Slavia a Sparta prehrali, prekvapivo zlyhal aj Neapol, trápil sa aj Arsenal

Slavia Praha prehrala v Európskej lige proti Hapoel Beer Ševa.
Slavia Praha prehrala v Európskej lige proti Hapoel Beer Ševa. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|22. okt 2020 o 16:00

Piati Slováci sa tešili z výhry.

BRATISLAVA. Futbalistom Slavie Praha sa nevydaril vstup do skupinovej fázy Európskej ligy. V Izraeli nepotvrdili rolu favoritov a prehrali proti Hapoel Beer Ševa 1:3.

Skóre otvorili tesne pred prestávkou domáci, český tím ešte zareagoval vyrovnávajúcim zásahom Lukáša Provoda zo 75. minúty. O prekvapení rozhodol v závere dvoma gólmi v priebehu dvoch minút domáci Elton Acolatse.

Európska liga: TOP momenty zo zápasu Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha: fotogaléria

22.10.2020

Ďuriš s Hubočanom pomohli Omonii

Skupinovú fázu odštartovali prehrou aj futbalisti SSC Neapol, ktorí nestačili na holandský Alkmaar.

Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehral na svojom štadióne San Paolo 0:1.

Holanďanov pred úvodným duelom zasiahol nový koronavírus. Klub v utorok ohlásil trinásť pozitívnych hráčov z kádra, zápas v Taliansku napokon odohral.

O triumfe zverencov Arneho Slota rozhodol v 57. minúte Dani de Wit. Lobotka odohral 66 minút, potom ho nahradil Andrea Petagna.

Slovenský futbal mal zastúpenie v ďalších zápasoch. Útočník Michal Ďuriš a obranca Tomáš Hubočan nastúpili v základnej zostave Omonie Nikózia na ihrisku PAOK Solún, zápas sa skončil nerozhodne 1:1.

Útočník Jakub Vojtuš nastúpil v drese Klužu na ihrisku CSKA Sofia 2:0, jeho tím zvíťazil 2:0.

Úlohu favorita potvrdil londýnsky Arsenal, ktorý vo Viedni prehrával s domácim Rapidom 0:1, ale gólmi Davida Luiza a Pierra Emericka Aubameyanga otočil skóre.

Hladký triumf zaknihoval Leverkusen, ktorý doma zdolal Nice 6:2.

Koscelník asistoval

Slovan Liberec v zostave so slovenskými legionármi Martinom Koscelníkom a Jakubom Hromadom zdolal v dueli J-skupiny belgický Gent 1:0.

Koscelník v 29. minúte prihral na víťazný gól Abdallahovi Jusufovi Hilalovi a odohral celé stretnutie. Hromada bol na trávniku do 79. minúty.

Sparta Praha bez zranených Lukáša Štetinu a Dávida Hancka prehrala v H-skupine s francúzskym OSC Lille 1:4. Hráči Sparty hrali od 23. minúty bez vylúčeného Lukáša Krejčího.

Hetrikom sa v drese hostí blysol Yusuf Yazici. V druhom zápase skupiny uspeli hráči AC Miláno na pôde Celticu Glasgow 3:1.

Leicester City zvíťazil v G-skupine nad Zorjou Luhansk 3:0. Darilo sa aj ďalšiemu tímu anglickej Premier League Tottenhamu Hotspur. Zverenci Josého Mourinha si v J-skupine poradili s rakúskym tímom LASK Linz tiež 3:0.

LASK v 3. predkole vyradil DAC Dunajská Streda. V I-skupine triumfoval Villarreal nad Sivassporom 5:3, o zisku troch bodov pre "žltú ponorku" rozhodol dvomi gólmi Paco Alcacer.

B-skupina

• Rapid Viedeň - Arsenal Londýn 1:2 (0:0)

Góly: 51. Fountas - 70. Luiz, 74. Aubameyang

• FC Dundalk - FK Molde 1:2 (0:0)

Góly: 35. Murray - 62. Hussain, 72. Omoijuanfo (z 11 m)

1.Arsenal Londýn11002:13
.FK Molde11002:13
3.Rapid Viedeň10011:20
.FC Dundalk10011:20

C-skupina

• Bayer Leverkusen - OGC Nice 6:2 (2:1)

Góly: 79. a 83. Bellarabi, 12. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 87. Wirtz - 32. Gouiri, 90. Claude-Maurice

• Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha 3:1 (1:0)

Góly: 86. a 88. Acolatse, 45. Agudelo - 75. Provod

1.Bayer Leverkusen11006:23
2.Hapoel Beer Ševa11003:13
3.Slavia Praha10011:30
4.OGC Nice10012:60

D-skupina

• Lech Poznaň - Benfica Lisabon 2:4 (1:2)

Góly: 15. a 49. Ishak - 42. a 60. a 90.+3 Nunez, 8. Pizzi (z 11 m)

• Standard Liége - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)

Góly: 44. Galeno, 78. Paulinho, 88. Horta

• Leicester City - Zorja Luhansk 3:0 (2:0)

I-skupina

• Maccabi Tel Aviv - FK Karabach 1:0 (1:0)

Gól: 10. Cohen

• CF Villarreal - Sivasspor 5:3 (2:2)

Góly: 13. Kubo, 20. Bacca, 57. Foyth, 64. a 78. Alcacer - 33. Kayode, 43. Yatabare, 64. Gradel

1.CF Villareal11005:33
2.Maccabi Tel Aviv11001:03
3.FK Karabach10010:10
4.Sivasspor10013:50

J-skupina

• Ludogorec Razgrad - Royal Antverpy 1:2 (0:0)

Gól: 46. Marin - 62. Gerkens, 70. Refaelov

• Tottenham Hotspur - LASK Linz 3:0 (2:0)

Góly: 18. Moura, 27. Andrade (vlastný), 84. Son

1.Tottenham Hotspur11003:03
2.Royal Antverpy11002:13
3.Ludogorec Razgrad10011:20
4.LASK Linz10010:30

K-skupina

• Wolfsberger AC - CSKA Moskva 1:1 (1:1)

L-skupina

• TSG 1899 Hoffenheim - Crvena Zvezda Belehrad 2:0 (0:0)

4.Crvena Zvezda Belehrad10010:20

ONLINE PRENOS: Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha (futbal, LIVE stream, dnes, NAŽIVO, video, Európska liga, štvrtok, výsledok)

Európska liga Skupina C 2020/2021
22.10.2020 o 18:55
H. Be'er Sheva
3:1
(1:0, 2:1)
90+5 minúta
Slavia
Góly: 45. Agudelo, 86. Acolatse, 88. Acolatse – 75. Provod. ŽK: 25. Bareiro (HBE), 45+3. Josué (HBE), 48. Vítor (HBE), 90+2. Varenne (HBE) – 85. Stanciu (SLA).
Domáci sa gólovo presadili v obidvoch polčasoch a z minima vyťažili maximum. V 75. minúte síce vyrovnal Provod, no v závere zápasu strelil dva góly Acolatse a uzavrel skóre na 3:1 pre Hapoel. Slávia mala územnú prevahu, ale veľa šancí nevyužila a potom urobila chyby v defenzíve, ktoré domáci tím trestal.
90+5
90+5
Kúdela centruje do ohňa pred Levitu, ale nenašiel nikoho.
90+3
Hostia to ešte nevzdali, po faule získali štandardku za poliacou čiarou a ženú sa dopredu.
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Gaëtan Varenne (Hapoel Be'er Sheva FC).
90+1
Striedajúci Lingr zakončil z uhla, len do bočnej siete. Levita odkopáva od svojej svätyne.
90
changeStriedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Oscar, prichádza Abdallah Sima.
89
changeStriedanie v tíme Hapoel Be'er Sheva FC: z ihriska odchádza Josué, prichádza David Keltjens.
89
changeStriedanie v tíme Hapoel Be'er Sheva FC: z ihriska odchádza Elton Acolatse, prichádza Gaëtan Varenne.
88
88
goalTím Hapoel Sheva práve strelil gól!
Hovorka podcenil situáciu, nechal si ľahko zobrať loptu, ELTON ACOLATSE videl, že Kolář je von z brány a poľahky ho preloboval. Hapoel vyhráva už 3:1.
86
86
Chyba v obrane Slávie a Hapoel to ihneď trestá. Domáci sa na tri prihrávky dostali z vlastnej polovice do zakončenia, na center Josueho z ľavej strany si nabehol ELTON ACOLATSE a z voleja umiestnil loptu presne k pravej žrdi! Kolář bol bez šance.
85
yellowCardŽltú kartu dostáva Nicolae Stanciu (SK Slavia Praha).
83
Slávisti kombinujú na polovici Hapoelu a snažia sa vymyslieť akciu, ktorá by viedla k vedúcemu gólu. Ešte majú približne desať minút času.
80
Štandardka aj na druhej strane, všetko vyriešil istým zákrokom Kolář a rýchlo rozohráva.
79
changeStriedanie v tíme Hapoel Be'er Sheva FC: z ihriska odchádza Sintayehu Sallalich, prichádza Tomer Yosefi.
79
Stanciu zvolil priamu strelu, múr síce netrafil, no ani bránu. Skóre sa nemení.
78
Slávia získala priamy kop z veľmi dobrej pozície.
75
75
goalTím Slavia práve strelil gól!
Stanciu z pravej strany z hranice šestnástky nacentroval na voľného LUKÁŠA PROVODA, ktorý to z voleja trafil perfektne k pravej žrdi a vyrovnáva na 1:1!
75
changeStriedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Petr Ševčík, prichádza Ondřej Lingr.
73
importantMasopust prihrával pred bránu, Kuchta loptu nezasiahol ideálne, tá sa odrazila dozadu k Stanciovi, ktorý napriahol, no trafil iba protihráča!
71
Náznak akcie domáceho tímu, ale k ničomu to neviedlo. Stále platí, že Slávia dominuje, no prehráva.
70
70
changeStriedanie v tíme Hapoel Be'er Sheva FC: z ihriska odchádza Jonathan Agudelo, prichádza Marcelo Meli.
68
Slávia si vytvára čoraz väčší tlak. Strela z diaľky však cieľ tesne minula, Levita išiel po lopte, nedotkol sa jej, takže roh to nebude.
66
Provod si neporozumel so spoluhráčmi v šestnástke, čo domáci hráč využil a loptu poslal do bezpečia.
60
importantStanciu zakrútil loptu k ľavej žrdi, kde Levita loptu vyrazil, následne vznikol v šestnástke Hapoelu veľký zmätok, no Slávisti to nie a nie využiť!
59
Masopustov jemnučký center smeroval do miest, kde bol Levita a ten rýchlo schoval loptu do svojich rukavíc.
57
changeStriedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Tomáš Malinský, prichádza Lukáš Masopust.
Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Stanislav Tecl, prichádza Jan Kuchta.
57
57
importantMalinský servíroval loptu pred bránu, no Levita nohou zmenil jej smer, a tak jeho spoluhráčom chýbal kúsok, aby loptu dopravili do siete!
53
53
Rohový kop Slávie odvrátil na bližšej žrdi Bareiro. Hra sa však naďalej odvíja na polovici Hapoelu.
49
Ševčík prihral doprava Teclovi, ten ešte vymyslel spätnú prihrávku Malinskému, no ten nevedno čo zamýšľal, ale neurobil to dobre. O malú chvíľu ešte zakončoval spoza šestnástky Oscar, Levita zasiahol.
48
yellowCardŽltú kartu dostáva Miguel Vítor (Hapoel Be'er Sheva FC).
47
Z nenápadnej akcie Hapoelu sa vykľula celkom nebezpečná, našťastie pre Sláviu Sallalich nechal v šestnástke loptu za sebou a tak nezakončil.
46
changeStriedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Ibrahim Benjamin Traoré, prichádza Nicolae Stanciu.
46
changeStriedanie v tíme Hapoel Be'er Sheva FC: z ihriska odchádza Loai Taha, prichádza Shir Tzedek.
46
Začal sa druhý polčas.
Slávia bola celý polčas aktívnejšia, vytvorila si dve veľké šance, no nepremenila ich. V 45. minúte prišiel trest, Hapoel gólovo udrel, presadil sa Agudelo. Hapoel – Slávia 1:0 po prvom polčase.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
yellowCardŽltú kartu dostáva Josué (Hapoel Be'er Sheva FC).
45
45
Slávia hrá a Hapoel strelil gól. Hapoelu vyšla rýchla útočná akcia po pravej strane, Dadya odcentroval pred bránu, kde si Hovorka úplne nerozumel s Kolářom a na zadnej žrdi voľný JHONATAN AGUDELO zblízka rozvlnil sieť!
44
Kolář išiel do veľmi riskantnej rozohrávky, ale poradil si veľmi dobre a rozohral na spoluhráča.
42
Musa si nabiehal v šestnástke, no Malinského center zblokoval Goldberg. Hrá sa prakticky len na bránu Hapoelu.
41
Oscar sa poľahky zbavil svojho strážcu a odcentroval na päťku, tam však jeho spoluhráčom nejaký ten kus k lopte chýbal.
39
Taha si pravdepodobne privodil nejaké zranenie pri šprintérskom súboji s Teclom a je ošetrovaný na hracej ploche.
37
importantEšte väčšiu šancu mal Tecl, ktorý si ideálne spracoval prihrávku, tiesnený Tahom bežal na bránu, no jeho strelu po zemi Levita vykopol nohou!
35
Musa skúsil strelu z diaľky, lopta síce skákala, no Levita s ňou nemal žiaden problém a pokryl si bližšiu žrď.
34
34
importantZatiaľ najväčšia šanca zápasu. Mal ju Traoré, ktorý tvrdo vypálil z približne 14-tich metrov, no trafil stred brány, kde bol pripravený Levita.
33
Malinský zabojoval o loptu, následne padol v pokutovom území, penalta sa pískať nebude.
31
Musov oblúčik na Tecla, ten sa zohol a prenechal loptu Provodovi na druhej strane šestnástky, tomu lopta nesadla a bránu neohrozil.
30
Slávia zahrala na istotu, Kúdela posiela loptu až ku Kolářovi.
28
28
Provod zakročil pred nabiehajúcim Dadyom a odvrátil loptu na roh. Kolář si na loptu ešte nesiahol, nestalo sa tak ani teraz.
27
Tecl takticky fauloval na polovici ihriska.
25
yellowCardŽltú kartu dostáva Mariano Bareiro (Hapoel Be'er Sheva FC).
24
Hapoel sa ubránil rastúcemu tlaku Slávie a chvíľu drží loptu na svojich kopačkách.
23
Traorého center bol predĺžený na bližšej žrdi a na tej zadnej zakončoval zo vzduchu Musa, bránu z uhla netrafil.
22
Krátka prihrávka a následný center Provoda, lenže tomu lopta vôbec nesadla a našiel len prvého protihráča, ktorý bez problémov odvrátil.
21
Josué fauluje a ponúka tak hosťom možnosť nebezpečnej štandardky.
19
Slávia zahrala po čiare, ale Vítor si dal v defenzíve pozor a loptu zakopol za postrannú čiaru.
17
Musa si vytvoril streleckú pozíciu, no kým vystrelil spoza šestnástkového oblúka, vrhli sa mu do strely hneď dvaja protihráči, ktorí strelu zblokovali.
16
Zápas zatiaľ prebieha v kľudnom tempe, žiaden tím sa neženie bezhlavo do útoku, ale Slávia je aktívnejšia.
14
Spätná prihrávka na Musu a jeho následné zakončenie narobilo Levitovi problémy, ten loptu rýchlo vykopol do autu.
Tecl si pekne nabehol na kolmé vysunutie, proti nemu už vybiehal aj brankár Levita, no akciu zastavilo postavenie mimo hry.
12
Taha kraľoval v šestnástke a odvrátil letiaci center hlavou.
10
Sallalich zaútočil po ľavom krídle a šikovne si hodil loptu okolo slávistického hráča, podarilo sa mu odcentrovať, center v šestnástke hlavou odvrátil Bořil.
7
Kolář rozohral na Hovorku, Slávisti sa krátkymi prihrávkami posúvajú smerom k stredovému kruhu.
5
Poprvýkrát zaútočil aj Hapoel, ale zastavila ho zdvihnutá zástavka čiarového rozhodcu – ofsajd.
3
Ševčík dostal dobrú prihrávku na hranicu šestnástky, no preváhal vhodný moment na prihrávku či strelu a bol odzbrojený.
2
Slavia je v držaní lopty, kombinuje na polovici súpera. Dlhý nákop všaknebol presný.
1
Dadya si vyšliapol na Tecla, lopta pre Slaviu, ktorá dnes nastupuje v čiernych dresocch.
1

Hapoel Be'er Sheva FC: Levita – Dadia, Vítor (C), Taha, Kabha, Goldberg – Sallalich, Bareiro, Josué, Acolatse – Agudelo.
Náhradníci: Varenne, Yosefi, Madmon, Tzedek, Keltjens, Shviro, Meli, Gamon, Ratson, Twito.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bořil (C), Kúdela, Hovorka, Oscar – Malinský, Traoré, Ševčík, Provod – Musa, Tecl.
Náhradníci: Kovář, Stejskal – Sima, Zima, Stanciu, Masopust, Lingr, Kuchta..
Príjemný večer všetkým futbalovým priaznivcom. Vitajte pri úvodnom zápase základných skupín Európskej ligy medzi Slaviou Praha a Hapoelom Be´er Sheva. Zápas sa začína o 18:55.

HAPOEL prešiel v kvalifikácii Európskej ligy cez albánske Loci, škótsky Motherwell a na záver vyradil českú Plzeň výsledkom 1:0. Izraelská liga sa kvôli koronavírusu zastavila 13. septembra, vtedy Hapoel odohral svoje doposiaľ posledné ligové stretnutie, tímu Maccabi Haifa podľahol 1:3.

SLAVIA V Česku je šport vládnymi nariadeniami zmrazený. Slavia odohrala posledné ligové stretnutie 4. októbra proti Ostrave. Po nepresvedčivom výkone zvíťazila 1:0, vďaka čomu si drží priebežnú druhú priečku v českej najvyššej súťaži. Zošívaní odleteli do Izraela ako mierni favoriti, ale budú sa musieť zaobísť bez Holeša a pravdepodobne bude chýbať aj Stanciu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:55.

Domov»Futbal»Európska liga»Slavia a Sparta prehrali, prekvapivo zlyhal aj Neapol, trápil sa aj Arsenal