slováci hviezdia vo švédskej lige, na góly si asistujú navzájom