Z hrdinu mohol byť babrák. Mladíka proti Realu zachránilo video

Federico Valverde (vľavo) strieľa v nadstavenom čase. Lopta skončila v sieti, ale systém VAR neuznal gól. (Autor: TASR/AP)
Ivan Mriška, Boris Vanya|21. okt 2020 o 23:36

Trubin nastúpil na svoj prvý zápas v Lige majstrov.

MADRID, BRATISLAVA. Nikdy predtým v takom dôležitom zápase nechytal. Anatolij Trubin oslávil v auguste 19 rokov a v stredu čelil v bránke Šachtaru Doneck hviezdam Realu Madrid.

Hostia favorita totálne zaskočili.

Ešte pred koncom prvého polčasu viedli 3:0 a keby boli na tréningovom štadióne Realu nejakí diváci, určite by mnohí z nich boli zrelí na infarkt.

Pritom ukrajinský majster nastúpil bez desiatich hráčov prvého tímu, ktorí mali pozitívny test na Covid-19. Medzi nimi aj brankárska opora Andrij Piatov. Preto musel ísť medzi žrde mladík Trubin

"Bol som vzrušený, ale ruky sa mi netriasli. Koncentroval som sa na hru a veril som chlapcom pred mnou. Po prvom dotyku s loptou zo mňa všetka nervozita opadla," povedal Trubin bezprostredne po zápase pre portál sport.ua.

Čo mu pred zápasom povedal jeho skúsenejší kolega Piatov?

"Nech som pokojný a užijem si to. Liga majstrov je pre každého splnený sen."

V druhom polčase zasypali domáci Trubina spŕškou striel. Neodolal dvom pokusom - Modriča a Viniciusa.

A keď v pridanom čase Valverdeho tečovaný pokus spoza šestnástky prekĺzol ukrajinskému tínedžerovi pod rukou, z hrdinu sa mohol stať babrák. Lenže Trubina zachránil systém VAR.

Pred bránkou sa totiž pozabudol Vinicius Junior a rozhodca Jovanovič gól neuznal - pre bránenie vo výhľade brankárovi v ofsajdovej pozícii.

Trubin si vydýchol. Vychytať v premiérovom zápase Ligy majstrov víťazstvo na ihrisku Realu Madrid je ozaj splnený sen.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Z hrdinu mohol byť babrák. Mladíka proti Realu zachránilo video