Hertha s Pekaríkom nestačila na Lipsko, Bayern strelil až päť gólov

Robert Lewandowski (vpravo) strelil hetrik.
Robert Lewandowski (vpravo) strelil hetrik. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. okt 2020 o 17:48

Hetrikom sa blysol Lewandowski.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom prehrali v 6. kole nemeckej Bundesligy na pôde Lipska 1:2.

Pekaríka, ktorý pre silno narazený stehenný sval nedohral predchádzajúci duel so Stuttgartom, po polčase vystriedal Deyovaisio Zeefuik.

Holanďan však vydržal na ihrisku iba päť minút, po dvoch žltých kartách musel ísť predčasne pod sprchy.

Lipsko si na čele tabuľky udržalo jednobodobvý náskok pred Bayernom Mníchov, ktorý deklasoval Eintracht Frankfurt 5:0. Hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski.

Vo večernom vestfálskom derby zvíťazila Borussia Dortmund nad Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 a v tabuľke je tretia o skóre za Bayernom.

Bundesliga - 5. kolo

• Bayern Mníchov - Eintracht Frankfurt 5:0 (2:0)

Góly: 10., 26. a 61. Lewadowski, 73. Sane, 90. Musiala

• Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (0:0)

Góly: 55. Akanji, 61. Haaland, 78. Hummels

• RB Lipsko - Hertha BSC Berlín 2:1 (1:1)

Góly: 11. Upamecano, 77. Sabitzer (z 11 m) - 9. Cordoba

ČK: 50. Zeefuik (Hertha) po druhej ŽK

/Peter Pekarík (Hertha) odohral prvý polčas/

• Mainz 05 - Borussia Mönchengladbach 2:3 (2:1)

Góly: 23. a 37. Mateta - 15. Stindl, 76. Hoffmann, 83. Ginter

• Union Berlín - SC Freiburg 1:1 (1:1)

Góly: 36. Andrich - 34. Grifo

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Hertha s Pekaríkom nestačila na Lipsko, Bayern strelil až päť gólov