Radosť futbalistov Liverpoolu.
Radosť futbalistov Liverpoolu. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. okt 2020 o 15:31

Rodák opäť nedostal šancu.

LONDÝN. Futbalisti domáceho Manchestru United a FC Chelsea remizovali v sobotňajšom stretnutí 6. kola najvyššej anglickej súťaže 0:0.

V drese United debutoval uruguajský útočník Edinson Cavani, ale ani jemu sa nepodarilo prelomiť bezgólový stav.

Cavani mohol rozhodnúť

Cavani sa do tréningového procesu svojho nového klubu zapojil len pred niekoľkými dňami a prestížny súboj odštartoval na lavičke náhradníkov.

Jeho spoluhráči si v prvom polčase vypracovali väčšie gólové príležitosti než súper z Londýna.

V 35. minúte hostia zaspali v defenzíve, domáci vyrazili do rýchleho brejku a na jeho konci sa Marcus Rashford osamotený rútil na brankára Edouarda Mendyho, ktorý zneškodnil zakončenie nohou.

Cavaniho čas prišiel v 58. minúte, keď sa vo veku 33 rokov a 253 dní stal najstarším hráčom v poli, ktorý debutoval za United v Premier League, od premiéry Zlatana Ibrahimoviča v roku 2016.

Už minútu po svojom príchode na trávnik sa Cavani mohol stať aj hrdinom zápasu, oslobodil sa od brániaceho protihráča a prvým dotykom s loptou trafil bočnú sieť. Skóre sa však v zápase nemenilo.

Chelsea má po remíze deväť bodov a v neúplnej tabuľke figuruje na šiestej pozícii, Manchester United nazbieral o dva body menej a okupuje až pätnástu priečku.

Rodák opäť nechytal

Úradujúci majster FC Liverpool otočil zápas so Sheffieldom United a vďaka víťazstvu 2:1 sa bodovo dotiahol na vedúci Everton, ten má však k dobru nedelňajší súboj v Southamptone.

O triumfe Liverpoolu rozhodol v 64. minúte Portugalčan Diego Jota.

Hráči West Hamu United remizovali s Manchestrom City 1:1. Hráči West Hamu sa ujali vedenia v 18. minúte zásluhou Michaila Antonia, za hostí vyrovnal na začiatku druhého polčasu striedajúci Phil Foden.

FC Fulham v bránke bez slovenského reprezentanta Mareka Rodáka prehral v londýnskom derby doma s Crystal Palace 1:2.

Nováčik súťaže je s jedným bodom na chvoste tabuľky o skóre za Burnley a Sheffieldom United.