Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Najhorší polčas v dejinách. Real zahanbili náhradníci z Ukrajiny

Real prehrával aj o tri góly.

MADRID, BRATISLAVA. Hanba je slabé slovo. Blamáž. Katastrofa. Poníženie. Aj promadridský denník Marca prišiel po polčase s titulkom: Škandál vo Valdebebase.

Najslávnejší klub sveta prehrával po polčase zápasu Ligy majstrov so Šachtarom Doneck 0:3. A to na domácej pôde.

Takýto potupný polčas Real Madrid v ére trénera Zinedina Zidana ešte nezažil. "Najdesivejších 45 minút v histórii," napísal server marca.es.

Náhradníci iba znížili

Po polčase spravil Zidane zmeny v zostave. Na ihrisko poslal útočníkov Karima Benzemu a Viníciusa Juníora.

Jasný favorit však už iba znížil na konečný výsledok 2:3.

"Sklonili sme hlavy, stratili sme sebadôveru. Musíme si viac veriť. Predsa sme nezabudli hrať futbal," vravel pre marca.es stredopoliar Realu Luka Modrič.

Real mal aj šťastie, lebo ukrajinský majster si aj v druhom polčas vytvoril niekoľko veľkých príležitostí.

Bez Ramosa to nejde

Súvisiaci článok Real Madrid - Šachtar Doneck 2:3 (zostavy a zostrih gólov) Čítajte

Real nastúpil bez Sergia Ramosa, lídra obrany i kabíny. Od svojho príchodu do klubu chýbal kapitán Realu v Lige majstrov osemkrát a Madrid dokázal z tých zápasov vyhrať iba jeden.

"Na ihrisku som nevidel tím, aký som chcel vidieť. A keď sa toto deje, je to vaša vina, pretože ako tréner za mužstvo zodpovedáte," tvrdil Zidane.

Svoje hviezdy bránil. "Som za to zodpovedný ja a musím nájsť riešenie, ako sa z toho dostať, pretože takéto veci sa nám nemôžu diať. Hráči sú na ihrisku a očakávajú, že im nejako pomôžem," hovoril Zidane.

Real nastúpil okrem Ramosa aj bez niekoľkých ďalších opôr, ale ešte viac to platilo o súperovi z Ukrajiny.

Šachtar prišiel do Madridu s niekoľkými hráčmi béčka. Až trinásť členov prvého tímu vypadlo pre zranenia či Covid-19.

Gól v závere neplatil pre ofsajd

Súvisiaci článok Z hrdinu mohol byť babrák. Mladého brankára zachránilo proti Realu video Čítajte

Za Šachtar sa gólovo presadili neznámi mladíci Tetê a Manor Solomon. Stopér Realu Varane si dal vlastný gól.

Real mohol v závere vyrovnať, ale gól Valverdeho v nadstavenom čase rozhodca po konzultácii s videorozhodcom neuznal. Vinícius totiž v ofsajdovej pozícii clonil brankárovi.

Real je v kríze. Cez víkend prehral v lige šokujúco s nováčikom CF Cádiz, takisto doma.

Suverénne najúspešnejší klub v dejinách najlukratívnejšej klubovej súťaže z posledných siedmich zápasov v Lige majstrov na domácej pôde vyhral iba jeden. Až štyrikrát prehral.

"Bez diskusie ide o jeden z najhorších zápasov Realu, aký si pamätám," hodnotil bývalý hráč Realu Predrag Mijatovič.

Už v sobotu (o 16.00) je na programe slávne El Clásico, Real bude hrať na pôde FC Barcelona.